Jump to content



Dell UltraSharp 2407WFP monitor Review-Update Rev.4 Received !!!


knight_77

Recommended Posts

δεν είπα ότι θα το κάνω το RMA ,,,,είπα ότι θα το κοιτάξω και θα εξαντλήσω τα περιθώρια...όπως επίσης είπα ότι με στεναχωρεί το ότι είναι μεταχειρισμένες. Ας παρουσιάζει το πρόβλημα μόνο με το CoH αλλά μην το κάνει σε όλα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

@sstav

θα ελεγα απο προσωπικη εμπειρια οτι φταιει η καρτα

(οταν η Dell μου παιζει με την Nvidia δεν παρουσιαζει κανενα artifact-οειδες,με την ΑΤΙ εμφανιζει γραμμες κλπ κλπ στο ασχετο,ακομα και σε καθαρα 2D κατασταση)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις πανω μια αλλη οθονη να δεις αν ειναι θεμα vga ή monitor για αρχη.

Επισης μπορει να φταει το καλωδιο. Ριξε μια ματια μηπως τσακιζει πουθενα και φυσα μια τις επαφες-υποδοχες του dvi και στις δυο ακρες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Astacus

Επισης μπορει να φταει το καλωδιο. Ριξε μια ματια μηπως τσακιζει πουθενα και φυσα μια τις επαφες-υποδοχες του dvi και στις δυο ακρες.

Αυτό μου'χει τύχει κι εμένα. Ένα τσούρμο φωτεινά pixels σε μια LG που είχα, μέσ'στη μέση της οθόνης, και ένα βήμα πριν την επιστρέψω, κουνάω το καλώδιο και εξαφανίστηκαν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

απλά παραθέτω από το Internet (http://forums.whirlpool.net.au/forum-replies-archive.cfm/813590.html) για τα διαφορετικά panels που κυκλοφορεί το rev04 της DELL. Εγώ με το κρυφό μενού της DELL είμαι στο S-IPS.

the old 2407WFP (non-HC version) A04 model came with 2 different panels, one of which was an S-PVA (HN213), and the other which was an S-IPS (HN208L6)

τωρα, έχει κανείς κανει τιποτα ρυθμίσεις πάνω κει που να είναι αντικειμενικά προς το καλύτερο ή είναι εντελώς υποκειμενικό και στο μάτι του καθενός;

Κατι άλλο, ισχύει ότι τα καμμένα pixel σε SIPS πανελ φαίνεται μαύρα στίγματα ενώ τα κολλημένα σαν ασπρες κουκίδες; Γιατί έχω ένα κολλημένο subpixel (αν ισχύει το δεύτερο) που δεν έχει ξεκολλήσει στους 8 μηνες που την έχω...Δοκίμασα με λίγη πίεση με το δάχτυλο +τα προγράμματα που αλλάζουν χρώματα πολύ γρήγορα χωρίς αποτέλεσμα....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.