Jump to content



Είναι ντροπή τέτοιες συμπεριφορές


a$wto$

Recommended Posts

Ανοιγω το παρων topic γιατι ειμαι ευγενικος ανθρωπος και θελω να δινω απαντησεις οταν καποιος με ρωτησει κατι.

Επειδη σε προηγουμενο τοπικ ΑΥΤΟ ΕΔΩ για αγνωστο ακομα λογο καποιος αποφασισε να στερησει το δικαιωμα ελευθερου λογου στους συμμετεχοντες κι εμου συμπεριλαμβανομενου.

Ακομη δεν εχω καταλαβει τι συμφεροντα παιζονται εδω μεσα αλλα μετα απο αυτη την ενεργεια υποψιαζομαι κατι ψιλα....

Σ'εκεινο το τοπικ λοιπον ΔΕΝ παραβιασα κανενα κανονα λειτουργιας του φορουμ και δεν ειμαι διατεθιμενος να το κανω ουτε και στο παρων.Βεβαια ο καθενας ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του και με αυτες δεν μπορει να ξεγελασει κανεναν :)

Λοιπον δινω με την σειρα τις απαντησεις που χρωσταω:

Αρχική απάντηση από mariosalice Η επίσημη προειδοποίηση από Moderator είναι απειλή και πολύ σοβαρή μάλιστα.

Απαγορεύεται να κατηγορείς το thelab και τους mods για οποιοδήποτε λόγο.

Το TheLab βάζει μόνο πληρωμένες διαφημίσεις.

Δεν διαφημίζει δωρεάν κανένα κατάστημα.

Iσχυρίστηκες ότι το Πλαίσιο δεν αποδίδει το λεπτό.

Εμένα δεν μου έτυχε ποτέ.

Αλλά αν μου τύχαινε και με πείραζε (δεν με πειράζει), δεν θα κατηγορούσα την εταιρία αλλά τον συγκεκριμένο ταμία.

Κανείς ταμίας δεν κλέβει για λογαριασμό της εταιρίας.

Θα αποδώσει λογαριασμό στο τέλος, σύμφωνα με την αξία των προιόντων.

Από τα παραπάνω και από την παραδοχή σου ότι σπάνια ψωνίζεις από το Πλαίσιο, μου δημιουργείται η εντύπωση ότι κάτι δεν πάει καλά.

Νομιζω ελληνικα γραφουμε ολοι εδω μεσα.Που φαινεται να κατηγορω καποιον?Απλη καταγραφη προσωπικης διαπιστωσης μου εκανα και μονον.Κανεις moderator δεν αναφερθηκε απο εμενα πουθενα.

Φυσικα και δεν ανεφερα το παραμικρο περι κλεψιας ή απατης ταμια ή της ιδιας της εταιριας,αυτα τα λες εσυ.

Η τακτικη του ενος cent εφαρμοζεται σε πολλες μεγαλοεταιριες στον κοσμο και οπως ειπα βασιζεται στην ψυχολογια των πελατων.Κανεις δεν κλεβει κανεναν :whistling

Οσο για την σποντα που αφηνεις στο τελος οχι δεν εχω κανενα συμφερον γιατι δεν ειμαι υπολογος σε κανενα πλαισιο και κανενα e-shop.Aν κοιταξεις λιγο προσεκτικοτερα θα δεις οτι παρολο που δεν αγοραζω συχνα απτο Πλαισιο δεν το κακολογησα οπως γινεται εδω μεσα για αλλα καταστηματα αλλα αντιθετα συμπληρωσα με την σειρα μου την πολυ θετικη εντυπωση που μου αφησε το aftersales support του Πλαισιου και του βαζω αριστα στον τομεα αυτο!

Αρχική απάντηση από astrolabos

Ναι έχουν αγριέψει τα πράγματα. Αλλά από τη μεριά των χρηστών, που νομίζουν ότι μπορούν να γράφουντο μακρύ και το κοντό τους χωρίς να λαβαίνουν υπόψη τις συνέπειες αυτών.

Εμενα με "τιμωρησε" καποιος μεσω του moderator panel επειδη ειπα ελευθερα την γνωμη μου

Την ασεβεια προς τα μελη και την υπερβολικη μαγκια ορισμενων εδω μεσα ποιος θα την κρινει αραγε?

(Απαντηση->οσοιι διαβαζουν εδω μεσα)

Αρχική απάντηση από dark22

Όσο για 'σένα έχεις την εντύπωση ότι απευθύνεσαι σε ηλίθιους?

