Jump to content



Logitech Z5500 popping sound


blade_pan

Recommended Posts

παντως εγω βρε παιδια μου ηρθανε τα καινουρια τα τσεκαρα και μετα εστειλα τα παλια πισω. ολο το συστημα των ηχειων.οτι πηρα εστειλα πισω.και για ευκολια τα εβαλα στο νεο κουτι.εβγαζα εβαζα...

το PID ειναι ενα νουμερακι κατω απο τα ηχεια .ειχα 538.τωρα εχω 646.;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Expert

Κάτσε ρε...

Θα σου στείλουν καινούρια ηχεία χωρίς να τα έχεις στείλει πρώτα εσύ για έλγχο τα και καλά προβληματικά??λοοολ

έτσι γίνεται :)

πρώτα φέρνουν τα καινούργια και μετά απο 10 μέρες έρχονται να πάρουν τα παλιά

ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ!!!!!

Αρχική απάντηση από pacoulas

-----------------------------------------------------------------------------------------

Λοιπόν μετά από μια γύρα στα forum της logitech λένε ότι η pop free version των z-5500 θα είναι έτοιμη τέλος φεβρουαρίου!

Επίσης αναφέρουν ότι χρειάζεται να σταλεί μονο το pod και το remote έτσι έγινε και στην δικιά σας περίπτωση Teodor_ch και jimbrav?

δε ξέρω τι θέλουν...

εγώ τα ξήλωσα όλα και έχω ένα ολοκαίνουργιο σετ ηχείων :)

ούτε σκονισμένα ούτε γρατζουνισμένα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Teodor_ch

έτσι γίνεται :)

πρώτα φέρνουν τα καινούργια και μετά απο 10 μέρες έρχονται να πάρουν τα παλιά

ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ!!!!!

damn.....

Αυτά είναι...δεν το περιμενα σπο την logi

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pacoulas

blade_pan πoιο είναι το δικό σου PID?

R621

Με καλωδια παντα οποτε αναβω μια λαμπα φθοριου διπλα ή το πλυντηριο μου κανει διαφορα τσακ τσακ.

Χωρις καλωδια δεν κανει τπτ!

Λεω να αλλαξω τα αναλογικα καλωδια της logi με καλυτερης ποιοτητας...?!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jimbrav [Σήμερα, στις 07:17]

παντως εγω βρε παιδια μου ηρθανε τα καινουρια τα τσεκαρα και μετα εστειλα τα παλια πισω. ολο το συστημα των ηχειων.οτι πηρα εστειλα πισω.και για ευκολια τα εβαλα στο νεο κουτι.εβγαζα εβαζα...

το PID ειναι ενα νουμερακι κατω απο τα ηχεια .ειχα 538.τωρα εχω 646.;)

Τα έστειλες μέσω logitech από το site ή έκανες αλλαγή από τοπικό dealer π.χ. ΠΛΑΙΣΙΟ;

Έκανες καμιά δοκιμή για pop; ή δεν πρόλαβες και σε πήρα από μπροστά; :p

blade_pan Λεω να αλλαξω τα αναλογικα καλωδια της logi με καλυτερης ποιοτητας...?!

Δεν πιστεύω ότι θα λύσεις το πρόβλημα. Στην καλύτερη περίπτωση να πάρεις πιο ζωντανό ήχο και όχι pop free ήχο..:...:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blade_pan

Ωραια ποια ειναι η λυση αν η Logi λεει πως δεν υπαρχει θεμα Popping sound αν χωρις καλωδια δεν ακουγεται τπτ?

και μάλλον καλύτερα καλώδια υπολογιστή - ηχεία

δοκίμασε και με optical / coaxial

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dubber

ups στο pc σου μάλλον

Εχω:nothing:

Αρχική απάντηση από Teodor_ch

και μάλλον καλύτερα καλώδια υπολογιστή - ηχεία

δοκίμασε και με optical / coaxial

Εχω coaxial αλλα τι,να το εχω μονιμα εκει?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά δε μου αρέσουν και πολύ τα Optical/Coaxial, γιατί δεν μπορείς να ρυθμίσεις την ένταση από την κάρτα ήχου, δεν μπορείς να ρυθμίσεις μπάσα/πρίμα κλπ...

Δεν ξέρω... Εσείς το χρησιμοποιείτε??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blade_pan

R621

Με καλωδια παντα οποτε αναβω μια λαμπα φθοριου διπλα ή το πλυντηριο μου κανει διαφορα τσακ τσακ.

Χωρις καλωδια δεν κανει τπτ!

Λεω να αλλαξω τα αναλογικα καλωδια της logi με καλυτερης ποιοτητας...?!

εμενα ειναι R603 ξερει κανεις τι παιζει με αυτα?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

"""You were recently in contact with Logitech for a replacement of your Logitech Z-5500 Speakers. I am contacting you today in order to pick-up your set to have it shipped to DocData in the Netherlands.

I have organized a UPS pick-up service that is completely free for you. You will therefore receive a separate e-mail from UPS in the coming 1-2 weeks with the detailed instructions for the pick up. Please notice that the label sent by UPS is valid only 10 days.

Best regards

Sandrine Golay

Logitech Customer Service

European Headquarters

Romanel-sur-Morges, Switzerland """

Μετά απο μερικές μέρες επικοινωνίας με την logitech τελικά μου στείλανε καινούργια pop-free ηχεία. Έφηγαν σήμερα με ups από την Αγγλία. Μου έστειλαν επισης αυτό το e-mail και δεν πολυκαταλαβα αυτό στο τέλος με το label. Τι θέλει να πει ο ποιητης??? :X:

Link to comment
Share on other sites

εννοει οτι η UPS οταν επικοινωνησει μαζι σου στις επομενες 10-15 ημερες θα εχει και μια φορμα αναφορας που πρεπει να συμπληρωσεις για την επιστροφη.το οριο της επιστροφης ειναι 10 ημερες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma [Χθες, στις 21:13]

εννοει οτι η UPS οταν επικοινωνησει μαζι σου στις επομενες 10-15 ημερες θα εχει και μια φορμα αναφορας που πρεπει να συμπληρωσεις για την επιστροφη.το οριο της επιστροφης ειναι 10 ημερες.

Thanks!! :D

Μπράβο logii!!

:clap: :clap:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

παιδια να ρωτησω...

ενδεχεται η logi να κανει αλλαγη και σε σετ ηχειων περαν τις 2ετης εγγυησης?

ζηταει και αποδειξη?

η κατι αλλο που τελικα να μην ολοκληρωθει η διαδικασία?

thanks!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.