Jump to content



Forthnet 2play και 2 μήνες αναμονή


Wizard!

Recommended Posts

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από dubber [Σήμερα, στις 18:08]

Τραγική η Forthnet ποθυ έκανε τόσο καιρό, τραγικό και το ρουτεράκι...

3 τα τινά... 'Η που θα το σκοτώσω όσο όσο... 'Η που θα μείνει καβάτζα μήπως πάθει τίποτα το 9108 (τύφλα η ώρα που το ακούει) 'Η που θα γίνει ένα ωραιότατο δώρο Χριστουγέννων σε κάποιο ανήψι.... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dubber [Χθες, στις 23:06]

Κάτι από τα 2 και 3 σε κόβω...

ρε συ Dubber πότε γιορτάζεις?? Καιρός να γνωριστούμε από κοντά.... :p

On topic τώρα... τελικά αρχίζω να πιστεύω ότι τα νούμερα (SNR, attenuation, output power κτλ) 'Η είναι εικονικά στο 9108 'Η η γραμμή μου έγινε οπτική ίνα... εδώ και 2-3 μέρες κατεβάζω με 1,5-1,8ΜΒ/sec απο servers παρόλο που τα νούμερα έχουν μείνει τα ίδια ενώ πριν άντε με 800-900... τι γίνεται??? :blink:

Μήπως επειδή έχει ψιλοαδειάσει η Αθήνα????

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το πρόβλημα με το ένα κουδούνισμα και τέλος ακόμα με ταλαιπωρεί και απο χθες

όποιος μας καλεί ακούει

"ο συνδρομητής έχει πιθανώς το τηλέφωνο του απενεργοποιημένο"

παιρνω τη ρημάδα τη forthnet απο το πρωί και βουίζει!

τό έχει συναντήσει κανένας πρόσφατα?

και αν ναι πως έστρωσε?

Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο η αν παίζει γενικά

έφαγα φλασιά λόγω του μηνύματος και έδωσα #21# και στις δύο γραμμές

και ίσιωσε ή έτσι δείχνει προσωρινά

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει τελικά το 24mbit ? Μολις είδα οτι εβαλε και στην περιοχή μου και το σκέφτομαι. Αλλα με τόσα που διαβάζω για προβλήματα, εχω αμφιβολίες... Προτιμώ τα 2mbit και σταθερά παρά τα παραπάνω και με διακοπές...

Link to comment
Share on other sites

να σου απαντήσει κανένας απο τους έχοντες....

εμένα έκανε 20 μέρες να εμφανιστεί η αίτηση στο σύστημα

και μετράω απο την ημέρα που επέγραψαν οτι παρέλαβαν την αίτηση μέχρι να εμφανιστεί η αίτηση στο νετ...

δεν ξέρω τι παίζει και στις άλλες εταιρείες αλλά support που το θεωρώ βασικό δεν έχει η forthnet

είναι σχεδόν μαγικό το να μπεις στην σειρά αναμονής και μετά απο 30'-40' να σου απαντήσουν,αν ξέρουν

όλο αλλάζουν πράγματα όλο νομοθετούν και ακόμα τίποτα δε βλέπω....

Link to comment
Share on other sites

@ DarkSaga : To πρόβλημα με το τηλέφωνο που ανέφερες δεν μου έχει εμφανιστεί... τελικά λύθηκε? Ξέρω ότι δεν είναι εύκολο για τους περισσότερους αλλά θεωρώ ότι αν πας την σωστά συμπληρωμένη αίτηση αυτοπροσώπως στην Καλλιθέα και όχι μέσω συνεργατών ή courier τα πράγματα κάπως προχωράνε πιο γρήγορα... τουλάχιστον εμένα μπαμ μπαμ εμφανίστηκε σε 2-3 μέρες νομίζω...

@ Trooper : Εμένα εδώ και 10μέρες έχει κλειδώσει στα 18,5Mbps και γενικά κανένα πρόβλημα ούτε με τηλέφωνο ούτε προβλήματα σύνδεσης.... Η τιμή του είναι super και 2 χρόνια που ήμουν Forthnet μέσω ΟΤΕ κανένα πρόβλημα... οπότε δεν δίσταζα να συνεχίσω στην Forthnet....