Λυπαμαι που αισθανεσαι ετσι.Στον γραπτο λογο και ιδιαιτερα μεταξυ αγνωστων ειναι ευκολες οι παρεξηγησεις.Απορω πως το εβγαλες αυτο το συμπερασμα :blink:

Αρχική απάντηση από ergotelis

Συγνώμη, αλλά επειδή το φόρουμ ανήκει και σε κάποιους που πιστεύουνε πως θίγονται, μπορούν να σε κάνουνε ελεύθερα ban....

Αν έχουμε να πούμε κάτι πρέπει να το στηρίζουμε.Δε σου δίνω άδικο ή δίκιο, δε μπαίνω σε αυτή τη διαδικασία καθόλου,αλλά τα αστήρικτα δεδομένα μπορεί να προσβάλουν.

Θα συμφωνησω με την παραπανω αποψη και θα συμπληρωσω στο τελος κατι σχετικα με αυτα περι ban.

Ακομα και αν καποιοι δηλωνουν αγνοια και εντυπωσιασμο στην πρακτικη του 1cent σιγουρα δεν μπορουν να διαψευσουν τα οσα εγραψα _ΕΔΩ_ οπου φαινεται ξεκαθαρα οτι πολλα καταστηματα πουλανε 4 και 5 φορες ακριβοτερα τα ιδια προιοντα που μπορει ναγορασει κανεις ελευθερα στο ιντερνετ.Αξιο λογου ειναι δε οτι και οι πωλητες του ιντερνετ ηδη εχουν κερδος απο τις συναλλαγες αυτες...οποτε τι να πω πια? :...:

Αρχική απάντηση από dark22 H ελευθερία του καθενός, τελειώνει εκεί που αρχίζει του άλλου...

Δεν μπορεί ο καθένας να λέει ότι του γουστάρει, βαλτός ή όχι...

Όσο για τα δικηγορικά, τι να σου πω τώρα...

Ο άσωτος είναι ένα μέλος με τέσσερις καταχωρίσεις, και εντελώς τυχαία κατηγορεί εμέσως πλην σαφώς ένα ολόκληρο φόρουμ για συνομοσία...

Τι θέλεις τώρα ανάλυση..

Ο a$wto$ ειναι ενα μελος εγγεγραμενο στο TheLab απο τις 15-01-2006 καθως επισης και σε παμπολα αλλα site με εκατονταδες καταχωρησεις μια και χρησιμοποιω το ιδιο nickname τα τελευταια 6-7 χρονια.Τωρα ηθελα να σχολιασω στο φορουμ και τωρα το εκανα κι ας ειμουν πριν απλως αναγνωστηςΑμα θελεις σου δινω και το κινητο μου να παμε για καφε :magic:

Μην με κατηγορεις ομως αδικως οτι εχω καποιο συμφερον απο αντιπαλο μαγαζι και αφηνεις ταχα υπονοουμενα για μενα.Αλλοι μπορει να πληρονονται μισθο για να δραστηριοποιουνται σε καποιο φορουμ,εγω ομως γραφω και λεω ελευθερα οτι εχω να πω γιατι ετσι ειμαι σαν ανθρωπος οκ?

Γενικα τωρα κλεινοντας να δηλωσω πως αν το theLab ανοικει στην Πλαισιο Α.Ε. τοτε ζητω δημοσια συγνωμη που δεν σεβαστηκα την φιλοξενια του χωρου της.Εαν ομως ειναι ανεξαρτητο καθολα φορουμ τοτε οφειλετε νομιζω να δειχνετε περισσοτερο σεβασμο στα μελη αυτου του φορουμ που ας μην ξεχναμε δεν ειναι ουτε το μοναδικο στο ιντερνετ ουτε με τα περισσοτερα μελη.Με αλλα λογια αν καποιος θελει να πει κατι δημοσια δεν μπορουν 5 ή 10 moderator πχ απο το theLab να τον σταματησουν.Απλα το πολυ πολυ να εκτεθουν στα μελη του φορουμ που εργαζονται με τις τυχον ανελευθερες πρακτικες τους και να οδηγησουν καποια ατομα οπως εμενα να το ξανασκεφθουν εαν θελουν να ειναι πλεον ενεργα μελη ή εστω και εγγεγραμενοι στα forum αυτα.

