Jump to content



Περιεργες Πωλησεις


hollow_83

Recommended Posts

Αν δηλαδή δεν είσαι ούτε επαγγελματίας γραφίστας, ούτε "πακετάς", αλλά έχεις γνωστό στην Intέλα και σου κάθεται κομμάτι με 400, δεν το χτυπάς;
Πωλείται στα 880 (20% κάτω από την τιμή που αγοράστηκε) συζητήσιμη* ή ανταλλάσεται με Ε6700 και την διαφορά σε (από 350 εώς 500, ανάλογα αν ο Ε6700 είναι σφραγισμένος, καλό κομμάτι, πριτέστεν-τ κλπ)

Μήπως 100% πανω? Λεω εγω τωρα.:getlost:

Link to comment
Share on other sites

Ας τα πάρουμε από την αρχή όπως φαίνονται τα πράγματα...

Αφενώς πρόκειται για διαφορετικό κομμάτι από αυτό που "βρήκε" ο Πέτρος απο τον γνωστό στην Intela, κάτι το οποίο θα το καταλαβαίνατε και μόνοι σας αν διαβάζατε την πρώτη πρόταση στην "Πώληση-Ανταλαγή" του που αναφέρει ξεκάθαρα ότι είναι αγορασμένος απο Overclockers.co.uk. Πράγμα που επίσης σημαίνει ότι παίζει απόδειξη αγοράς που πιστοποιεί το 20% κάτω απο την τιμή αγοράς.

Αφετέρου, δεν μπορώ να καταλάβω τι ζόρια τραβάτε όταν κάποιος ίσως έχει μια "άκρη" και μπορει να βρει πράγματα σε καλή τιμή και μετά τα πουλήσει. Από τη στιγμή που στο πουλάει αρκετά κάτω απο την λιανική που θα σου κοστίσει εσένα αν πας να το αγοράσεις κιόλας.

Δεν το καταλαβαίνω πραγματικά. Δεν το θες ρε φίλε????? Πάνε αγόρασε το στην τελική και μην ασχοληθείς καν...δεν σε υποχρεώνει κανείς να το πάρεις απο μένα....λέμε τώρα.

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να κληρονομήσεις την "'ακρη" μου και συ. Συναίτεροι γίναμε και δεν το πήραμε χαμπάρι όλοι εδώ μέσα?????

Αν σε συμφέρει αγοράζεις κάτι...αν όχι το προσπερνάς....όλα τα υπόλοιπα έιναι Curly Hairs

ps. Όσο για το 3Ghz...:TD: --- Ασχολίαστο

Link to comment
Share on other sites

ρε cupraδες αν και ξηγήθηκε ο darkCount από πάνω, πάτε καλά?

Τις κυρα-Κατίνες κάνετε και δε βλέπετε τι διαβάζετε? Τον ΑΓΟΡΑΣΕ ο άνθρωπος, το αναφέρει ρητά και καθαρά πρώτη γραμμή.

Ξέρετε και καλά μαθηματικά, 120%.....

έλεος?

Αν το τουτού σας έχουν πιάσει τα 200 μη τα πουλήσετε, έχει χαλάσει ο κινητήρας.... (δουλεμένα, ζορισμένα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount [Σήμερα, στις 08:41]

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να κληρονομήσεις την "'ακρη" μου και συ.

:hehe: .

Κατα τάλλα έτσι είναι δλδ αν τον ειχε κερδίσει σε διαγωνισμό τον Χ6700 τι έπρεπε να κάνει να τον χαρίσει επειδή δεν του στοιχισε ? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει άστοχη η παρέμβαση και των δύο σας, μιας και αν παρακολουθούσατε τις αγγελίες θα βλέπατε ότι από τότε που πήρε ο Πέτρος τη cpu, έχουν περάσει άλλες δύο αγγελίες.

Link to comment
Share on other sites

jpcupra ο συγκεκριμένος επεξεργαστής είναι ενός φίλου, τον αγόρασε μέσω της εταίριας του, από Overclockers.co.uk μαζί με μια Evga μητρική και 2 γίγα Gskill (αν θυμάμαι καλά). Έχει μπει μέσα σε ένα Antec Sonata και δουλεύει αζόριστος.

Ο δικός μου είναι αγορασμένος από τις USA, με τιμολόγιο με την τιμή σε δολάρια, στο όνομα ενός γνωστού μου που δουλεύει εκεί (και παράδοση στο γραφείο του) και με 0 μεταφορικά μέσω DHL και δουλεύει πουσαρισμένος στα όρια (3GHz, από 2.66GHz, πόσο είναι; 8-9%;...) παίζει και να έχω κάνει παγκόσμιο ρεκόρ.

