Jump to content



CORSAIR HX 620W


InMyMemory

Recommended Posts

Καλημέρα στο forum. Μήπως τυχαίνει να έχει κανείς το συγκεκριμένο τροφοδοτικό να μου πει εντυπώσεις? Είδα τα reviews που κυκλοφορούν στο internet και του δίνουν πολλους πόντους απλως θα ήθελα και καμιά προσωπική γνώμη 150 ευρω είναι αυτα! :cry:

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=CA-004-CS

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω κάποιος μέσα στο forum να το έχει το συγκεκριμένο, πάντως είναι από όσα διαβάζω έξω από τα κορυφαία που κυκλοφορούν στο εμπόριο. Θα το έπαιρνα αν το έβρισκα σε χαμηλότερη τιμή όταν το έψαχνα, μου έβγαινε κοντά 200 ευρώ με τα μτφ και ήταν υπερβολικά για μένα, όταν έβρισκα με 200 στην Ελλάδα το Seasonic των 600W και με 250 το 700άρι.

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι στη λίστα του Johnny του Guru τότε αξίζει σίγουρα τα λεφτά του και θεωρητικά στα ίδια επίπεδα με τα Seasonic. Για τα Seasonic,επειδή τυχαίνει να έχω, είμαι ομολογουμένως πέραν για πέραν ευχαριστημένος!

Link to comment
Share on other sites

Για τσέκαρε κι εδώ τι γράφει :

http://www.silentpcreview.com/article692-page1.html

Όπως θα δείς στην τρίτη σελίδα του review :

"It look virtually identical to the latest Seasonic S12s, with the exception of the black color of the heatsinks. (Now you recall, you saw those output side connectors on the Seasonic M12 review pictures.) Whatever. Someone had to make this PSU, and it would be silly for Corsair to make their own. Choosing Seasonic as their OEM is a perfectly wise decision, considering how successful Seasonic PSUs have been, not only for silent PC enthusiasts but for demanding PS users of all stripes and colors."

Οπότε μάλλον το ότι είναι κατασκευασμένα από την Seasonic δίνει ένα αίσθημα ασφάλειας και σιγουριάς, όσον αφορά την απόδοση και το χαμηλό θόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

Το Corsair αυτό, αν είναι όντως τώρα στα 150Ε τελική, αξίζει τα λεφτά του. Εγώ απλά δεν το πήρα στα 200 γιατί αν έδινα τόσα, θα προτιμούσα να έπαιρνα το Seasonic από Ελλάδα και όχι το Corsair απ'έξω, ξέρω ότι είναι σχεδόν πανομοιότυπα. Με την ίδια λογική θα έπαιρνα το Fortron Epsilon από το Πλαίσιο και όχι το OCZ GamerXstream από έξω ;)

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς ελλάδα δεν έρχεται γτ είναι πάνω από δύο κιλά. Εμείς, βλέπετε δεν είμαστε ΕΕ... Στην Ελβετία στέλνουν απεριόριστα, έχουν λεφτά (επίσης απεριόριστα :p) οι Ελβετοι, γι'αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την ανταποκριση. Και εγω αυτο καταλαβα για το τροφοδοτικό, πήγα να το παραγγειλω απο το overclockers και μου λεει οτι ξεπερναει το οριο σε βαρος :boxed:

Link to comment
Share on other sites

Σωνει και καλα να παρεις το Corsair..? Εστω οτι το στελνουνε με τα μεταφορικα θα σου παει γυρω στα 175-180 Ευρω...δεν αμφιβαλλω καθολου οτι ειναι ποιοτικο και αριστο προιον,αλλωστε Corsair ειναι...:cool:

Με ενδιεφερε και μενα αλλα κατεληξα στο Tagan 600W EasyCon και βγαζει και πιο πολλα Αμπερ απο το Κορσερ κι απο το αντιστοιχο Ενερμαξ ...η δε συσκευασια κορυφαια καθως και οι πρωτες ενυπωσεις...τα υπολοιπα εν καιρω..

Link to comment
Share on other sites

Το Corsair καθότι είναι Seasonic στην ουσία, λέγεται πως είναι ήσυχο...

Από ρεύματα είναι επίσης καλό...

Για το Tagan σου έχω ακούσει πολλά θετικά περί αξιοπιστίας,από θόρυβο πώς πάει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από felix [Σήμερα, στις 00:12]

Το Corsair καθότι είναι Seasonic στην ουσία, λέγεται πως είναι ήσυχο...

Από ρεύματα είναι επίσης καλό...

Για το Tagan σου έχω ακούσει πολλά θετικά περί αξιοπιστίας,από θόρυβο πώς πάει?

Μα δεν ακουγεται...το καλυπτουν τα υπολοιπα βλ. cpu,vga,case fan's..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από obijuan1983 [Σήμερα, στις 00:50]

Τα Tagan είναι αθόρυβα/ήσυχα.

Ακομα δεν αποφασισες ????? Και εγω με τον θορυβο ειμαι περιεργος καλα κανεις

και το ψαχνεις:T: Λοιπον ριξε το στο διαβασμα και προς το τελος των reviews

υπαρχουν και mp3 αρχειακια με τον θορυβο που κανουν τα psu;) Καλη μελετη

http://www.silentpcreview.com/article699-page1.html

Link to comment
Share on other sites

Panansas :T: ...silentpcreview ειναι must σε τέτοια reviews...

@nick2crete : ....δυστυχώς στο pc που δουλεύω τώρα το τροφοδοτικό είναι το πιό θορυβώδες...τα άλλα έχουν υποστεί μετατροπές....μάλλον ελλατωματικό το κόβω....δεν είναι και κανα της προκοπής, αλλά....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nick2crete [30-12-2006 00:00]

Σωνει και καλα να παρεις το Corsair..? Εστω οτι το στελνουνε με τα μεταφορικα θα σου παει γυρω στα 175-180 Ευρω...δεν αμφιβαλλω καθολου οτι ειναι ποιοτικο και αριστο προιον,αλλωστε Corsair ειναι...:cool:

Με ενδιεφερε και μενα αλλα κατεληξα στο Tagan 600W EasyCon και βγαζει και πιο πολλα Αμπερ απο το Κορσερ κι απο το αντιστοιχο Ενερμαξ ...η δε συσκευασια κορυφαια καθως και οι πρωτες ενυπωσεις...τα υπολοιπα εν καιρω..

Θα το παρω με το σκεφτικο οτι θα μου το στειλει φιλος που μενει Αγγλια με ταχυδρομιο οποτε δεν νομιζω να ανεβει πολυ η τιμη αλλιως σιγα μην το περνα. Παντως απο οτι βλεπω στα χαρακτηριστικα του Tagan το ανεμιστηρακι του παραγει 26dBA, δεν ειναι και λίγα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.