Jump to content



"ΔΕΣ ΤΗΝ ΨΗΦΙΑΚΑ" ΑΓΟΡΑ LAPTOP


fusion

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από ilion10

Αν εννοείς εμένα την τρίτη παραγγέλνω και εγώ απο dell τελικά....εσυ τι θα κάνεις?τι χαρτιά ετοιμάζεις??

Και εγω απο dell, αυτο με 345.

Για χαρτια πρεπει να στειλω με fax ή e-mail:

-αντιραφο της αστυνομικης ταυτοτητας

-αντιγραφο του πασσου

-τον 16ψηφιο κωδικο

-τα χαρτια του e-mail που παρελαβα απο τον κυριο Μελιδονιαν υπογεγραμμενα οπου πρεπει

-αποδειξη της καταθεσης του χρηματικου ποσου στην citibank(λογαριασμος εντος των των αρχειων του e-mail)

Εσυ τελικα τι συνθεση παιρνεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Δεν έχω αποφασίσει ακόμα....σκέφτομαι....σου έστειλε την προσφορά την αναλυτική τι περιέχει το pc?Αν ναι μπορείς να μου την στείλεις ilion10@mail.gr?Γιατί σε ενδιαφέρουν τόσο πολύ τα windows vista premium?Τι διαφορά έχουν με τ'άλλα??

Link to comment
Share on other sites

Ναι την εστειλε αλλα δεν θελω να στειλω την προσφορα με κωδικους παραγγελειας και τετοια αν μου επιτρεπεις.

Vista βαζω για τον απλουστατο λογο οτι μιας που παιρνω laptop ευκαιρια ειναι να βαλω νομιμο λογισμικο και μιας που πολυ μπηκαν στο τριπακι με τα vista ευκαιρια να δοκιμασω και εγω. Premium λογω Aero:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να μου στειλεις τους κωδικούς και αυτά...θέλω σε παρακαλώ αν σου τα έστειλε τα αναλυτικά χαρακτηριστικά της προσφοράς...δηλαδή τα αναλυτικά στοιχεία τι περιέχει το pc αν στα έστειλε..έτσι για να δω τα αναλυτικά χαρακτηριστικά του pc...ένα copy-paste τα χαρακτηριστικά σε ένα έγγραφο word αν μπορείς....τι είναι το aero?

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα και εγώ...λοιπόν παράγγειλα τον dell inspiron 6400 με :

Επεξεργαστής Core 2 Duo T5500

(1,66GHz, 2MB L2 cache, 667MHz FSB)

Αυθεντικά Microsoft Vista Home Basic Eng

οθόνη 15,4 ιντσών WXGA με TrueLifeTM

1GB RAM

120GB σκληρός δίσκος

DVDRW

Ati X1400 256MB

τιμή 950 ευρώ...

τελικά εσυ τι έκανες???Δώθηκε παράταση μέχρι 18 Ιουνίου!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν παρηγγειλα ακομα...

Εφερα σημερα μια γυρα απο expert... χαλια τιμες. Κατι fujitsu-siemens/core duo 400 ευρω:tongue:

Τα χαρτια τα εχω ετοιμα ομως και λειπει μονο η καταθεση.

Αρχική απάντηση από ilion10

Δώθηκε παράταση μέχρι 18 Ιουνίου!

Εισαι σιγουρος? Πες μου απο που το εμαθες, γιατι και εγω ακουσα κατι φημες αλλα δεν ξερω τιποτα σιγουρο.

EDIT:

Μολις τωρα το ειδα απο το επισημο site;)

Εγω τοτε θα περιμενω λιγο, κοιτα γενικα στην τεχνολογια λιγες φορες βγαινεις χαμενος οταν περιμενεις αρα λογικα θα την καθυστερησω την αγορα κανα 10ημερο.

Ας δωσουμε την ευκαιρια σε κατι μαγαζια που αργησαν να μπουν στο προγραμμα να ριξουν τις "καλες" προτασεις τους στο τραπεζι:D :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fusion

Εγω δεν παρηγγειλα ακομα...

Εφερα σημερα μια γυρα απο expert... χαλια τιμες. Κατι fujitsu-siemens/core duo 400 ευρω:tongue:

Τα χαρτια τα εχω ετοιμα ομως και λειπει μονο η καταθεση.

