Jump to content



Recommended Posts

Χαλαρώστε παίδες, άλλωστε την 1η εβδομάδα όλοι οι servers θα είναι down από το overload :D

^ Αυτό βέβαια για όσους δεν τους ενδιαφέρει το SP και καίγονται για MP. Ευτυχώς δεν ανήκω σε αυτήν την κατηγορία :p

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε παίδες, άλλωστε την 1η εβδομάδα όλοι οι servers θα είναι down από το overload :D

^ Αυτό βέβαια για όσους δεν τους ενδιαφέρει το SP και καίγονται για MP. Ευτυχώς δεν ανήκω σε αυτήν την κατηγορία :p

Βρε ναι αλλα ξερεις πως ειναι να μην το εχεις και ολος ο κοσμος να μπορει να παιξει ακομα και το sp και εσυ απλα να περιμενεις τον ταχυδρομο:wall:

Link to comment
Share on other sites

Βρε ναι αλλα ξερεις πως ειναι να μην το εχεις και ολος ο κοσμος να μπορει να παιξει ακομα και το sp και εσυ απλα να περιμενεις τον ταχυδρομο:wall:

σε καταλαβαίνω πλήρως, και εγώ περίμενα το BC2 από Game όταν εδώ το πολούσαν ήδη. Βέβαια ήταν LE + 10e φθηνότερα αν θυμάμαι καλά, οπότε υπήρχε μια παρηγοριά.

Μιλώντας για SP, λέω να εγκαταστήσω το SC να το ξαναπαίξω. Υπάρχει κανένα cheat που να βγάζει κανένα super-unit (όπως πχ στα Age of Empires) ή μόνο το κλασσικό show me the money (οπότε στην ουσία παίζεις κανονικά την πίστα) ;

Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστες απαιτήσεις:

PC: Windows XP/Windows Vista/Windows 7 (Latest Service Packs) with DirectX 9.0c

2.6 GHz Pentium IV or equivalent AMD Athlon processor

128 MB PCIe NVIDIA GeForce 6600 GT or ATI Radeon 9800 PRO video card or better

Mac: Mac OS X 10.5.8, 10.6.2 or newer

Intel Processor

NVIDIA GeForce 8600M GT or ATI Radeon X1600 or better

PC/Mac: 12 GB available HDόλοι οι όροι » HD Το HD ready είναι μια προστατευμένη προδιαγραφή που προσφέρει καλύτερη ποιότητα εικόνας σε σχέση με την SD (Standard Definition) προδιαγραφή. Συμμο... περισσότερα » space

1 GB RAM (1.5 GB required for Windows Vista/Windows 7 users, 2 GB for Mac users)

DVD-ROM drive

Broadband Internet connection

1024X720 minimum display resolution

Προτεινόμενες απαιτήσεις:

PC: Windows Vista/Windows 7

Dual Core 2.4Ghz Processor

2 GB RAM

512 MB NVIDIA GeForce 8800 GTX or ATI Radeon HD 3870 or better

Mac: Intel Core 2 Duo processor

4 GB system RAM

NVIDIA GeForce 9600M GT or ATI Radeon HD 4670 or better

gameover.gr

Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας για SP, λέω να εγκαταστήσω το SC να το ξαναπαίξω. Υπάρχει κανένα cheat που να βγάζει κανένα super-unit (όπως πχ στα Age of Empires) ή μόνο το κλασσικό show me the money (οπότε στην ουσία παίζεις κανονικά την πίστα) ;

αυτο εκανα απο προχτες....οχι για super-unit δε ξερω, αλλα με :

Black sheep wall (maphack)

show me the money (resources)

food for thought (infinite food)

γινεται δουλεια...

Υπαρχει και εντολη γι ανα νικας την πιστα instantly αμα σκοπος ειναι να δεις απλα τα cinematics και τα briefings, αλλα επειδη γινονται ανατροπες και κατα τη διαρκεια της καθε αποστολης, αν εχεις χρονο καλυτερα παιξτο κανονικα με τα 3 παραπανω...

