Jump to content


Μειωση Τιμής στις μνημες Team στο ΠΛΑΙΣΙΟ σήμερα (19/04/07)


gprhellas

Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από CrazyAnt

δεν παει ετσι ακριβως...αν δεν φορανε promos και φορανε Samsung για παραδειγμα τι να τις κανω?δεν 8α πανε βημα.καλτυερα να παρω HNL (δεν ειναι για μενα).

Κάποιος που θέλει να σπάσει WR's προφανώς δε θα πάρει αυτές τις μνήμες. Κάποιος άλλος όμως που θέλει να στήσει ένα budget σύστημα με 300 πλέον αγοράζει τις μνήμες αυτές (που απο SPD πάνε 800 με 5άρια - γιατί όχι και 4άρια με +τάση), έναν Ε4300 (9x multi) και μία μητρική και είναι άρχοντας (και θα κάνει και ένα αξιοπρεπές o/c)! Απλά οι μνήμες αυτές έχουν διαφορετικό target group.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Duder [Χθες, στις 23:03]

Κάποιος άλλος όμως που θέλει να στήσει ένα budget σύστημα με 300 πλέον αγοράζει τις μνήμες αυτές (που απο SPD πάνε 800 με 5άρια - γιατί όχι και 4άρια με +τάση), έναν Ε4300 (9x multi) και μία μητρική και είναι άρχοντας (και θα κάνει και ένα αξιοπρεπές o/c)! Απλά οι μνήμες αυτές έχουν διαφορετικό target group.

Μπορω να σε/σας διαβεβαιωσω οτι αυτο το setup παει μια χαρα,με πολυ περιορισμενο κοστος εχεις σχεδον ολη την ισχυ της C2D πλατφορμας

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδια δεν διαφωνησα που8ενα πανω σε αυτα που λετε.απλα 8α η8ελα να ξερω τι τσιπακια φορανε γιατι δεν υπαρχει μονο το ασπρο και το μαυρο,υπαρχει και η ζωνη του γκρι...

δλδ ή καποιος 8α σκασει 400 ευρω για μνημες για να παει για WR ή 100 για να τις τρεχει μανησια?σκοπος πιστευω ειναι να βρουμε το καλυτερο δεικτη τιμης αποδοσης και εαν οι μνημες αυτες στα 100 ευρω δεν πανε βημα (λογω icc's) καλυτερα να παρω τις 667αρες της Crucial στα 92 ευρω (ειναι και 8 ευρω λιγοτερα) και να τις εχω στα ~900 με 5αρια

αυτο ειναι ολο.κοινως δλδ ψαχνω να βρω τι ειναι καλυτερο για το budget συστημα που 8α στησω στον ξαδερφο μου.

μητρικη τσιμπησαμε μια DFI @ 100e,για επεξεργαστη μαλλον καταλληγουμε στον 6600 (δεν 8ελει να παρει 4300 και να τον ξεζουμησει+τον παιρνει να δωσει τα 100+ ευρα για τον 6600) και το μονο που μενει ειναι οι μνημες τωρα.σκοπος ειναι να εχουμε τα 3-3.2 για κα8ε μερα στα8ερα (για ψυξη με αερα παντα και μαλλον παμε για Tuniq αν φερει εντως των ημερων το e-chop,διαφορετικα Thermalright Ultra 120 λογω backplate στο κουμπωμα,που ειναι και ο λογος που αποριφ8ηκε η Ινφινιτι)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως στην περίπτωση του ξάδερφού σου (και όχι μόνο, ιδίως τώρα που έπεσαν οι τιμές των RAM) θα ήταν καλύτερα να πάρει τον Ε4300 και να τον σπρώξεις εσύ (αν δεν ασχολείται αυτός) στα 3+GHz και με τα που θα γλιτώσει να πάρει 4GB RAM. Σαφώς καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι 8εσσαλονικη και αυτος Α8ηνα οποτε το ενδεχομενο αυτο αποκλιεται αφενος και αφεταιρου 8α παρει τα πραματα χωρις ΦΠΑ (με τιμολογιο εταιριας) οποτε ετσι και αλλιως 8α απρει 4 γιγα μνημης γιατι 8α γλυτωσει και κανα 50αρικο απο τον ΦΠΑ οποτε ο 6600 8α του βγει 150-160 ευρω

απλα π[ρεπει να καταληξουμε πλεον στις μνημες :D

Link to comment
Share on other sites

και πιο συγκεκριμενα λενε τα εξης:

DDR800 4-4-4-10 2.0vdimm

DDR933 4-4-4-10 2.2vdimm

DDR1000 5-5-5-15 2.3vdimm

αν οντως παιζουν ετσι,not bad at all (2x1GB) για 100 ευρω..:D

απο οτι μου ειπαν απο πλαισιο,15/5 θα υπαρχουν στο ραφι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sofix [Σήμερα, στις 15:23]

και πιο συγκεκριμενα λενε τα εξης:

DDR800 4-4-4-10 2.0vdimm

DDR933 4-4-4-10 2.2vdimm

DDR1000 5-5-5-15 2.3vdimm

αν οντως παιζουν ετσι,not bad at all (2x1GB) για 100 ευρω..:D

απο οτι μου ειπαν απο πλαισιο,15/5 θα υπαρχουν στο ραφι...

μαλλον βρηκαμε και μνημες επομενως :D

@kallileo

το λινκ του extreme ειναι πολυ παλιο..αλλα np

edit

και απο οτι φαινεται φορανε Promos.not bad @ all :D:p

Link to comment
Share on other sites

στα ακριβα/πανακριβα κιτ οσο και να πεσει η τιμη δεν προκειται να ερ8ει κοντα στην ψυχολογικη ζωνη των 100 ευρω...

αντε στην καλυτερη να παει στα 150

για 2 κιτ επομενως 8α εισαι 100 ευρω πανω χωρις ουσιαστικο κερδος (μιλαω για την δικη μου περιπτωση οπου δεν 8α παιζει ξεζουμισμα).τα ρολογια που 8ελουμε τα πιανουμε ανετα και με τις μνημες των 100 ευρω για 24/7

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CrazyAnt

@kallileo

το λινκ του extreme ειναι πολυ παλιο..αλλα np

παλιο ειναι ,αλλα το ποστ οπου δοκιμαζει το κιτ με τις 800αρες elite ειναι πριν 1 μηνα

:whistling

Link to comment
Share on other sites

το προσεξα μετα,απλα τα αρχικα ποστ ηταν απο το καλοκαιρι και μιλουσαν για τις 667αρες.τα τελευταια ομως ειναι για τις 800αρες οποτε μια χαρα.

ας πιανουν τα ~850-900 με 4αρια και τπτ αλλο δεν 8ελω.ειναι και noobas ο ξαδερφος οποτε δεν ειμαστε για πολυ πολυ ψαξιμο :D plug n play 8α γινει το κλοκαρισμα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιο παιδι που μπορω να βρω λιστα συμβατοτητας η δοκιμασμενες μητρικες γιαυτες τις 800αρες των 100ευρω???τις ζαχαρωνω τρελλα για 4αριGB......(κι οσο σκεφτομαι οτι πηρα αυτες της υπογραφης το Φλεβαρη 249 ευρωπουλα ....γκρρρρρρ!)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κάνω σύνθεση και μου είπαν ότι αυτές http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=18&product=924296 οι μνήμες δεν υπάρχουν τώρα, θα έρθουν μετά απο μια βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.