Αν εχετε κατι να μου πειτε ομορφα και ωραια ειμαι εδω για να σας απαντησω αλλιως καντε οτι καταλαβαινετε...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Δε κατάλαβα ποιο το πρόβλημα σου. Αφού ποστάρεις σε 6-7 φόρουμ, γιατί δε πας εκεί να ποστάρεις?Εδώ όσοι είναι μέλη δε βλέπουνε πρόβλημα, ήρθες εσύ για να μας θέσεις?Αν δε σου αρέσει μη ξαναποστάρεις , είναι απλό. Ούτε εσύ θα προβληματίζεσαι, ούτε εμείς. Και θα είμαστε όλοι χαρούμενοι! :D

Και αν νομίζεις πως η εκτίμηση και η αξιοπιστία ενός καταστήματος κερδίζεται με την εξαγορά ενός φόρουμ τότε είσαι νυκτωμένος. Βλέπεις, υπάρχουνε πολλά άλλα πράγματα που μπορεί να κάνει κάποιος για να κερδίσει εκτίμηση πέραν από τους ύπουλους τρόπους, τα οποία επειδή είμαστε Έλληνες μας φαίνονται αφύσικα να συμβαίνουνε στη χώρα μας. Δε φταίς εσύ, φταίει ο τρόπος που έχεις συνηθίσει να βλέπεις κάποια πράγματα γύρω σου.

Το πλαίσιο, χωρίς να ισχυρίζομαι ότι είναι τέλειο, για μένα είναι τέλειο, όταν ξέρω , ότι αν χρειαστώ κάτι θα μπορέσουν να με βοηθήσουν επιτόπου. Από τη στιγμή που είμαι απλός χρήστης, μου άφησε μια καλή εντύπωση. Αν ήθελα τους υπολογιστές για επαγγελματική δουλειά θα αισθανόμουν μια ασφάλεια και δε θα κρεμόμουν από το τηλέφωνο να δω πότε θα με σώσουν. Τώρα, που βελτιώσανε τις τιμές σε πολλά πράγματα και αυξήθηκε η ποικιλία, δεν έχω λόγο να χαίρομαι παραπάνω για τη προσπάθεια κάποιων να δείξουν μια αξιόλογη επιχείρηση?Δλδ, σας φαίνεται κακή αυτή η προσπάθεια? Αυτή η προσπάθεια ανταμοίβεται προς το πλαίσιο από τη σκέψη μας και τη προτροπή πολλών από εμάς που έχουμε αποκομίσει θετικές εντυπώσεις για αγορά ειδών από εκεί. Τώρα, αν δε σου αρέσει επειδή διαθέτεις κάποιο κατάστημα, αυτά είναι τα δεδομένα της αγοράς και πρέπει να τα συναγωνιστείς για να καταφέρεις, να γίνεις και εσύ κάποτε σα το πλαίσιο.

Επίσης, στο ερώτημα που μου θέτεις απάντησα στο αντίστοιχο κομμάτι.

Να κάνω ένα edit, είναι κακό δλδ που υπάρχουνε?Δλδ ,όπως αναφέρθηκε παλαιότερα, τι να είχαμε εδώ μέσα, πολιτικούς μηχανικούς/γιατρούς/δικηγόρους μόνο στο επάγγελμα?Κάποιοι θα δουλεύανε και στα μαγαζιά αυτά.Και κατά τη γνώμη μου, μόνο καλό κάνει η παρουσία τους, και έχουνε λύσει πολλές φορές προβλήματα. Και όχι μόνο από ένα κατάστημα αλλά από αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ergotelis [Σήμερα, στις 21:06]

Δε κατάλαβα ποιο το πρόβλημα σου. Αφού ποστάρεις σε 6-7 φόρουμ, γιατί δε πας εκεί να ποστάρεις?Εδώ όσοι είναι μέλη δε βλέπουνε πρόβλημα, ήρθες εσύ για να μας θέσεις?Αν δε σου αρέσει μη ξαναποστάρεις , είναι απλό. Ούτε εσύ θα προβληματίζεσαι, ούτε εμείς. Και θα είμαστε όλοι χαρούμενοι! :D

Και αν νομίζεις πως η εκτίμηση και η αξιοπιστία ενός καταστήματος κερδίζεται με την εξαγορά ενός φόρουμ τότε είσαι νυκτωμένος. Βλέπεις, υπάρχουνε πολλά άλλα πράγματα που μπορεί να κάνει κάποιος για να κερδίσει εκτίμηση πέραν από τους ύπουλους τρόπους, τα οποία επειδή είμαστε Έλληνες μας φαίνονται αφύσικα να συμβαίνουνε στη χώρα μας. Δε φταίς εσύ, φταίει ο τρόπος που έχεις συνηθίσει να βλέπεις κάποια πράγματα γύρω σου.