Αν εγώ σου ποστάρω και τα 2 τιμολόγια, εσύ τι θα πεις; Γιατί σε ένα "συγνώμη" εγώ δε θα αρκεστώ, όταν βγαίνει κάποιος "Σέρλοκ Χολμς" και πετάει λάσπη, χωρίς να ξέρει πόσους και τι επεξεργαστές έχω αυτή τη στιγμή στα χέρια μου ή τέλος πάντων χωρίς να έχει ιδέα, εγώ δεν μπορώ να το αφήσω έτσι.

Για πες καμιά ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τελευταία νομίζω ότι τα βλέπω δίπλα...τουλάχιστον μερικά accounts με μηδαμινά ποστ που όμως έχουν εμπειρία και άποψη.

’σχετο αυτό που λες.

Δηλαδή όσοι δε μπαίνουν στο thelab είναι άσχετοι;(Ρητορική ερώτηση δε χρειάζομαι απάντηση)

:T:

Αν εννοείς ότι εγώ και ο jpcupra είμαστε τα ίδια άτομα μάλλον κάνεις λάθος. Απλά έτυχε να είμαστε ίσως κάτοχοι του ίδιου αυτοκινήτου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Cupra20vt [Σήμερα, στις 14:21]

’σχετο αυτό που λες.

Δηλαδή όσοι δε μπαίνουν στο thelab είναι άσχετοι;(Ρητορική ερώτηση δε χρειάζομαι απάντηση)

:T:

Αν εννοείς ότι εγώ και ο jpcupra είμαστε τα ίδια άτομα μάλλον κάνεις λάθος. Απλά έτυχε να είμαστε ίσως κάτοχοι του ίδιου αυτοκινήτου.

Δεν εννοω οτι ειστε ιδιοι,απλα εχω διαφορα deja vu με τετοια περιστατικα.

Τωρα αν απο όλες τις απαντησεις η μονη ενδιαφερουσα να κουοταρεις ηταν η δικια μου,αυτο ειναι αλλο θεμα...

Link to comment
Share on other sites

@Πετρο το γεγονος οτι εχεις 2 cpu εγω δεν το ξερω και δεν μπορω να μυρισω τα νυχια μου...Επισης δεν γνωριζω ποιο απο τα δυο cpu θα δωσεις οπως και κατα ποσο εχει κλοκαριστει το καθενα γιατι δεν μπορω να πιστεψω οτι ο δικος σου εμεινε στα 3.0..Απλα τα πραγματα..αλλο τι ποσταρουμε και αλλο τι κανουμε στο σπ.μας...Δεν ειμαι λοιπον μεσα στο βρακακι σου να ξερω τι κανεις...Και σχετικα με τα παντελονια αστο να το κρινουν οι αλλοι φιλαρακι μου ετσι?? το γεγονος να ημουν εξω σε δουλειες σου λεει κατι?αμεσως δεν απαντησαμε βγηκαμε και γυναικουλες....τι λες ρε μαγκακι.... πολλα congrats.... :TD: :TD: :TD:

Link to comment
Share on other sites

Μαζι σου.

Αλλοι βεβαια χρησιμοποιον τον αριθμο των posts τους για παντελονια.

Και τι κακο ειναι αυτο στον ελληνα οταν του την λενε να χρησιμοποιει παντα

τα παντελονια και τις φουστες για να την πει στον αλλον.

Εδω μεσα ολοι ξεβρακωτοι ειμαστε οπως και να χει.

Και επειδη δε θελω να μπλεξω το αλλο παλικαρι που ετυχε να χει παρομοιο user με μενα το κοβω εδω. Οπως και να χει σε δημοσιο forum ειστε. Αν δε σας αρεσει η κριτικη κλειδωστε το, και καντε το για vip members μονο.

Απλα να θυμαστε οτι καποιθα στιγμη ειχατε κανει θεμα τις πωλησεις γι'αυτο και αλλαξαν

οι κανονες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos

Όπως και να έχει άστοχη η παρέμβαση και των δύο σας, μιας και αν παρακολουθούσατε τις αγγελίες θα βλέπατε ότι από τότε που πήρε ο Πέτρος τη cpu, έχουν περάσει άλλες δύο αγγελίες.

