Jump to content



Ερχεται το HALO 2 για PC


winters

Recommended Posts

ωπα μαγκες...μαλλον δεν θυμαστε καλα...το Halo οταν ειχε πρωτοβγει το 2003 για pc..τα ειχε σαρωσει...πολυ καλα γραφικα αρκετα πρωτοποριακο σεναριο...και πολυ καλη ατμοσφαιρα...απλα απο οτι θυμαμαι ηταν βαρυ για τα τοτε specs...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak

ωπα μαγκες...μαλλον δεν θυμαστε καλα...το Halo οταν ειχε πρωτοβγει το 2003 για pc..τα ειχε σαρωσει...πολυ καλα γραφικα αρκετα πρωτοποριακο σεναριο...και πολυ καλη ατμοσφαιρα...απλα απο οτι θυμαμαι ηταν βαρυ για τα τοτε specs...

1) Μια χαρά θυμόμαστε.

2) Τι ακριβώς είχε σαρώσει?

3) Πρωτοποριακό σενάριο για ΧΒΟΧ, όχι για pc. Αν ξέρεις το Avatar μου θα καταλάβεις τι εννοώ. ΑΙΩΝΕΣ πίσω το Halo.

4) Όχι μόνο βαρύ αλλά και χωρίς λόγο.

5) Ελπίζω να μην ακούσω τπτ για βαθμολογίες από "έγκυρα" site γιατί και το Oblivion πήρε καλές, αλλά δεν παύει να είναι μούφα.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα οι γνωμες παντα ειναι σχετικες για το oblivion συμφωνω και γω....αλλα σε αλλους αρεσε πολυ...το ιδιο ισχυει γενικα για ολα τα παιχνιδια....εμενα το halo οταν ειχε πρωτοβγει θυμαμαι μου αρεσε πολυ...οχι βεβαια οσο bf2,hl2.fear....

δεν σου λεω για το 9αρι που δωσε το gamespot...απλα σου βαζω την βαθμολογια απο users...

2006079621980621769_rs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Oblivion @ Gamespot:

http://www.gamespot.com/pc/rpg/theelderscrollsivoblivion/players.html?om_act=convert&om_clk=stats&tag=stats;yousay

Oblivion @ Oblivion.gr

http://www.oblivion.gr/forums/index.php/topic,603.0.html

Και το παραπάνω το λένε όλα τα ξένα fora για το Oblivion.

Πραγματικά θεωρείς τους χρήστες και επισκέπτες του GameSpot σοβαρούς gamers?

Link to comment
Share on other sites

παντως σε βαθμολογιες στα reviews παιχνιδιων εαν εξαιρεσω κανα δυο τιτλους...τα παει πολυ καλα...δηλαδη οτιδηποτε ειχε σκοραρει πανω απο 9.0 superb...οντως ηταν δυνατο παιχνιδι...ειδικα στα FPS αν δεις τα score ειναι ακρως αντιπροσωπευτικα...

οσο για το oblivion σου ειπα και γω οπως το εβαλα το εβγαλα...

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων, θεωρώ ότι το Halo αν έβγαινε το 2000 θα είχε κάνει πολύ μεγαλύτερο πάταγο. Ετεροχρονισμένο και ΠΟΛΥ καλά διαφημισμένο ήταν ΙΜΟ. Το καινούριο όμως έφαγε θάψιμο και αναρωτιέμαι γιατί. Θα το βάλω να το δω μόνο από την περιέργεια.

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω οτι το θαψιμο εχει να κανει με την μη συμβατοτητα στα xp...αλλα περα απο αυτο και απο μερικα screenshots που ειδα....δεν παρατηρησα και τιποτα το ιδιαιτερο...

αντε τρεξτο να μας πεις εντυπωσεις μιας και εγω δεν παιζω vista ακομη.. οποτε δεν μπορω να τσεκαρω...

εδω μεχρι και υπογραφες συγκεντρωνουν...

http://www.petitiononline.com/H2XP2000/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά το πρώτο halo μου άρεσε αρκετά και το τοποθετώ σα σενάριο στα επίπεδα του half life πολύ πάνω από far cry, fear και λοιπά εντυπωσιακά στα γραφικά κυρίως fps.

