Jump to content



αλλαγη καρτας η οχι ;


skilimavro

Recommended Posts

@ΝTG,ΙamdaBest

σωστα αυτα που λετε και μενα αυτη ηταν η πρωτη μου σκεψη αλλα... το συστημα θα ανταποκριθει στις... "απαιτησεις"... τις καρτας, γιατι αν δημιουργηθει bottleneck θα εχω ξωδεψει καποια λεφτα τα οποια δεν θα μπορω να εκμεταλλευτω

Link to comment
Share on other sites

και προτιμας να πεταξεις τα λεφτα σε κατι που θα σε καλυπτει οριακα?

Aπλα βαλε κανενα φιλτρο παραπανω να χαρεις το παιχνιδι...

καποια στιγμη θα το βρεις και εσυ τον conroe σου..:p

Xωρις πλακα ..στα κυβικα σου ειναι η καλυτερη λυση...το οτι σε υπερκαλυπτει

(αν σε υπερκαλυπτει) δεν ειναι και λογος να δωσεις τα ιδια λεφτα για κατι χειροτερο

Και λεω ΑΝ σε υπερκαλπυτει γιατι τα παιχνιδακια πλεον θα καθονται βαρια στο υπολογιστη!

Επσης το αν θα πρεπει να περιμενεις εξαρταται αποκλειστικα απο σενα...

Πχ αν παιζεις καποιο παιχνιδι και μενεις στην προσπαθεια(βλ 10-15fps) καλο ειναι να παρεις καρτα

Αν δεν παιζεις τιποτα αυτο το καιρο...οσο περιμενεις καλο 8α σου κανει..

Link to comment
Share on other sites

προτείνω να βάλεις άλλη μία 7900 για sli , ή να κάψεις την 7900 που έχεις (αν έχεις εγγύηση) και να συμπληρώσεις κάποια λ7 και να πάρεις την 8800 :devil: . δεν αξίζει να πληρώσεις τόσα πολλά για για όχι τόσες πολλές διαφορές !!!

Υ.Γ. πώς μπορώ να μπώ σε άλλον ΗΥ αν γνωρίζω το ΙΡ του .?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG [Σήμερα, στις 10:47]

η ενναλακτικα χτυπα μια 8800GTS 320ΜΒ με 300

αν και σε λιγο διαστημα θα παει και πιο χαμηλα..πουλα και αυτη που εχεις και εισαι jet..

Παιδια sorry αν υπαρχει εδω καπου ή αλλου και δεν το βλεπω:tomato: Αλλα έχετε βρει κανα review για την 8800GTS 320ΜΒ?

Αυτο http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=37553 δεν με καλυπτει καθολου.

και γινεται και συζητηση εδω http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=133033&highlight=8800+320

Κανενα αλλο review υπαρχει? - (Μηπως θα βγουν απο 12/2? γιατι μου φαινεται περιεργο να μην υπαρχει τιποτα εστω κ τωρα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από skilimavro [Σήμερα, στις 11:06]

@Dem

1)http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2926

2)http://www.tomshardware.com/2007/02/12/the_amd_squeeze/

πιστευω οτι θα σε βοηθησουν αρκετα, εγω παντως νομιζω οτι γερνω προς τα 'κει :rolleyes:

Καλή φαίνεαται, αν και αυτό που απασχολει ειναι ότι στις μικρες αναλύσεις μπορεί να δίνει αρκετά fps αλλα να τρωει εκεινα τα μικρα ακαριαια κολληματακια που υποδηλώνουν μνήμη, και εκεινα δεν τα μετρανε στα test που κανουν.

Πάντως εξακολουθώ να πιστευω ότι 300-400euro ειναι πολλά λευτα για κάρτα που δεν θα παίζει παιχνιδια στα Vista σε 1 χρονο απο τωρα.

Εκτώς αν γινει κανα θαυμα με τους drivers (nvidia,vista κτλ) ή σοβαρευτουν λιγο οι προγραμματιστες των παιχνιδιών.

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο αλλα σκεφτεις οτι η 7950gt που ειναι η αλλη υποψηφια, ειναι στα ιδια λεφτα και δεν θα υποστηριζει dx10, νομιζω οτι ειναι μια καλη λυση προσωρινα.

Το να παρω αλλη μια 7900gs δεν ξερω κατα ποσο θα εξυπηρετει σε 6 μηνες, γιατι αυτην που εχω μπορω να την σπρωξω αλλα 2 δυσκολα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από skilimavro [Σήμερα, στις 13:45]

εχεις δικιο αλλα σκεφτεις οτι η 7950gt που ειναι η αλλη υποψηφια, ειναι στα ιδια λεφτα και δεν θα υποστηριζει dx10, νομιζω οτι ειναι μια καλη λυση προσωρινα.

Το να παρω αλλη μια 7900gs δεν ξερω κατα ποσο θα εξυπηρετει σε 6 μηνες, γιατι αυτην που εχω μπορω να την σπρωξω αλλα 2 δυσκολα...

E ωραία τοτε αν δεν σε καλυπτει η 7900gs (θα ηθελα να μαθω που όμως γιατι θελω να παρω κατι παρομοιο και silent αν γινεται)

Μην μπλεξεις με sli, γνωμη μου

@..αλλα 2 δυσκολα...σωστός.

Link to comment
Share on other sites

Προβληματα που εχει ο κοσμος αυτο βλεπω εγω. Να σε πω τι θα εκανα,:) αφου καθε μηνα εχουμε κατι καινουριο για αυτο επελεξε κατι φτηνο που κανει τη δουλεια σου. μην πας να τους τα σκας, εχτος και αν τα εχεις περιττα:) εγω αγορασα οτι καλυτερο υπηρχε στη αγορα και μετα απο ενα μηνα να σου κατι νεο. παρε μια δευτερη για SLI.

Link to comment
Share on other sites

Την 7900GS σου την έχεις κλοκάρει καθόλου? Αν όχι, το προτείνω ανεπιφύλακτα καθώς ανεβαίνουν αρκετά με άμεσο όφελος στις επιδόσεις.

Επιπλέον, αν και η 8800GTS 320MB φαίνεται καλό deal, εγώ θα περίμενα λίγο ακόμα την πρόταση της ATI/AMD. Ακόμα και αν δεν την προτιμήσεις τελικά, είναι σίγουρο ότι θα πιέσει τις τιμές των nVIDIA προς τα κάτω οπότε μόνο κερδισμένος μπορείς να βγεις...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από skilimavro [Σήμερα, στις 12:06]

Ναιαιαιαι εννοειται οτι ειναι κλοκαρισμεν...α ολα οχι μονο η καρτα

το εχω σκεφτει αλλα, δυστηχως οτι ειναι να γινει πρεπει να γινει αμεσα.

Σε τρώει ε? :-)

Αν θα κάνεις νέα αγορά λοιπόν, νομίζω ότι καλύτερα να πας σε κάποια 8800.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.