Jump to content



The nVidia ForceWare Driver Thread


Recommended Posts

28 minutes ago, SpirosKGR said:

Και γω είχα κάτι θέματα με τους τελευταίους και γύρισα στους 362

Εσύ πλέον δεν είσαι αντικειμενικό κριτήριο για την συμπεριφορά/σταθερότητα των οδηγών διότι χρειάζεσαι επειγόντως φορμάτ (και το ξέρεις)! :p 

Απο κεί και πέρα τα θέματα με τους τελευταίους 1-2 οδηγούς της Nvidia είναι αρκετά σοβαρά σε σημείο να έχουν γεμίσει τα Nvidia Forums με παράπονα. Σε άλλους εμφανίζονται διάφορα προβλήματα σε άλλους όχι.. έτσι είναι αυτά.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

Εσύ πλέον δεν είσαι αντικειμενικό κριτήριο για την συμπεριφορά/σταθερότητα των οδηγών διότι χρειάζεσαι επειγόντως φορμάτ (και το ξέρεις)! :p 

Απο κεί και πέρα τα θέματα με τους τελευταίους 1-2 οδηγούς της Nvidia είναι αρκετά σοβαρά σε σημείο να έχουν γεμίσει τα Nvidia Forums με παράπονα. Σε άλλους εμφανίζονται διάφορα προβλήματα σε άλλους όχι.. έτσι είναι αυτά.

Εγω τους αμεσως προηγουμενους δε τους ειχα βαλει, αυτους τους εβαλα, κανενα προβλημα απολυτως :) 

Στο Σπυρο τιποτα δε παει καλα, αλλαγη και 10ρια επειγοντως :p (πλακιζω οφ κορς)

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

Εσύ πλέον δεν είσαι αντικειμενικό κριτήριο για την συμπεριφορά/σταθερότητα των οδηγών διότι χρειάζεσαι επειγόντως φορμάτ (και το ξέρεις)! :p 

Απο κεί και πέρα τα θέματα με τους τελευταίους 1-2 οδηγούς της Nvidia είναι αρκετά σοβαρά σε σημείο να έχουν γεμίσει τα Nvidia Forums με παράπονα. Σε άλλους εμφανίζονται διάφορα προβλήματα σε άλλους όχι.. έτσι είναι αυτά.

Μια χαρά είναι το pc φίλε μου. Τα 10αρια θα τα βάλω αν και όποτε το κρίνω εγώ όταν θα ειναι τελείως κατεστραμμένη η εγκατάσταση των 7 που εχω τώρα. Οπως και τα 8.1 τα είχα 3 χρονια και οταν εγινε μεγάλη στραβή τα έβγαλα.  Και οι 2 εταιρείες έχουν σοβαρά θέματα τελευταία με τους drivers. Οι τελευταίοι δεν είχα ακριβώς πρόβλημα. Απλά σε άκυρες φάσεις οταν ειμαι σε google chrome σαν να παίζει λίγο η οθόνη για ενα δευτερόλεπτο να μαυρίζει. Στους 362 το κάνει σπάνια. Στους τελευταίους το εκανε πιο συχνά. 

 

 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, SpirosKGR said:

Μια χαρά είναι το pc φίλε μου. Τα 10αρια θα τα βάλω αν και όποτε το κρίνω εγώ όταν θα ειναι τελείως κατεστραμμένη η εγκατάσταση των 7 που εχω τώρα. Οπως και τα 8.1 τα είχα 3 χρονια και οταν εγινε μεγάλη στραβή τα έβγαλα.  Και οι 2 εταιρείες έχουν σοβαρά θέματα τελευταία με τους drivers. 

Είσαι ο μόνος που κάθε τρείς και λίγο έχεις προβλήματα πάντως... όταν με ρωτάς τι συμβαίνει και θέλεις την γνώμη μου είναι καλά, δεν κάνεις εκεί ένα γρήγορο φορμάτ όμως να ησυχάσεις. Εγώ δεν μίλησα για το τι OS θα βάλεις, ο Χρυσόστομος το ανέφερε! Απο κεί και πέρα δεν μπορείς να κρίνεις το "όποιο software" εάν δεν είναι τζιτζί το σύστημά σου. :) 

Δικιές σου είναι οι αποφάσεις, δικά σου και τα αποτελέσματα! Όσο για την κοκκινούλα ο WHQL που έβγαλε είναι τζιτζί σε αντίθεση με τον τελευταίο beta που είναι για κλωτσιές!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οφφ τοπικ: 

 

Ε ντάξει τα θέματα στο εχω πει στον άτυχο και σε αυτόν που δεν έχει τα λεφτά να αναβαθμίζει καθε τρεις και λίγο θα φανουν. 

