Jump to content



Forthnet 2play και 2 μήνες αναμονή


Wizard!

Recommended Posts

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Εγώ έκανα αίτηση για 2play έγινε τον Φλεβάρη και πριν μία εβδομάδα μου ήρθε sms που λέει οτι η σύνδεση ιντερνετ εγίνε και θα ακολουθήσει sms για συνδεση τηλεφωνιας.Πέρασαν σχεδόν 4 μήνες απο τότε.Παρόλα αυτά η γραμμή παραμένει στα 1024! και φυσικά περιμένω σαν μην πω τι ...την forthnet να εισάγει την γραμμή μου στο ιδιόκτητο δίκτυο της.Για να δούμε πόσο καιρό θα κάνει ακόμα!!!Λέτε αλλους 4 μήνες;Πάντως απογοητευτηκα παρα πολυ απο την όλη διαδικάσια και να λεμε την αληθεια για μενα φταινε ολες οι πλευρες και οχι μονο ο ΟΤΕ.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από junior-21-

Λίγο off topic αλλά να ρωτήσω αν κάποιος έχει συνδεθεί με forthnet με adsl in a box στα 10 mbit???

Εγώ προσωπικά γνωρίζω έναν που μετά από 2 μήνες συνδέθηκε και πιάνει 7+

Δε γνωρίζω άλλον, αλλά δε γνωρίζω κι άλλον με αίτηση...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με εμένα αυτό, εγώ έχω διαθεσιμότητα και σε ιδιόκτητο. Την ενεργοποίηση περιμένω. Η Ν.Κηφισιά κλπ, δεν έχουν ακόμα διαθεσιμότητα.

Κι εμένα για 1/2/2007 έλεγε και στις 20/1/2007, το άλλαξαν κι πήγε 1/3

Αλλά μετά έμεινε εκεί. Αυτό έχει να κάνει με την πρόοδο των έργων στα κέντρα και την πληθώρα των αιτήσεων. Όσο περισσότερες αιτήσεις σε κάποια περιοχή, τόσο πιό γρήγορα θα πάρουν κέντρο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έστειλα την αίτηση στις 4/5! Την προηγούμενη βδομάδα μου είπαν ότι η γραμμή μου θέλει 3 μέρες για να ενεργοποιηθεί!!! Χάρηκα κι εγώ (λέω τόσο σύντομα????) αλλά έλα που μετά μου είπαν ότι υπάρχουν τεχνικά προβλήματα με τις περιπτώσεις του διαμοιραζόμενου βρόγχου και έως ότου λυθεί το θέμα,είμαι σε αναμονή!!!!

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από junior-21-

Παιδιά, έστειλα την αίτηση στις 4/5! Την προηγούμενη βδομάδα μου είπαν ότι η γραμμή μου θέλει 3 μέρες για να ενεργοποιηθεί!!! Χάρηκα κι εγώ (λέω τόσο σύντομα????) αλλά έλα που μετά μου είπαν ότι υπάρχουν τεχνικά προβλήματα με τις περιπτώσεις του διαμοιραζόμενου βρόγχου και έως ότου λυθεί το θέμα,είμαι σε αναμονή!!!!

:blink:

Και δεν απορησες μετα απο 3 μερες που δεν ειχε γινει τιποτα ακομα? Παντως εγω και να αργησω να μπω στο ιδιοκτητο δικτυο, εχω ηδη 1024 απο αυτην μεσω ΟΤΕ παντα και δεν εχω καποιο προβλημα. Ελπιζω παντως να γινει η αλλαγη το συντομοτερο.

Υ.Γ.: Ειμαι και τυχερος γιατι πληρωνω λιγοτερα απο το κανονικο και εκτος αυτου, πριν δεν πληρωνα καθολου και μιλαμε για σχεδον 2 χρονια πριν!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Δεν έχει να κάνει με εμένα αυτό, εγώ έχω διαθεσιμότητα και σε ιδιόκτητο. Την ενεργοποίηση περιμένω. Η Ν.Κηφισιά κλπ, δεν έχουν ακόμα διαθεσιμότητα.

Κι εμένα για 1/2/2007 έλεγε και στις 20/1/2007, το άλλαξαν κι πήγε 1/3

Αλλά μετά έμεινε εκεί. Αυτό έχει να κάνει με την πρόοδο των έργων στα κέντρα και την πληθώρα των αιτήσεων. Όσο περισσότερες αιτήσεις σε κάποια περιοχή, τόσο πιό γρήγορα θα πάρουν κέντρο.

