Jump to content



Προσφορά 1ης Ιουνίου 2006 Fortnet - Συγχρονισμός πλέον στα 768


HOTAS

Recommended Posts

Σήμερα συγχρόνισα στα 768 αντί για 1024 (ο Θεός να την κάνει 1024 τέτοια που ήταν) που ήμουν μήνες τώρα. Πρόβλημα λέω θα είναι και παίρνω στην τεχνική υποστήριξη, όπου μου είπαν ότι όλοι όσοι ενεργοποίησαν με την προσφορά της 1ης Ιουνίου θα συγχρονίζουν πλέον στα 768 ,όπως είχε αρχικά ανακοινωθεί, και όχι στα 1024 που ήταν μέχρι σήμερα. Και 2 φίλοι παίζουν πλέον στα 768. Καλά τώρα μας θυμήθηκαν, μετά από τόσους μήνες;;; Μας κοροϊδεύουν "χοντρό γαζί" οι τύποι στην Forthnet. Η πολιτική τους αυτή είναι απαράδεκτη. Εγώ όπως και οι φίλοι μου κάναμε τα παράπονά μας στην εταιρία .Θα σκεφτώ πολύ να ανανεώσω μαζί τους...

Οι "της 1ης Ιουνίου" στα πόσα συνδέεστε για να δούμε αν ισχύει αυτό που μου είπαν;

Link to comment
Share on other sites

768 και εδώ...

Αν θυμάσαι δεν αγόρασες πάντως 1024.

Ήταν το πακετάκι της τρίμηνης 384 το οποίο αν αγόραζες 1 Ιουνίου και ενεργοποιούσες μέσα σε 6 μέρες είχε ισχύ για 1 χρόνο. Επίσης σου έδιναν τη δυνατότητα να επιλέξεις ταχύτητα σύνδεσης 512.

Με την αναβάθμιση των γραμμών στο site της forthnet έλεγε καθαρά οτι οι γραμμές με την προσφορά της 1ης Ιουνίου θα γίνουν 768.

Τέλος πάντων και εγώ το ίδιο πακέτο έχω.

Μπορώ να έχω παράπονα για άλλα προβλήματα όπως π.χ. οτι τελικά ενεργοποιήθηκε η σύνδεσή μου Αύγουστο.

Αλλά για αυτό που λές όχι. Δεν ξεχνάω οτι αγόρασα 512 σύνδεση για ένα χρόνο με 117. Αυτή τη στιγμή έχω 768 οπότε παραπάνω απ'όσο αγόρασα.

Δεν λέω είχα καλομάθει με την 1024 αλλά τί να κάνουμε...

Προβλήματα πάντως με την ταχύτητα που αναφέρεις δεν είχα...

Link to comment
Share on other sites

Αν αγορασατε συνδεση 512 τοτε οφειλουν να σας προσφερουν 1024. Αν ειχατε αγορασει ομως 384 οφειλουν να σας προσφερουν 768. Αν αγορασατε 384, σας εδωσαν 1024 λογω προσφορας και τωρα σας γυρισαν σε 768 δεν μπορειτε να ζητατε τα ρεστα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εδω με το adsl in a box της δοξασμένης 1ης Ιουνίου του 1821 (ουπς, 2006 ήθελα να πώ). Στα 512 ειχα ξεκινήσει, με τους διπλασιασμούς έγινα 1024 απο ΟΤΕ αλλά οι ξεφτιλισμένοι τσίπηδες της Forthnet με πήγαν απο πλευράς συνδρομής μόνο στο 768 απο την πρώτη στιγμή!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα στα 768 πηγε εδω και κανα μηνα, εννοειται οτι μετα εφαγαν μερικα μπινελικια για τον τροπο λειτουργιας της εταιριας κτλ (απαντηση δεν ελαβα) αλλα τελικα εδω και καμια βδομαδα βελτιωθηκε το download σε σχεση με πριν που συγχρονιζε στα 1024.

