Jump to content



Μειωση Τιμής στις μνημες Team στο ΠΛΑΙΣΙΟ σήμερα (19/04/07)


gprhellas

Recommended Posts

Μειωση Τιμής στις μνημες Team στο ΠΛΑΙΣΙΟ σήμερα (19/04/07)

Για την ναυαρχίδα της σειράς μείωση 100 δεν είναι και λίγο, έτσι?

team2x1G_ddr2-1200.jpg

Φυσικά και τα χαμηλότερα μοντέλα έχουν υποστεί μείωση (περίπου 19% το ΦΠΑ δηλ)

team2x1G_ddr2-1000.jpg

team2x512_ddr2-1000.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Winters

Πολυ ελκυστικες οι τιμες.... 239ε στανταρ D9GMH...

Τις 3-3-3-8 γιατι τις δεν τις εριξαν???

Eπειδη δεν υπαρχουν αλλες με τετοια timmings...???

Μάλλον, και να σκεφτείς ότι το καλοκαίρι αντίστοιχα οι corsair C3 είχαν 460........

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά τι ζόρι έχει φάει εδώ και καιρό το Πλαίσιο με το INTERNET ONLY? Ήθελα να πάρω για παράδειγμα την HR 03 PLUS πριν καμιά εβδομάδα, και ενώ η κοπέλα μου ήταν στο MALLL για τα δικά της, της λέω δεν πας και από το Πλαίσιο να πάρεις την ψηκτρούλα? (Εγώ ήμουν σπίτι ως σωστό αρσενικό και έπαιζα Company Of Heroes) Πάει όπου και τελικά.....μόνο από το Internet της λέει ο πωλητής! Κάπου καταντάει γελοίο το θέμα, και αυτό γιατί όταν θέλεις να αγοράσεις κάτι φθηνό, πχ κανένα x-silent ανενηστιράκι, όπου άντε να κάνει 15 με 20 , σε υποχρεώνουν να κάνεις τηλέφωνα, να δίνεις πιστωτικές, να είσαι απίκο από τις 9 έως τις 5 το μεσημέρι και να περιμένεις τον τύπο που θα στα φέρει κλπ κλπ. Το ίδιο τώρα συμβαίνει και με τις μνήμες....Περίεργη γραμμή αυτή που ακολουθεί το Πλάισιο. Δεν έχω τίποτα με το κατάστημα, αντιθέτως το έχω προτιμήσει πολλές φορές, αλλά ας μην ξεχνάν οι υπεύθυνοι ότι πολλοί από εμάς το προτιμάμε, πέρα των άλλων (τιμών - ποικιλίας κλπ κλπ) και για την αμεσότητα του σε επίπεδο πωλητή βιτρίνας . Αν χάσει το τελευταίο, δώστε μου έναν καλό λόγο γιατί να μην παραγγέλνω από το εξωτερικό μέσω ιντερνετ, που πολλές φορές είναι και πολύ φθηνότερα από την ελληνική αγορά?

Γοριλακο ελπίζω να ακούς χαχαχαΑναρωτιέμαι μήπως εσύ έφερες μαζί με την ανανέωση (που σωστά έγινε) και αυτό το φρούτο..Τι το θέλετε βρε αδερφέ? Δόξα το θεό, καταστήματα έχετε παντού.Αν θέλετε να προωθήσετε τις πωλήσεις μέσω Internet, κρατήστε τις προσφορές στις τιμές. Αυτό το Internet Only είναι λίγο χαζό κατά την δική μου ταπεινή γνώμη,

Αναφορικά τώρα με τις μνήμες Team 1200, θα έλεγα πως είναι πολύ ωραία κομμάτια αλλά και πολύ ακριβές. Δεδομένου πως τις 1000αρες τις αγοράζεις με 299 . Δεν ξέρω αν έστηνα τώρα το μηχάνημα αν θα τις έπαιρνα, μπορεί ναι μπορεί και όχι.

;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mainframe [Σήμερα, στις 15:35]

Βρε παιδιά τι ζόρι έχει φάει εδώ και καιρό το Πλαίσιο με το INTERNET ONLY? Ήθελα να πάρω για παράδειγμα την HR 03 PLUS πριν καμιά εβδομάδα, και ενώ η κοπέλα μου ήταν στο MOL για τα δικά της, της λέω δεν πας και από το Πλαίσιο να πάρεις την ψηκτρούλα? (Εγώ ήμουν σπίτι ως σωστό αρσενικό και έπαιζα Company Of Heroes) Πάει όπου και τελικά.....μόνο από το Internet της λέει ο πωλητής! Κάπου καταντάει γελοίο το θέμα, και αυτό γιατί όταν θέλεις να αγοράσεις κάτι φθηνό, πχ κανένα x-silent ανενηστιράκι, όπου άντε να κάνει 15 με 20 , σε υποχρεώνουν να κάνεις τηλέφωνα, να δίνεις πιστωτικές, να είσαι απίκο από τις 9 έως τις 5 το μεσημέρι και να περιμένεις τον τύπο που θα στα φέρει κλπ κλπ. Το ίδιο τώρα συμβαίνει και με τις μνήμες....Περίεργη γραμμή αυτή που ακολουθεί το Πλάισιο. Δεν έχω τίποτα με το κατάστημα, αντιθέτως το έχω προτιμήσει πολλές φορές, αλλά ας μην ξεχνάν οι υπεύθυνοι ότι πολλοί από εμάς το προτιμάμε, πέρα των άλλων (τιμών - ποικιλίας κλπ κλπ) και για την αμεσότητα του σε επίπεδο πωλητή βιτρίνας . Αν χάσει το τελευταίο, δώστε μου έναν καλό λόγο γιατί να μην παραγγέλνω από το εξωτερικό μέσω ιντερνετ, που πολλές φορές είναι και πολύ φθηνότερα από την ελληνική αγορά?

