Jump to content



Forthnet 2play και 2 μήνες αναμονή


Wizard!

Recommended Posts

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Εχεις μεγαλο downstream attenuation. Δες αυτο το τεστ του adslgr. Εισαι σε μεγαλη αποσταση απο το κεντρο+τα προβληματα της forthnet με τα συχνα disconnect ειναι θανατηφορος συνδυασμος.

Εδιτ: αμα αλλαξεις σε G.DMT δεν σωζεται η κατασταση ε?

Link to comment
Share on other sites

να το ξαναγραψω.....επειδη στην Ελλαδα ζουμε και επειδη οι ταχυτητες δεν ειναι εγγυημενες........εαν εχετε προβληματα θορυβου με το οριακο κλειδωμα του ρουτερ σε μια ταχυτητα Χ......ζητηστε Χ-1 ή 2 mbιτ πιο χαμηλα........θα χασετε καμια 100αραkb/s αλλα θα κερδισετε σε σταθεροτητα.

για να το ζητησετε απλα και κατανοητα στο σαπορτ της φορθνετ απλα πειτε οτι θελετε να σας κλειδωσουν το προφιλ 1 με 2 Mbit πιο χαμηλα.

Link to comment
Share on other sites

το snr σου είναι ψόφιο εμένα ήτανε έξι και πήρα τηλ να ρυθμίσουν τη γραμμή αλλιώς

και έστρωσε το πράγμα όταν ξεπέρεσα το 8....

αναγνώριση έχω τα απόρρητα χτυπάνε απόκοσμα με άδεια οθόνη

η δικιά μου απόκρυψη μου δεν παίζει 4 φορές τη ζήτησα και μια στην ΑΙΤΗΣΗ 5

αντε να δούμε...

πάντως είναι καραγκιοζαίοι

τους λέω έχω θόρυβο στη γραμμή,δεν καταλαβαίνει ούτε DTMF το τελέφωνο στα menu σας και απαντάνε "εγώ σας ακούω καθαρά,περίεργο"

κάθε μέρα μπαίνει ενα αίτημα και την άλλη μέρα ξαναμπαίνει αίτημα....

απάλευτα τα παλουκάρια στο κέντρο.....

Link to comment
Share on other sites

2933 μέτρα ε?? Βασικά δεν έχω τόσο πρόβλημα με το downloading κατεβαζω άνετα με 1,5-1,7mb απο servers...τοσο με τα disconnections....

Δεν ξέρω μπορεί να είναι και το ρουτερ γιατί έχω ακούσει ότι ειναι ευαίσθητο στο ρεύμα και δεν έχω UPS να το βάλω πάνω...άσε που ζεσταίνεται κιόλας...

Τι να κάνω, να του βάλω κρύες κομπρέσσες?? Μάλλον εγώ θα τις χρειαστώ σε λίγο...hehe:

Για το G.DMT που λες θα το δοκιμάσω αργότερα....

EDIT:

Sorry guys... όπως καταλαβαίνεται δεν μπορούσα να μπω για να δω τις απαντήσεις σας.. οπότε...

@ greekfragma: Αυτό δεν το ήξερα ότι γίνεται, να ζητήσεις να σου χαμηλώσουν την ταχύτητα... καλή ιδέα...

@wizard!: PPPoverE ειμαι

@darkSaga: Και ότι έλεγα να αποφύγω τα τηλέφωνα και τις μανούρες...Ε ρε τι έχει να γίνει....

Προς όλους

Υπάρχει περίπτωση να ξεκινάνε ΟΛΑ από το ρούτερ???

Link to comment
Share on other sites

Η θερμοκρασια του usr (και εγω το 9108 εχω) με ανησυχει και μενα. Δεν ξερω αμα το εχουν τεσταρει σε 24/7 και δεν ειχε κανενα προβλημα αλλα το router καιγεται.

Waterblock για router ακομα να βγαλουνε? :D

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το δικό μου τουλάχιστον τα χει παίξει... το μάτιασα μου φαίνεται...δεν το έκλεινα ποτέ, έχει κατεβάσει τα άπειρα αλλά μάλλον οι θερμοκρασία του φταίει...

Στην τελική χτες το βράδυ γιατί δεν είχα disconnections όταν του έβαλα απο πάνω μπουκάλι με πάγο τυλιγμένο σε πετσέτα?? Μπορεί να είναι και τυχαίο βέβαια...

Ερώτηση.... μήπως τα νούμερα είναι ΤΟΣΟ χάλια λόγω του ρουτερ??... δεν λέω εχω την τέλεια γραμμή αλλά μήπως τα κάνει χειρότερα λέω....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.