Jump to content



Ποια συνδεση θεωρειτε την καλυτερη και γιατι?Ποια εχετε κ γιατι βλασφηματε?


g_0x

Συνδεσουλα?(dsl Παντα)  

123 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Και γω forthnet έχω στα 768. Δεν μπορώ να πω ότι η ταχύτητες είναι καλές

Τα πρωινά μπορεί να πιάσω και 60. Μέτα το απόγευμα όμως μεταξύ 25-30

Μάλλον όμως φταίει το dslam της Τουμπας που είναι πιτα. άρα ο ΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

ολες ειναι χαλια απο εξυπερετηση,για να τους πιασεις σε γραμμη για να μιλησεις μαζι τους περιμενεις 1 ωρα:wassat:

Μπα... Στη forthnet όσες φορές έχω πάρει μου απαντάνε σχετικά γρήγορα... Και κάθε φορά έχω βρει λύση στο πρόβλημά μου απο εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Οφείλω να ομολογήσω ότι ως τώρα οι δύο πάροχοι μου έχουν φερθεί ΣΥΝΛΙΚΑ καλύτερα από ό,τι περίμενα.

Ξεκίνησα με τη βίβο όταν έγινε η μαζική έξοδος λόγω των τρελών προβλημάτων της. Το dsl cube ήταν μακράν το φθηνερο για την ταχύτητά του και το τσίμπησα. Μαζί και τα δώρα του Πλαισίου. Ε από τη στιγμή που μου ήρθε δεν είχα ούτε 1 δευτερόλεπτα downtime. Βέβαια κάνανε από δικό τους λάθος 2 μήνες να μου δώσουν νετ και με υπερχρεώσανε από δικό τους σφάλμα 51 ευρώ . ΤΟ παραδεχτήκανε ενώ είχανε τσιμπήσει τα χρήματα αλλά ακόμη τα βάζουν στο λογαριασμό μου...

Έπειτα πήγα στη ΧΟΛ. , την περίοδο που οργίαζαν οι φήμες -καθόλου φήμες- για το Traffic Shaping. Είχα καταγχωθεί ,αλλά ο ΟΤΕ με βοήθησε. Βλέπετε ο πΟΤΕς έκανε1 ΜΗΝΑ να διακόψει τη γραμμή της βίβο και 1 μήνα να δώσει το καλώδιό μου στη ΧΟΛ, και μέχρι τότε η κατάσταση είχε στρώσει. ΧΟΛ 4/1 με ασταμάτητο κατέβασμα κολλημένο στα 410 , με βασικό πρόβλημα το ότι δεν έχω τι άλλο να κατεβάσω πια. Επειδή το upload μου ήταν στο μισό μεγαμπίτ και παραπονέθηκα μου στείλανε νέο splitter και όλα έφτιαξα κι επειδή δεν τους ενηέρωσα με ψάχνανε στα τηλέφωνα να δουν αν ήμουν ευχαριστημένος.

Τι να πω , αν εξαιρέσουμε 2+2 μήνες καθυστέρησης συνολικά είμα ευχαριστημένος και από τις δύο

Link to comment
Share on other sites

Έχω και Otenet και forthnet 786. otenet 70-80 download από web , forthnet 40-50. H σύνδεση της οτενετ πιάνει καλύτερες ταχύτητες και στα δύο γραμμές βάζοντας τους κωδικούς της Otenet στα router, όχι βέβαία τόσο καλές όσο στην πρώτη περίπτωση άρα είναι και θέμα περιοχής.

Link to comment
Share on other sites

Forthnet κι από μένα, κανένα πρόβλημα ως τώρα, πολύ καλή και γρήγορη εξυπηρέτιση, αλλά το σημαντικότερο είναι ότι είναι η πιο εξελίξιμη και η πιο "υγειής" εταιρία στο χώρο. Γενικά βρίσκω την καλύτερη σχέση μεταξύ "ποιότητας-τιμής". :T:

Link to comment
Share on other sites

Vivodi και ειμαι υπερ-ευχαριστημενος, κατεβαζω ολη μερα καθε μερα με 450 καρφωτα. Μονο ψεγαδι μια μ@λ@κι@ που ειχαν κανει και δεν ειχα 2 μερες νετ γιατι νομιζαν οτι δεν ειχα πληρωσει....

Link to comment
Share on other sites

OTE - Forthnet 1024/256

Δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα. Μόνο για κανά 3ωρο το απόγευμα πέφτει στα μισά σχεδόν

Όλες τις άλλες ώρες είμαι στα 100-115kbps downloading ακατέβατα.

Περιμένω να έρθει η Tellas στην περιοχή μου (Ν. Ερυθραία) να πάω στα 4Mbps.

Link to comment
Share on other sites

Έχω HOL 4μβιτ/1μβιτ και είμαι καταευχαριστημένος.

Προηγουμένος είχα forthnet την οποία τόσο από επίπεδο εξυπηρέτησης πελατών (1.5 ώρα αναμονή, 1 μήνα για να με απεγγλωβίσουνε από πελάτη τους και ας είχα ενημερώσει έγκαιρα κ.α.) ώς και ως προς το επίπεδο παρεχόμενων υπηρεσιών (ποτέ η γραμμή μου δεν έπιανε αυτό που πλήρωνα) τη θεώρω απαράδεκτη και δεν τη συνιστώ.

Βέβαια λόγω του ότι η συνδεση μου δεν εξαρτάται απο τον πλέον από τον οτε (ιδιοκτητο dslam) είναι ένα μεγάλο +.

Τα ping ειναι σε ανεκτά επίπεδα με το εξωτερικό και ότι καλύτερο για το εσωτερικό.

Η ταχύτητα που πιάνω είναι όσο πρέπει ~400κβ κάτω 110κβ πάνω.

Θετικό επίσης που σαν εξοπλισμό σου "δανείζουν" ένα ρουτερ.

Το voip που δίνει και υποστηριζει και το ρουτερ είναι μέτριο και υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης.

Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Είχα Altec (jetpack) και δε με ενθουσίασε, οπότε μετά έβαλα το DSL Cube μέσω ΑΡΥΣ (τότε στα 512/128) και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος (ειδικά από τον ένα μήνα που χρειάστηκαν για να μου διακόψουν τη συνδρομή, οπότε είχα δωρεάν DSL :D ).

Πλέον έχω το in-a-box που είχε προσφορά στα 2048 με 20ευρώ/μήνα. Δε μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος, αφού η ταχύτητά μου φτάνει το πολύ τα 150kb/sec. Το upload είναι μια χαρά πάντως. Συνέχεια πάνω από 220kbps. Απλά από τότε που το έβαλα δεν έχω βρει χρόνο να ασχοληθώ περισσότερο με το θέμα του download και το έχω αφήσει έτσι... Μέχρι τον Νοέμβρη πάντως μου έλεγαν ότι οφείλεται στα έργα για τις αναβαθμίσεις. Τα οποία τελείωσαν υποτίθεται...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.