Jump to content



Recommended Posts

:rubik: Doctora στο Starcraft; :OT:

Doctora από κάποιον που δεν έχει παίξει ladder............

Sorry Blackdogkt, αλλά χωρίς να έχεις πάιξει ladder πως βγάζεις τόσα συμπεράσματα... Καποια από αυτά που λες ισχύουν, αλλά χαλάρωσε λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η απόλυτη αλήθεια του σύμπαντος που όλοι πρέπει να δεχτούν ή να καούν στο πυρ το εξώτερο, απλά η γνώμη μου είναι :)

Από εκεί και πέρα, αν έχεις παίξει το πρώτο και δεις τι αλλαγές παίζουν στο δεύτερο, μπορείς να βγάλεις άνετα τα συμπεράσματά σου, άσχετα αν είσαι pro player και δεν ξέρω γω τι.

Όπως στα αθλητικά είναι, δεν παίζουν όλοι επαγγελματικά, αλλα πολλοί από αυτούς που παρακολουθούν (οι περισσότεροι) μπορούν να καταλάβουν τι πάει καλά και τι στραβά όταν βλέπουν κάποιον αγώνα στην τηλεόραση. Ξέρουν τους κανόνες (τα mechanics δηλαδή), έχουν δει να εφαρμόζονται τακτικές, μπορούν να καταλάβουν ποιο σύστημα πρέπει να παίζεται κόντρα σε ποιο κλπ. Το να λέω ότι πρέπει να παίξει κάποιος ladder για να έχει γνώμη για το SC2, είναι σαν να λέω ότι για να έχει γνώμη για το champion's league πρέπει να παίξει σε κανονική ομάδα αντί για το 5x5 της γειτονιάς του. Και όμως, οι περισσότεροι "άρρωστοι" με τη μπάλα ούτε εκεί δεν παίζουν, απλά βλέπουν από το καφέ, το σπίτι, κλπ, καπνίζοντας και πίνοντας τα ποτάκια τους, αλλά μια χαρά γνώμη έχουν και πολλοί πέφτουν και μέσα ;)

Έτσι είναι και το starcraft, δεν είναι επιστήμη το παιχνίδι, real time πέτρα-χαρτί-ψαλίδι είναι και για αυτό ήταν τόσο επιτυχημένο, γιατί το κάθε τι έχει το counter του. Αν δεν το έχει, πολύ απλά χαλάει η συνταγή.

Link to comment
Share on other sites

Μου συγκρίνεις το ποδόσφαιρο με το starcraft ? :)

Δεν είπα να μη πείς τη γνώμη σου αλλίμονο, αλλά εαν είχες παίξει starcraft 2 beta, η γνώμη σου θα είχε μεγαλύτερη βαρύτητα. Thats all :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω παίξει, απλά δεν έχω δικό μου key. Ελπίζουμε, αν και το βλέπω πιο πιθανό να πιάνω το jackpot του joker...

By the way, κάποια από τα AI mods (non-cheating) που κυκλοφορούν για την σπασμένη είναι πιο δύσκολα από μερικούς παίκτες στο multi :)

Πάντως αν κανείς ψήνεται για key και έχει Macintosh είναι καλή περίπτωση, νομίζω ότι θα ανοιξουν σύντομα beta για mac/ζητάνε περισσότερους mac users και τα δίνουν πιο εύκολα. Ένας φίλος έκανε το system check με τον Mac και πήρε κατευθείαν key, τώρα κατασκηνώνουμε σπίτι του :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Παντως zealot rush στην bronze σπερνει χτες εκανα ενα 7-1 μεσα σε 35 λεπτα και ειμαι αισιως 6ος στην league μου...

( το ενα το εχασα γιατι εβαλα ηλιθιωδος τα gates και κολλησαν τα zealots αναμεσα σε mineral)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
General

* The StarCraft II Editor is now available! Players will now be able to begin creating trigger maps in preparation for map publishing which will be made available in an upcoming beta patch.

* Achievements & Decals are now live!

- Players will now be able to earn achievements, browse the list of available achievements, and view achievements earned by friends.

- Players will be able to highlight favorite achievements in their Showcase.

- Earning certain achievements will unlock portrait and decal rewards.

* The updated Homepage now includes a Recent Broadcasts panel and a News & Community panel.

* A new Match History page is now available which will allow players to browse and filter their last 1,000 games played.

* A new Community page is now available which features an in-game version of RSS news feeds.

* A new Friends-of-Friends feature has been added, which allows players to easily find and connect with more real life friends on Battle.net through existing friends.

* Additional friends presence details are now available from the Friends list.

* Improvements have been made on the Voice Chat system in game. Please use the new voice chat and provide feedback via the StarCraft II beta forums.

* The score screen now features a new graph tab.