Λιγο ασχετο αλλα απο τι ξεκινανε οι αριθμοι στη Ν. Κηφισια?

Link to comment
Share on other sites

Μα ομως πατε και βαζετε forthnet. Γιατι? Επειδη ειναι η πιο παλια εταιρεια ιντερνετ? (μετα τον ΟΤΕ). Ή μηπως ειναι πιο φτηνη απο αλλες? 40 το double play και αλλες το εχουν με 35.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι υπάρχει άλλη εταιρία :)

Κάνε μια σύγκριση υπηρεσιών και τιμών και θα καταλάβεις ;)

Η HOL μου δίνει δική της γραμμή αλλά ΔΕ γλιτώνω από τον πΟΤΕ.

Η Vivodi ΔΕΝ έχει ιδιόκτητο στην περιοχή μου (εδώ και μήνες που το κοιτάω)

Για ΟΝ δεν το συζητάω γιατί είναι απαράδεκτοι σε πολλά θέματα...

Τι άλλο μένει? Τι άλλο παρέχει απεριόριστες κλήσεις, 10mbit, χωρίς πάγιο πΟΤΕ?

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις σε ολα οσα λες για την δικη σου περιοχη και μονο. Εμενα επιτελους εκανε η Vivodi ιδιοκτητο, σχεδον απο την αρχη του ετους αν θυμαμαι καλα, στην περιοχη μου.

Forthnet δεν θα πηγαινα γιατι δεν μου αρεσει (ετσι δεν μου αρεσει, δεν μου εχει κανει τιποτα)

ΟΝ δεν υπηρχε περιπτωση ουτε μια στο εκατομμυριο (αν και μου περασε απο το μυαλο καποια στιγμη αλλα ετσι οπως μου ηρθε, ετσι εφυγε κιολας)

HOL δεν θα εβαζα και για τους 2 παραπανω λογους μαζι

ΟΤΕ οχι μια στο εκατομμυριο αλλα στο δισεκατομμυριο γιατι ειναι πανακριβος και γιατι επιτελους εχω την ευκαιρια να φυγω απο αυτον

Τι αλλο λοιπον? Δεν ειμαι μετοχος καμμιας ετιαρειας αλλα δεν μπορω να ακουω να βροντοφωναζουν βαλτε forthnet και βαλτε forthnet συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με Forthnet 2 χρόνια χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Ένα ΣΚ μόνο είχα μείνει χωρίς σύνδεση κι αυτό είναι όλο.

Φίλοι με Vivodi (συμπεριλαμβανομένου και του αδερφού μου) έχουν διάφορα προβλήματα. Το πιό απλό, με heavy torrent traffic δε μπορούν να μιλήσουν στο τηλέφωνο, και το χειρότερο να μείνουν 1+ μήνα χωρίς καθόλου τηλέφωνο (περιοχή Χαλανδρίου κατά το Μάρτη).

Επίσης ο κολλητός μου έκανε αίτηση από το Φεβρουάριο για το video & video on demand, που είχε προσφορά να το δοκιμάσεις δωρεάν μέχρι 30 Απριλίου κι δεν του το έχουν βάλει ακόμα μέχρι σήμερα. Σημειωτέον είναι ήδη στο ιδιόκτητο της Vivodi, οπότε δεν έχει να κάνει με τον πΟΤΕ. Τους πήρε και τους ρώτησε αν θα μπορεί τελικά να το δοκιμάσει αφού έληξε η προθεσμία αλλά δεν τον συνέδεσαν ακόμα, κι του είπαν όχι :blink:

Link to comment
Share on other sites

Εγω ημουν στα προθυρα να βαλω triple play της Vivodi αλλα ηταν ακριβο το παγιο (βεβαια θα το επαιρνα τοτε με την προσφορα αλλα τελος παντων) και εν τελει δεν εβαλα. Τωρα εκανα αιτηση στις 22/5 και ακομα περιμενω. Δεν περιμενω να μου αλλαξουν κατευθειαν την συνδεση απο τη μια μερα στην αλλη αλλα οπως προανεφερα δεν ανησυχω πολυ γιατι εχω ηδη 1024 απο αυτην μεσω ΟΤΕ (δυστυχως ή ευτυχως για αλλους φανατικους...) <-- ασχολιαστο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikoszax [Σήμερα, στις 12:26]

Μα ομως πατε και βαζετε forthnet. Γιατι? Επειδη ειναι η πιο παλια εταιρεια ιντερνετ? (μετα τον ΟΤΕ). Ή μηπως ειναι πιο φτηνη απο αλλες? 40 το double play και αλλες το εχουν με 35.

