Jump to content



"ΔΕΣ ΤΗΝ ΨΗΦΙΑΚΑ" ΑΓΟΡΑ LAPTOP


fusion

Recommended Posts

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από jpavly

Εγώ θα κοπάναγα τον Dell και δεν θα σκεφτόμουν και την express card. Μέχρι να φτάσει εδώ τέτοια VGA θα "σέρνεται" το laptop.

Με αυτο που μου λες με κανεις να τεινω περισσοτερο προς την lenovo παρα προς την dell...:D

Παντως σοβαρα τωρα, μηπως μπορεις να μου πεις καποια υπερ της dell για να με πησεις?

Οχι αοριστα, το τελειο support και τετοια... συγκεκριμενα λεω.

Please βοηθεια γιατι συνεχιζω να ειμαι σε τριλλημα:look:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fusion

Με αυτο που μου λες με κανεις να τεινω περισσοτερο προς την lenovo παρα προς την dell...:D

Παντως σοβαρα τωρα, μηπως μπορεις να μου πεις καποια υπερ της dell για να με πησεις?

Οχι αοριστα, το τελειο support και τετοια... συγκεκριμενα λεω.

Please βοηθεια γιατι συνεχιζω να ειμαι σε τριλλημα:look:

οθονες...

περα απο το support την εγγυηση...

σου δινει κανονικο cd των windows και οχι recovery cd toy laptop με τα win μεσα(ψαγμενο ετσι??)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gocu

σου δινει κανονικο cd των windows και οχι recovery cd toy laptop με τα win μεσα(ψαγμενο ετσι??)

Αν ισχυει αυτο, οτι δλδ τα αλλα σου δινουν recovery cd, εφυγα για dell;)

Μπορει καποιος να το επιβεβαιωσει?

Link to comment
Share on other sites

η προσφορά που έφτιαξες στην dell είναι με επεξεργαστή core duo και όχι με core 2 duo...ο Τ2350 είναι core duo,ο Τ5500 είναι core 2 duo....Πάντως νομίζω οτι αν συγκρίνεις αυτούς τους 2 επεξεργαστές,οι διαφορές είναι πάρα πολύ μικρές...γιατί παίζει πολύ σημαντικό ρόλο και η συχνότητα του επεξεργαστή....ο Τ2350 είναι 1.86 και ο Τ5500 είναι 1.66.....Αν διαβάσεις καλά τα αρθράκια θα δεις ότι η σύγκριση γίνεται για ίδιες συχνότητες επεξεργαστή core duo και core 2 duo...και η διαφορά τους στην ίδια συχνότητα είναι σχετικά μικρή...Δεν ξέρω πάντως και εγώ είμαι σε μεγάλο τρίλημα και μέχρι την δευτέρα πρέπει όπωσδηποτε να παραγγείλω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ilion10

Πάντως νομίζω οτι αν συγκρίνεις αυτούς τους 2 επεξεργαστές,οι διαφορές είναι πάρα πολύ μικρές

Καταλαβα πως το εννοεις, λογικα παντα αν συγκρινεις αυτους τους 2350 και 5500 οι διαφορες που εχουν οι ισοχρονισμενοι (πσσσσ τι ειπα παλι??) εξαλειφονται, λογικα αυτο συμβαινει. Επεισης λογικα ο 2350 παρουσιαζει μια λιγο μεγαλυτερη καταναλωση απ τον c2d... λεπτομερειες τελοσπαντον.

Εμενα αυτο που με νοιαζει τωρα εινια αυτο.

Αρχική απάντηση από gocu

σου δινει κανονικο cd των windows και οχι recovery cd toy laptop με τα win μεσα(ψαγμενο ετσι??)

Ισχυει????? ?????

Link to comment
Share on other sites

UPDATE:

Dell Inspiron 6400 με οτι ανεφερα παραπανω αλλα με 80αρι hdd = 345 ευρω

Τι λετε να το παρω?:inlove: :inlove:

Απο δευτερα, αν δεν προκυψει, κατι κανω την παραγγελεια:p

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το δικαίωμα να τσεκάρω τι παίζει με τις προσφορές, μου άρεσε πάρα μα πάρα πολύ ένα Dell μηχανημα, δωδεκάιντσο, ό,τι πρέπει για τη δουλειά μου.

τέσπα η Dell όχι μόνο δεν είναι ειλικρινής στο διαφημιστικό φυλλάδιο, αλλά και αντίθετα με το και καλά customizable δεν αλλάζει η τιμή, ό,τι και να χαμηλώσεις.

Για περισσότερο fake τσεκάρετε:

http://www.dell4years.gr/destinpsifiaka/Dell_notebooks.pdf

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mindless@thelab

Έχοντας το δικαίωμα να τσεκάρω τι παίζει με τις προσφορές, μου άρεσε πάρα μα πάρα πολύ ένα Dell μηχανημα, δωδεκάιντσο, ό,τι πρέπει για τη δουλειά μου.

τέσπα η Dell όχι μόνο δεν είναι ειλικρινής στο διαφημιστικό φυλλάδιο, αλλά και αντίθετα με το και καλά customizable δεν αλλάζει η τιμή, ό,τι και να χαμηλώσεις.