Παρεπιπτοντως, αν το βαλεις σε win7 και σου χαλαει τα χρωματα, δε φτιαχνεται με compatibility modes κλπ, αλλα υπαρχει ενα κολπακι. Ανοιγεις με δεξι-click στο desktop το παραθυρο resolution και το αφηνεις ανοικτο τρεχοντας το παιχνιδι, και φτιαχνει....το πως και το γιατι δεν ξερω, παντως δουλευει!

Παρεπιπτοντως, απο Game θα παραλαβετε λογικα αυριο-μεθαυριο, μην αγχωνεστε....αφου ειχαν παει τα κομματια στους sellers αρκετα νωριτερα και οι προπαραγγελιες θα εχουν φυγει για να ειναι σπιτι σας τη μερα της κυκλοφοριας... Εκτος αν κανατε πολυ αργα (χτες-προχτες) την παραγγελια και δεν ειχε φυγει εγκαιρως...

Εγω παντως ηθελα collector's και δε μου το στελνανε λογω βαρους, και κατεληξα να το κλεισω απο εδω. 85 ευρω αυριο παω να παραλαβω :)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και εντολη γι ανα νικας την πιστα instantly αμα σκοπος ειναι να δεις απλα τα cinematics και τα briefings, αλλα επειδη γινονται ανατροπες και κατα τη διαρκεια της καθε αποστολης, αν εχεις χρονο καλυτερα παιξτο κανονικα με τα 3 παραπανω...

Παρεπιπτοντως, αν το βαλεις σε win7 και σου χαλαει τα χρωματα, δε φτιαχνεται με compatibility modes κλπ, αλλα υπαρχει ενα κολπακι. Ανοιγεις με δεξι-click στο desktop το παραθυρο resolution και το αφηνεις ανοικτο τρεχοντας το παιχνιδι, και φτιαχνει....το πως και το γιατι δεν ξερω, παντως δουλευει!

Eννοείται ότι πρέπει να παίξεις κανονικά την πίστα για να δεις τι γίνεται 100% ! Άλλωστε η "αναγέννηση" της Keriggan γίνεται ingame!

Παλιά το είχα παίξει μέχρι το σημείο του Brood War που η Keriggan έρχεται (και καλά :pleasantry: ) στα συγκαλά της και πάει να βοήθησει τους Protoss. Τώρα θα το παίξω ως το τέλος, αν και ξέρω ήδη τι γίνεται από wiki :D.

Αυτό με τα Win7 λογικά σημαίνει ότι απενεργοποιείται το Aero. Το έχω δει να συμβαίνει και στο MATLAB όταν επεξεργάζεσαι ΜΕΓΑΛΟ κώδικα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια απ οτι βλεπω ειμαστε πολυ οποτε μας βλεπω να κανουμε κανα τοπικ "πειτε το ακουαντ σας" να παιζουμε και κανα 4 vs 4 :banging:

μέσα, έτσι θα μπορούμε να κανονίσουμε πχ "no rush 10mins" για εμάς τα νούμπια :red:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αστα να πανε και εγω εκανα preorder απο game.co.uk μαλλον θα περιμενω καμια βδομαδα ακομα μεχρι να ερθει....

Και εγώ το είχα κάνει preorder από εκεί πριν 3 βδομάδες και μου έστειλαν email την προηγούμενη τετάρτη οτι ακυρώνετε η παραγγελια γιατί ζυγίζει λέει πάνω από 1 κιλό :boxed:. Απο οτι κοίταξα αυτό συμβαίνει σχεδόν σε όλα τα UK μαγαζιά. Το παρήγγειλα απο το zavvi.com αλλά δεν είχα παρατηρήσει ότι από κάτω έγραφε οτι αποστελετε μόνο σε UK addresses αλλά μου ήρθε σήμερα mail οτι το στείλανε!!!!!! Παίρνω τηλ την τράπεζα και είχαν πάρει τα λεφτά οπότε όντως στάλθηκε. Αν έγινε λάθος η απλά λόγω της κρίσης πια στέλνουν παντού αυτό δεν το ξέρω οπότε κανε μια προσπάθεια :D

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήξω κάτι και εγώ:

Αν το έχει πει η blizzard δηλαδή, αλλιώς πως να ξέρετε.