Εισαι σιγουρος? Πες μου απο που το εμαθες, γιατι και εγω ακουσα κατι φημες αλλα δεν ξερω τιποτα σιγουρο.

EDIT:

Μολις τωρα το ειδα απο το επισημο site;)

Εγω τοτε θα περιμενω λιγο, κοιτα γενικα στην τεχνολογια λιγες φορες βγαινεις χαμενος οταν περιμενεις αρα λογικα θα την καθυστερησω την αγορα κανα 10ημερο.

Ας δωσουμε την ευκαιρια σε κατι μαγαζια που αργησαν να μπουν στο προγραμμα να ριξουν τις "καλες" προτασεις τους στο τραπεζι:D :D

Το θέμα είναι ότι αμα θέλεις να παραγγείλεις τελικά απο dell δεν θα προλάβεις αν περιμένεις γιατί θα πρέπει να σου έχει παραδοθεί το laptop μέχρι την ημερομηνία της προθεσμίας και όχι να το έχεις απλά παραγγείλει μέχρι την λήξη της προθεσμίας!

Link to comment
Share on other sites

Εχει χαρη που δεν μπορω να βρισω εδω μεσα γιατι ξερω κατι ωραια καντιλακια

ΕΛΕΟΣ

καθομουν μεχρι τελευταια στιγμη με την ελπιδα να γινει τιποτα καλο σαν τεχνομανιακος και στο τελος υστερα απο πιεση ψυχολογικη και των καταστηματων που ολοενα και δεν ειχαν κομματια το παλιο-υπουργειο ορισε ΠΑΡΑΤΑΣΗ

ΕΛΕΟΣ

κλαψ

το μονο καλο ειναι οτι πηρα καλο λαπτοπ --->toshiba a100-011 +1GB ram ακομα

αλλα ρε γαμωτο ηθελα να παρω κανενα καλο santa rosa .... ελπιζω μεχρι να ληξει η προθεσμια να μην εχει ερθει τιποτα καλο σε santa rosa γιατι θα αυτοκτονησω με koloδακτυλο....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ilion10

Το θέμα είναι ότι αμα θέλεις να παραγγείλεις τελικά απο dell δεν θα προλάβεις αν περιμένεις γιατί θα πρέπει να σου έχει παραδοθεί το laptop μέχρι την ημερομηνία της προθεσμίας και όχι να το έχεις απλά παραγγείλει μέχρι την λήξη της προθεσμίας!

Οχι αυτος μου ειπε οτι μπορω να παραγγειλω μεχρι τελευταια μερα.

Εσυ μιλησες με τον κυριο Μελιδονιαν και σου το ειπε?

Αρχική απάντηση από gocu

Εχει χαρη που δεν μπορω να βρισω εδω μεσα γιατι ξερω κατι ωραια καντιλακια

ΕΛΕΟΣ

καθομουν μεχρι τελευταια στιγμη με την ελπιδα να γινει τιποτα καλο σαν τεχνομανιακος και στο τελος υστερα απο πιεση ψυχολογικη και των καταστηματων που ολοενα και δεν ειχαν κομματια το παλιο-υπουργειο ορισε ΠΑΡΑΤΑΣΗ

ΕΛΕΟΣ

κλαψ

το μονο καλο ειναι οτι πηρα καλο λαπτοπ --->toshiba a100-011 +1GB ram ακομα

αλλα ρε γαμωτο ηθελα να παρω κανενα καλο santa rosa .... ελπιζω μεχρι να ληξει η προθεσμια να μην εχει ερθει τιποτα καλο σε santa rosa γιατι θα αυτοκτονησω με koloδακτυλο....

Ρε συ δεν ξερεις οτι εδω ειναι ΕΛΛΑΔΑΡΑ ακομα δεν το εχεις μαθει? εγω ημουν σιγουρος οτι κατι θα γινει στο τελος.

Αφου τα περισσοτερα μαγαζια μπηκαν το τελευταιο 10ημερο στο παιχνιδι.

Για santa rosa δεν πιστευω οτι θα βγει κατι φθηνο και ποιοτικο μεχρι 500 ευρω, κατι turbo-x εχουν βγει μονο.

