Jump to content



Επιλογή σύνδεσης ADSL!


Thresh86

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! Εδω και 1,5 χρόνο είχα Connx αορίστου απο Ote και οι χρεώσεις πλέον δεν συμφέρουν.Οπότε, ψάχνομαι για αλλαγή.Απο τις προσφορές που είδα, ενδιαφέρομαι για το Hibox της ΗΟL.Πριν καταλήξω όμως,θέλω γνώμες.Τι έχετε να προτείνετε?

PS Παίζει και Δίοδος...

Link to comment
Share on other sites

Για vivodi και εγώ δεν έχω ακούσει καλά λόγια, εγώ έχω forthnet σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος αν και μετά από τους διπλασιασμούς του Σεπτεμβρίου οι ταχύτητες μου δεν είναι και πολύ καλές με απλά λόγια μόνο στα χαρτιά είδα διπλασιασμό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με 1024 HOL και δίοδος από τον Σεπτέμβριο. Είχα κάποια προβλήματα στην αρχή γιατί έπεσα πάνω στον διπλασιασμό των γραμμών αλλά τώρα είμαι σταθερός στα 100-110kbps και ευχαριστημένος.

Πάντως για πολύ περισσότερες πληροφορίες μπορείς να κοιτάξεις κι εδώ

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις να πας σε ιδιοκτητο να το κανεις. αλλιως πανε σε forthnet. μακρια απο αλτεκ και hol(για την hol επειδη λεγανε οτι εχει βαλει κοφτες για το downloading)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN [Χθες, στις 22:14]

αν μπορεις να πας σε ιδιοκτητο να το κανεις. αλλιως πανε σε forthnet. μακρια απο αλτεκ και hol(για την hol επειδη λεγανε οτι εχει βαλει κοφτες για το downloading)

χμμμ

επειδη σκεφτομουν σημερα απο φορθνετ να παω σε αλτεκνετ για για 4-5 μηνες μεχρι να σταθεροποιηθουν τα πραγματα με τα 2play , hibox(3mbit+) κλπ....με προβληματισες.

Γιατι οχι αλτεκνετ; Εγω με φορθνετ δεν μπορω να πω οτι ειμαι και ιδιαιτερα ευχαριστημενος....(απο ταχυτητα μιλαμε, γιατι απο σαπορτ ειναι μια χαρα)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά,όπως βλέπετε όλοι,οι χρεώσεις αλλάζουν συνέχεια οπότε θέλω μια προσφορά η οποία να κρατήσει κάνα εξάμηνο ή σχετικά λίγο χρονικό διάστημα.

On Telecoms είναι καλή προσφορά,αλλά 35/μήνα είναι και πάλι πολλά για την τσέπη μου(κι ας είναι 10Mbit...)

Απο Forthnet σκέφτομαι την 6 μηνη 1024.Για το Hibox δεν ξέρουμε τελικα κάτι?Το Zisto λέει τπτα?

@το adslgr.com σήμερα μου βγαλε την πίστη για να μπω και απο τότε του κρατάω μούτρα:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από abarth [Σήμερα, στις 00:16]

χμμμ

επειδη σκεφτομουν σημερα απο φορθνετ να παω σε αλτεκνετ για για 4-5 μηνες μεχρι να σταθεροποιηθουν τα πραγματα με τα 2play , hibox(3mbit+) κλπ....με προβληματισες.

Γιατι οχι αλτεκνετ; Εγω με φορθνετ δεν μπορω να πω οτι ειμαι και ιδιαιτερα ευχαριστημενος....(απο ταχυτητα μιλαμε, γιατι απο σαπορτ ειναι μια χαρα)

εγω ειχα πολλα προβληματα. συνεχεια επερνα στην αλτεκ και τους επρηζα, και μεχρι που μου παραδεχτηκαν οτι και αυτοι εχουν προβλημα οχι μονο ο οτε. η ταχυτητα μου εχει 15 μερες που εφτιαξε. αλλα την να το κανω οταν απο 6μηνο altec jetpack Οι 4 μηνες εχουν παει στραφη. ;)

γνωμη μου μεινε στην forthnet. αν θες αλλαγη. πανε σε ιδιοκτητο(αν μπορεις)

Link to comment
Share on other sites

το μελλον ειναι στα ιδιοκτητα δικτυα , σε καποιο πακετο με δωρεαν αστικα/υπεραστικα και απεξαρτηση απο το παγιο του ΟΤΕ.

Αυτη τη στιγμη η vivodi εχει την καλυτερη προσφορα με 33 ευρω το μηνα, αλλα ειναι παντελως αναξιπιστη.

Επισης να ξερεις οτι αν πας σε HOL, κανει μονο ετησια συμβολαια.

Προταση μου, αν σε καλυπτει το 2play της forthnet πηγαινε εκει, γιατι την θεωρω αξιοπιστη εταιρεια, αλλιως βαλε κατι για κανα 6μηνο να σταθεροποιηθει η κατασταση με τα νεα δικτυα, να σε καλυπτουν ολα, και να εχει γινει και το beta testing απο τους first adopters, και τοτε αποφασιζεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.