Jump to content



Ξερετε τιποτα για το καινουργιο NFS?


ennia

Recommended Posts

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από lord [Σήμερα, στις 08:00]

Εμένα το μονό που δεν μου άρεσε ήταν το carbon ήταν πολύ μικρό και πολύ εύκολο. Το most wanted το λατρέψαμε καήκαμε που λένε είχε πολύ ωραίο gameplay και ήταν κατά τη γνώμη μου το μονό που διέφερε από την υπόλοιπη σειρά (ίσως λόγω γραφικών διαδραματιζόταν σε μέρα και όχι νύκτα όπως τα υπόλοιπα)

Τελικά πιο ήταν μέρα εκτός από το most wanted ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 02:01]

Λοιπόν:

Μέρα είχαν τα:

The Need For Speed

Need For Speed 2 (+SE)

Need For Speed 3 Hot Pursuit

Need For Speed 4 High Stakes (or Road Challenge)

Need For Speed 5 Porsche Unleashed (or Porsche 2000)

Need For Speed 6 Hot Pursuit 2

Need For Speed 9 Most Wanted

Κορυφαιος:worship: :worship: :worship:

Αντε να δουμε και το επομενο της σειρας γιατι φαγαμε απιστευτη ξενερα με το carbon!Αφου σε καποια φαση αρχιζα να ζαλιζομαι απο τη γυαλαδα!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από carlitofj [Σήμερα, στις 04:56]

Κορυφαιος:worship: :worship: :worship:

Αντε να δουμε και το επομενο της σειρας γιατι φαγαμε απιστευτη ξενερα με το carbon!Αφου σε καποια φαση αρχιζα να ζαλιζομαι απο τη γυαλαδα!:confused:

Γυαλαδα + καγκουροstyle + 2φαστ2φουριους style = sell 4 ever , αυτο εχει κάνει στα 3 τελευταια games η ΕΑ

Link to comment
Share on other sites

carbon=προχειροδουλειά.καμία σχέση με το most wanted.με το most wanted κυριολεκτικά κόλησα.και μετά δηλαδή τον τερματισμό απο την κά**α ήθελες να συνεχίσεις

ενώ το carbon με το ζόρι άντεξα μέχρι να το τερματίσω και μετά στα σκουπίδια.σε μία μέρα το τερμάτισα το carbon.γελοίο παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Καλά το Carbon ήταν απλά αισχρό, είναι το μόνο NFS που δεν έχω ασχοληθεί μαζί του γιατί το σιχάθηκα. Είναι πανεύκολο, είναι αντιρεαλιστικό, δεν έχει καλά γραφικά, μόνο για τον ήχο και αν θα το ξαναβαζα.

Και το Most Wanted δε μου έκανε και πολλά κλικ, λόγω του ότι και αυτό ήταν υπερβολικά αντιρεαλιστικό (το άρμα μάχης που πάει με 350km/h) αλλά τουλάχιστον ήταν ευχάριστο arcade. Το Carbon δεν είναι καν ευχάριστο.

Αν το καινούριο NFS είναι και αυτό έτσι...

Γιατί ω Θεοί δεν βγάζουν ένα NFS σαν το 4 (High Stakes)? Δεν ήταν ρεαλιστικό αλλά δεν ήταν και αίσχος. ΚΥΡΙΩΣ όμως είχε πανέμορφες πίστες, φοβερά menu+menu music, μέρα-νύχτα-weather options, πάμπολλα (για τότε) αυτοκίνητα και κλάσεις, tuning ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ Mod Scene από πίσω (με δεκάδες χιλιάδες αυτοκίνητα και εκατοντάδες πίστες).

Μα είναι ηλίθιοι ή απλά βαριούνται, γνωρίζοντας ότι η βλακεία που βγάζουν με minimum εργασία θα πουλήσει?

Αν ένα project σαν το 4 έβγαινε, με καμιά 100αριά αυτοκίνητα, πολλές πίστες, day-night-weather options, tuning, ένα λογικό ρεαλισμό και μια Moddable μηχανή ή κάποιον editor, θα πουλούσε σαν τρελό.

Αλλά πούντο?

Οεο?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είμαστε σοβαροί?

Έχετε παίξει τώρα τελευταία τα προϊγούμενα NFS?

Δεν είναι δυνατόν να πιστεύετε αυτά που γράφετε..θέλω να πιστεύω ότι εγώ δεν διαβάζω καλά

Δλδ το NFS 4 είχε καλύτερα γραφικά?

Για να μην μιλήσω για το porche που είχε το χειρότερο game controling ever και τελείως αντιρεαλιστικό στην οδήγηση....

Θέλω να δώ κάποιον να οδηγεί με τιμονιέρα το NFS που πιστεύει ότι είναι καλύτερο(εκτός carbon k MW) και μετά να του δείξω πώς μπορεί να οδηγήσει κάποιος στο Carbon....

