Jump to content



First ATI R600 TRUE Benches Launched(?)


Maximus

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

Εγώ διαφωνώ...

Η ΧΤ πάει στην GTS...

Η GTX εξακολουθεί να μην έχει ανταγωνισμό...

H XT πάει καλύτερα από τη GTS και στις μεγάλες αναλύσεις πλησιάζει επικίνδυνα την GTX, τουλάχιστον έτσι φαίνεται από τα ελλιπή reviews που έχουμε δει ως τώρα.

Αλλά δε μπορώ να καταλάβω ακόμα γιατί επειμένετε να βγάζετε συμπεράσματα από επιδόσεις σε DX9 παιχνίδια.

Αν δηλαδή, λέω εγώ τώρα, η ΧΤ αποδειχθεί καλύτερη από την GTX στο DX10, η GTX θα είναι καλύτερη από την ΧΤ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 854
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

Όχι.

Εγώ όμως stimmorol δεν καταλαβαίνω το δικό σου κόλλημα...η αγορά έτσι είναι...τι να κάνουμε

Σε ποιό κόλλημα αναφέρεσαι? Στο οτι ακόμα το R600 δεν το έχουμε δει και δεν ξέρουμε πως πραγματικά αποδίδει, ειδικά στο DX10 που αυτό βασικά μας ενδιαφέρει?

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

Εγώ όμως stimmorol

Ε? Τι εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

Πφφφφφ

Ρε φίλε...αυτή τι στιγμή σε τι DX παίζουμε?9?

Ωραία...πια είναι καλύτερη αυτή τι στιγμή στο 9άρι?

Όταν παίξουμε το 10αρι θα έχουν βγεί και άλλες vga :p

Γεία σου stimorol.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JimmyFox

Μήπως έχεις 8800GTX? Αν ναι, σε καταλαβαίνω.

Ρε φίλε...είσαι πραγματικά έλεος όμως...

’μα διαβάσεις και πιο πριν AMD/ATi - άκιας είμαι....

Και ναι έχω 8800gtx γιατί πρίν 3 μήνες...ούτε π ξέραμε τo εμπορικό όνομα

Φάε την stimorol και μην μιλάς...:getlost: :getlost: :getlost: :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker’μα διαβάσεις και πιο πριν AMD/ATi - άκιας είμαι....

Και τι με νοιάζει αυτό εμένα? Το thread το πέρασες Intel Fanboys Vs AMD Fanboys?

Αν, τότε λυπάμαι αλλά... δεν κατάλαβες γρι από αυτά που λέω.

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

Ρε φίλε...είσαι πραγματικά έλεος όμως..

Φάε την stimorol και μην μιλάς...:getlost: :getlost: :getlost: :getlost:

Καλά, καληνύχτα....

Link to comment
Share on other sites

@στιμορολ

Νταξ φιλαρακι...

Καλή σου νύχτα και όταν βγάλεις τις παροπίδες σου..έλα πές μου...

Γιατί από αυτά που λές φαίνεται ποιος ειναι ο fan boy και αποδυκνίεται να είσαι εσύ...και όχι εγώ.....

Αντε γεια μας

’...και για να δώ αν κατάλαβες...

Το thread το πέρασες Intel Fanboys Vs AMD Fanboys?

πιπεράκι :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά relax take it easy!!!! Γιατί τόσος εκνευρισμός? Στην τελική από αύριο Δευτέρα θα έχουμε να λέεεεμεεεεεεεε... όρεξη να έχουμε να διαβάζουμε και να σχολιάζουμε....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Χθες, στις 16:27]

Είδα καλά? :blink: AMD Radeon HD2900XT????? :confused: Πάει το ΑΤΙ?, μόνο AMD? Καλά αρχίσαμε...

παντα ετσι γινεται στις εξαγορες . για καποια διαστημα φοραει και τα 2 ονομα, μετα μονο του αγοραστη. συνηθως η μεταβατικη περιοδος κραταει καποια χρονια. αλλα σε αυτη την αγορα τα πραγματα τρεχουν γρηγορα.