Αναλυτικοτερα οταν ηταν 512 ειχα down ~52 KB/s , up ~12 ΚΒ/s

μετα στα (πολυ θεωρητικα) 1024 το down κυμαινοταν απο 30-80 ΚΒ/s και το up ηταν ~26 KB/s

τωρα στα 768 ειμαι down 60-80 KB/s , up ~18 KB/s

Για τους μη γνωστες του θεματος η αρχικη προσφορα ηταν στα 512 για ενα χρονο με 117 ή 189 (με Linksys αντι crypto).

Οταν ανακοινωθηκαν οι αναβαθμισεις η απαντηση που ελαβα ηταν "Φυσικα και θα διπλασιαστουν ολες οι συνδεσεις, η forthnet ειναι σοβαρη εταιρια και δεν κανει διακρισεις μεταξυ των συνδρομητων της".

Μετα οταν αρχισαν να γινονται οι αναβαθμισεις ειπαν οτι οι αγοραστες της 1ης Ιουνιου δεν δικαιουνται αναβαθμιση λογω της πολυ χαμηλης τιμης αγορας.

Τελικα καταληξαμε στο "οι συνδρομητες της 1ης Ιουνιου θα αναβαθμιστουν σε 768/192" αλλα οι συνδεσεις αναβαθμιζοντουσαν στα 1024 και ως επι το πλειστον οι ταχυτητες download ηταν επιπεδου 384 στην καλυτερη περιπτωση επι 3 μηνες.

Απο τα τελη Δεκεμβριου οι συνδεσεις εχουν αρχισει να κοβονται σε 768 απο 1024, δεν γνωριζω αν γινεται σε ολους αλλα στις περιοχες που προσθετει πορτες ο οτε στα dslam γινεται σιγουρα.

Ανανεωση δεν νομιζω να κανω, οχι γιατι ειμαι δυσαρεστημενος απο τις ταχυτητες που εχω τωρα αλλα γιατι μου αρεσουν οι ξεκαθαρες εξηγησεις και η σταση τους ηταν τουλαχιστον εξωφρενικη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από HOTAS [07-03-2007 23:11]

Σήμερα συγχρόνισα στα 768 αντί για 1024 (ο Θεός να την κάνει 1024 τέτοια που ήταν) που ήμουν μήνες τώρα. Πρόβλημα λέω θα είναι και παίρνω στην τεχνική υποστήριξη, όπου μου είπαν ότι όλοι όσοι ενεργοποίησαν με την προσφορά της 1ης Ιουνίου θα συγχρονίζουν πλέον στα 768 ,όπως είχε αρχικά ανακοινωθεί, και όχι στα 1024 που ήταν μέχρι σήμερα. Και 2 φίλοι παίζουν πλέον στα 768. Καλά τώρα μας θυμήθηκαν, μετά από τόσους μήνες;;; Μας κοροϊδεύουν "χοντρό γαζί" οι τύποι στην Forthnet. Η πολιτική τους αυτή είναι απαράδεκτη. Εγώ όπως και οι φίλοι μου κάναμε τα παράπονά μας στην εταιρία .Θα σκεφτώ πολύ να ανανεώσω μαζί τους...

Οι "της 1ης Ιουνίου" στα πόσα συνδέεστε για να δούμε αν ισχύει αυτό που μου είπαν;

και εγω μια απο τα ιδια ειχα 512 εγινε 1024 και μου την ρηξανε σε 768 εδω και ενα μηνα. θα ηθελα να ρωτησω το εξης εαν ξερη καποιος, η ανανεωση μετα την ληξη της προσφορας γινεται αυτοματα η απλως διακοπτεται η πρεπει να επικοινονησουμε εμεις με αυτους. ρωταω γιατι εγω θα την κανω απο αυτους μετα την ληξη της συνδρομης.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Γιωργος a5 [Σήμερα, στις 02:21]

και εγω μια απο τα ιδια ειχα 512 εγινε 1024 και μου την ρηξανε σε 768 εδω και ενα μηνα. θα ηθελα να ρωτησω το εξης εαν ξερη καποιος, η ανανεωση μετα την ληξη της προσφορας γινεται αυτοματα η απλως διακοπτεται η πρεπει να επικοινονησουμε εμεις με αυτους. ρωταω γιατι εγω θα την κανω απο αυτους μετα την ληξη της συνδρομης.