Θέλω κυρίως multi. Αν αγοράσω μόνο το Terran campaign, όταν βγούνε τα επόμενα campaigns, θα μπορώ να συνεχίσω να παίζω μούλτι ή όχι;

(έτσι θα μπορώ να νοικιάσω τα άλλα δύο από video club, για 2 μέρες each και να γλυτώσω 70+ ευρώ)

Το πιθανότερο βεβαίως είναι να πει "στο 2ο + 3ο πακέτο, προσθέσαμε Χ νέες μονάδες, οι οποίες δεν μπαίνουν στα μικρό updates, άρα σκάστα"

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το είχα κάνει preorder από εκεί πριν 3 βδομάδες και μου έστειλαν email την προηγούμενη τετάρτη οτι ακυρώνετε η παραγγελια γιατί ζυγίζει λέει πάνω από 1 κιλό :boxed:. Απο οτι κοίταξα αυτό συμβαίνει σχεδόν σε όλα τα UK μαγαζιά. Το παρήγγειλα απο το zavvi.com αλλά δεν είχα παρατηρήσει ότι από κάτω έγραφε οτι αποστελετε μόνο σε UK addresses αλλά μου ήρθε σήμερα mail οτι το στείλανε!!!!!! Παίρνω τηλ την τράπεζα και είχαν πάρει τα λεφτά οπότε όντως στάλθηκε. Αν έγινε λάθος η απλά λόγω της κρίσης πια στέλνουν παντού αυτό δεν το ξέρω οπότε κανε μια προσπάθεια :D

Μωρε και μενα χθες μου εστειλαν Mail οτι ερχεται, το θεμα ειναι οτι δεν φοβαμαι τους αγγλους αλλα τα ελληνικα ταχυδρομεια! Θα το εχουν παραλαβει και θα περιμενουν τον σεπτεμβρη να γυρισουν απο τις διακοπες για να μου το στειλουν :angry:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήξω κάτι και εγώ:

Αν το έχει πει η blizzard δηλαδή, αλλιώς πως να ξέρετε.

Θέλω κυρίως multi. Αν αγοράσω μόνο το Terran campaign, όταν βγούνε τα επόμενα campaigns, θα μπορώ να συνεχίσω να παίζω μούλτι ή όχι;

(έτσι μπορώ να νοικιάσω τα άλλα δύο από video club, για 2 μέρες each και να γλυτώσω 70+ ευρώ)

Ναι απλα τα καινουρια campaign θα εχει μονο, λογικα οτι καινουριο Unit και να βγει στο multi θα το εχεις κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Μωρε και μενα χθες μου εστειλαν Mail οτι ερχεται, το θεμα ειναι οτι δεν φοβαμαι τους αγγλους αλλα τα ελληνικα ταχυδρομεια! Θα το εχουν παραλαβει και θα περιμενουν τον σεπτεμβρη να γυρισουν απο τις διακοπες για να μου το στειλουν :angry:

Πολύ φοβάμαι φίλε μου ότι το δέμα απο εξωτερικό στην Ελλάδα θα είναι σε 3 μέρες αλλά θα βρίσκεται στο Ελληνικό ταχυδρομείο για 2 βδομάδες (βάλε άδειες, απεργείες).:hm:

Σήμερα πιστεύω τα καλύτερα pre-order γίνονται από τα καταστήματα που έχουν κανονίσει τα κομμάτια με τους διανομείς τους..

Μακάρι να βγώ ψεύτης... :baby:

Link to comment
Share on other sites

To τσίμπησα, είδα ότι το manual έχει κυρίως το story του 1. Καλό για όποιον βαριέται να το ξαναπαίξει.

@mod: Κάποιος να βγάλει το (BETA) από το topic ?

Έγινε επεξεργασία από Athanasios2104
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.