Jump to content



Recommended Posts

Αν και εχουν κανει προοδο στο AI πλεον ειναι αρκετα ευκολο να τον νικησω...

Σκεφτομουν να ξεκινησω με terrans αλλα μου αρεσουν τωρα τελευταια και οι prottoss ...απο zerg μακρια και αγαπημενοι που λενε.

Τrooper τι λεει εχεις παιξει κανα παιχνιδακι?

Περιμενω το wave 4 ΜΠΑΣ και παρω beta invite ;(

Ναι παίζω κάθε μέρα αργά το βράδυ με φίλους κυρίως. Ladder δεν έχω παίξει παρα πολύ. Χτες με το φίλο μου μπήκαμε Silver rank 26 στα 2v2.

Το παιχνίδι είναι το κλασικό και αγαπημένο starcraft. Δε χρειάζονται παραπάνω λόγια. Εχει πολύ ωραία κολπάκια στα replays (βλεπεις διάφορα stats) και επίσης νέο feature ειναι οτι μπορείς να βλέπεις και τα replay παλαιότερων version ενώ παλιά δε γινόταν αυτό (Στο war3 πχ).

Οποιος θέλει να δει live ας πάει στο www.livestream.com έχει αρκετά κανάλια με starcraft 2 live. Επίσης, οι team liquid έχουν πολύ καλό site με πολύ info. http://www.teamliquid.net/sc2/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να υπερευχαριστησω το φιλο Trooper για το beta invite που μου εστειλε...χρωσταω χαρη!!!

:banging::banging:

Trooper δωσε Nick για να σε βρω μεσα!

Έγινε επεξεργασία από ison
Link to comment
Share on other sites

δινουν invites στους χρηστες? Εχω λιωσει στα replays και κοιταζω καθε μερα το mail μου μηπως και δω το πολυποθητο, και αυτοι αντι να ανοιξουν το pool δινουν invites στους ηδη εχοντες???

Εχει ακουστει τιποτα για το ποτε θα γινει Open η Beta?

Link to comment
Share on other sites

δινουν invites στους χρηστες? Εχω λιωσει στα replays και κοιταζω καθε μερα το mail μου μηπως και δω το πολυποθητο, και αυτοι αντι να ανοιξουν το pool δινουν invites στους ηδη εχοντες???

Εχει ακουστει τιποτα για το ποτε θα γινει Open η Beta?

+1 κι από εδώ... αμα βρεθεί κάποιο invite, αφού η Blizz@rd δεν αξιώνεται να μας στείλει... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να βρεθει καποιο key ακόμα, θα ενημερώσω. Η πλάκα ειναι ότι το πρωί που είδα το μαιλ, λεω κατσε να παω στο lab να το πω μπας και θέλει κανεις. Αλλα με είχε ήδη προλάβει ο ison και μου ειχε στείλει πμ :p

Link to comment
Share on other sites

Trooper πες μου Nick να σε κανω add....χτες επαιξα καμια 20 αρια παιχνιδια...γυρω στα 17 2v2 (στα οποια κερδισα 1 επειδη εκαναν drop οι αντιπαλοι) και 2-3 1v1 στα οποια αν θυμαμαι κερδισα 2-1.

Γενικα πολυ καλο το game αλλα ακομα συνηθιζω ταχυτητα/build orders. Δεν υπαρχουν πολλα περιθωρια για λαθη....και απο οτι καταλαβα random 2v2 δεν. Πρεπει να εχεις συμπαιχτη δυνατο και πολυ συννενοηση οποτε το chat ειναι MUST!

Επισης αυτο που μου αρεσε ειναι οτι για να εχεις ελπιδες νικης ΠΡΕΠΕΙ να εχει καλο unit combo...σε ενα game που αποφασισα να παω ΜΟΝΟ Marines με ολα τα upgrades σκασανε 4 collosus και με τσακισανε!

Τσπ θα δουμε σημερα τι θα γινει :)

Ακομα συνηθιζω hotkeys και build orders.

Αν παρει κανεις key ας με κανει add ---> ison.gre

Link to comment
Share on other sites

δινουν invites στους χρηστες? Εχω λιωσει στα replays και κοιταζω καθε μερα το mail μου μηπως και δω το πολυποθητο, και αυτοι αντι να ανοιξουν το pool δινουν invites στους ηδη εχοντες???

Εχει ακουστει τιποτα για το ποτε θα γινει Open η Beta?

τι λεει αυτος ο μ@λ@κ@ς ο Blinky παλι....???

Καλα κανουν τα παιδια και δινουν invites στους χρηστες....:D

Ευχαριστω τον Trooper που εδωσε και σε εμενα ενα! :jump::jump::jump::banging::dance3::dance3::dance3::banging:

Link to comment
Share on other sites

Ε, οκ είναι σχεδόν απαράλλακτο gameplay 1998 με μια ψιλοσύγχρονη μηχανή. Δε λέω, και εγώ το είχα λιώσει τότε, αλλά δε βλέπω σήμερα λόγο για τόσο hype - δεν ανακαλύπτουν και τον τροχό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ε, οκ είναι σχεδόν απαράλλακτο gameplay 1998 με μια ψιλοσύγχρονη μηχανή. Δε λέω, και εγώ το είχα λιώσει τότε, αλλά δε βλέπω σήμερα λόγο για τόσο hype - δεν ανακαλύπτουν και τον τροχό.

Μα αυτο ειναι και το μεγαλυτερο ατου του...η ομοιοτητα με το παλιο.

If it's not broke, don't fix it...

Σκεψου το ως εξης, "Τι θα σε απετρεπε απο το να παιξεις starcraft σημερα?" Σιγουρα οχι το gameplay του, αντιθετως αυτο θα σε τραβαγε, αυτο που θα σε απετρεπε θα ηταν τα παλαιοληθικα γραφικα. Αρα η καλυτερη συνταγη ειναι, κρατας το πρωτο (gameplay) και εκσυγχρονιζεις το δευτερο (γραφικα).

Προσωπικα εχω δει αυτο το φαινομενο και στο street fighter ας πουμε. Εχει βγει σε xbox360/ps3 το street fighter 2 HD remix, που ειναι ακριβως ιδιο με το παλιο καλο super street fighter 2 turbo, μιλαμε frame προς frame ακριβης αντιγραφη μονο που αυτα τα frames τα σχεδιασαν απο την αρχη σε 1080p και τα κανανε πανεμορφα. Λοιπον αυτο το παιχνιδακι το εχω παιξει ευκολα 10 φορες παραπανω απο το ολοκαινουριο street fighter 4 που ειναι ολο 3D και συγχρονο...

Το μονο που δε μου αρεσε (αλλα ειναι πταισμα) στα replays που εχω δει μεχρι τωρα, ειναι οτι εχουν αλλαξει ονομα σε καποια κλασσικα Units και δε βλεπω το λογο....αν μη τι αλλο θα ηταν ωραιο για τους παλιους να χρησιμοποιουν τα ιδια ονοματα.... Πχ τα dragoons τα λεει αλλιως, stalkers νομιζω? αλλα το ειδα και σε αλλα units ειδικα των terran...νομιζω το Goliath το ειχαν μετονομασει, και αλλα... Δε καταλαβαινω το λογο...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.