Στο συμβόλαιο νομίζω επιλέγεις αν θες να ανανεωθεί αυτόματα μετά τη λήξη της συνδρομής ή όχι. Αν επέλεξες ναι δε χρειάζεται να κάνεις κάτι.Σε αντίθετη περίπτωση καλό είναι να μιλήσεις με Forthnet. (αν και θα σε συμβούλευα όπως και να χει να τους πάρεις ένα τηλ.... πολλά γίνονται).

Για αυτό που λέτε με την υποβάθμιση μου φαίνεται περίεργο που το κάνουν. Αφού είχες 512 θα γίνει 1024....ειδικά μετά τις βεβαιώσεις για 2πλασιασμό. :TD:

Link to comment
Share on other sites

δεν το διάβασα και πολύ καλά το μήνυμά σου αλλά αυτό που ξέρω εγώ είναι οτι όλες οιο εταιρείς κλέβουν!Με πρώτη και καλύτερη την otenet την άχρηστη.’ν ήταν αυτή η εταιρεία στα καλά της τότε και οι άλλες εταιρείς θα είχαν καλές γραμμές...

Link to comment
Share on other sites

kαι εδω απο 1μβιτ σε 768 και μαλλον σε αλλο dslam γιατι πλεον οι ταχυτητες ειναι χαλια.....

Η πλακα ειναι οτι για κανα δυο μερες δεν ειχα internet , και στην forthnet κανανε τους κινεζους

για drivers και αλλα κουφα μεχρι που αποκατασταθηκε το προβλημα κια ειδα την γραμμη μου στα 768....

Παντως θα το σκεφτω πολυ σοβαρα να ανανεώσω μαζι τους......

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω υποψία οτι η κυρά κατίνα forthnet έκανε και σε μένα τα μαγικά της. Προερχόμενος απο την προσφοράς της 1ης ιουνίου οπου ενεργοποιήθηκα στα 512, ο ΟΤΕ το φθινόπωρο με πήγε 1024/256, αλλα η forthnet σύνδρομη μέχρι και τώρα 768/192. Παρότι σε τέτοια συνδρομή αλλά με γραμμή 1024, και λόγω μικρότερων απωλειών λόγω μεγαλύτερης γραμμής (1024) σε συνδρομή μικρότερη (768), είχα πολύ καλα αποτελέσματα στα τεστ, έπιανα 812 download και 210 upload (παρότι το router συγχρόνιζε στα 768/192).

Την δευτέρα το πρωί κατα τις 10 αποσυνδέθηκα και εκτοτε δεν συνδεόταν με τίποτα. Το βράδυ πήρα forthnet τεχνική υποστήριξη, δοκιμάσαμε τα πάντα, μέχρι και άλλο router, τίποτα, το router συγχρόνιζε αλλά δεν έβλεπε η forthnet καμία προσπάθεια απο μένα να συνδεθώ. Το δηλώσαμε βλάβη στον ΟΤΕ, και χθές το μεσημέρι που ήρθα απο την δουλειά έπαιζε κανονικά, στο 121 που πήρα να ρωτήσω τι έγινε μου είπαν οτι έκανα έλεγχο στο ψηφιακό κέντρο του ΟΤΕ και απλά σημείωσαν την παρατήρηση BBRAS.

Στα τεστ μου χθές είδα οτι το router πάλι συγχρόνιζε στα 768/192, αλλά οι ταχύτητες ειναι 700/160 στην καλύτερη, δίνοντας μου πλέον την πεποίθηση οτι οι κύριοι του ΟΤΕ μου συμμόρφωσαν την γραμμή στα 768/192. Αλλά για ποιό λόγο, μήπως η γ______η forthnet έπαιξε το κονέ και έμεινα χωρίς ιντερνετ για να μου σενιάρουν την γραμμή?

