Jump to content



945 και 4300 conroe


cosmic

Recommended Posts

Καλημερα.Θελω να στησω ενα οικονομικο συστημα και προσανατολίζομαι στον παραπάνω συνδυασμό.

Τι περιορισμους εχει το 945 σε σχεση με το 965,975....?

Υπαρχει δυνατοτητα για fsb κοντα στα 400?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo [Σήμερα, στις 10:37]

Δεν παιζει σε ολα τα 945 ο conroe...

Μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος....Πάντως ολες οι 945 που εχω δει στο πλαισιο λενε

οτι υποστηρίζουν.....

Κάποια προταση μεχρι 70 για μητρική έχουμε???

Link to comment
Share on other sites

Πάρε καλύτερα μητρική με chipset 965 για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

Η πιο φτηνή από eshop αρχίζει από 105 ευρώ

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.526657

70 ευρώ είναι πολύ λίγα για μητρική

Link to comment
Share on other sites

παλιές μητρικες με παλιά revisions του 945 δεν υπάρχουν πιά στην αγορά.’ρα αν θες μιά φτηνή μητρική προχώρα σε μιά από αυτές που έχεις δει.Αν θες να κλοκάρεις όμως δεν είναι και ιδανική περίπτωση το 945....

π.χ.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.526666

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zardoz_magus

Αν θες να κλοκάρεις όμως δεν είναι και ιδανική περίπτωση το 945....

Γιατι μας κακοπεφτει το 50% οc??

(απο 200 σε 300fsb που πιανουν ολες...με τον Ε4300 παντα)

(oxi οτι το 965 δεν αποτελει καλυτερη επιλογη:whistling

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas

μια φτηνή 945 που παίζει conroe είναι η asrock conroexfire... έχει όμως κλείδωμα κ παίζει ως 333. υπάρχει κ η 945 s3 gigabyte αλλά δεν αξίζει να πας σε 945.

πάρε με 99 από πλαίσιο την 975 albatron...

Οντως η Albatron στα χαρτια τουλαχιστο φαινεται πολυ καλη επιλογη. Ξερει κανεις τι fsb φτανει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo [Σήμερα, στις 11:34]

Οντως η Albatron στα χαρτια τουλαχιστο φαινεται πολυ καλη επιλογη. Ξερει κανεις τι fsb φτανει?

max δεν ξέρω... αν προλάβω θα δοκιμάσω μία που έχω εδώ... πάντως 1ο boot στα 333 την έβαλα με όλα default για να περάσω win κλπ...

Link to comment
Share on other sites

δεν επερνες την ab9 τοτε που ειχε 69 ευρο να την ειχες καβατζα? τεσπα. αν σε δελεαζει καθολου η υποστηριξη τετρεπυρηνων που εχουν τα 965-975 εναντι της μη υποστηριξης των 945 τοτε παρε και βια που εχει και με 50 ευρο αλλα αμα ειναι να παρεις 945 τοτε η ασροκ 945dvi ή κατι τετειο καπου στα 80 ευρο ειναι παρα πολυ καλλη αλλα αμα ειναι να δωσεις 80 δωσε 100 και παρε 965...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis86 [Σήμερα, στις 14:54]

δεν επερνες την ab9 τοτε που ειχε 69 ευρο να την ειχες καβατζα? τεσπα. αν σε δελεαζει καθολου η υποστηριξη τετρεπυρηνων που εχουν τα 965-975 εναντι της μη υποστηριξης των 945 τοτε παρε και βια που εχει και με 50 ευρο αλλα αμα ειναι να παρεις 945 τοτε η ασροκ 945dvi ή κατι τετειο καπου στα 80 ευρο ειναι παρα πολυ καλλη αλλα αμα ειναι να δωσεις 80 δωσε 100 και παρε 965...

αλήθεια αυτες οι via τι λενε απο πλευρα ο/c????

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η conroe xfire με 333fsb και την πολύ χαμηλή τιμή της δεν είναι και άσχημη...

Θα πας 333x9 3Ghz δηλαδή... Και σε αυτή την συχνότητα δεν θα ανεβάζεις και τρελλές θερμοκρασίες... Αφήνεις και το stock cooler εν ανάγκει...

Έχει και crossfire...

Για τις VIA δεν το έχω ψάξει, έχω ASUS μια που σηκώνει conroe 6xxx και 4xxx αλλά δεν έχω υπερχρονίσει ποτέ... Εκτός κουτιού είναι τώρα... Την πουλάω αν ενδιαφέρεται κανείς σε πολύ χαμηλή τιμή...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.