μια διορ8ωση-προσ8εση

το πακετο των 40 ευρω παρεχει 10μβιτ+απεριορηστα αστικα+υπεραστικα τηλεφωνηματα

υπαρχει και το SOho που σου δινει με 25 ευρω 10mbit και απο τηλεφωνια χρονοχρεωση (δλδ οσο μιλησεις πληρωνεις)

κατα συνεπεια πιστευω πως η τιμη ειναι ασυναγωνηστη σε σχεση με τον ανταγωνισμο,προς το παρον

ο ξαδερφος μου στην Αργυρουπολη εκανε 25 μερες για να μεταβει στο ιδιοκτητο (απο 1bill 1mbit) και κατεβαζει με 780.κα8ολου ασχημα ετσι :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikoszax

Εγω ημουν στα προθυρα να βαλω triple play της Vivodi αλλα ηταν ακριβο το παγιο (βεβαια θα το επαιρνα τοτε με την προσφορα αλλα τελος παντων) και εν τελει δεν εβαλα. Τωρα εκανα αιτηση στις 22/5 και ακομα περιμενω. Δεν περιμενω να μου αλλαξουν κατευθειαν την συνδεση απο τη μια μερα στην αλλη αλλα οπως προανεφερα δεν ανησυχω πολυ γιατι εχω ηδη 1024 απο αυτην μεσω ΟΤΕ (δυστυχως ή ευτυχως για αλλους φανατικους...) <-- ασχολιαστο.

Στις 23 εκανα εγω την δικια μου και την "παρεδωσα" στο Παπασωτηριου (μεγα λαθος διοτι οι υπαλληλοι ηταν τσοπανηδες και δεν ηξεραν να μου πουν τι να συμπληρωσω σε κανα 2 πεδια που ειχα απορια...τα οποια και τα εβαλα οπως αρχικα νομιζα).

Ακομα βεβαια δεν εχει καταχορυθει η αιτηση μου και αν δεν την δω μεχρι το τελος της εβδομαδας θα παρω κανα τηλ.

Το σαββατο που μας περασε παντως ειχα επικοινωνια με forthnet και η τηλεφωνητρια μου ειπε οτι στο συστημα εχουν μπει αιτησεις μεχρι και 18/5.

Αντε να δουμε τι θα δουμε. Το μονο ευτυχες στην ολη υποθεση ειναι λογω της περιοχης που μενω λογικα θα πιανω πολυ καλες ταχυτητες διοτι το dslam μου ειναι περιπου 1 km μακρια. (Ακροπολης).

Link to comment
Share on other sites

:OT: έχω Forthnet εδώ και 3,5 χρόνια. Τον περασμένο Σεπτέμβριο άλλαξα τη σύνδεσή μου σε 1Mbit αορίστου χρόνου (μέχρι τότε ανανέωνα τη σύνδεσή μου με 3μηνες ή 6μηνες συνδρομές, ανάλογα με τις κατά καιρούς προσφορές). Το γεγονός ότι μου μετέφεραν τη γραμμή μου σε άλλο αριθμό λόγω μετακόμισης, σε 2,5 μήνες το προσπερνάμε. Θα σταθούμε στο γεγονός ότι δε μου έχει έρθει ούτε ένας λογαριασμός από την αλλαγή της γραμμής και μετά. Δεν έχω πληρώσει για το Internet μου τους τελευταίους 8 μήνες! Και το ερώτημά μου είναι : Τους παίρνω ή όχι τηλέφωνο να τους ρωτήσω τι γίνεται; Να το αφήσω έτσι 5-6 χρονάκια; :OT:

Link to comment
Share on other sites

τα λεφτά τα μαζεύω κάθε 2μηνο. Δεν το αφήνω να μου ξεφύγει. Όποτε κι αν έρθει ο bill, θα τον πληρώσω. Το θέμα είναι ότι με την αδιαφορία της εν λόγω εταιρίας, μπορεί να μη μου ζητηθεί ποτέ να πληρώσω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.