Jump to content



abit FP-IN9 SLI


SPEEDATOR

Recommended Posts

Τα φώτα σας παρακαλώ.

Θέλω να πάρω την abit FP-IN9 SLI και θα ήθελα την γνώμη σας.

Με ενδιαφέρει να μάθω για την σταθερότητα του και πόσο oc είναι.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

:help: :help: :help: :help: :help:

Link to comment
Share on other sites

Μακρια απο αυτη τη μητρικη ....και φυσικα εννοω την asus

Οποια αλλη θελεις αλλα οχι αυτη ..

Χτες τη παρελαβα και επρεπε να κανω bios update για να κανει POST..

Πολλα προβληματα

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι σε αυτό το forum γράφουν μόνο όσοι έχουν πρόβλημα και ψάχνουν για λύση και όχι για θετικά σχόλια. Είχα πολλές asus και ήταν όλες άψογες. Φαντάζομαι τι γίνετε στα forum από άλλες εταιρίες.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κι εγω ειχα αρκετες asus και ημουν ευχαριστημενος ,δε μπορω να πω κουβεντα γι αυτο

Αλλα η συγκεκριμενη λες και βιαστηκαν να την βγαλουν στην αγορα...

Μετα απο πολλες προσπαθιες παντως την εστρωσα τελικα...

Σαν Performance ειναι ιδια με i965 based μητρικες (ειχα την ab9 πριν) βεβαια να δουμε κατα ποσο θα εχει real support στους 1333 cpus...

Ενα σημαντικο πλην ειναι οτι η ψυκτρα πανω στο northbridge ειναι τεραστια,υψους 3εκ. περιπου, με αποτελεσμα να αποτρεπει στο αλλαξεις την default ψυκτρα της intel εκτος αν αντικαταστησεις τη ψυκτρα με μια μικροτερη

Ο/C δεν δοκιμασα ακομη μιας και πρεπει να αλλαξω ψυκτρα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από psytransas

Φιλε μου κι εγω ειχα αρκετες asus και ημουν ευχαριστημενος ,δε μπορω να πω κουβεντα γι αυτο

Αλλα η συγκεκριμενη λες και βιαστηκαν να την βγαλουν στην αγορα...

Μετα απο πολλες προσπαθιες παντως την εστρωσα τελικα...

Σαν Performance ειναι ιδια με i965 based μητρικες (ειχα την ab9 πριν) βεβαια να δουμε κατα ποσο θα εχει real support στους 1333 cpus...

Ενα σημαντικο πλην ειναι οτι η ψυκτρα πανω στο northbridge ειναι τεραστια,υψους 3εκ. περιπου, με αποτελεσμα να αποτρεπει στο αλλαξεις την default ψυκτρα της intel εκτος αν αντικαταστησεις τη ψυκτρα με μια μικροτερη

Ο/C δεν δοκιμασα ακομη μιας και πρεπει να αλλαξω ψυκτρα

Ολες οι μητρικες θα εχουν 1333 suppot απο οτι λεγεται.

Δεν νομιζω να μην υπαρχει μητικη με 9χχ ή nvidia 6χχ

που να μην παιζει 333.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Τζώρτζης

gb s3 rev 1.0 θα βγει bios με 1333?

Εγω ειμαι σχεδον σιγουρος πως ναι...δεν μπορουν οι κατασκευαστες να αφησουν τοσους πελατες ξεκρεσμαστους. Ακομα και αν υπαρχει η ελαχιστη περιπτωση να μην βγει επισημο bios απο τον κατασκευαστη παλι με λιγο overclocking θα γινει η δουλεια.

Κατι παρομοιο γινοταν και πριν 3-4 χρονια οταν βγηκαν οι Prescott 478 και λεγανε οτι δεν θα παιζουν στις πρωτες 865 μητρικες αλλα τελικα επαιξαν παντού.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.