Link to comment
Share on other sites

Παίζει μεγάλο σκηνικό στο www.adslgr.com σχετικά με αυτό το θέμα, μπειτε να διασκεδάσετε. Οι τραμπούκοι της Forthnet και του ΟΤΕ δάγκωσαν τους πελάτες της 1/6/06 που ειχαν ενεργοποιηθεί αρχικά στα 512, μετά εγιναν απο 1024 απο ΟΤΕ αλλά 768 συνδρομή, και τώρα μας υποβίβασαν και τις γραμμές σε 768 για να εναρμονιστούν με την συνδρομή. Δεύτερο χτύπημα φίλοι μου μέσα σε μισό χρόνο, δείτε όμως τι δωράκι έστειλα στην Forthnet και πράξτε ανάλογα, στο τέλος ίσως να βγούμε κερδισμένοι και να μας πάνε full 1 mbit......

Καλησπέρα σας.

Την 1 - Ιουνίου 2006 , βγάλατε μία ημερήσια προσφορα. 117ευρω για 12 μήνες adsl με επιλογή ταχύτητας 384 ή 512, μέσω του πακέτου σας Adsl In A Box. Πράγματι αγόρασα το παραπάνω πακέτο και το ενεργοποιήσα με username ******.ath.forthnet.gr και τηλέφωνο ενεργοπόίησης το 210-80******, στην ταχύτητα των 512, ακούγοντας τις υποσχέσεις της forthnet, είτε απο τις πωλήσεις σας, είτε αφήνοντας να διαρέυσει σε διάφορα σχετικά forums στο Internet, για διπλασιασμό των ταχυτήτων του providing μετά τον διπλασιασμό του ΟΤΕ.

Πράγματι ξεκίνησε ο διπλασιασμός των γραμμών απο τον ΟΤΕ. Διπλασιάστηκε και η γραμμή μου στα 1024, όπως πολύ σωστά έπρεπε. Τότε ενημερώθηκα οτι η Forthnet άλλαξε γνώμη , και τους συνδρομητές της 1 Ιουνίου δεν θα τους διπλασιάσει το providing αλλά θα τους πάει στα 768. Παρόλο που είναι ανήθικο , να αναιρείς τις υποσχέσεις σου προς τους πελάτες σου, έχετε το δικαίωμα να το κάνετε, ακόμα και να το άφησετε στα 512 αφού αυτο έχουμε υπογράψει στο συμβόλαιο μας.

ΚΑΝΕΙΣ ΟΜΩΣ δεν σας δίνει το δικαίωμα να πειράξετε/ακουμπήσετε την γραμμή μου στον ΟΤΕ !!!

Ο ΟΤΕ εκανε τον διπλασιασμό στα 1024. ΕΚΕΙ και θα παραμείνει το κλείδωμα της γραμμής μου με το Dslam.

Θέλω να ελπίζω, παρόλο που τις τελευταίες μέρες έχω βρει αρκετούς πελάτες σας ακόμα με το ίδιο πρόβλημα , ψάχνοντας σε διάφορα forums και newsgroup, ότι είναι θέμα λάθους απο την μεριά σας και δεν έγινε ηθελημένα!

Σας ενημερώνω αγαπητοί κύριοι οτι και εγω αλλά και πάνω απο 100 εξοργισμένοι πελάτες σας με αντίστοιχο πρόβλημα, θα προβούμε άμεσα σε καταγγελία και αγωγή αν δεν αποκατασταθεί το πρόβλημα. Παραδίδετε μαθήματα αντιεπαγγελματισμού και εξαπάτησης, κάτι που σίγουρα θα σας κοστίσει υπο μορφή έντονων διαρροών απο το πελατολόγειο σας αλλά και ποικιλότροπες νομικές κυρώσεις.