Το pc gaming ειναι ακριβό και πιθανότατα δε θα το ακολουθήσω άλλο ειδικά έτσι όπως το παν πλέον οι εταιρείες με τις τοπ κάρτες να θέλουν 1.5 με 2 φορές το βασικό μισθό εκτός και αλλάξουν τα πράγματα . Οπως και το pc σαν πλατφόρμα πια το χρησιμοποιώ μόνο για browing-ταινίες τα οποία κάνω και σε ένα τάμπλετ οπότε και να τα παίξει εντελώς το σύστημα δε πειράζει.

 

Φορματ σου είπα, μια χαρά ειναι το σύστημα μου. Τα 10αρια θα τα έβαζα μόνο για το DX12. Οταν βγουν οκ και καλογραμμένα DX12 παιχνίδια, όχι τα hybrid που βγήκαν τώρα ούτε το Quantum Break που βγήκε προβληματικό γιατί πίεσε η remedy τη microsoft και βγήκε θα τα βάλω. 

 

Σε γειτονικό φόρουμ δεν τα βλέπουν τόσο ρόδινα τα πράγματα πάντως. Δεν εχω κόκκινη και δε ξέρω. Αλλά για τους crimson δεν λένε και τα καλύτερα.

 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Και ομως, εν τελει βρηκα κατι που μαλλον προκαλουν οι Drivers (364.72) . Σε ενα και μονο game , καθως ΠΟΥΘΕΝΑ αλλου δε μου το κανει. Το παιχνιδι κρασαρει και χωρις κανενα απολυτως μηνυμα στην οθονη (παρα μονο στο event viewer). 

Το μηνυμα ειναι : 

Display driver nvlddmkm stopped responding and has successfully recovered.4101

 

Μετα απο αρκετο trial&error μενει να υποβαθμισω τους drivers για να δω αν φταιει αυτο , θα ενημερωσω αυριο γιατι δε προλαβαινω!

Link to comment
Share on other sites

Same all. Πηγα στον 361.91 και παλι τα ιδια. Μιλαω για το Dark Souls III. Προφανως ειναι θεμα του παιχνιδιου, καποιοι λενε να βαλω το lighting στο low (προεπιλογη το αφησα, τα ειχε ολα high και ΑΑ οn - αρκετα stable για οσο παιζει , δε βλεπω κατι να το προβληματιζει). 

Αρα δεν εφταιγε ο driver. Το ιδιο ακριβως error πηρα μετα απο 10-15 λεπτα παιχνιδιου. Σα να "μπλοκαρει" την καρτα οταν ανεβαζει στροφες το ανεμιστηρι νιωθω. Περιεργο. 

Link to comment
Share on other sites

Ουτε με τους 361.91 που το πηγα ειχε θεμα το DS, απλα ηθελε να βαλεις το lighting στο low , σε εμενα τουλαχιστον. Τωρα με τους .96 δε ξερω αν χρειαζεται. 

Στο doom παντως ηθελε τους .96

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Από τότε που ο @thefou το γύρισε σε amd, δεν ενημερώνει κανείς για τους καινούργιους drivers. Τι κατάσταση είναι αυτή <_<

 

Οι πρώτοι με gtx 1070 support:

http://www.guru3d.com/files-details/geforce-368-39-whql-driver-download.html

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση προς όλους τους χρήστες του θέματος. 

 

Θα προτιμούσαμε να δημιουργείτε νέα θέματα από το να αδειάζετε όλες τις πληροφορίες εδώ. :)

 

Παρακαλώ προσπαθήστε σε κάθε τι νέο να δημιουργείτε ένα θέμα, π.χ. ρυθμίσεις για το Doom, πρόβλημα με τον driver 368xx κλπ. 

 

Ευχαριστώ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

368.81 WHQL

 

Quote

Game Ready Drivers provide the best possible gaming experience for all major new releases, including Virtual Reality games. Prior to a new title launching, our driver team is working up until the last minute to ensure every performance tweak and bug fix is included for the best gameplay on day-1.

VR Game Ready
Provides the optimal experience for new and upcoming Virtual Reality titles including NVIDIA VR Funhouse, Everest VR, Obduction, Raw Data, and The Assembly.

Ansel Support
Supports the new Ansel technology now available in Mirror’s Edge Catalyst, which allows you to compose your shots from any angle, capture in 2D, 360° and adjust with post-process filters.

Virtual Reality
VR Ready GeForce GTX 1080, 1070, and 980 Ti customers can download NVIDIA VR Funhouse from Steam today!

Download

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.