Jump to content



DS4 και Ε6400 και οτι να ναι....


GoMaR

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από obijuan1983 [27-01-2007 15:55]

Οι 6300-6400 είναι γενικά πιο κρύοι απο 6600-6700.

Και εγώ νόμιζα οτι ο 6600 μου έχει υψηλές θερμοκρασίες λόγω κατασκευής αλλά τελικά πρέπει να έχει στραβό Heatspreader γιατί χτες που έβαλα αρκετή πάστα...με νερό σε idle με 1.70v@3950ΜΗz Core temp δείχνει 41 βαθμούς και load 67 την στιγμή που με κανονική ποσότητα είχα με 1,40 @3500MHz είχα 46 και 72...

To 5-5-5-15 κόβει όντως αρκετά...

Το ίδιο έχω παρατηρήσει και εγώ...Δες και στην φώτο.Με λίγη πάστα στα 3600 είχα 25idle και 54load.Me λιγάκι παραπάνω παστουλα έπεσα στα 50 σε load.(Βέβαια θερμοκρασία δωματίου 20).Και μετρήσεις από Core temp me orthos priority 7.

Στα δεξιά και στα αριστερά η cpu είναι λιγάκι στραβή γι'αυτο πάει και περισσότερη παστά εκεί.

2mdnmzx5mtyuhdk40mdf.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Blade_gld

Ρε παιδια εγω με το F8 bios εχω ενα πρoβλημα.Μου ανεβοκατεβαζει το multι οταν δουλειυει/δεν δουλεβει η cpu.Ποια ρυθμιση ειναι αυτη να την αλαξω??Στο παρελθον δεν ειχα τετοια προβληματα.

Το F8 το εβαλα και το βγαλα...Οπως επισης και το F6..Ειμαι με F5 και εχω βρει την υγεια μου...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από steve_m

Τρελη τελειως η ds4.Εγω μονο με το f6 μπορω να κανω σωστη δουλεια.

Και απο εμενα τα ιδια.Σαν να κανει λιγοτερες βλακειες το μομπο με φ6

Αρχική απάντηση από ergotelis

Εγώ πάλι μόνο με το commando, μήπως να φλασάρετε όλοι κάτι τέτοιο αν μπορείτε καλύτερα?

:p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Απλά είναι τα πράγματα

Δεν έχουν όλοι το ίδιο hardware για να δουλεύει το ίδιο καλά τo κάθε bios - επίσης άλλοι έχουν C1 rev chip, άλλοι C2...

Σε άλλους θα πάει καλύτερα σε άλλους χειρότερα και ο καθένας επιλέγει αυτό που του κάθεται καλύτερα

Λογικό είναι

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoMaR [Σήμερα, στις 15:49]

@blade_gld: Το f5 το εχεις δοκιμασει ; Παντως σε 416χ8 me F6 ειχα cold boots..απειρα..με το F5 οχι...

F5 οχι . Με F6 ειχα πιασει και 500fsb.. προς το παρων ειμαι με F8 και 400fsb παραπανω μπαιρδευει το μομπο.Ελεγα να παω σε F6 αλλα θα δοκιμασω το F5 πρωτα να δω τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.