Jump to content



The nVidia ForceWare Driver Thread


Recommended Posts

Προσπαθω να καταλαβω για ποιο λογο ΠΑΝΤΟΤΕ στα Windows 10 , οποτε προσπαθω να περασω Driver καινουριο  (ειτε χειροκινητα ειτε απο GeForce Experience) , αποτυγχανει και μου εχει σβησει και τον παλιο Driver και δεν ξαναμπαινει με τιποτα ο καινουριος, παρα μονο αν κανω uninstall με DDU. Υπαρχει καποιος τροπος να ΜΗΝ μου το κανει αυτο;

 

Θα με τρελανει. Τωρα εβαλα το package και μπηκαν κανονικα. Οοοοτι να'ναι... Πραγματικα

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
πριν 6 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

εχει καμμια βδομαδουλα. Ειναι οι πρωτοι που καταφεραα να βαλω επιτυχως σε win 10 , χωρις DDU. :p 

 

Ναι αλλα τωρα το πηρα χαμπαρι! :p

 

Eγω δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε ddu.. κατεβαζω τον driver και τον τρεχω επι τοπου, ουτε uninstall κανω τον προηγουμενο.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ετσι εκανα παντα. Στα Windows 7 .. Στα 10 μου εκανε τερτιπια. Του τυπου "driver installation failed" . Πολλες φορες το εκανε και αφου πατουσα "clean install" , oποτε ειχε σβησει τον προηγουμενο , εμενε χωρις driver το συστημα, και ο νεος δε περνιοταν ουτε με αιτηση. 

Τελικα με DDU μονο το διορθωνα. 

Αυτος με clean install, αφαιρεσε τον προηγουμενο , και εβαλε τον νεο , χωρις θεματα. Πρωτη φορα. Ισως να φταιει οτι ειχα βαλει πρωτη φορα driver μετα το November update, να διορθωθηκε το προβλημα που ειχα πριν! 

 

Δεν εχω παρατηρησει θεματα μεχρι στιγμης! 

Link to comment
Share on other sites

Ναι , χωρις το Clean και αυτοι εκαναν fail που δοκιμασα. Προηγουμενως και με clean εκαναν fail. Τωρα δουλεψαν με το clean που λεει η εγκατασταση του driver. 

 

Αλλιως DDU. δε μου προκαλεσε προβληματα ποτέ . 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βαλατε τους 364.51 ; Κανα feedback εχουμε ; Αν υπαρχουν ακομη θεματα με multi-monitor που βλεπω , μαλλον i'll pass , γιατι χρησιμοποιω αρκετες φορες 2η οθονη την tv μου. Επισης βλεπω αρκετες αναφορες για κακο performance σε τιτλους που με προηγουμενους ειχαν μια χαρα αποδοση.

 

 

Ειμαι ακομη με τους 361.91, δε δοκιμασα να αλλαξω , μιας και αυτοι ειναι οι τελευταιοι που σιγουρα λειτουργουν μια χαρα χωρις προβληματα. 

Win 10 x64.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Την τελευταία βδομάδα world of warcraft με GTX 650Ti και drivers  364.72 δεν λένε να τα βρουν. Το τι "display driver stopped responding"  έχω φάει δεν λέγεται.
Πρώτη φορά αντιμετωπίζω θέμα με το παιχνίδι. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.