@ ΑΝ7 OverClocker : Καλά αυτό με τις ταχύτητες είναι γενικό πιστεύω και δεν είμαι πρόβλημα μόνο για τους χρήστες της Forthnet... Προσωπικά πάντως το 1.5ΜΒ/sec μου φτάνει... ΟΚ θα μπορούσε να είναι σαφώς καλύτερο αλλά απο την άλλη έχω βρεθεί άπειρες φορές που δεν ξέρω τι άλλο να κατεβάσω... παλιά άφηνα PC ανοιχτό για να κατεβάζει και τώρα ΔΕΝ έχω χρόνο να δώ αυτά που έχω κατεβάσει... το άλλο άκρο δηλαδή... οπότε τι να κάνω τα 3mb πχ? Μετά πρέπει να πάρω 5X1 ΤB σκληρούς.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Α μια χαρά.... οκ με έπεισες λοιπόν... μάλλον δεν ήταν καλή η συναστρία... παίζει σημαντικό ρόλο μην το ξεχνάς... :p

Το τηλέφωνο έφτιαξε τελικά? Εγώ τώρα μόλις παρατήρησα ότι μία λειτουργεί η αναγνώριση κλήσεων και μία όχι...

Link to comment
Share on other sites

το τηλέφωνο χτυπάει κανονικά

κάποιες κλήσεις χαμένες έχω που και που

σε μένα εξαρχής δεν έπαιζε καλάη απόκρυψη

μια εμφανίζεται το νούμερο μου και μια όχι ...

Μίλαγα χθες με φίλο απο Αιγάλεω με 2play και μου είπε οτι λόγω ασυβατότητας forthnet και Cosmote δεν μπορεί να καλέσει κανένα κινητο Cosmote απο το τηλέφωνό του.

και είναι η επίσημη απάντηση της Forthnet αυτό.

έχετε ανάλογη εμπειρια?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cherryman

Εγώ έστειλα ταχυδρομικά την αίτηση στις 15 ή 16 Ιουνίου, στις 19 έχει παραληφθεί από την 4net, αλλά από τότε δεν έχει προχωρήσει καθόλου το αίτημα.

Πήρα σήμερα τηλέφωνο και ρώτησα και μια κοπέλα μου είπε πως το αίτημα έχει απορριφθεί λόγω τεχνικών δυσκολιών. Δλδ όχι έχει απορριφθεί τελείως, απλά είναι σε αναμονή μέχρι να λυθεί το τεχνικό ζήτημα.

Τι μπορεί να είναι αυτό το τεχνικό πρόβλημα; Να σημειώσω πως καλύπτομαι από το ιδιόκτητο δίκτυο της 4net.

Εχτές 24/7 έγινε η αποστολή της αίτησης στον ΟΤΕ. Λέτε να προχωρήσει;

Link to comment
Share on other sites

παιδια φρεσκα νεα:

η forthnet εφαγε 350,000 χιλιαδες προστημο μετα απο καταγγελιες πελατων στην ΕΕΤΤ για τους μεγαλους χρονους αναμονης στην εξηπυρετιση πελατων και μαντεψτε......

πηρα για πλακα τηλ σημερα και το σηκωσαν σε 30 δευτερολεπτα....

μετα το 350 χιλιαρικα αποφασισαν να βαλουν μυαλο,κατι ειναι και αυτο....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NEOX

παιδια φρεσκα νεα:

η forthnet εφαγε 350,000 χιλιαδες προστημο μετα απο καταγγελιες πελατων στην ΕΕΤΤ για τους μεγαλους χρονους αναμονης στην εξηπυρετιση πελατων και μαντεψτε......

πηρα για πλακα τηλ σημερα και το σηκωσαν σε 30 δευτερολεπτα....

μετα το 350 χιλιαρικα αποφασισαν να βαλουν μυαλο,κατι ειναι και αυτο....

καιρός ηταν σε εμένα έτυχε να ειναι αναμονή 15λ

δες αυτό http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=40605

Link to comment
Share on other sites

Καλά αναγνώριση και σε μένα ούτε για πλάκα ενοείται. Αυτό όμως είναι το λιγότερο. Το ωραίο με την περίπτωσή μου είναι ότι έκανα αίτηση στις 10/3 και η υπηρεσία ενεργοποιήθηκε στις 28/6 μετά από μπόλικα τηλέφωνα από μέρους μου, ώωωωρες αναμονής στους αυτόματούς τους, και εν τέλει αρκετά μπινελίκια αφού από κάποιο σημείο και πέρα, η έλλειψη δικτύου άρχισε να μου κοστίζει επαγγελματικά όσο και για τις φοιτητικές μου υποχρεώσεις.

Το δε Router, δεν το σχολιάζω καν. Σκέφτομαι να χρησιμοποιώ το παλιό μου modem από την Otenet (το κλασσικό το μπλε το Sagem 800) που ναι μεν βλέπει έως 8mbps αλλά και αξιόπιστο είναι αλλά και παραπάνω ταχύτητες δε νομίζω ότι πιάνω έτσι κι αλλιώς. Αλήθεια, ξέρει κανείς πως θα ελέγξω σε τι ταχύτητα είναι κλειδωμένο το lol router του 2play?

Edit: typos

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.