Σας δίνω προθεσμία 5 εργάσιμες μέρες απο την αποστολή του παρόντος email, το οποίο έχει ταυτόχρονα κοινοποιηθεί μέσω email στην ΕΝΩΣΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΖΩΗΣ (ΕΚ.ΠΟΙ.ΖΩ), και εν συνεχεία μετα την έλευση της προθεσμίας που σας έθεσα θα κοινοποιηθεί με φαξ στην Γενική Γραμματεία Καταναλωτή και στην Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών & Ταχυδρομείων: Τομέας Εξυπηρέτησης Καταναλωτών. Σας υπόσχομαι οτι αν δεν ικανοποιηθεί το αίτημα μου που πρεσβέυει εκατοντάδες ακόμα φωνές πελατών σας, θα ειμαι καταπέλτης εναντίον σας.

Για περισσότερες καταγγελίες πελατών που βρίσκονται σε ίδια θέση με εμένα επισκεφτείτε παρακαλώ το http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=70001 και διαβάστε προσεκτικά τι συμβαίνει. ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ!!!!

Με ρητή επιφύλαξη κάθε νόμιμου δικαιώματος μου,

************************

Link to comment
Share on other sites

’λλος ένας της 1/6/06. Εκτός από το δούλεμα που ενοχλεί, το ζήτημα είναι οι πραγματικές ταχύτητες και όχι οι ονομαστικές. Στην αρχή Αύγουστο, ως 512 έπιανε ~500Kbps, μετά την "αναβάθμιση" σε 1024 σταδιακά έπεσε στα ~300kbps. Δήλωσα φυσικά βλάβη καθώς ήμουν στην τυπική κατηγορία κάτω από το 1/3 της ονομαστικής. Κάτι πήγε να αλλάξει αφού ανέβηκε στα 400-450 η πραγματική, μετά όμως την υποβάθμιση πριν μερικές μέρες ξανάπεσε στα 300. Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση αλλά σαν να προσπαθούν απλώς να δώσουν λίγο πάνω από το 1/3 της ονομαστικής ώστε σύμφωνα με τον κανόνα του 1/3 που αυτοί επαναλαμβ'ανουν να μη έχεις δικαίωμα για παράπονα. Τι άλλο να πω τραγική εταιρία... Όταν οι "νόμοι" του μπακάλικου κυβερνουν

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dorian [Σήμερα, στις 15:51]

’λλος ένας της 1/6/06. Εκτός από το δούλεμα που ενοχλεί, το ζήτημα είναι οι πραγματικές ταχύτητες και όχι οι ονομαστικές. Στην αρχή Αύγουστο, ως 512 έπιανε ~500Kbps, μετά την "αναβάθμιση" σε 1024 σταδιακά έπεσε στα ~300kbps. Δήλωσα φυσικά βλάβη καθώς ήμουν στην τυπική κατηγορία κάτω από το 1/3 της ονομαστικής. Κάτι πήγε να αλλάξει αφού ανέβηκε στα 400-450 η πραγματική, μετά όμως την υποβάθμιση πριν μερικές μέρες ξανάπεσε στα 300. Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση αλλά σαν να προσπαθούν απλώς να δώσουν λίγο πάνω από το 1/3 της ονομαστικής ώστε σύμφωνα με τον κανόνα του 1/3 που αυτοί επαναλαμβ'ανουν να μη έχεις δικαίωμα για παράπονα. Τι άλλο να πω τραγική εταιρία... Όταν οι "νόμοι" του μπακάλικου κυβερνουν

Καλή και αυτή η θεωρία, αλλά έχω μια εντύπωση πως ο ΟΤΕ έβαλε το χέρι του για να κλείσει τις ψαλίδες των 1024 με 768, ή μπορεί η τσίπισα η 4νετ μιας και νοικιάζει γραμμές 1024 αλλά μας δίνει 768, σου λέει ας το ρίξουμε στο 768 να πλήρώνουμε λιγότερο στον ΟΤΕ.

