Jump to content


"ΔΕΣ ΤΗΝ ΨΗΦΙΑΚΑ" ΑΓΟΡΑ LAPTOP


fusion

Recommended Posts

Λοιπόν παιδιά μετά απο έρευνα στα μαγαζιά του ΔΕΣ ΤΗΝ ΨΗΦΙΑΚΑ κατέληξα στην παρακάτω λίστα,η οποία είναι φτιαγμένη με ότι καλύτερο βρήκα με μέγιστο τα 300 ευρώ περίπου,ελπίζω να βοηθήσω κιόλας έτσι κάποιο φίλο να αποφασίσει...παρακαλώ περιμένω απο ποιο έμπειρους απο εμένα στην θέση μου σε αυτά τα λεφτά ποιον θα έπαιρναν...παρακαλώ απαντήστε μου άμεσα γιατί πέρασε ο καιρός και τελειώνει η προσφορά....Ευχαριστώ

http://rapidshare.com/files/31438908/__928___929___927___931___934___927___929___917___931____928___921___925___913___922___913___931_.do

Στο word το έφτιαξα!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Εγω λεω να παρεις το nec με τον c2d και να ριξεις και αλλο ενα 512αρι οταν μπορεσεις, νομιζω το εχω ξαναπει μαλιστα.

Αυτο που δεν μπορω να ξερω για την nec ειναι την ποιοτητα κατασκευης των laptop της, αυτο πρεπει να το βρεις μονο σου.

Σημερα κανονισα να με παρει ο υπαλληλος της dell, να δουμε τι θα γινει και απο dell μερια...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fusion

Εγω λεω να παρεις το nec με τον c2d και να ριξεις και αλλο ενα 512αρι οταν μπορεσεις, νομιζω το εχω ξαναπει μαλιστα.

Αυτο που δεν μπορω να ξερω για την nec ειναι την ποιοτητα κατασκευης των laptop της, αυτο πρεπει να το βρεις μονο σου.

Σημερα κανονισα να με παρει ο υπαλληλος της dell, να δουμε τι θα γινει και απο dell μερια...

Περιμένω να μου πεις τι γίνετε και με την dell,το lenovo πως τον βλέπεις??νομίζω είναι καλύτερος απο τον nec...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ilion10

νομίζω είναι καλύτερος απο τον nec...

στανταρ...

Για dell περιμενε λιγο ακομα, μεχρι αυριο θα ξερω αμα παιζει καλη τιμη, αλλα για 350-400 ευρω. Πανω κατω βρηκα οτι προσφερει το pavilion που γλυκοκοιταζω αλλα με 395 ευρω+καρτα nvidia 7300. Για να δουμε...:D :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια μπηκαμε στην τελικη ευθεια...:clap: :clap: :clap:

Τελικα η συνθεση της DELL που εφτιαξα ειναι ιδια με το μοντελο hp PAVILION DV6328EA το οποιο γλυκοκοιταζω και διαφερει μονο στο οτι εχει ms office και τιμη 395 ευρω.

Τα πραγματα που ειπα για nvidia 7300 δεν ισχυουν, σε αυτη τη τιμη παντα.

Εντελη εχουμε της παρακατω επιλογες:

HEWLETT PACKARD PAVILION DV6328EA

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.900236

DELL Inspiron 6400

Ιδιο με το παραπανω+ms office+25 ευρω

LENOVO 3000 N100

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907110

Please HELP guys...:help:

Ελα τωρα το καλο....:D :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα χτυπήσω τον lenovo μάλλον,δεν με παίρνει παραπάνω...έχει πολύ πιο δυνατό επεξεργαστή απο τα άλλα 2 και δεν είναι κακή εταιρεία η IBM....νομίζω οτι αξίζει...πάντως αν έφτανα σε αυτά τα λεφτά για τους άλλους 2 θα γλυκοκοίταζα αυτό

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=3&category=69976964&product=964077&tab=specs

που είναι νομίζω λίγο καλύτερο απο τα άλλα και στην ίδια τιμή 889 και με φοβερή εμφάνιση και δώρο 1 χρόνο adsl 1024!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ilion10

που είναι νομίζω λίγο καλύτερο απο τα άλλα και στην ίδια τιμή 889 και με φοβερή εμφάνιση και δώρο 1 χρόνο adsl 1024!

Το vista basic αντι premium το ξεχασες ομως:)

βεβαια αναλογα τι σε ενδιαφερει, για μενα ειπα σε τετοια τιμη επειδη ειναι dell αλλα και παλι το σκεφτομαι...

