Jump to content



Ποια συνδεση θεωρειτε την καλυτερη και γιατι?Ποια εχετε κ γιατι βλασφηματε?


g_0x

Συνδεσουλα?(dsl Παντα)  

123 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Εγω παιδες παντως εχω την vivodi Και εχω αγανακτησει.Ειμαι λιγοτερο απο 512 και απλοντ σταθερα στα 128 αντι 256 που επρεπε να εχω.και φυσικα 1024 θα επρεπε και αυτο.Εκτος αυτου μετα την ληξη του πακετο η τιμη της ειναι υπερβολικη,40Ε και για υπηρεσιες...αστο καλυτερα.3βδομαδες να πιασω το 13880 να μην ειναι κατηλλημενο (για να κανω επιτελους την διακοπη)...δεν την συστηνω σε κανεναν.Σαν καλυτερη θεωρω παντως την forthnet μαζι με τον οτε.(οτε λιγο καλυτερος απο οσα εχω ακουσει)...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Forthnet εδώ. Γενικά δεν είχα ποτέ τρελά προβλήματα. Σίγουρα δεν έχω full speed αλλά προσωπικά είμαι ικανοποιημένος. Έχει και πολύ καλή τηλεφωνική εξυπηρέτηση...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Απο την στιγμη που στις περισσοτερες περιπτωσεις φταιει ο ΟΤΕ

Πεστα!!!!!!!!!! Ας αγορασει ενας σοβαρος ανθρωπος τον οτε και ας τον κλεισει να ησυχασουμε....

Εγω ψηφισα hol μου αρεσει η υποστιριξη της και το οτι αναβαθμιζει ολες της παλιες συνδεσεις με της καινουργιες προσφορες (ηταν η πρωτη που το ξεκινησε αυτο) επισης εχεις την δυνατοτητα διακανονισμου του υπολοιπομενου προπληρωμενου χρονου αν θελεις να αναβαθμησεις την συνδεση σου σε καποια αλλη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από steve_m [Σήμερα, στις 22:33]

ΟΤΕ και οτενετ.Αν εχεις προβλημα ξερεις τουλαχιστον ποιον θα...

Για να μην τα ξαναγραφω ριξε μια ματια εδω στο 9ο ποστ

και εξηγισε μου σε τι οφελει που ξερω ποιο θα ... ?

Αφου ετσι και αλλιως δεν βγαινει τιποτα...

Το μονο που μου εχει μηνει ειναι η υπομονη και τα ηρεμιστικα :dots:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Απο την στιγμη που στις περισσοτερες περιπτωσεις φταιει ο ΟΤΕ δεν βλεπω να βγαινει κατι απο το poll....

δε νομιζω να ειναι μονο ο οτες που φταιει τελικα.παρε παραδειγμα απο αυτα που γραφω στο πρωτο ποστ μου.η βιβοντι ας πουμε περα απο την χαλια παροχη ειναι και χαλια στην εξυπηρετηση.βασικα αυτο ειναι πολυ μεγαλος παραγοντας που θα με κανει να μην την ξαναπροτημησω και ας εχει ακρως δελεαστικες προσφορες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από g_0x

δε νομιζω να ειναι μονο ο οτες που φταιει τελικα.παρε παραδειγμα απο αυτα που γραφω στο πρωτο ποστ μου.η βιβοντι ας πουμε περα απο την χαλια παροχη ειναι και χαλια στην εξυπηρετηση.βασικα αυτο ειναι πολυ μεγαλος παραγοντας που θα με κανει να μην την ξαναπροτημησω και ας εχει ακρως δελεαστικες προσφορες.

ολες ειναι χαλια απο εξυπερετηση,για να τους πιασεις σε γραμμη για να μιλησεις μαζι τους περιμενεις 1 ωρα:wassat:

Link to comment
Share on other sites

Από τον Απρίλιο έχω δοκιμάσει με 2 provider.

Στην αρχή είχα μια 512 από την Οtenet...με την οποία δεν είχα πρόβλημα ταχυτήτων..(56ΚΒ/s σταθερά το max down)....αλλά μου πήρε 2 μήνες να την κόψω(ορισμος του δημοσιου ΤΜ).....:mad:

Εδω και 4 μήνες είμαι με 4net 2mbit..και πάλι δεν έχω πρόβλημα με τις ταχύτητες(έχω δει και 250αρια...αλλά συνήθως 190-220ΚΒ/s μαχ).

Πρόβλημα δεν είχα ούτε την περίοδο του διπλασιασμού...

+1 στην 4νετ

- άπειρο στην οτενετ.

:p

Link to comment
Share on other sites

OTENET 2048/256 και κατέβασμα με 8kbs/sec

Διακοπές 14-15 ώρες και όλα αυτά για το φάσμα του ΟΤΕ...

Δεν με χάλασε καθόλου!!!

και φυσικά η λογική του παραλόγου...

Δημόσιο

Καλημέρα σας κύριε.. σας τηλεφωνό από ΟΤΕΝΕΤ...

Καλημέρα πείτε μου...

Σας πήρα να σας ενημερώσω ότι το πρόβλημα που είχατε με την σύνδεσή σας έχει διορθωθεί από τον ΟΤΕ σύμφωνα με ενημέρωση που είχαμε και θα ήθελα να το επιβαιβεώσω...

Μα εγώ έχω κάνει διακοπή εδώ και μια εβδομάδα...

Πως? Μα... Μισό λεπτό....

.............

Α έχεται δίκιο, συγνώμη για την ενόχληση...

Ναι το ξέρω ότι έχω δίκιο, καλά έκανα και σας έκοψα... Καλημέρα σας...

Πάω για forthnet τώρα...

Ελπίζω να είμαι ποιο τυχερός...

Link to comment
Share on other sites

βασικα το σκεπτικο του πολ ειναι να μαθαινουν οι νεοτεροι απο αυτα που τραβανε οι παλαιοτεροι και με καμια προσευψη μπας και δει κανενας υπευθυνος τι γραφουνε γιαυτους τα ελληνικα φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

otenet 1024 εδώ

Η αλήθεια είναι ότι ύπηρξαν κάποια προβλήματα μέχρι τελικά μου έρθει το ιντερνετ αλλά από τότε που την έβαλα ούτε πρόβλημα στη ταχύτητα έχω ούτε τίποτα. Πρωι μεσημέρι βράδυ πάνω απο 70 κατεβάζει πολύ συχνά με 100 ( απο το dc που είναι p2p δεν μιλάω για σέρβερ).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.