* The art for many parts of the user interface has been updated.

* Hotkey templates have been added. In the gameplay options menu select from standard name based hotkeys for right and left-handed players, grid based hotkeys for right, and left-handed players, and classic StarCraft keys.

* Several hotkeys have been changed to avoid conflicts with the "Select All Warpgates" UI button:

- The Set Worker Rally Point has been changed from W to R.

- Build Sensor Tower has been changed from W to N.

- Terran Infantry Weapons have been changed from W to E.

- Terran Vehicle Weapons have been changed from W to E.

- Weapon Refit has been changed from W to R.

- Burrow has been changed from W to R.

- Spawn Larva has been changed from R to V.

- Neural Parasite has been changed from R to E.

Balance Changes

TERRAN

Marauder

- Concussive Shells research cost decreased from 100/100 80 seconds to 50/50 60 seconds.

PROTOSS

Immortal

- Build time increased from 40 to 55.

ZERG

Infested Terran

- Damage increased from 5 to 8.

- Speed decreased from 1.5 to 0.9375.

Queen

- Speed off creep decreased from 1.5 to 0.938. (Speed on creep unchanged.)

Spine Crawler

- Attack period decreased from 1.6 to 1.85.

Infestor

- Neural Parasite range increased from 7 to 9.

- Fungal Growth projectile removed; Units in the target area are now instantly hit.

Maps

We've made a change to the (2)ScrapStation map to make the natural expansion easier to defend. New maps have been added to the ladder rotation while others have been removed as follows:

1v1

+ Added (2)IncinerationZone

2v2

+ Removed (4)LostTemple

+ Removed (4)Metalopolis

+ Added (4)AridWastes

+ Added (4)Coalition

+ Added (4)Decena

+ Added (4)ScorchedHaven

1v1(Novice)

+ Removed (4)NoviceKulasRavine

2v2(Novice)

+ Removed (4)NoviceKulasRavine

+ Removed (4)NoviceShakurasPlateau

+ Added (4)NoviceDecena

+ Added (4)NoviceScorchedHaven

+ Added (4)NoviceTwilightFortress

34st platinum league παρακαλω..αν και δεν το βλεπω να καθομαι για πολυ

Link to comment
Share on other sites

Μου εστειλαν κωδικο για το παιχνιδι, τον εισαγω κανονικα μου εμφανιζει το παιχνιδι στην λιστα και οταν παω να μπω μου λεει οτι παιχνιδι δεν φαινεται να ειναι στα games σου και οτι πρεπει να το κανω add, ενω φαινεται κανονικοτατα!!!!

Τον κωδικο μου τον εστειλαν δεν μου τον εδωσε η blizzard και το παιχνιδι το εγκατεστησα απο αλλη πηγη που το κατεβασα και οχι απο την blizzard.

Link to comment
Share on other sites

τελικα την βρηκα την λυση επρεπε να το κατεβασω απο το site της blizzard ή τουλαχιστον έτσι δούλεψε σε μενα

Anyway οποιος θέλει να με κανει add να παιζουμε κανενα 2vs2 το ονομα μου ειναι larrian.jock γιατι ολο noobs εχω στην ομαδα μου κ δεν την παλευω.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα beta key διαθεσιμο θα το δωσω αυριο...οι ενδιαφερομενοι ας ποσταρουν εδω.

Προτιμω να το δωσω σε ενα fan του παιχνιδιου για να μην παει χαμενο σε καποιο που θα το βαλει θα παιξει κανα δυο παιχνιδια και θα το παρατησει...αν υπαρχουν πανω απο ενας ενδιαφερομενοι θα κανω μια μινι κληρωση.

good luck.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα beta key διαθεσιμο θα το δωσω αυριο...οι ενδιαφερομενοι ας ποσταρουν εδω.

Προτιμω να το δωσω σε ενα fan του παιχνιδιου για να μην παει χαμενο σε καποιο που θα το βαλει θα παιξει κανα δυο παιχνιδια και θα το παρατησει...αν υπαρχουν πανω απο ενας ενδιαφερομενοι θα κανω μια μινι κληρωση.

good luck.

pick me , pick me pick me:daisy::daisy::daisy::daisy:

Link to comment
Share on other sites

Προς αποφυγη παρεξηγησεων ΜΗΝ μου στελνετε Pm για το κλειδι...απλα εκδηλωστε ενδιαφερον εδω και οπως ειπα θα κανω μια μινι κληρωση μετα (το θεωρω πιο δικαιο απο το να το δωσω στο πρωτο ενδιαφερομενο...)

Και παλι αν θεωρησετε οτι θα το βαλετε και θα το ξεχασετε αντισταθητε στο να το ζητησετε μπας και το παρει καποιος που οντως θελει να το λιωσει το game :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.