Jump to content



ABIT AB9 (nonPro) + E4300 o/c


sofix

Recommended Posts

Μιας και αρκετος κοσμος ειχε απορια για το τι μπορει να κανει ο νεος Ε4300 εχουμε και λεμε..

ΑΒΙΤ ΑΒ9

1GB SUPERTLANET DDR2-800 (BLUE, 4-4-3-8)

7800GTX

SEASONIC S12 500W(το psu ηρθε χτες και ειναι οτι πιο αθορυβο εχω ακουσει ποτε..)

με οδηγο αντιστοιχο θεμα απο τον obijuan1983(μιας και ειμαι νεος στο στρατοπεδο της ακατανομαστης και εν σκαμπαζω και πολλα..) ξεκιναω,περναω νεο bios και

αρχικα για πλακα δινω

vcore 1.45

ddr 2.1

mch 1.4

και bootαρω κανονικα στα 3500 με μνημες 4-4-4-12,τρεχω orthos και η χαρα μου κραταει 17min..

καπακι μειωνω mch 1.35,vcore 1.45, clock 370 και βουαλα..

(...περισσοτερα το weekend)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από sofix [Σήμερα, στις 10:32]

ηταν tray 4300 και για την ωρα ειναι με μια GlacialTech Ingloo 5060[/] των 7 ευρω:p

max temp 70 με 1,45 vcore..idle 29 ..

Καλα αυτη παιζει να ειναι και χειρότερη απο της Intel , [της ιντελ εχει και χαλκο στο κεντρο αυτη εχει ? ]

Link to comment
Share on other sites

σιγα μην ειχε και χαλκο..παντως για μουφα με 7 ευρω κ με τη δικη της παστα( μιας κ μου ειχε τελειωσει as5..) καλα παει..περιμενα να χτυπαει κανα 80αρι ...

η μνημη ειναι tested to operate 4-4-3-8 @ 2.2V συμφωνα με τα specs supertalent.χρειαζεται extra ψυξη σε αυτα τα volt ?ειναι 1 stick με τα μπλε heatspreaders..

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο 4300

Αλλά αφου εδωσες που έδωσες 7ε για την ψύκτρα...

Δεν έπερνες τον boxed που έχει και 2 χρόνια παραπάνω εγγύηση και την μαμά ψύκτρα που μάλλον είναι ελαφρώς καλύτερη

Link to comment
Share on other sites

tray - box ιδια εγγυηση: 3 χρονια,αγορα απο πλαισιο.το γραφει στο site με διαβεβαιωσε κ η πωλητρια.

εγω πηρα τον tray με προοπτικη να παρω σε κανα μηνα μια καλη ψυκτρα...δεν ειχε νοημα ο box απο τη στιγμη που εχουν ιδια εγγυηση...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από obijuan1983 [Σήμερα, στις 11:38]

Μάλλον κάπου στα 400Χ9=3,6GHz πρέπει να τερματίζει...(θα θέλει πολύ ρεύμα, άρα υψηλές θερμοκρασίες...)

Βασικα οι μαμαδες τα βλεπουν λιγο μετα το 400 fsb.Ο επεξεργαστις μαλλον παει κιαλλο χωρις πολυ ρευμα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sofix

tray - box ιδια εγγυηση: 3 χρονια,αγορα απο πλαισιο.το γραφει στο site με διαβεβαιωσε κ η πωλητρια.

εγω πηρα τον tray με προοπτικη να παρω σε κανα μηνα μια καλη ψυκτρα...δεν ειχε νοημα ο box απο τη στιγμη που εχουν ιδια εγγυηση...

Από το site τον πήρες η από το κατάστημα κανονικά?

Αν τον αγόρασες κανονικά απ το κατάστημα δεν σε πολυσύμφερε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από slaught [Σήμερα, στις 14:38]

Βασικα οι μαμαδες τα βλεπουν λιγο μετα το 400 fsb.Ο επεξεργαστις μαλλον παει κιαλλο χωρις πολυ ρευμα.

Aπό που το συμπέρανες αυτό;Η ΑΒ9 που έχω κάνει max ~475 και σταθερά 450...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sofix

tray - box ιδια εγγυηση: 3 χρονια,αγορα απο πλαισιο.το γραφει στο site με διαβεβαιωσε κ η πωλητρια.

εγω πηρα τον tray με προοπτικη να παρω σε κανα μηνα μια καλη ψυκτρα...δεν ειχε νοημα ο box απο τη στιγμη που εχουν ιδια εγγυηση...

τί είναι αυτό πάλι?

παίρνει τους boxed το πλαίσιο και τους κάνει tray?

γιατί σε όσα μαγαζιά έχω κοιτάξει οι τραι έχουν 1 χρόνο εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.