Jump to content


DX10??? Ποτε?


Τακας

Recommended Posts

καλησπερα σε ολα τα παιδια του forum....

Αυτο που ηθελα να ρωτησω εγω ειναι οτι τα περισοτερα παδια απο το forum αγωρασαμε καρτες γραφικων με υποστηρηξη dx10....το θεμα ειναι ποτε θα δουμε dx10 drivers για της καρτες μας???πολα ακουγωνται μα τοποτα σιγουρο...οτι θα βγουν ειναι συγουρο καποια στιγμη το θεμα ειναι να βγουν και σχετικα συντομα...γιατι αλοστε ποιος ο λογος να εχουν βγαλει στο εμπορειο της καρτες τοσο νωρις...τιποτα δεν ακουγετε και κατι δεν μου αρεσει..

θα ηθελα τη γνωμη σας για το θεμα..γιατι εγω εχο λιγο ψαξει αλλα δεν εχω βρει κατι που να οριζει με σαφηνεια καποια πραγματα....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

ρε παιδια,αφου εχετε 8800 τι χολοσκατε,οι καρτες σας υποστηριζουν DX10,το γνωριζατε οτι προς το παρον δεν βγηκε,οποτε καντε λιγη υπομονη και θα ερθει και το DX10:)

Link to comment
Share on other sites

Δείτε λίγο το θέμα αυτό που αφορά C2D,680i,Vista μετρήσεις απόδοσης σε dx9 φυσικά,στο οποίο η nvidia δεν έχει ακόμα οδηγό για 8800 για Vista!!!

http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=36075

Dx10 καλά κρασία:mobile:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

DX10 drivers για 8800GTX μαζί με τα Vista περίπου.Μέχρι να βγούν τα Vista προς το ευρύ κοινό δεν υπάρχει λόγος βιασύνης αν και πολλοί μέσω MSDN έχουν τα Vista εδώ και κανα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Επισημα viσta στην Ελλαδα κατα τον μαρτιο μερια τουλαχιστον αυτη ειναι η αποψη των επισημων προμηθευτων τωρα οσο για παιχνιδια με dx10 κατα καλοκαιρι ή πασχα το κοβω.

Δεν θελω να απογοητευσω τους φιλους που πηραν καρτα αλλα ειναι πολυ νωρις ακομα για καρτα με dx10 και ειδικα αν ειναι καρτα πρωτης γενιας, εκτος και αν την θελουν μονο για benhes προσωπικα θα περιμενω και την απαντηση της ΑΤΙ και μετα θα επιλεξω βαση τυ θα υπαρχει τοτε:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΟΕW1999 [23-12-2006 19:53]

Δεν θελω να απογοητευσω τους φιλους που πηραν καρτα αλλα ειναι πολυ νωρις ακομα για καρτα με dx10 και ειδικα αν ειναι καρτα πρωτης γενιας, εκτος και αν την θελουν μονο για benhes προσωπικα θα περιμενω και την απαντηση της ΑΤΙ και μετα θα επιλεξω βαση τυ θα υπαρχει τοτε:)

Συμφωνω και εγω με αυτη την αποψη :T:

Εξαλλου τελη Ιανουαριου με Φεβρουαριο θα εχει κυκλοφορησει κιολας και η λυση της ΑΤΙ

Δεν υπαρχει λογος για βιασυνες

Link to comment
Share on other sites

Καλά, τόσο καιρό φωνάζω για τις 8800 και τώρα βγήκατε να διαμαρτυρηθείτε?

Αν τις αγοράσατε ειδικά για τα Vista ε τι να σας πω.

Δεν διαβάσατε τίποτα από όσα γράψαμε για WDDM και DirectX-10 υποστήριξη στα Vista?

Οι 8800 πιστεύω ότι θα έχουν χειρότερες επιδόσεις από τις WDDM 1.0 κάρτες στα Vista.

H NVidia δεσμεύθηκε ότι θα έχει οδηγούς τον Φεβρουάριο.

Το πρόβλημα δεν το έχουν οι ΑΤΙ ή οι Nvidia, αλλά τα Windows Vista, που δεν υποστηρίζουν WDDM 2.X κάρτες γραφικών.

Οι 8800 και οι επερχόμενες "Vista" κάρτες της ATI είναι WDDM 2.X και θα υποστηριχθούν μελλοντικά και όχι από τις αρχικές εκδόσεις των Vista.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.