και? δεν μου λεει κατι....ελειπα μπηκα και ειδα την αγγελια του... απλο....

Αρχική απάντηση από darkCount

Ας τα πάρουμε από την αρχή όπως φαίνονται τα πράγματα...

Αφενώς πρόκειται για διαφορετικό κομμάτι από αυτό που "βρήκε" ο Πέτρος απο τον γνωστό στην Intela, κάτι το οποίο θα το καταλαβαίνατε και μόνοι σας αν διαβάζατε την πρώτη πρόταση στην "Πώληση-Ανταλαγή" του που αναφέρει ξεκάθαρα ότι είναι αγορασμένος απο Overclockers.co.uk. Πράγμα που επίσης σημαίνει ότι παίζει απόδειξη αγοράς που πιστοποιεί το 20% κάτω απο την τιμή αγοράς.

Αφετέρου, δεν μπορώ να καταλάβω τι ζόρια τραβάτε όταν κάποιος ίσως έχει μια "άκρη" και μπορει να βρει πράγματα σε καλή τιμή και μετά τα πουλήσει. Από τη στιγμή που στο πουλάει αρκετά κάτω απο την λιανική που θα σου κοστίσει εσένα αν πας να το αγοράσεις κιόλας.

Δεν το καταλαβαίνω πραγματικά. Δεν το θες ρε φίλε????? Πάνε αγόρασε το στην τελική και μην ασχοληθείς καν...δεν σε υποχρεώνει κανείς να το πάρεις απο μένα....λέμε τώρα.

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να κληρονομήσεις την "'ακρη" μου και συ. Συναίτεροι γίναμε και δεν το πήραμε χαμπάρι όλοι εδώ μέσα?????

Αν σε συμφέρει αγοράζεις κάτι...αν όχι το προσπερνάς....όλα τα υπόλοιπα έιναι Curly Hairs

ps. Όσο για το 3Ghz...:TD: --- Ασχολίαστο

Μακη, δεν με ενδιαφερει ουτε να κληρονομησω ουτε να αγορασω τον εν λογω επεξεργαστη ουτε να μου τον χαρισει... εχω την δυνατοτητα να τον παρω ΤΖΑΜΠΑ...επισης δεν ανεφερε οτι παιζει αποδειξη αγορας... δεν μπορω να μυρισω τα νυχια μου...και σχετικα με τα 3.0ghz και εγω σου δειχνω ενα ποστ με τον 6600 στα 2.8. τι σημαινει οτι τον δεν το πηγα παραπανω?το τι δειχνουν πολυ εδω μεσα απεχει πολυ απο την πραγματικοτητα...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι κάνετε μαγκιές σε ξένο αχυρώνα. Η cpu δεν είναι δικιά σας, άρα δε σας πέφτει λόγος ποιος που πότε και γιατί. Απλά πράγματα. Αν δε σας αρέσει αγνοείτε την αγγελία και αυτό ήταν. Δεν είναι ανάγκη να το κάνετε θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos

Το θέμα είναι ότι κάνετε μαγκιές σε ξένο αχυρώνα. Η cpu δεν είναι δικιά σας, άρα δε σας πέφτει λόγος ποιος που πότε και γιατί. Απλά πράγματα. Αν δε σας αρέσει αγνοείτε την αγγελία και αυτό ήταν. Δεν είναι ανάγκη να το κάνετε θέμα.

απλα ειχε γινει θεμα στις αγγελιες τις προαλλες αν θυμαστε..το κατα ποσο πρεπει να εμπιστευομαστε κ.ο.κ... και το κατα ποσο παιζει μαγκια σε ξενο αχυρωνα 'η ο πετρος παιζει με ξενα ευρω αυτο το ξερετε "εσεις", τα υψηλα υσταμενα προσωπα....Ας κλειδωσει...Πολλες καλημερες with no offence...:) :)

ps: αν ηταν ενας απλος user θα το ειχατε αφησει ετσι.... Επειδη καποιοι ειναι mod-news poster κλπ εχουν την παραπανω ευνοια σας.. Ας μαθουμε να βλεπουμε τα πραγματα λιγο ποιο απροσωπα....

Φιλικα Ιορδανης..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sol

Αν το τουτού σας έχουν πιάσει τα 200 μη τα πουλήσετε, έχει χαλάσει ο κινητήρας.... (δουλεμένα, ζορισμένα)

ε ειναι καπως σχετικο!Tι σχεση εχει στο κιβωτιο?;P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.