Jump to content



1st Person Games (Realistic)


Nikki_Sixx

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 11:59]

Εδώ δε θέλει Half-Life κι εσύ του λες Stalker? :D

Θα δει τα μεταλλαγμένα και θα ξενερώσει :p

Seriously πάντως Nikki_Sixx, χάνεις ΠΟΛΛΑ κορυφαία παιχνίδια όταν αποκλείεις τον παράγοντα φαντασία...

Σαν ποια δηλαδη?

EDIT

Βαλτε και τα 3rd person μεσα(GTA,MAFIA,GODFATHER κλπ...).

Link to comment
Share on other sites

Ένα τελευταίο σχόλιο για το Chronicles of Riddick αφού αναφέρθηκαν αρκετά άτομα σε αυτο ...........

Παιχνιδάρα, πολύ καλά γραφικά για την εποχή του, stealth, μπουνίδια, πιστολίδια, ατμόσφαιρα, διάλογοι, ΑΛΛΑ (και δεν χωράει καμία δικαιολογία εδω) πολύ μικρό!!!!!

Περίπου 8-10 ώρες καθαρού παιχνιδιού αν θυμάμαι καλά ...... έλεος!!!!!

Ε μετά τι να σου μείνει απο τον καημένο τον Vin Diesel όταν μετα παίζεις το ΤΕΡΑΣΤΙΟ Far Cry και τα Half-life και FEAR!

Τέλος μιας και που αναφέρθηκα στο Far Cry, θα βγει το Crysis απο την ίδια εταιρεία (με ΤΡΕΛΑ γραφικα). Βέβαια αυτό και αν δεν θα συμπεριλαμβάνεται στα ρεαλιστικά fps αφού ο ήρωας θα φοράει μια στολή που θα του δείχνει extra δυναμη, ταχύτητα και health regeneration ενω απο ότι είδα σε ένα trailer εμφανίζονται και εξωγήινοι

Link to comment
Share on other sites

FPS "μη ρεαλιστικά":

Far Cry

Half-Life

Half-Life Opposing Force

Half-Life Blue Shift

Half-Life 2

Half-Life 2 Episode 1

Thief 3

The Chronnicles Of Riddick: Escape From Butcher Bay

Condemned: Criminal Origins

Doom 3

Doom 3 Resurrection of Evil

Quake 4

F.E.A.R.

F.E.A.R. Extraction Point

Aliens Vs Predator 2

Aliens Vs Predator 2 Primal Hunt

Με RPG ύφος:

Deus Ex

Deus Ex 2 Invisible War

Vampire The Masquerade: Bloodlines

TES Oblivion

TES Morrowind

Ρεαλιστικά 3rd Person (όχι GTA style):

Hitman 1

Hitman 2 Silent Assassin

Hitman 3 δε θυμάμαι

Hitman 4 Blood Money

Splinter Cell 1

Splinter Cell 2 Pandora Tomorrow

Splinter Cell 3 Chaos Theory

Splinter Cell 4 Double Agent

Μη-ρεαλιστικά 3rd Person (ακροβατικά+μάχη):

Tomb Raider Legend

Prince Of Persia 2 δε θυμάμαι

Prince Of Persia 3 The Two Thrones

Kαι είναι σίγουρα αρκετά που έχω ξεχάσει.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ armed assault το περίμενα πιο καλογραμμένο. Έχει πολλά "κουλά" για tactical, τόσο "ροής", όσο και γραφικών.

Αρχική απάντηση από Wizard!

To ArmA χωρίς να τα έχω όλα full σε 1280x1024 εμένα γιατί μου σέρνεται...? :...:

Eίναι ένα από τα "κουλά" που λέω....Σιγά την μηχανή πια!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

To ArmA χωρίς να τα έχω όλα full σε 1280x1024 εμένα γιατί μου σέρνεται...? :...:

απο ενα γρηγορο demo που κατεβασα και το παιξα online....εκνευριστικο θα λεγα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [23-03-2007 15:32]

To ArmA χωρίς να τα έχω όλα full σε 1280x1024 εμένα γιατί μου σέρνεται...? :...:

To ArmA το εγκατεστησα γιατι δεν έχει τέρατα και ιστορίες, που ούτε εμένα αρεσουν, αλλα δυστηχώς η GTX δεν το χει. Αναγκάστηκα να κατεβασω στο normal όλα τα details αλλα και πάλι όχι καλα...:wassat: (1280x1024). Ασε που κατι αποτομες βουτιες στα frames(σαν κολληματα) μάλλον οφειλονται και στην ελλειψη RAM. Oι χάρτες ειναι τεράστιοι και φορτώνονται μια φορα στην αρχή και δεν βολευει.

2η Απογοητευση μετά το Double Agent της αγαπημενης μου σειρας Splinter Cell όσο αναφορά την κάρτα γραφικών/κατασκευή παιχνιδιου.:getlost:

Αντε να δουμε...παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.