Γοριλακο ελπίζω να ακούς χαχαχαΑναρωτιέμαι μήπως εσύ έφερες μαζί με την ανανέωση (που σωστά έγινε) και αυτό το φρούτο..Τι το θέλετε βρε αδερφέ? Δόξα το θεό, καταστήματα έχετε παντού.Αν θέλετε να προωθήσετε τις πωλήσεις μέσω Internet, κρατήστε τις προσφορές στις τιμές. Αυτό το Internet Only είναι λίγο χαζό κατά την δική μου ταπεινή γνώμη,

Αναφορικά τώρα με τις μνήμες Team 1200, θα έλεγα πως είναι πολύ ωραία κομμάτια αλλά και πολύ ακριβές. Δεδομένου πως τις 1000αρες τις αγοράζεις με 299 . Δεν ξέρω αν έστηνα τώρα το μηχάνημα αν θα τις έπαιρνα, μπορεί ναι μπορεί και όχι.

;)

Mε βρισκεις απολυτα συμφωνο και ετσι θα αποφευχθουν και σκηνες που γινονται οταν δεν βλεπεις και τι πραγματικα ειναι(revision ας πουμε)αυτο που προκειται να αγορασεις

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mainframe

Βρε παιδιά τι ζόρι έχει φάει εδώ και καιρό το Πλαίσιο με το INTERNET ONLY? Ήθελα να πάρω για παράδειγμα την HR 03 PLUS πριν καμιά εβδομάδα...;)

Και γω αυτήν την ρημάδα θέλω να πάρω τόσο καιρό...και όλα το ανέβαλα για το internet only;

BIll το θέμα είναι να το έχεις μπροστά σου το εμπόρευμα, να το χαιδέψεις, να το αισθανθείς πριν το πάρεις....

:snap:

Link to comment
Share on other sites

Αλλά γενικά επειδή και εγώ είχα πέσει στη λόμπα με πολύ καλές μνήμες (ακρβές μνήμες) κάνω τον σταυρό μου δεν μου δούλευαν οι 1000άρες οι Cellshock οι οποίες έκαναν 400Ε!

Τώρα με λιγότερα λεφτά έχω αν όχι τόσο καλές μνήμες, πάρα πολύ καλες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS [Σήμερα, στις 13:49]

:hehe:

Δεν ήξερες δεν ρώταγες...:p

Οτιδοίποτε είναι Internet Only, μπορείς να πας σε μαγαζι και να το παραγγείλεις.Αλλά θα το έχει την επόμενη μέρα.

Καλά και γιατί να πρέπει να περιμένεις μια μέρα... βλακεία αυτό. Αφού στάνταρ θα το έχουν στο μαγαζί τους. Αλλά άμα είναι να το πάρεις ποιο φτηνά περιμένεις...

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρεις από το μαγαζί το πληρώνεις με την τιμή του μαγαζιού. Αν είναι Internet Only όμως μπορείς να τους πεις να στο φέρουν στο μαγαζί, κάτι το οποίο δεν έχει να λέει κάτι. Νομίζω ότι είναι καλύτερα να σου το φέρνουν σπίτι. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips [Σήμερα, στις 15:57]

το θέμα είναι να το έχεις μπροστά σου το εμπόρευμα, να το χαιδέψεις, να το αισθανθείς πριν το πάρεις....

+1

Δεν αντιλαμβανονται οτι υπαρχει "μικροβιο" στη μεση?Οτι ειναι καλο να πας μεχρι το καταστημα γιατι μπορει να σου χαμογελασει μια μνημη,μια ψυκτρα,ενα mousepad βρε αδερφε...

Οι γυναικες θα αγοραζαν ολα οσα αγοραζουν,αν τα καταστηματα που τις ενδιαφερουν ηταν "internet only" ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS [Σήμερα, στις 15:49]

:hehe:

Δεν ήξερες δεν ρώταγες...:p

Οτιδοίποτε είναι Internet Only, μπορείς να πας σε μαγαζι και να το παραγγείλεις.Αλλά θα το έχει την επόμενη μέρα.

Γοριλάκο εσείς ξέρεται εσείς αποφασίζεται..... :flower:

Να ρωτήσω κάτι,

Αν πάρω τηλέφωνο και πω πως θέλω να αγοράσω το τάδε προϊών που είναι INTERNET ONLY, και να έρθω να το παραλάβω αύριο θα πρέπει να το προπληρώσω μέσω πιστωτικής ή μπορώ να το πληρώσω με την παραλαβή από το κατάστημα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mainframe

Γοριλάκο εσείς ξέρεται εσείς αποφασίζεται..... :flower:

Να ρωτήσω κάτι,

Αν πάρω τηλέφωνο και πω πως θέλω να αγοράσω το τάδε προϊών που είναι INTERNET ONLY, και να έρθω να το παραλάβω αύριο θα πρέπει να το προπληρώσω μέσω πιστωτικής ή μπορώ να το πληρώσω με την παραλαβή από το κατάστημα?

To ζητας και στο φέρνουν..όχι προπληρωμές...

Αλλά πέρνεις το μαγαζί και όχι τα κεντρικά για να στο φέρουν

Link to comment
Share on other sites

Και τους το έλεγα στο Mall, αλλά δε με άκουγαν. μου ελεγαν οτι πρεπει υποχρεωτικα να το παραγγείλω μέσω ιντερνετ (για ενα seasonic) Τελικά το άφησα και θα πάω εντός ολίγων εβδομάδων να τσιμπήσω ένα PC P&C

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.