Το πλαίσιο, χωρίς να ισχυρίζομαι ότι είναι τέλειο, για μένα είναι τέλειο, όταν ξέρω , ότι αν χρειαστώ κάτι θα μπορέσουν να με βοηθήσουν επιτόπου. Από τη στιγμή που είμαι απλός χρήστης, μου άφησε μια καλή εντύπωση. Αν ήθελα τους υπολογιστές για επαγγελματική δουλειά θα αισθανόμουν μια ασφάλεια και δε θα κρεμόμουν από το τηλέφωνο να δω πότε θα με σώσουν. Τώρα, που βελτιώσανε τις τιμές σε πολλά πράγματα και αυξήθηκε η ποικιλία, δεν έχω λόγο να χαίρομαι παραπάνω για τη προσπάθεια κάποιων να δείξουν μια αξιόλογη επιχείρηση?Δλδ, σας φαίνεται κακή αυτή η προσπάθεια? Αυτή η προσπάθεια ανταμοίβεται προς το πλαίσιο από τη σκέψη μας και τη προτροπή πολλών από εμάς που έχουμε αποκομίσει θετικές εντυπώσεις για αγορά ειδών από εκεί. Τώρα, αν δε σου αρέσει επειδή διαθέτεις κάποιο κατάστημα, αυτά είναι τα δεδομένα της αγοράς και πρέπει να τα συναγωνιστείς για να καταφέρεις, να γίνεις και εσύ κάποτε σα το πλαίσιο.

Επίσης, στο ερώτημα που μου θέτεις απάντησα στο αντίστοιχο κομμάτι.

Το προβλημα μου ειναι το αγχος που εβγαλαν καποιοι να "κλεισουν" το θεμα και αυτο ειναι το λιγοτερο παραξενο...

Μην μπερδευεσαι,το εγραψα και πριν το γραφω και παλι

ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΣΤΟ ΣΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ που παρεχει στους πελατες του και επισης δεν ασχολουμαι με το εμποριο ουτε σκοπευω να το κανω.

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας το όλο θέμα ως ουδέτερος παρατηρητής, θα έβλεπα μια εμπάθεια απέναντι στο Πλαίσιο, καθώς κάνεις κριτική στη συγκεκριμένη αλυσίδα, τόσο για τα προϊόντα TURBO-X (ενώ δεν κάνεις π.χ. στα αντίστοιχα του e-shop), όσο και στην πρακτική του δε δινω το 1, 2, 3 λεπτά από τα ρέστα γτ θα ντραπεί ο πελάτης να τα ζητήσει (ενώ π.χ. δεν κάνεις το ίδιο για τα Jumbo-τυχαίο τελείως το παράδειγμα)

Παρά ταύτα, από τη στιγμή που δεν υπάρχει κάποια παρεξήγηση δεν το λήγουμε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deninho [Σήμερα, στις 21:32]

Βλέποντας το όλο θέμα ως ουδέτερος παρατηρητής, θα έβλεπα μια εμπάθεια απέναντι στο Πλαίσιο, καθώς κάνεις κριτική στη συγκεκριμένη αλυσίδα, τόσο για τα προϊόντα TURBO-X (ενώ δεν κάνεις π.χ. στα αντίστοιχα του e-shop), όσο και στην πρακτική του δε δινω το 1, 2, 3 λεπτά από τα ρέστα γτ θα ντραπεί ο πελάτης να τα ζητήσει (ενώ π.χ. δεν κάνεις το ίδιο για τα Jumbo-τυχαίο τελείως το παράδειγμα)

Παρά ταύτα, από τη στιγμή που δεν υπάρχει κάποια παρεξήγηση δεν το λήγουμε?

Ενταξει φιλε μου δεν εχω προθεση να το συνεχισω.Αλλωστε οτι ειχα να πω σε καποιους το ειπα.Το eShop δεν ειναι καμια αγια φυσικα.Τα ιδια προιοντα πουλαει με το πλαισιο στις ιδιες περιπου τιμες.Το θεμα μου δεν ειναι "Παοκ-Αρης" ή "Ολυμπιακος-Παναθηναικος".

Απλα με δυο λογια μας πιανουν το............. "πορτοφολι" ολοι :rolleyes:

Ευτυχως που υπαρχουν και εναλλακτικα καναλια ακομα και στις αγορες.