Παντως αμα σκασουν μυτη μπορει να παισουν οι τιμες σε c2d 5xxx μπας και τσιμπησουμε κανεναν με τα ιδια λεφτα;):p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fusion

Οχι αυτος μου ειπε οτι μπορω να παραγγειλω μεχρι τελευταια μερα.

Εσυ μιλησες με τον κυριο Μελιδονιαν και σου το ειπε?

:p

Με αυτό το παιδί μίλησα...άκου τι σου λέω...α θέλεις να παραγγείλης απο dell άρχισε σιγά σιγά γιατί μετά μπορεί να σου πούν οτι δεν μπορούν να κάνουν παραγγελεία γιατί δεν θα μπορούν να κόψουν τιμολόγια αν έχει περάσει η ημερομηνία λήξης....πότε σου είπε ότι μπορείς μέχρι τελευταία στιγμή να τον παραγγείλεις?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ilion10

πότε σου είπε ότι μπορείς μέχρι τελευταία στιγμή να τον παραγγείλεις?

Στις αρχες ρωτησα και μου ειπε κανενα προβλημα οτι μπορω να κανω την παραγγελια μεχρι και τις 31. Ρωτησα "δηλαδη δεν παει με την παραλλαβη του λαπτοπ?" και μου ειπε οχι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fusion

Στις αρχες ρωτησα και μου ειπε κανενα προβλημα οτι μπορω να κανω την παραγγελια μεχρι και τις 31. Ρωτησα "δηλαδη δεν παει με την παραλλαβη του λαπτοπ?" και μου ειπε οχι.

ναι αλλά εχθές που πήρα τηλ. πριν ανακοινωθεί ότι θα υπάρξη παράταση μέχρι 18 Ιουνίου μου είπε οτι μάλλον δεν θα μπορέσω να παραγγείλω για τους παραπάνω λόγους που σου εξήγησα...Για αυτό σου λέω...Για να μην την πατήσεις στο λέω....

Link to comment
Share on other sites

Πηρα πριν 2 λεπτα, τελικα εχεις δικιο.

%$%&^%%$%$#%^%$###:mad: :mad: :rant: :rant:

Δεν εχουν τον θεος τους, αρχησαν να μου λεει για κατι τιμολογια και αλλα και για την εδετ και διαφορες ιστοριες και οτι απο εβδομαδα αμα θελω να παραγγειλω παει +60 ευρω το εξοδα μεταφορας με αεροπλανο.

Εχω μεχρι την Παρασκευη να παραγγειλω....

Μου την εσπασε αυτο που εγινε, αλλα ακομα δεν εχω αλλαξει γνωμη για dell.

Εσυ γιατι δεν πηρες αυτο? Εισαι atiας?:D

http://www.dell4years.gr/destinpsifiaka/Dell_notebooks.pdf

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fusion

Πηρα πριν 2 λεπτα, τελικα εχεις δικιο.

%$%&^%%$%$#%^%$###:mad: :mad: :rant: :rant:

Δεν εχουν τον θεος τους, αρχησαν να μου λεει για κατι τιμολογια και αλλα και για την εδετ και διαφορες ιστοριες και οτι απο εβδομαδα αμα θελω να παραγγειλω παει +60 ευρω το εξοδα μεταφορας με αεροπλανο.

Εχω μεχρι την Παρασκευη να παραγγειλω....

Μου την εσπασε αυτο που εγινε, αλλα ακομα δεν εχω αλλαξει γνωμη για dell.

Εσυ γιατι δεν πηρες αυτο? Εισαι atiας?:D

http://www.dell4years.gr/destinpsifiaka/Dell_notebooks.pdf

Στο είπα...μου τα είπε και εμένα και νόμιζα οτι δεν είχε δοθεί παράταση και είχα αγχωθεί ποιό θα πάρω...Αυτό πήρα...τον ispiron 6400 έτσι όπως είναι απλά έβαλα κάρτα γραφικών την ati...Μπα δεν είμαι atiaς απλά είδα κάπου στο internet ότι η ati x1400 πάει αρκετά καλύτερα απο την gforce7300 και ακόμα και απο την gforce7400....και μιας ati x1400 και gforce 7300 ήταν στην ίδια τιμή πήρα ati...Δύσκολα πάντως πιστεύω να μπεί και άλλη προσφορά για laptop...Νομίζω τα μόνα καταστήματα που μπορούν να παρουσιάσουν κάτι καινούργιο είναι πλαίσιο και e-shop!

