Jump to content



Μεγάλο προβλημα με resets/crypto F200


Dem

Recommended Posts

Είναι λίγο μυστήριο πρόβλημα. Σε άλλους λύνεται έτσι, σε άλλους αλλιώς, σε άλλους πάλι δεν λύνεται με κανένα τρόπο...

Αν πάντως δεν λυθεί 100% το πρόβλημα ενημέρωσε να σου πω τί μπορείς να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Το zip που κατεβασα ειναι το F200_V3 και μέσα έχει το φακελο Adsl Modem F200 V.5 και απο το setup βλεπω το file version (40.1.27.0), πιστεύω αυτοι να ειναι οι τελευταιοι.

Αν το ξακάνει θα στειλω πμ και μετα γραφουμε και έδω την λυση για να υπάρχει. Σε ευχαριστω πολυ :happy: και γω νόμιζα ότι δεν έκανα σωστα τις παραμετροποιησεις.

Link to comment
Share on other sites

Α τώρα που σε βρήκα! Μηπως το modem ευθυνεται και για την χαλια συνδεση μου? Πολυ ασταθής και εδω και καιρό δεν εχω δει πάνω απο 350-400 και έχω 768. Ή μπενουμε σε άλλα χωράφια τώρα? ’λλη πονεμενη ιστορια και αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να φταίει το modem. Βάλε ένα άλλο, θα δεις τα ίδια αποτελέσματα.

Φαντάζομαι τα νούμερα αυτά δεν τα βλέπεις σε κάποιο speedtest του εξωτερικού έτσι? Γιατί αν ναι, είναι λογικά.

Κάνε ένα test download από το ftp του ntua.gr να δεις τί ψάρια πιάνεις και μετά μπορείς να ξυλώσεις (αν έχεις τη δυνατότητα) τον ΟΤΕ και να βάλεις κανένα full llu κάποιας άλλης εταιρίας, θα εκπλαγείς με τις διαφορές!

Link to comment
Share on other sites

Απο το forthnet speedtest τα βλεπω

Εννοεις αυτα τα double play κτλ? Δεν πρέπει να είσαι σε ιδιοκτητο δικτυο όμως για να δεις διαφορά? Αλλα μην spamaρουμε στελνω πμ.

Link to comment
Share on other sites

Γκαντεμια το ξαναέκανε. Έβαλα τους 40.1.27.0 απο τον φακελο F200_V3 αλλα μου εξαφανιστηκε το AccessRunner DSL με το οποιο συνδέομαι. Μαλιστα με αυτόυς τους drivers moy ζητηθηκε και username/password.

Αναγκάστηκα να κάνω και ένα update απο το device manger απο αυτούς τους drivers 40.1.15.0 για να μου ξαναβγάλει το AccessRunner DSL. (Ναι, ότι ναι, μαγειρεμα)

Τελικά όμως με Alt - P στο ADSL Control βλέπω ότι αναγνωρίζει 40.1.27.0 :confused:

Για να δούμε...

kallileo με ποιούς δεν είχες πρόβλημα?

Θα βάλω και το WindowsXP-KB921883-x86-ENU του dubber.

post-4508-1416073060,4304_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Oύτε οι drivers ουτε το security update έλυσαν τα προβλήματα :cry: Θα λειψω για λιγες μέρες όποιος θέλει ας ανεβάσει/στελει κάποιους drivers που δεν του δημιουργουν προβλήματα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αρχική απάντηση από dubber [23-03-2007 01:29]

Είναι λίγο μυστήριο πρόβλημα. Σε άλλους λύνεται έτσι, σε άλλους αλλιώς, σε άλλους πάλι δεν λύνεται με κανένα τρόπο...

Αν πάντως δεν λυθεί 100% το πρόβλημα ενημέρωσε να σου πω τί μπορείς να κάνεις.

Δοκίμασα όλους τους drivers δω..http://www.crypto.gr/ και τους 3.

Το προβλημα, μετα απο πολλές προσπάθειες και μέρες δεν λύθηκε, τι άλλο μπορώ να κάνω?

Βαρέθηκα να κάνω resets όλη την ώρα. Θα χαλάσει και τίποτα, και οι δίσκοι μου θα παραδώσουν πνεύμα έτσι πως πάω. :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.