Ασχετο εν μερη αλλα θα το πω γιατι μ'αρεσει.Ακουσα καπου στο ραδιοφωνο οτι θα ερθει μια εποχη που λογω της ραγδαιας αυξησης της διακινησης της πληροφοριας,κανεις δεν θα μπορει να πει ψεματα σε κανεναν!

Το ιντερνετ πιστευω λειτουργει σαν καταλυτης προς αυτη την κατευθυνση :T:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αναφέρεσαι γενικά. Αν θές να αναφέρεις κάποιο μαγαζί, όποιο και να είναι αυτό, φρόντισε να το κάνεις υπογράφοντας με τα πραγματικά σου στοιχεία (ονοματεπώνυμο και τηλέφωνο) έτσι ώστε να μπορέσει το οιοδήποτε μαγαζί να σου απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου άκου να δεις, όταν κατηγορείς ένα ολόκληρο φόρουμ ότι συνομοτεί ενάντια σε κάποιους και υπέρ κάποιων άλλων, είσαι ένα μέλος με 4 καταχωρήσεις, και αυτά που λες είναι ότι να 'ναι, (ήθελα και να ήξερα που στηρίζεις ότι μία εταιρεία τέτοιου μεγέθους βάζει τους ταμίες να κλέβουν για λογαριασμό της!!!)

τότε ναι έχεις την εντύπωση ότι απευθύνεσαι σε ηλίθιους...

Δεν ξέρω αν έχεις γνώση των πράξεών σου, αλλά έχε υπόψην σου ότι αυτό που έχεις κάνει είναι αιτία, για να κατηγορηθείς για συκοφαντική δυσφίμιση από την εταιρεία στην οποία αναφέρεσαι...

Επίσης, λες ότι εσύ δεν πληρώνεσαι ενώ άλλοι ναι, αυτό πάλι που το βρήκες? Το έχει κανείς στην υπογραφή του?

Τώρα αν πιστεύεις ότι αυτό που έγγραψες είναι το ίδιο, με τις εμπειρίες και τα παράπονα των μελών που υπάρχουν στο λάμπη, τα οποία όμως βασίζονται σε πραγματικά γεγονότα, είσαι γελασμένος...

Και εγώ όπως και πολλοί άλλοι από εδώ και αλλού, έχουμε αναφέρει τραγελαφικά περιστατικά, τα οποία όμως είναι πέρα για πέρα αληθινά και βασίζονται σε προσωπική εμπειρία...

Αυτά που λες εσύ, με τον τρόπο και το ύφος που έχεις, μόνο δόλο υποδηλώνουν...

Δεν έχω κάτι μαζί σου, δεν σε ξέρω άλλωστε, αλλά φιλικά στο λέω θα πρέπει στο μέλλον να είσαι ποιο προσεκτικός σε αυτά που λές (δεν μιλάω μόνο για το φόρουμ) αλλιώς θα βρεθείς προ δυσάρεστων εκπλήξεων...

Μην σου κάνει εντύπωση που αρκετοί από εδώ τάσονται υπέρ του ενός και ενάντια του άλλου, είναι απόλυτα φυσιολογικό όταν σε δαγκάσουν να δαγκάνεις, και όταν σου φερθούν όμορφα να το ανταποδίδεις...

Όσον αφορά τον καφέ επειδή από ότι βλέπω είσαι λίγο μακριά, μπορούμε να πιούμε ένα παρέα εδώ στο thelab μπροστά στις οθόνες των pc μας... :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dark22

Όσον αφορά τον καφέ επειδή από ότι βλέπω είσαι λίγο μακριά, μπορούμε να πιούμε ένα παρέα εδώ στο thelab μπροστά στις οθόνες των pc μας... :D

Προσέχετε μη καήτε! :hehe: Mε τον καφέ έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Ξεκολάτε ρε παίδες...Τραβάτε για ένα καφέ(εστω μέσω οθόνης) εκεί να ηρεμήσουν τα πνεύματα... :flower:

Αν και πιστεύω ο astrolabos θα πρέπει να σταματήσει να είναι τόσο κολλημένος με το ban...

