Jump to content



ABIT AB9 (nonPro) + E4300 o/c


sofix

Recommended Posts

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από slaught

Αχ και να ηξερες τι εκανες τωρα εκαψες ενα "ευτυχησμενο" κατοχο ενως 6300.

Μολις βγηκε πωλητηριο....

μα γιατί?

δεν ανεβαίνει η abit ή οι μνήμες σου?

αν δε χρησιμοποιείς linux τότε δε πειράζει αλλά για κάποιον που τρέχει ΚΑΙ linux το virtualization του 6300+ βοηθάει πάρα πολύ

Link to comment
Share on other sites

την προηγουμενη εβδομαδα ειχε ενα τελευταιο κομματι στο ραφι στο πλαισιο πατρας που πηρα τη δικη μου..79 ευρω.

οι διαφορες pro-non pro ειναι

9 SATA(+1 eSATA)- 6SATA

dual lan -single lan

αντιστοιχως..

update

by the way,τα 400x9=3600 φαινεται να τα εχει(με 1,525 βγαζει super pi 1M,αλλα στο orthos στα 5 min πεταει error) ,αρα θελει πανω απο 1,55 vcore και εκει τα πραγματα γινονται θερμα εως καυτα..85+ για πλακα με την glacialtech των 7 ευρω..

οποτε μεχρι να παμε σε αλλη ψυκτρα,μενουμε στα 3420 με 1,5voce και max temp ~70-75(μετα απο κανα 2ωρο orthos)

Link to comment
Share on other sites

Η glacialtech η συγκεκριμένη είναι τελείως για τα μπάζα... Την είχα παλιά στον prescott μου και σε sotck ρολόγια έπαινε 60 βαθμούς... Τι να πω... Ελεεινή ψύκτρα...

Πάρε την Arctic Cooling Freezer 7 pro για 775.... Μόνο 25 ευρώ και φοβερή απόδοση...

Έτσι έχω διαβάσει... Μια χαρά θα είναι για τον 4300 μέχρι να τερματίσει...

Link to comment
Share on other sites

Εγω την πηρα 69 ευρω απο πλαισιο.Κοιτα χρησiμοποιω linux ΑΛΛΑ ειναι αλλιως να εισαι 400Χ7 και αλλο το 400Χ9!

Η abit μου παει max stable 420.Φυσικα της εχω ριξει λιγο ρευμα παραναω αλλα παραπονο δεν εχω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

update

crucial 2x1GB(D9HNL) k tuniq tower 120 in da house και μια 1η δοκιμη δειχνει να εχει και αλλο να δωσει ο 4300, ακομα κ με στραβο καπακι..

τα μνημονια θελουν λιγο ψαξιμο,αλλα για την ωρα καλα ειμαι και εκει..

3519gq9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tifozif1

:T:

Πατριώτη θα το αφήσεις 24ωρο (screenshot) για τον gdp77 ?

no problem man,το αφηνω στο background και 36ωρο..

το θεμα μετα ειναι οτι θα με κατηγορησουν για photoshop,για διαλεγμενο 4300,οτι ειμαι "επειδηξιομανης",οτι εχω κομπλεξ,οτι "σπρωχνω" κοσμο να παιρνει ιντελ και οχι amd,κτλ κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Μητρική gigabyte 965p-S3 rev 3.3. Δοκίμασα πολλές ρυθμίσεις και πολύωρα memtest & orthos, και τελικά είμαι σταθερός στα 320.

Δεν έχω πρόβλημα, ευχαριστημένος είμαι -- απλώς ήθελα να ξεκαθαρίσω οτι τίποτα δεν είναι 100% σίγουρο σε θέματα υπερχρονισμού.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.