Δεύτερο χτύπημα απο τους τραμπούκους του ΟΤΕ και της FORTHNET, δεν τους έφτασε που μας εξαπάτησαν όλους εμάς της προσφοράς 01/06/2006 που ενεργοποιηθηκαμε στα 512, και ο ΟΤΕ σωστά μας πήγε στα 1024 αλλά η Forthnet στα 768, τώρα έρχεται η εταιρεία αυτή σε συνεργασία με τους αλήτες του ΟΤΕ να μας αφαιρέσει και άλλο νόμιμο προνόμιο "διότι παιδιά ο ΟΤΕ μπαίνει μέσα να έχει γραμμή 1024 σε συνδρομή 768". Και οι δυό τους συμμάχησαν και εμείς οι καταναλωτές για μια ακόμη φορά ειμαστε τα θύματα στο παράνομο αλησβερίσι τους που έγινε εν μια νυκτί αλλά νόμιζαν πως δεν θα το πάρουμε πρέφα. Ξεσηκωθείτε τώρα όλοι και προχωρήστε σε καταγγελίες προς Forthnet, OTE κτλ διότι έχουν δημιουργήσει χρήστες πολλαπλών ταχυτήτων, και εμείς οι φαινομενικά ευνοημένοι... χχαχαχα, ας γελάσω, φρόντισαν να μας αφαιρέσουν τα προνόμια μας και να εξομοιωθούμε με τους 384.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα μπορουν να σου αλλαξουν την γραμμη σε 768 δεδομενου οτι εχεις συμβολαιο για 512 μιας που η προσβαση dsl στον οτε δεν ειναι στο δικο σου ονομα αλλα στην 4νετ.

Τεσπα προσωπικα δεν εχω ορεξη ουτε χρημα για να το κυνηγησω απλα οταν θα παρουν τηλεφωνο ενα ωραιο πρωινο και ρωτησουν για ανανεωση με το γνωστο μελισταλαχτο τονο... :computer:

Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα μου απευθύνεται προς όλους του φίλους της προσφοράς 01/06/2006 που περιπαίχτηκαν από την 4νετ με άρνηση διπλασιασμού αρχικά και στη συνέχεια με δεύτερη απόπειρα να μας υποβιβάσουν ακόμη περισσότερο (μέσω της πρόσφατης υποβίβασης) την υπηρεσία που μας πρόσφεραν, καταστρατηγώντας κάθε υπόσχεση τους αλλά και όριο ηθικής και εμπορικής δεοντολογίας.

Βλέπετε αγαπητοί φίλοι, δεν είχε σημασία αν ενεργοποιηθήκαμε στα 384 τότε ή στα 512. Οι 384 έγιναν δικαίως και σωστά 768 και από ΟΤΕ αλλά και 4νετ, οι 512 είναι τα παιδιά άλλου θεού, και ενώ ο ΟΤΕ σωστά μας πήγε 1024, και η 4νετ με ξεφτιλισμένο τρόπο 768, έρχεται τώρα να μας πάει και σε επίπεδο ΟΤΕ 768, γιατί φίλοι κοστίζει περισσότερο όσο να ναι να νοικιάζεις 1024 από ΟΤΕ χωρίς λόγο ενώ προσφέρεις 768 συνδρομή, ας το εξισώσουμε όλα τότε, ας προβούμε σε παράνομα αλισβερίσια σε μια νύκτα για να επιβάλλουμε ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ!!!

Πότε δεν είναι αργά κύριοι της 4νετ να διορθώνεις τα λάθη σου, μιας και τόσο καιρό κάνατε «λάθος» και μας προσφέρατε μια παραπληγική υπηρεσία (1024 aka 768 που μόνο στην χώρα μας γίνονται τέτοιες αλχημείες), έτσι έρχεστε τώρα να διορθώσετε το λάθος σας και να προβείτε σε επιπλέον ακρωτηριασμούς ώστε να «προάγετε» την προσφερόμενη υπηρεσία σας σε τετραπληγική!!!

Δεν πειράζει όμως φίλοι μου, το καλοκαίρι έρχεται, η λήξη έρχεται, και μας βοηθήσατε μέσα στα πλαίσια της προεκλογικής σας καμπάνιας να σας δώσουμε ένα ηχηρό μήνυμα όταν έρθει η ώρα της ανανέωσης, μέσω ΜΑΥΡΙΣΜΑΤΟΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ!!! Κρίμα κιόλας, γιατι ετοιμαζόμουν μόλις λήξει το πακέτο να μπω στο ιδιόκτητο για 4 mbit, αλλά αυτό πλέον ανήκει στην σφαίρα άλλης φαντασίας, και για εμένα και για εκατοντάδες άλλους φίλους.