Το ban δεν είναι πάντα λύση...δεν ήταν και η καλύτερη δυνατή συμπεριφορά απέναντί στον a$wto$...και όχι με την μία απειλή...γιατί και μένα απειλή μ φάνηκε...το ότι το παλικάρι απλά εξέφρασε την άποψή του...δεν το βρίσκω τόσο κακό...απλά πιστεύω ότι ο astrolabos άναψε το φυτίλι

Αρχική απάντηση από astrolabos

Μπορείς να αναφέρεσαι γενικά. Αν θές να αναφέρεις κάποιο μαγαζί, όποιο και να είναι αυτό, φρόντισε να το κάνεις υπογράφοντας με τα πραγματικά σου στοιχεία (ονοματεπώνυμο και τηλέφωνο) έτσι ώστε να μπορέσει το οιοδήποτε μαγαζί να σου απαντήσει.

Είσαι οφφ μαν....

Εσύ δεν το έχεις κάνει ποτέ...εννοώ το να κατηγορείς ένα μαγαζί γιατί δεν σου συμπεριφέρθηκε σωστά?...υπέγραψες τίποτα?...

Φιλικά πάντα

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι όποτε ένα μαγαζί εξυπηρετεί σωστά τους πελάτες του και κάποιοι το προμοτάρουν (συνήθως μη έχοντας καμία σχέση με το κατάστημα) πολλοί σκέφτονται τον όρο διαφήμιση. Έχει γίνει με το e-shop, με τα Multi Xtreme και τώρα με το Πλαίσιο.

Δε λέω ότι το Πλαίσιο είναι τέλειο αλλά στην παρούσα φάση είναι μακράν το καλύτερο κατάστημα στην Ελλάδα. Έχει αναβαθμιστεί αρκετά τελευταία, σε βαθμό που με εξέπληξε αρκετές φορές. Πληθώρα νέου hardware, σε εξαιρετικές ορισμένες φορές τιμές, κορυφαίο RMA, τι άλλο να ζητήσει κανείς? Λίγο πιο ενημερωμένους πωλητές (μερικοί είναι λίγο γκουχ γκουχ) και λίγο σεβασμός στους κανόνες του ΙΝΚΑ (έχουν γίνει αρκετά θέματα σχετικά με τα πιστωτικά και τις "τελευταίες τιμολογήσεις" - αν και σε όσα έχω ακούσει εν τέλει ο πελάτης βγήκε από πάνω και ποτέ το κατάστημα) θα το έκαναν στα δικά μου τα μάτια τέλειο. Το αν πουλάει μούφες προϊόντα σε υψηλές τιμές 1ον δεν το ξέρω και 2ον δε με νοιάζει γιατί ΟΛΟΙ το κάνουν και όχι το Πλαίσιο μόνο.

Το να κάνει όμως κάποιος θέμα το 1 λεπτό που δεν δίνουν στο ταμείο στο πρώτο του ποστ, ενώ το δεύτερο να ακολουθεί και αυτό με κατηγορίες εναντίον του Πλαισίου, κινεί υποψίες. Ειδικά για το μονόλεπτο, εγώ προσωπικά το θεωρώ γυφτιά. Ποτέ δε θα ζητούσα το ταληράκι κάποτε, όχι το μονόλεπτο τώρα...

Καταλαβαίνεις λοιπόν άσωτε ότι, ενώ όντως η επίθεση που δέχτηκες ήταν λίγο απότομη, ήταν απόλυτα δικαιολογημένη. Τα όσα είπες τα κάνουν όλες οι αλυσίδες καταστημάτων στην Ελλάδα και στον κόσμο, εσύ όμως μόνο με το Πλαίσιο τα έβαλες. Δε λέω ότι το έκανες επίτηδες, αλλά καταλαβαίνεις τι εντύπωση δημιουργείς όταν με το που κάνεις posts τα χώνεις στο Πλαίσιο και μάλιστα για -κατ'εμέ- ασήμαντους λόγους και αιτίες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Expert [Σήμερα, στις 02:55]

Ξεκολάτε ρε παίδες...Τραβάτε για ένα καφέ(εστω μέσω οθόνης) εκεί να ηρεμήσουν τα πνεύματα... :flower:

Αν και πιστεύω ο astrolabos θα πρέπει να σταματήσει να είναι τόσο κολλημένος με το ban...

Το ban δεν είναι πάντα λύση...δεν ήταν και η καλύτερη δυνατή συμπεριφορά απέναντί στον a$wto$...και όχι με την μία απειλή...γιατί και μένα απειλή μ φάνηκε...το ότι το παλικάρι απλά εξέφρασε την άποψή του...δεν το βρίσκω τόσο κακό...απλά πιστεύω ότι ο astrolabos άναψε το φυτίλι

Είσαι οφφ μαν....