’ντε γιατί πολύ:fist: :fist: έχει πέσει στο thread αυτό

Link to comment
Share on other sites

Expert ξεκινα να βρεις και να παιξεις τα παλιοτερα NFS μεχρι το UG1, για να καταλαβεις τι θα πει NFS και αν ειναι ρεαλιστικα τα 4 τελευταια που εβγαλαν. Παιξε με τιμονιερα και το Porsche και τα ξαναλεμε...

Οσο για τα γραφικα, προφανως και δεν γινεται να ειναι καλυτερα αφου ολα εξελισσονται.Οποτε ασ'το αυτο στην ακρη.Ειναι το μονο στο οποιο υπερτερουν τα νεα NFS.

Link to comment
Share on other sites

Ρε απίδες...δεν πρόκειτε να κάτσω να ασχοληθώ άλλο...

Πίστεψέ με...έχω όλα τα NFS...

Και επιδή κατακαιρούς που γουστάρω τα βάζω να δώ πώς ήταν..ναι είχαν φάση...αλλά όχι και έτσι....

@gznp

Το ότι η διαφορετική άποψη για σένα είναι διαφημήσεις μαγκιά σου...

Δεν άκουσα εδώ κανέναν να υποστιρίζει με επηχειρήματα....:slap:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 11:28]

Καλά το Carbon ήταν απλά αισχρό, είναι το μόνο NFS που δεν έχω ασχοληθεί μαζί του γιατί το σιχάθηκα. Είναι πανεύκολο, είναι αντιρεαλιστικό, δεν έχει καλά γραφικά, μόνο για τον ήχο και αν θα το ξαναβαζα.

Αν το καινούριο NFS είναι και αυτό έτσι...

Γιατί ω Θεοί δεν βγάζουν ένα NFS σαν το 4 (High Stakes)? Δεν ήταν ρεαλιστικό αλλά δεν ήταν και αίσχος. ΚΥΡΙΩΣ όμως είχε πανέμορφες πίστες, φοβερά menu+menu music, μέρα-νύχτα-weather options, πάμπολλα (για τότε) αυτοκίνητα και κλάσεις, tuning ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ Mod Scene από πίσω (με δεκάδες χιλιάδες αυτοκίνητα και εκατοντάδες πίστες).

Μα είναι ηλίθιοι ή απλά βαριούνται, γνωρίζοντας ότι η βλακεία που βγάζουν με minimum εργασία θα πουλήσει?

Αν ένα project σαν το 4 έβγαινε, με καμιά 100αριά αυτοκίνητα, πολλές πίστες, day-night-weather options, tuning, ένα λογικό ρεαλισμό και μια Moddable μηχανή ή κάποιον editor, θα πουλούσε σαν τρελό.

Αλλά πούντο?

Οεο?

+1

hot pursuit & road challenge >all.

Τα τελευταία nfs ευτυχώς κάνουν uninstall γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Expert

Ρε απίδες...δεν πρόκειτε να κάτσω να ασχοληθώ άλλο...

Πίστεψέ με...έχω όλα τα NFS...

Και επιδή κατακαιρούς που γουστάρω τα βάζω να δώ πώς ήταν..ναι είχαν φάση...αλλά όχι και έτσι....

@gznp

Το ότι η διαφορετική άποψη για σένα είναι διαφημήσεις μαγκιά σου...

Δεν άκουσα εδώ κανέναν να υποστιρίζει με επηχειρήματα....:slap:

Το ότι το Porsche εξελίχθηκε από την Porsche σε συνεργασία με τον Herr Walter Rohl για να επιτύχει το maximum στο ρεαλισμό (έχω διαβάσει για το πώς οδηγείτο η 911RS του 67 και είναι απίστευτα μεγάλες οι ομοιότητες με το παιχνίδι) δε σου λέει τίποτα να υποθέσω.

Ούτε ότι στα παγκόσμια fora το Porsche το εξυμνούν και τα υπόλοιπα (Underground+) τα θάβουν.

Για το NFS Community του NFS4, που ακόμα και σήμερα βγάζει mods, cars και tracks, γνωρίζεις τίποτα?

Αν εσύ εντόπισες ρεαλισμό στα 300+ km/h που πιάνουν στα NFS 7+ μέσα σε 4 secs ή στο κράτημα μαγνήτης των αυτοκινήτων, τότε ή δεν έχεις οδηγήσει τίποτα στη ζωή σου ή έχεις πρόβλημα στο να ορίζεις τη λέξη ρεαλισμός.

Και ναι, να με συγχωρείς κιόλας, αλλά θεωρώ ευχάριστο διάλειμμα διαφημίσεων δηλώσεις του στυλ: "Για να μην μιλήσω για το porche που είχε το χειρότερο game controling ever και τελείως αντιρεαλιστικό στην οδήγηση....". ’λλοι, θα σου πετούσαν πέτρες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.