@ ΑΝ7 OverClocker: ετοιμασου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πιστεύω ότι και η GTX θα έχει ανταγωνισμό κι εξηγώ:

Όταν σε Prey, Oblivion, FarCry, CoH σε 8xAA/16xAF, 2560x1600 είναι ταχύτερη η ΧΤ, τότε δεν έχει? Κι όταν κοστίζει +100 χαμηλότερα?

Αν κάποιος παίζει με αυτό και όχι με το Supreme ή το Χ3, τότε ποιά θα προτιμήσει?

Από την άλλη, επειδή κάποιοι έγραψαν για την αξία της, ότι 500 την πήραν, και 500 έχει, κάντε υπομονή να δείτε τιμές τη Δευτέρα ;) Έτσι έγινε και με τους C2D που Παρασκευή είχε 300 και Δευτέρα 220 (ο 6600)

Link to comment
Share on other sites

Το αν είναι χρήσιμο είναι άσχετο με το αν είναι γρηγορότερη και φυσικά με το αν δείχνει τη δυναμική της κάρτας. Μιά κάρτα που με 512ΜΒ πάει καλύτερα στις υψηλές από μία με 768ΜΒ... Αυτό δε σας λέει τίποτα? :) Μήπως καλύτερη διαχείριση μνήμης? ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχουν περασει 6+ μηνες απο την κυκλοφορια της σειρας 8800,αυριο βγαινει το πολυαναμενομενο R600 και ακομα αναρωτιομαστε "μηπως να παρω 8800 τελικα?"

Αυτο για μενα σημαινει οτι ηταν μια πολυ επιτυχημενη σειρα για την nV κι ας μην παιζει καλα στα DX10 games(οταν τελικα κυκλοφορησουν).Οποιος ηθελε/χρειαζοταν αναβαθμιση στα γραφικα το προηγουμενο διαστημα και ειχε το χρημα,πηρε 8800 και τη χαρηκε ενω καποιοι αλλοι ακομα περιμενουμε το "τεχνολογικο θαυμα"

Προσωπικα χρειαζομαι αναβαθμιση σε vga και μαλλον το εχω μετανιωσει που περιμενα μεχρι σημερα.Κι αν οι πρωτες "αληθινες" μετρησεις που θα δω δεν ειναι ικανοποιητικες,ευχαριστω αλλα δε θα παρω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis

Εχουν περασει 6+ μηνες απο την κυκλοφορια της σειρας 8800,αυριο βγαινει το πολυαναμενομενο R600 και ακομα αναρωτιομαστε "μηπως να παρω 8800 τελικα?"

Αυτο για μενα σημαινει οτι ηταν μια πολυ επιτυχημενη σειρα για την nV κι ας μην παιζει καλα στα DX10 games(οταν τελικα κυκλοφορησουν).Οποιος ηθελε/χρειαζοταν αναβαθμιση στα γραφικα το προηγουμενο διαστημα και ειχε το χρημα,πηρε 8800 και τη χαρηκε ενω καποιοι αλλοι ακομα περιμενουμε το "τεχνολογικο θαυμα"

Προσωπικα χρειαζομαι αναβαθμιση σε vga και μαλλον το εχω μετανιωσει που περιμενα μεχρι σημερα.Κι αν οι πρωτες "αληθινες" μετρησεις που θα δω δεν ειναι ικανοποιητικες,ευχαριστω αλλα δε θα παρω

τι περιμενεις να δεις δλδ?:)

Link to comment
Share on other sites

τεστ απο καποιο χρηστη ή εγκυρο site,οχι αυτα τα τεστ που κυκλοφορησαν τις τελευταιες 2-3 μερες

κι αν μιλαμε για επιδοσεις,περιμενω να τη δω εστω και λιγο πανω απο την GTS 640

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.