Εσύ δεν το έχεις κάνει ποτέ...εννοώ το να κατηγορείς ένα μαγαζί γιατί δεν σου συμπεριφέρθηκε σωστά?...υπέγραψες τίποτα?...

Φιλικά πάντα

Υπέγραψες τους όρους χρήσης που αναφέρουν ότι το φόρουμ είναι ένας ιδιωτικός χώρος. Υπάρχει νομική υπόσταση ατο χώρο αυτό και νομική ευθύνη των διαχειριστών του στην οποιαδήποτε εταιρεία για τα λεγομενά μας. Μια τέτοια καταγγελία επισύρει όπως πολύ σωστά ειπώθηκε μήνυση συκοφαντικής δυσφήμισης προς το λάμπη και το χρήστη.

Ότι έχουμε ένα nick και είμαστε πίσω από ένα πληκτρολόγιο δεν σημαίνει ότι είμαστε ανώνυμοι και κρυβόμαστε από αυτό.

Αυτά τα λίγα ...

Dellman

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos

Αν θές να αναφέρεις κάποιο μαγαζί, όποιο και να είναι αυτό, φρόντισε να το κάνεις υπογράφοντας με τα πραγματικά σου στοιχεία (ονοματεπώνυμο και τηλέφωνο) έτσι ώστε να μπορέσει το οιοδήποτε μαγαζί να σου απαντήσει.

Πάντως ότι έχει γραφτεί εδώ μέσα κατά των διαφόρων καταστημάτων δεν είχε ποτέ καμιά "υπογραφή".

Link to comment
Share on other sites

Υπογραφή δεν έχει κάτι όταν περιγράφει μια εμπειρία απο service, rma, εξυπηρέτηση κτλ. από ένα κατάστημα γιατί δεν χρειάζεται υπογραφή για να πεις είτε τον πόνο σου είτε την καλή σου εμπειρία.

Γιαυτό είμαστε εδώ μέσα για να κερδίζουμε όλοι απο τις καλές ή κακές εμπειρίες του ενός. Αυτή είναι η δύναμη του φόρουμ.

Υπογραφή χρειάζεται όταν βγαίνεις και λες ότι οι ταμίες του Χ καταστήματος κλάβουν στα ταμία. Για να μπορεί και το κατάστημα να σου "απαντήσει"

Παράδειγμα αυτο. Υπάρχουν πολλά παραδείγματα.

Όπως είπαν και παραπάνω....όταν κάποιος βγαίνει και κατηγορεί ένα κατάστημα για κλεψιμο πχ...το Lab σαν ιδιωτικός χώρος έχει ευθύνη. Και αφού ο έξυπνος που κρύβεται πίσω απο μια οθόνη δεν έχει τα κοχόνια να βγεί να τα πεί επώνυμα....μένει η νομική ευθύνη στο Lab. Και το κάθε lab αντίστοιχα.

Οπότε όπως καταλαβαίνεται δεν μπορείτε να κάνετε κατάχρηση αυτού του χώρου. Γιαυτό πρέπει να επεμβένουμε και να μαζεύουμε κάποια πράγματα.

Τα περι ελευθερίας του λόγου και των πράξεων τα ακούω βερεσε. Αν κάποιος θέλει ελευθερία του λόγου να βάλει σωβρακάκι Pinky και Brain και να πάει μπροστά απο τη Βουλή να διαδηλώσει για τα δικαιώματα αναπαραγωγής της Ροζ αρκούδας που κινδυνεύει με εξαφάνιση γιατί δεν της σηκώνεται:T:

Εδώ μέσα η ελευθερία του ενός σταματάει εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου.

Και για αν κλεισω....τι μόδα είναι αυτή τελευταία όσοι μας αναγκάζουν να επέμβουμε...βγαίνουν παραπονούμενοι στο Νεα και Σχόλια να πουν τον πόνο τους...LoooooL λέμε:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Σφετεριστές των δικαιωμάτων σας , δυνάστες του λαού , εκμεταλλευτές των user . Ουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ , Χρήστες λειτουργικών συστημάτων της M$$$$$$$$$$ και operators υπερμπουκωμένων fsb :whip: :whip:

Link to comment
Share on other sites

νομιζω μετα το αρθρο 16 πρεπει να κατεβουμε ολοι οι χρηστες να απαιτησουμε 'δωρεαν' lab και υπαρξει 'ασυλου' στο lab.

