Jump to content



"ΔΕΣ ΤΗΝ ΨΗΦΙΑΚΑ" ΑΓΟΡΑ LAPTOP


fusion

Recommended Posts

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από ilion10 [Χθες, στις 16:04]

τυχερός ή μέσον??καλό το μηχάνημα μου φαίνεται χωρίς όμως να έχω ασχοληθεί με τις ώρες...μόνη βλακεία...τα english vista!!!

Αν και γούστα είναι αυτά.... θεωρώ καλύτερα να δουλευεις στην original version ασχετώς αν δεν είναι για μας τους Έλληνες η μητρική μας γλώσσα τα Αγγλικά... Πάντως καλό ειναι τα μάθεις έτσι, και για το μέλλον όταν βγείς στην δουλειά.... να μην χάνεις την μπάλα και να δουλεύεις σαν άνθρωπος... (να μην μπερδέυεσαι)...

Προσωπικά δεν μπορώ με τίποτα τις μεταφράσεις... Έιναι σαν να διαβάζεις Σαιξπηρ στα Ελληνικά... Καμία σχέση τα νοημάτα, οι λέξεις και οι εικόνες που βγαίνουν από το κείμενο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fusion

Ρε συ να σε ρωτησω, τι μνημες βαζουν στην dell? kingston, corsair, twinmos τι?

αυτής της εταιρείας πρέπει να έχει....http://www.hynix.com/eng/02_products/01_dram/index.jsp

Αρχική απάντηση από perp

Αν και γούστα είναι αυτά.... θεωρώ καλύτερα να δουλευεις στην original version ασχετώς αν δεν είναι για μας τους Έλληνες η μητρική μας γλώσσα τα Αγγλικά... Πάντως καλό ειναι τα μάθεις έτσι, και για το μέλλον όταν βγείς στην δουλειά.... να μην χάνεις την μπάλα και να δουλεύεις σαν άνθρωπος... (να μην μπερδέυεσαι)...

Προσωπικά δεν μπορώ με τίποτα τις μεταφράσεις... Έιναι σαν να διαβάζεις Σαιξπηρ στα Ελληνικά... Καμία σχέση τα νοημάτα, οι λέξεις και οι εικόνες που βγαίνουν από το κείμενο

Απλά τα ελληνικά μ'αρέσουν πολυ περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα το πρωι στις 9, το εφεραν.

1. Μπορω να πω οτι το πρωτο που μου εκανε εντυπωσει ειναι η στιβαροτητα του, βγαζει ματι η διαφορα με το lenovo n100 του φιλου μου.

Τα vista επεισης πολυ ομορφα, πρωτη φορα επαιξα με το aero και ειναι αρκετα ωραιο, μουρατο θα ελεγαν καποιοι.

2. Οτι ειναι english δεν με πειραζει, εξαλλου συμφωνω με τον perp, ενταξει το να συνκρινεις λογοτεχνια με την εκδοση μεταφρασμενου λογισμικου ειναι λιγο τραβηγμενο, αλλα σε γενικες γραμμες συμφωνω. Εξαλλου τοσο καιρο xp αγγλικα χρησιμοποιω και εχω συνηθησει.

3. Κατι κολληματα τρωει κατα το ανοιγμα του wmp και δεν ξερω γιατι αλλα θα το βρουμε.:) :)

4. Το dvd τελικα γραφει πανω "Reinstallation DVD Windows Vista Home Premium 32bit" και δεν ξερω αν μπορει να μπει και σε αλλο pc οπως ειπωθηκε, οταν βρω χρονο θα δοκιμασω.

Αυτα τα ωραια λοιπον...:D :D :D

Α και ilion σε εμενα εχουν βαλει dimms της Quimonda. Οτι βρουν μου φαινεται βαζουνε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fusion

Λοιπον σημερα το πρωι στις 9, το εφεραν.

1. Μπορω να πω οτι το πρωτο που μου εκανε εντυπωσει ειναι η στιβαροτητα του, βγαζει ματι η διαφορα με το lenovo n100 του φιλου μου.

Τα vista επεισης πολυ ομορφα, πρωτη φορα επαιξα με το aero και ειναι αρκετα ωραιο, μουρατο θα ελεγαν καποιοι.

2. Οτι ειναι english δεν με πειραζει, εξαλλου συμφωνω με τον perp, ενταξει το να συνκρινεις λογοτεχνια με την εκδοση μεταφρασμενου λογισμικου ειναι λιγο τραβηγμενο, αλλα σε γενικες γραμμες συμφωνω. Εξαλλου τοσο καιρο xp αγγλικα χρησιμοποιω και εχω συνηθησει.

3. Κατι κολληματα τρωει κατα το ανοιγμα του wmp και δεν ξερω γιατι αλλα θα το βρουμε.:) :)

4. Το dvd τελικα γραφει πανω "Reinstallation DVD Windows Vista Home Premium 32bit" και δεν ξερω αν μπορει να μπει και σε αλλο pc οπως ειπωθηκε, οταν βρω χρονο θα δοκιμασω.

Αυτα τα ωραια λοιπον...:D :D :D

Α και ilion σε εμενα εχουν βαλει dimms της Quimonda. Οτι βρουν μου φαινεται βαζουνε...

καλοδούλευτο....ότι να ναι πρέπει να βάζουν αλλά πρέπει να βάουμε 2gb!Συμφωνώ τα vista είναι πάρα πολύ όμορφα σαν εμφάνιση!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ilion10

αλλά πρέπει να βάλουμε 2gb!

Μα μεσα στο μυαλο μου εισαι??:D :D :D :D

Κατι ωραια dimmακια εχει η you.gr ενω το e-shop.gr σφαζει τις τελευταιες 2-3 μερες και εχει ανεβασει τις τιμες απο απο 35-40 σε 52-59 ευρω το giga, λες να εχουν ζητηση??:p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Για να μην ανοίγω αλλο thread ας ξεθάψω αυτο εδω...:p

Πέρασα φετος κ μάλλον δικαιούμαι τα 500ε για laptop:D ξερει κανένας να μου πει τι πρεπει να κανω κ ποτε περίπου θα βγουν οι ημερομηνίες για την αγορά??

Χρήσιμο site:

http://www.destinpsifiaka.gr/

Ειναι κανένας άλλος labiτης που το δικαιούται??

Να αρχίσουμε να ψάχνουμε απο τωρα ή θα αργήσει παρά πολύ??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Reaper [Χθες, στις 00:53]

Για να μην ανοίγω αλλο thread ας ξεθάψω αυτο εδω...:p

Πέρασα φετος κ μάλλον δικαιούμαι τα 500ε για laptop:D ξερει κανένας να μου πει τι πρεπει να κανω κ ποτε περίπου θα βγουν οι ημερομηνίες για την αγορά??

Χρήσιμο site:

http://www.destinpsifiaka.gr/

Ειναι κανένας άλλος labiτης που το δικαιούται??

Να αρχίσουμε να ψάχνουμε απο τωρα ή θα αργήσει παρά πολύ??

εγω ξαναεδωσα,περσι δεν πηρα για λιγες θεσεις. φετος αν ειναι σωστος ο αριθμος των ατομων που ξερω οτι μπηκαν στην σχολη,δικαιουμαι.

εμας μας ειπαν οτι οσοι δικαιουνται θα τους ειδοποιησει η γραμματεια της σχολης. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.