Αγοράσαμε την προσφορά τους με την ελπίδα να πάμε στα 1024, τελικά απολάβαμε μια υβριδική λύση με 1024 γραμμή από ΟΤΕ και 768 από 4νετ, και κακώς σιωπήσαμε. Συμβιβαστήκαμε με το γεγονός ότι ακόμα και στα 768 συνδρομή από 4νετ, λόγω 1024 από ΟΤΕ είχαμε μέχρι και 120 kbps βελτιωμένο download και 50 kbps upload, και σιωπήσαμε ξαναλέω κακώς. Τώρα φέρατε μόνοι σας το οριστικό χτύπημα. Μα τι νομίζατε?? Ότι είμαστε όλοι άσχετοι, ότι δεν θα παίρναμε γραμμή και θα γελάγατε πίσω από την πλάτη μας?

Εγώ προσωπικά έχω τρελαθεί, και δεν συμβιβάζομαι με τίποτα λιγότερο από την αύξηση και στην συνδρομή μου αλλά και στην γραμμή σε 1024 πλέον, και θα δώσω δικαστικό αγώνα για αυτό, διότι κάποιος πρέπει κάποιος να κάνει την αρχή. Θέλατε να μας στερήσετε τα κεκτημένα? Θα πληρώσετε και περισσότερα τώρα. Συσπειρωθείτε τώρα όλοι και σας κινηθούμε εναντίον τους με καταγγελίες!!

Link to comment
Share on other sites

Guys θα βγω λιγο :OT: αλλα διαβαζω σηνεχος απο εσας τα προβλιματα που εχετε απο της DSL εταιριες,και τα εχω ολιγον χαμενα,τοσο χαλια πεζονται η συνδεσεις στην Ελλαδα???Εδω μου στηλανε απ'το post office ειδοπηση,οτι εντος Μαιου θα μπορω να εχω συνδεσει internet,me οπτικες ινες και ταχυτητες 30Mbps download and 5Mbps upload for just 35$!!Και οταν λενε εντοσ ΜΑΙΟΥ το ενοουνε!!!:OT: http://www22.verizon.com/content/consumerfios/about+fiostv/who+wins+fios+vs+cable/who+wins+fios+vs+cable.htm

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από oekab1992

Καλή και αυτή η θεωρία, αλλά έχω μια εντύπωση πως ο ΟΤΕ έβαλε το χέρι του για να κλείσει τις ψαλίδες των 1024 με 768, ή μπορεί η τσίπισα η 4νετ μιας και νοικιάζει γραμμές 1024 αλλά μας δίνει 768, σου λέει ας το ρίξουμε στο 768 να πλήρώνουμε λιγότερο στον ΟΤΕ.

Δε το πιασα το πως μπορεί να ευθύνεται ο ΟΤΕ με την υποβάθμιση, όχι βέβαια πως το αποκλείω.

Αρχική απάντηση από oekab1992

Εγώ προσωπικά έχω τρελαθεί, και δεν συμβιβάζομαι με τίποτα λιγότερο από την αύξηση και στην συνδρομή μου αλλά και στην γραμμή σε 1024 πλέον, και θα δώσω δικαστικό αγώνα για αυτό, διότι κάποιος πρέπει κάποιος να κάνει την αρχή. Θέλατε να μας στερήσετε τα κεκτημένα? Θα πληρώσετε και περισσότερα τώρα. Συσπειρωθείτε τώρα όλοι και σας κινηθούμε εναντίον τους με καταγγελίες!!