:p

ΥΓ οντως αυτο που λες dark για τον τελευταιο καιρο κ εμενα μου κανει εντυπωση.Λες και εξαντλουμε την δυναμικοτητα και αντιδραστικοτητα μας στα ορια του lab. :)

Καλως ή κακως ολοι μας πρεπει να ζουμε με καποιους κανονες και οταν τους 'ξεχναμε' θα πρεπει να συμμορφωνομαστε και οχι να απαιτουμε 'ασυλο' ....

ΥΓ1 που ειναι ο server; Μπας και παει κανενας κουκουλοφορος .... :p (να βαλετε και τον πετρ-chosen τσολια απ'εξω να τον φυλλαει :p )

Link to comment
Share on other sites

΄Εχω αρκετό καιρό να γράψω, αλλά με κάτι τέτοια δεν κρατιέμαι...

@a$wto$: Βρε παιδί μου καλή η παρατήρηση για το 1 λεπτό, αλλά καταλαβαίνεις οτι είναι λογικό να αρχίζουν να σε κοιτάνε με στραβώ μάτι όταν όλα σου τα posts είναι κατά του συγκεκριμένου καταστήματος. Εδώ μέσα έχουν μπεί διάφοροι βαλτοί κατα καιρούς γιανα συκοφαντήσουν ή να διαφημίσουν και έφυγαν όπως ήρθαν. Συγκεκριμένα πάντως για το Πλαίσιο αν ψάξεις καλά μέσα στο forum σε παλιότερες συζητήσεις θα δείς οτι η ίδια πλειοψηφία που σήμερα λέει καλύτερα να αγοράσω κάτι από το Πλαίσιο και ας δώσω και 5 επιπλέον παλιότερα το κατηγορούσε για πολλά θέματα το σημαντικότερο από τα οποία ήταν η κακή εξυπηρέτηση από τους μη ενημερωμένουν πωλητές οι οποίοι σου έλεγαν ότι τους κατέβαινε στο κεφάλι εκείνη την ώρα.Τώρα πλέον που έχει αλλάξει προς το καλύτερο το αντιμετωπίζει και το αγοραστικό κοινό διαφορετικά...

’ρα λοιπόν φίλε μου μην νομίζεις οτι τόσος κόσμος εδώ μέσα έχει κλείσει κάποια συμφωνία με το κατάστημα ή "τα παίρνει". Αν κάποιος το κάνει εδώ μέσα παίρνει πόδι. Και ο τρόπος που σε αντιμετωπίζει το forum είναι αυτός επειδή ακριβώς έδωσες την εντύπωση οτί εσύ είσαι αυτός που είναι "βαλτός" ή "τα παίρνει".

Αυτά εντελώς φιλικά και σαν συμβουλή...

Εδώ είναι καλά, θα μάθεις πραγματάκια αν σε ενδιαφέρει το αντικείμενο.

Δώσε όμως χρόνο και στους άλλους να σε γνωρίσουν.

Έτσι όπως φέρεσαι δεν θα θελήσει κανείς και ποτέ να το κάνει...

@astrolabos: Καταλαβαίνω την θέση σου (στην οποία δεν θα ήθελα με τιποτα να είμαι σε μερικές τέτοιες καταστάσεις) απλά λίγο πιο ήρεμα μερικές φορές. Όταν απαντήσεις με τον τρόπο που απάντησες βάζεις αυτομάτως τον άλλον σε θέση άμυνας και τις περισσότερες φορές έτσι είναι αδύατο να του δώσεις να καταλάβει γιατί λες αυτό που λες. Νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

μετά με τι όρεξη να παρακολουθεις τα δρώμενα του φορoυμ και να ποσταρεις...

Μηνύσεις,υπογραφές,ban έχουμε πάρει λάθος δρομο guys...

Υγ.Ας βάλουμε και κουμπάκι autoban στο προφίλ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από a$wto$ [Χθες, στις 22:15]

Εμενα με "τιμωρησε" καποιος μεσω του moderator panel επειδη ειπα ελευθερα την γνωμη μου…

Την ασεβεια προς τα μελη και την υπερβολικη “μαγκια” ορισμενων εδω μεσα ποιος θα την κρινει αραγε?

(Απαντηση->οσοιι διαβαζουν εδω μεσα)

Θα ήθελα να μας πεις ποια είναι η "τιμωρία". Γιατί αφήνεις υπονοούμενα για ban, ενώ δεν υπήρξε ποτέ;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.