Δεν ήταν τίποτα το εντυπωσιακό σε γραφικά όταν είχε βγει αλλά τουλάχιστον αξιοπρεπές.

Είχε καταφέρει να με κερδίσει με την ατμόσφαιρα του και ένα μεγάλο μέρος της ατμοσφαίρας είναι η αισθητική των γραφικών όχι τα πολύγωνα οι shades και τα hi res textures Ακόμα και η απόχρωση που θα επιλέξεις να έχει η πόρτα στις εγκαταστάσεις και το δέρμα των ανθρώπινων χαρακτήρων μετράει ανεξάρτητα από την τεχνολογία των γραφικών.

Από τη πρώτη μου επαφή με το halo2 πριν από κάμποσες μέρες έμεινα με το στόμα ανοιχτό από το πόσο προχειροφτιαγμενο ήταν ακόμα και η παλέτα χρωμάτων μου θύμιζε κάτι από CS 1.6 μόνο που σε αυτό ίσως είχαν καλύτερη επιλογή χρωμάτων για τα αντικείμενα και τους ανθρώπους.

Το μόνο που θυμίζει κάτι από τον κόσμο του halo είναι οι εξωγηινοι

Πέραν την αισχρής αισθητικής φτάνουμε στο gameplay όπου απλά άλλαξαν λίγο το GUI μόνο για να πουν ότι το άλλαξαν και άλλαξαν επίσης τα όπλα για να πουν ότι τα άλλαξαν

Επιστρέφεις στη γη και με τη μια μετά από μια εκτός τόπου και χρόνου συνάντηση με συγχαρητήρικια κλπ κλπ μπουκάρουν με συνοπτικές διαδικασίες οι εξωγιηνοι με πολλές κόπιες των ιδίων ομάδων λες και πήρες μια ομάδα από 3-4 Grunts και 2 Elites και την έκανες copy paste στις διαφορές περιοχές της βάσης που είσαι.

Η A.I πήγε περίπατο Ζήτω τα scripts των 4 γραμμών

Δε ξέρω πόσο άδικος είμαι δεν άντεξα ούτε καν να τερματίσω το πρώτο επίπεδο που σου δίνει σα trial η Microsoft

Πήραν ένα παιχνίδι του 2003 για το xbox και το μετέφεραν αυτούσιο στο PC το 2007 και μάλιστα υποχρεώνοντας σε για αυτό το έκτρωμα να βάλεις τα Vista (όχι δεν δουλεύω τα vista τα έχω σε dual boot)

Ή απογοήτευση

Και μερικά αδιάφορα screenshots... τα details (μια ρύθμιση) είναι τέρμα...

uqtzmyyu05cmcywgn3dw.jpg

xmjzr2kyhzxqzjz2jimm.jpg

hnzxyqgtznjmddmflotn.jpg

22gzttjktqdzymzmzgkn.jpg

dg3gyngrgntk2okq22zz.jpg

ymdhvunzojizgddjnltw.jpg

dzlkufmzht0dojnn1htz.jpg

knlvtmnhzkywzrjgmllz.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κριτική από το gamespy

http://pc.gamespy.com/pc/halo-2/794460p1.html

Βαθμολογία : fair ***

The long delay, outdated graphics, crazy system requirements and the clunky Games for Windows LIVE system are show-stopping obstacles to what should have been a great port of a great game more than a year ago. It's a bit sad that Vista is what nearly kills a great game like Halo 2.

Μακάρι να συμμορφωθούν και να βγάλουν το HALO3 στους 6 μήνες και όχι τρια χρόνια μετά

Link to comment
Share on other sites

Το far cry έχει κλάσεις ανώτερα γραφικά από αυτο

Οκ καταλαβαίνω ότι είναι ένα παιχνίδι που σχεδιαστικέ για να τρέχει σε έναν PIII 733 με 64MB ram και μια Geforce3 δε περίμενα τίποτα περισσότερο από λεπτομέρειες αλλά δε περίμενα τόσο κακοχρωματισμένα textures

Ένα review που με εκφράζει πλήρως.

http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=163876&site=pcg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.