Jump to content



Forthnet 2play και 2 μήνες αναμονή


Wizard!

Recommended Posts

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Πρώτες εντυπώσεις...

http://www.numion.com/YourSpeed3/ShowMeasurement.php?ID=57,919,927

Αυτό που με προβληματίζει τώρα είναι το SNR που έχει πέσει στα από 12-13db στα 6.2db... Αλλά νομίζω ότι θα διορθωθεί όπως και την άλλη φορά και θα έρθει στα ίσα του...

Απο ftp://ftp.ntua.gr με 700-800 κατεβηκαν 2 ΙSO (όπως πριν την αναβάθμιση) αλλα νομίζω είναι νωρίς ακόμα γιατί και τις πρώτες ώρες τις ενεργοποίησης του 2play οι ταχύτητες ήταν άθλιες....

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι το τεστάκι ήταν μόνο για reference..... πάντως οι κάτοχοι 2play νομίζω σε καμιά βδομάδα θα δούμε προκοπή αφού αναβαθμιστούν όλοι και κάπως έρθει στα ίσα του το δίκτυο...ειναι νωρίς για μετρήσεις και τα αποτελέσμα είναι και λίγο εικονικά...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι με εχει σκισει στα disconnects εδω και 3 μερες.

Τι PPPOE του εβαλα τι PPOA τι LLC τι VCMUX ανα 30 λεπτα μια ωρα μου κανει ρεσταρτ την γραμμη (δεν ειναι ρυθμιση του Modem σιγουρα)

Οσο για τα db και εμενα το Download Noise Margin πηγε στα 6db ...λετε να φταιει αυτο για τα dc?

Συγχρονιζω στα 19800/509 με PPPOE - LLC και auto στην συνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ison [Σήμερα, στις 00:34]

Εμενα παλι με εχει σκισει στα disconnects εδω και 3 μερες.

Τι PPPOE του εβαλα τι PPOA τι LLC τι VCMUX ανα 30 λεπτα μια ωρα μου κανει ρεσταρτ την γραμμη (δεν ειναι ρυθμιση του Modem σιγουρα)

Οσο για τα db και εμενα το Download Noise Margin πηγε στα 6db ...λετε να φταιει αυτο για τα dc?

Συγχρονιζω στα 19800/509 με PPPOE - LLC και auto στην συνδεση.

Καλά μην νομίζεις και εμένα έχει αρχίσει και μου την δίνει στα νεύρα... κάθε φορά που κλείνω το 9108 συγχρονίζει και σε τελείως άλλη ταχύτητα... απο 19Kbps μέχρι 13... το ότι να ναι δηλάδη... το noise μία πάει 6, μία 12, μία 13... Το ίδιο και στα disconnects...

Και επειδή είναι μεταβατική περίοδο είπα πολύ απλα...ΣΤΟΠ... θα ξαναασχοληθώ την επόμενη παρασκευή που λογικά θα στρώσει το θέμα... βλέπω να κυλάει έτσι η βδομάδα... εξάλλου μην περιμένουμε και θαύματα... 1η Ιουλίου είπανε άλλο τι γίνεται και οι περισσότεροι έχουμε αναβαθμιστεί... δεν νομίζω ότι είναι σταθερό ακόμα το όλο θέμα..

Οπότε υπομονή...

(καλύτερα επίσης να μείνω και χωρίς νετ μήπως και κάνω επίτέλους και κάνα μπάνιο :p )

Link to comment
Share on other sites

ποιος ειχε προβλημα σημερα με το 2play του?

εγω εδω και μερικες ωρες εχω στιγμιαιους αποσυγχρονισμους.....δεν πεφτει μονο η ip δηλαδη......

επισης 2 μερες το τηλεφωνο βαραει 1 φορα...σταματαει...ξαναβαραει μετα απο 10δευτερα για να απαντησω...αμα δοκιμασω να σηκωσω γραμμη με το 1ο χτυπημα απλα χανω τη γραμμη.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

ποιος ειχε προβλημα σημερα με το 2play του?

εγω εδω και μερικες ωρες εχω στιγμιαιους αποσυγχρονισμους.....δεν πεφτει μονο η ip δηλαδη......

επισης 2 μερες το τηλεφωνο βαραει 1 φορα...σταματαει...ξαναβαραει μετα απο 10δευτερα για να απαντησω...αμα δοκιμασω να σηκωσω γραμμη με το 1ο χτυπημα απλα χανω τη γραμμη.....

Mηπως εχεις πεσει σε αυτη την περιπτωση; -->http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=112789

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma [Σήμερα, στις 15:41]

ποιος ειχε προβλημα σημερα με το 2play του?

εγω εδω και μερικες ωρες εχω στιγμιαιους αποσυγχρονισμους.....δεν πεφτει μονο η ip δηλαδη......

επισης 2 μερες το τηλεφωνο βαραει 1 φορα...σταματαει...ξαναβαραει μετα απο 10δευτερα για να απαντησω...αμα δοκιμασω να σηκωσω γραμμη με το 1ο χτυπημα απλα χανω τη γραμμη.....

πριν λιγο διαβαζα στo adslgr στην κατηγορια για forth οτι ετυχε σε πολλους αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Χτες ημέρα Σάββατο ήρθε και το free ρουτεράκι της Forthnet το οποίο το είχα ξεχάσει ότι το δικαιούμαι... Οχι το 9112 βέβαια αλλά το Crypto F330... Πάλι καλά αν σκεφτεί κανείς ότι είμαι ενεργοποιημένος από 30/5...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.