Για περισσότερο fake τσεκάρετε:

http://www.dell4years.gr/destinpsifiaka/Dell_notebooks.pdf

Νομίζω οτι κάνεις λάθος...γιατί δεν αλλάζει...εγώ πήρα τηλ και άλλαξα κάποια χαρακτηριστικά και μου άλλαξε τελείως την τιμή...Παραγγείλατε τελικά παιδιά απο dell??Έχει και έξοδα αποστολής??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ilion10

Παραγγείλατε τελικά παιδιά απο dell??Έχει και έξοδα αποστολής??

Οχι ακομα, θα περιμενω λιγο ακομα εξαλλου ο κυριος μου ειπε οτι μεχρι και την τελευταια μερα της προσφορας μπορουν να υπαρξουν παραγγελειες.

Για εξοδα αποστολης δεν ειχε αναφερει τιποτα, λετε να ειναι αυτονοητο?

Μηπως κανεις εχει παρει και εχει ρωτησει? Δεν τον παιρνω τον ανθρωπο ξανα χωρις να κανω την παραγγελεια, τον εχω πρηξει τον χριστιανο...:confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fusion

Οχι ακομα, θα περιμενω λιγο ακομα εξαλλου ο κυριος μου ειπε οτι μεχρι και την τελευταια μερα της προσφορας μπορουν να υπαρξουν παραγγελειες.

Για εξοδα αποστολης δεν ειχε αναφερει τιποτα, λετε να ειναι αυτονοητο?

Μηπως κανεις εχει παρει και εχει ρωτησει? Δεν τον παιρνω τον ανθρωπο ξανα χωρις να κανω την παραγγελεια, τον εχω πρηξει τον χριστιανο...:confused: :confused:

Πήρα εγώ τηλ. δεν υπάρχουν έξοδα αποστολής...Εμένα μου έβγαλε τελική τιμή όλα κομπλέ με cpu T2350,1gb ram,80gb και καρτα γραφικών intel media accelarator 950 256 MB τιμή 800 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ilion10

Πήρα εγώ τηλ. δεν υπάρχουν έξοδα αποστολής...Εμένα μου έβγαλε τελική τιμή όλα κομπλέ με cpu T2350,1gb ram,80gb και καρτα γραφικών intel media accelarator 950 256 MB τιμή 800 ευρώ!

Με vista premium?

Προσεξε εγω ζητησα vista premium...

NEW E-SHOP OFFER:

Click me

Το lenovo με openoffice 240 ευρω!!!:jump: :jump:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fusion

Με vista premium?

Προσεξε εγω ζητησα vista premium...

NEW E-SHOP OFFER:

Click me

Το lenovo με openoffice 240 ευρω!!!:jump: :jump:

όχι δεν είπα τίποτα για vista,να σου πω την αλήθεια δεν με ενδιαφέρουν κιόλας...εμένα πάντως ανέβηκε το budget μου...είχα και μια επιδότηση απο τον father σήμερα και ψάχνω κάτι μέχρι 950 ευρώ αλλά να έχει μια αξιοπρεπή κάρτα γραφικών...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποιος από Θεσσαλονίκη (αν και δύσκολο) που να δικαιούται την έκπτωση για φορητό Η/Υ από το Δες Το Ψηφιακά και να μην θέλει να την χρησιμοποιήσει για διάφορους λόγους;

Αν ναι στείλτε μου ένα pm γιατί και εγώ φοιτητής είμαι και δεν μου περισσέυουν :(

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ατυχησες, 4 ατομα ειμαστε ολα και ολα.

Οι 2 εχουν παρει, εγω θα ετοιμασω τα χαρτια απο Τριτη και ο αλλος δεν νομιζω να διατηθεται να δωσει την προσφορα.:p

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δεν περίμενα να βρω κανέναν ρε σύ, αυτό είναι το λογικό, αλλά άμα κάποιος δεν θέλει ρε παιδί μου γιατί π.χ. έχει ήδη καινούργιο Laptop τότε γιατί να πάει χαμένο;

Link to comment
Share on other sites

Παντως, ετσι για την ιστορια, γνωστος μου απο τις εστιες ειχε παρει προσφατα ενα vaio ακριβο πριν το προγραμμα.

Το προγραμμα ομως το εκμεταλλευτηκε το ιδιο. Εσκασε μια 100αρα πηρε 600 ευρω ενα λαπτοπ και το πουλησε σε ενα αλλα παιδι, που δεν μπορουσε να παρει, 500.

Κερδος: 400 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fusion

Φιλε ατυχησες, 4 ατομα ειμαστε ολα και ολα.

Οι 2 εχουν παρει, εγω θα ετοιμασω τα χαρτια απο Τριτη και ο αλλος δεν νομιζω να διατηθεται να δωσει την προσφορα.:p

Αν εννοείς εμένα την τρίτη παραγγέλνω και εγώ απο dell τελικά....εσυ τι θα κάνεις?τι χαρτιά ετοιμάζεις??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.