Πάντως λογικό μου φαίνεται αυτό με τα τιμολόγια και τις ημερομηνίες...πρέπει και αυτοί να είναι καλυμένοι...το υπουργείο τα επιβάλει αυτά...και άλλο μαγαζί που πήρα για ένα άλλο laptop τα ίδια μου είπαν..πριν αποφασίσεις τι τελικά τι θα πάρεις στείλε μηνυμα να σου πω μια τελευταία γνώμη αν θες...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ilion10

και μιας ati x1400 και gforce 7300 ήταν στην ίδια τιμή πήρα ati...

Μηπως εννοεις με την 7400, γιατι με 7300 βγαινει 915 ευρω?

Τεσπα και σε αυτο εχεις δικιο, εψαξα το απογευματακι και βρηκα αυτα:

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

http://www.laptoplogic.com/resources/detail.php?id=37&page=4 (δες και τα fps που βγαζει στα παιχνιδια)

Αρα πραγματι εκανες την καλυτερη επιλογη, για 35 ευρω παραπανω πηρες πραγματι ανωτερη gpu.

Επομενως παραταω και εγω τα vista premium (που ηθελα και aero τρομαρα μου...) και μαλλον παω για την συνθεση σου;)

Ποσο ειπαμε εκανε 450?:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fusion

Μηπως εννοεις με την 7400, γιατι με 7300 βγαινει 915 ευρω?

Τεσπα και σε αυτο εχεις δικιο, εψαξα το απογευματακι και βρηκα αυτα:

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

http://www.laptoplogic.com/resources/detail.php?id=37&page=4 (δες και τα fps που βγαζει στα παιχνιδια)

Αρα πραγματι εκανες την καλυτερη επιλογη, για 35 ευρω παραπανω πηρες πραγματι ανωτερη gpu.

Επομενως παραταω και εγω τα vista premium (που ηθελα και aero τρομαρα μου...) και μαλλον παω για την συνθεση σου;)

Ποσο ειπαμε εκανε 450?:p

Δεν κατάλαβες καλά...Η προσφορά της dell είναι 915 ευρώ χωρίς τα office,γράφει κάπου αριστερά σε ένα κόκκινο πλαίσιο..οπότε βάζοντας και τα office 53 ευρώ φτάνεις τα 968!Τόσο είναι η κανονική τιμή...απλά σου έχει την gforce 7300 και εσυ του λές θέλω την ati X1400 και στην βάζει και είναι το pc πάλι στην ίδια τιμή 968!Έγω να φανταστείς μέσω γνωστού στην dell η μόνη έκπτωση που είχα ήταν 10 ευρώ...Είναι πολύ πετσοκομένες η τιμές τους γι'αυτό!Πάντως μπορείς να κάνεις άλλη μια σύνθεση απο dell με 930 ευρώ η οποία θα έχει

core duo T2350

120gb

gforce 7300 ή ati x1400

Στην ουσία αλλάζοντας τον επεξεργαστή κερδίζεις γύρω στα 40 ευρώ...αλλά εγω προτείνω αν φτάσεις σε αυτά τα λεφτά πάρε αυτό που πήρα και εγώ...αν θέλεις πιο χαμηλά εδώ είμαι να ψάξουμαι για κάτι πιο φτηνό...

Link to comment
Share on other sites

@ fusion

Τι έγινε τελικά ρε fusion πήρες καμία απόφαση?... από ότι λαπτοπ έχω διαβάσει/δει σε αυτό το νήμα εγώ θα πήγαινα αρχικά για DELL (αν και λίγο χοντροκομμένα ορισμένα, εγγύηση όμως), μετα για ΤΟSHIBA (φοβερό service), μετα HP, μετά όλα τα άλλα και στο τέλος για SONY που τσακώνεται για την τελευταία θέση με την ACER. To laptop του ilion10 πολύ καλό.... Για την shared graphics memory ακόμα για 256ΜΒ δεν υπάρχει πρόβλημα... έχω παίξει BF2 και στο λαπτοπ αξιοπρεπέστατα... καλύτερα επίσης Core2Duo

@ilion10

Το πήρες τελικά στα χέρια σου το Inspiron? Εντυπώσεις?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.