Η εκτίμησή μου είναι πως το πιο πιθανό είναι να βρεθείς και μπλεγμένος με αυτή την ιστορία. Δεν είμαστε Αμερική να έχουμε τις υπηρεσίες που αναφέρει ο God αλλά ούτε τους νόμους να τους πάρεις τα σώβρακα όπως θα γινόταν σε μία ανάλογη περίπτωση εξαπάτησης στην Αμερική. Πολύ μικρό το κέρδος τεράστιο ρίσκο,( δυσφήμηση συκοφαντία), τεράστια πανίσχυρη εταιρία με οικονομική και πιθανόν πολιτική δύναμη, μερικοί ιδιώτες από την άλλη και το γνωστό μπάχαλο και διαπλοκή της Ελλάδας. Η παραπάνω συνταγή τι πιστεύεις ότι βγάζει; Δε θέλω βέβαια να σε φοβίσω ρώτα ένα δικηγόρο να συμβουλευτείς για τις κινήσεις σου, απλώς σου λέω το σκεπτικό μου αυτή τη στιγμή. Οπότε πέρα από μαύρο και από μένα και τη γνώμη μου για την εταιρία σε γνωστούς και σε κάνα δυό forum δε νομίζω να ασχοληθώ περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dorian [Χθες, στις 23:47]

Δε το πιασα το πως μπορεί να ευθύνεται ο ΟΤΕ με την υποβάθμιση, όχι βέβαια πως το αποκλείω.

Το πιθανότερο ειναι οτι επειδή μας είχε στα 768 η Forthnet, γιατί να πληρώνει στον ΟΤΕ τσάμπα 1024, ας μα ρίξει στα 768 και στη γραμμή. Ποτέ όμως δεν ξέρεις τι παράνομα αλισβερίσια γίνονται κάτω απο το τραπέζι και μέσα σε μια νύχτα, στα οποία ο ΟΤΕ ξέρει καλά να δίνει ρεσιτάλ!!! Μια σκέψη απλά έκανα.

Η εκτίμησή μου είναι πως το πιο πιθανό είναι να βρεθείς και μπλεγμένος με αυτή την ιστορία. Δεν είμαστε Αμερική να έχουμε τις υπηρεσίες που αναφέρει ο God αλλά ούτε τους νόμους να τους πάρεις τα σώβρακα όπως θα γινόταν σε μία ανάλογη περίπτωση εξαπάτησης στην Αμερική. Πολύ μικρό το κέρδος τεράστιο ρίσκο,( δυσφήμηση συκοφαντία), τεράστια πανίσχυρη εταιρία με οικονομική και πιθανόν πολιτική δύναμη, μερικοί ιδιώτες από την άλλη και το γνωστό μπάχαλο και διαπλοκή της Ελλάδας. Η παραπάνω συνταγή τι πιστεύεις ότι βγάζει; Δε θέλω βέβαια να σε φοβίσω ρώτα ένα δικηγόρο να συμβουλευτείς για τις κινήσεις σου, απλώς σου λέω το σκεπτικό μου αυτή τη στιγμή. Οπότε πέρα από μαύρο και από μένα και τη γνώμη μου για την εταιρία σε γνωστούς και σε κάνα δυό forum δε νομίζω να ασχοληθώ περισσότερο.

Δεν νομίζω να μου ρίξουν και καμία πιστολία επειδή τους κυνήγησα, αλλά εκτός απο κατάμαυτο μαύρο θα τους τρέξω και μαζί μου άλλοι 100 με καταγγελίες στους αρμόδιους φορείς, και να εισαι σίγουρος πως θα συμμορφωθούν. Έχω εμπειρία σε τέτοια θέματα με ανάλογες ενέργειες, όπως πχ πέρσυ αγόρασα στο κουτί του το Sony Ericsson k750 και ήταν χαλασμένο, και δεν το άλλαζαν αλλά ήθελαν να το επισκευάσουν, ή μάλλον έτσι νόμιζαν, διότι σαν εταιρικός πελάτης Cosmote έβαλα στο παιχνίδι SANYO, Sony Ericsson και Cosmote και στο τέλος με παρακάλαγαν να μην κάνω μήνυση, οπότε πίστεψε ξέρω τι κάνω, και θα το κάνω καλά, και δεν φοβάμαι κανένα νταβατζή ούτε τραμπούκο απο τους γνωστούς σε όλους μας τηλεπικοινωνιακούς οργανισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.