Jump to content



Cpu Tower Air Coolers: Πόσο σταθερές είναι;


koozoop

Recommended Posts

’ντε, έβαλα επιτέλους την Scythe Ninja... Δεν κρεμάει ούτε κουνάει, είναι rock stable, σταθερή μια χαρά... Ίσα ίσα χωράει στο κουτί με 12cm ανεμιστήρα...

Σε idle πέσαν οι θερμοκρασίες 8-10 βαθμούς και σε full load 5 βαθμούς... Όχι και άσχημα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CrazyAnt [09-02-2007 01:08]

μα μια τετοια συγκρηση δεν εχει νοημα...πρεπει να υπαρχει ενα μετρο συγκρησης και με βαση αυτο να συγκρινεις ολες τις ψυκτρες που δοκιμασες για να βλεπεις τη διαφορα.

τουλαχιστον ετσι ειναι το σωστο και σε πειραματα που γινονται ασχετως PC

οποτε το stock cooler πιστευω πως ειναι το πιο λογικο σαν μετρο συγκρησης.εκτος αυτου με τα δικα σου αποτελεσματα δεν μπορουμε να καταλαβουμε εν τελει ποσο καλη ειναι η κα8ε ψυκτρα.για παραδειγμα εγω που εχω Χ βα8μους διαφορα απο την στοκ,αν βγαλω την ΤΤ 120 και περασω μαι 9500,8α δω τι 8ερμοκρασιες εχω και 8α ξερω τι παιζει.

Χμ Από τη στιγμή που όλες οι ψήκτρες μπήκαν στο ίδιο pc είτε της συγκρίνω με τον στοκ είτε μεταξύ τους το ίδιο δεν είναι.?????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από koozoop [01-02-2007 17:40]

Έχοντας στήσει εδώ και 2 εβδομάδες ............με κάποια από αυτές τις ψύκτρες.

Ευχαριστώ.

Tα ιδια σκεφτομουν και εγώ.Τωρα εχω μια 9700 η οποια καθεται πολυ καλα. Βεβαια σε Intel ειναι λιγο δυσκολη η τποθετηση της όχι τοσο ε΄πηδη πρεπει να βγαλεις την m/b εξαιτιας του backplate οσο τις δυσκολιες που ενδεχομενως να εχεις στο σφυξιμο των βιδων.

Αν παρεις την 9700Ντ (η ποια ειναι φοβερη και σε εμφανιση) σου συνηστω να μην ακολουθησεις πιστα τις οδηγιες της zalman στο site της και να βαλεις ενα μονο λεπτο στρωμα παστα στην επιφανεια του cpu. Eγω μετακινω συνεχεια το pc.Οι περισσοτερες απο οτι καταλαβα εχουν μεγαλη επιφανεια στηριξης για να ελλατωνουν την επιβαρυνση.

(...μετακινω συνεχεια το pc εξαιτιας της AW9d που μου εχει σπασει τα νευρα και δεν φαινεται να εχει προβλημα, Αλλα αν συνεχισει ετσι θα την δωσω κλοτσια και δεν θα αντεξει:tomato: )

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ μόλις πήρα την thermaltake blue orb II. Καλή φαίνεται και απ'ότι διάβασα στο net έχει πολύ καλές επιδόσεις. Το μόνο ποθ με ανησυχεί είναι το βάρος της. 850gr περίπου. Πάλι καλά που δεν έχει μεγάλο ύψος. τι λέτε? θα είναι πρόβλημα το βάρος??? Η μητρική ειναι μια Abit.

http://techgage.com/article/thermaltake_blue_orb_ii

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaD_MaxX

το κουτί είναι ενα multirama case.το μαύρο με το πλαϊνό παράθυρο.τι λέτε??? μαλλον είμαι για κουτί ε?

μπορεις να μπεις στο σαιτ της thermaltake και να δεις αναλυτικα τις διαστασεις της ψυκτρας.μετα παρε μετρο κ μετρα τι χωρο εχεις στο κουτι σου...επισης υπαρχει Compatibility List την οποια μπορεις να συμβουλευτεις..

http://www.thermaltake.com/product/Cooler/Retail/cl-p0257/cl-p0257.asp

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.