Να συμπληρωσω οτι το lenovo δεν εχει express card:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fusion

Να συμπληρωσω οτι το lenovo δεν εχει express card:mad:

Δηλαδή??core 2 duo T5500 με core duo T2350 έχουν μεγάλη διαφορά μεταξύ τους??Και αυτοί οι 2 με τους AMD Turion64x2 TL-50 και AMD Turion64x2 TL-52 έχουν διαφορά??Please κάποιος που ξέρει...είναι ανάγκη...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gocu

αλλο ο core 2 duo

αλλο ο core duo

ο πρωτος ειναι καλυτερος- φυσικα στις ιδιες συχνοτητες παντα

Δηλαδή Intel Core Duo T2350 (1.86GHz με 2MB L2 cache, 533 MHz FSB ) με Intel Core 2 Duo T5500 (1.66GHz με 2MB L2 cache, 667 MHz FSB ) πιστεύεις οτι έχουν μεγάλη διαφρά?Ρώτησα έναν στο πλαίσιο και μου είπε ότι δεν έχουν διαφορά...απλά ο τ5500 είναι για 64 bit εφαρμογές...ισχύει??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για μην τσακωνεστε:p :p

Να 2 αρθρακια που ξεδιαλυνουν τα πραγματα...

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2808&p=1

http://www.tomshardware.com/2007/02/27/dual_core_notebook_cpus_explored/index.html

Σημειωση: Επειδη ειμαστε 3 ατομα ολο και ολα σε αυτο το thread:clap: θα παρακαλουσα εναν mod ή εναν πιο εμπειρο labιτη τελοσπαντον να προσθεσει και αυτος την γνωμη του, γιατι μονο 2 ατομα να προτεινουν για τον αλλον εναν δεν λεει. Ετσι για να εχουμε μια ποιο ολοκληρωμενη εικονα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fusion

Σημειωση: Επειδη ειμαστε 3 ατομα ολο και ολα σε αυτο το thread:clap: θα παρακαλουσα εναν mod ή εναν πιο εμπειρο labιτη τελοσπαντον να προσθεσει και αυτος την γνωμη του, γιατι μονο 2 ατομα να προτεινουν για τον αλλον εναν δεν λεει. Ετσι για να εχουμε μια ποιο ολοκληρωμενη εικονα...

Όντως έχεις δίκιο.......πήρα σήμερα και εγω την dell και μου έκανε την εξής προσφορά

Dell Inspiron 6400

Επεξεργαστής Core Duo T2350

(1,86GHz, 2MB L2 cache, 553MHz FSB)

Αυθεντικά Microsoft Vista Home Basic Eng

οθόνη 15,4 ιντσών WXGA με TrueLifeTM

1GB RAM

80GB σκληρός δίσκος

DVDRW

intel 950 shared 256MB

Το TrueLifeTM προσφέρει 10% υψηλότερο contrast ratio.ΤΙΜΗ 800 με MS OFFICE

και τώρα είμαι σε μεγάλο δίλημα,αυτο,των lenovo ή των altec?Για αυτό ρωτάω για τους επεξεργαστές!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ilion10

εσύ κατάλαβες κάτι??

Τα benchs κοιτα... τεσπα του ζουμι της υποθεσης ειναι:

c2d VS core duo = c2d μεγαλυτερο fsb, βελτιωμενη αρχιτεκτονικη, ιδια καταναλωση

core duo VS turion = core duo καλυτερος σε σχεδον ολα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fusion

Τα benchs κοιτα... τεσπα του ζουμι της υποθεσης ειναι:

c2d VS core duo = c2d μεγαλυτερο fsb, βελτιωμενη αρχιτεκτονικη, ιδια καταναλωση

core duo VS turion = core duo καλυτερος σε σχεδον ολα

αρα ερχεσαι στα λογια μου

δεν παιζει θεμα συγκρισης αναμεσα στους core 2 duo και core duo

οι core 2 duo ειναι οι πιο καινουριοι (δες το και ετσι) και οι πιο καλοι και ειναι οι επεξεργαστες που εριξαν την amd απο το θρονο στα desktop pcs

ετσι απλα

συμφωνω επισης οτι 3 ατομα τα οποια ψαχνονται δεν οφελει πουθενα αν δε μας δωσει καποιος αλλος σημασια εδω μεσα

Link to comment
Share on other sites

Αααα και κατι που δεν απαντηθηκε:

Τι ειναι η ExpessCard?

http://en.wikipedia.org/wiki/ExpressCard

Πιστευω οτι θα ειναι ενα πολυ σημαντικο εργαλειο αναβαθμισης στο μελλον.

Ηδη εχουν ανακοινωθει SSD ExpressCards ενω η καινουρια πατεντα της asus με εξωτερικη καρτα γραφικων θα δουλευει πανω σε ExpressCard.

Αν δεν ηταν και αυτη ...lenovo δαγκωτο:p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.