Jump to content



Εκπτώσεις στο Πλαίσιο, αληθινές ή απάτη;


chiderboy

Recommended Posts

Φιλε sofix,

πανω σε αυτα που λες θα συμφωνησω. Αλλα οταν με καποιον εχετε συμφωνησει καποια τιμη και μετα σου ζηταει να κανεις αντιστοιχη μειωση λογω των προσφορων του πλαισιου, αυτο ειναι απαραδεκτο κατ΄εμε. Δηλαδη με βαση την λογικη αυτη επειδη το πλαισιο εβαλε 7900gt στα 70 ευρω (μαγκια του οπως ειπα αν δεν αποσκοπουσε καπου αλλου - παντα παιζουν αυτα, its business wars στο κατω-κατω) εγω ποσο επρεπε να πουλησω την δικια μου XFX? 60? Προτιμω να την κορνιζαρω και να την θαυμαζω να σου πω την αληθεια :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 189
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από sofix [Σήμερα, στις 20:33]

απατεωνα !!

Λίγο δύσκολο να μην τον έχουν πάρει κι αυτόν τηλέφωνο
περα απο τη πλακα...επειδη εχω τυχει να αγορασω και εγω καποιες φορες και καποιες αλλες απλα να μην προλαβω,δεν καταλαβαινω το κολλημα μερικων..

μαλλον ξενερα και ζηλια που καποιος αλλος προλαβε,και εμεις οχι..

Ξενέρα που με πήραν τηλέφωνο να μου πούν οτι ακυρώθηκε ολόκληρη η παραγγελία μου σκέτο. Για τα παιδιά που πρόλαβαν και πήραν μπράβο τους και με γειά τους με χαρά τους. Και εγώ έχω χτυπήσει προσφορές του Πλαισίου στο παρελθόν αν και τότε δεν υπήρχε τόση κοροϊδία και το απόθεμα ήταν για πολλές ώρες ή μέρες

Και δεν δουλεύει έτσι η αγορά. Να το κάνουν όλοι αν είναι να γίνει μπο%$^λο η αγορά. Ή νομίζεις κοστίζει πολύ να βγάλει κάποιος 4 κάρτες γραφικών σε τιμή μισό του κόστους προκειμένου να μαζέψει κόσμο στο μαγαζί του;

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι οταν ειμαστε πωλητες και γινεται μια κινηση υπαρχουν και οι αλληλεπιδρασεις...

λογικο ειναι να προτιμιθει η τιμη του πλαισιου και του καθε πλαισιου.

πως να ερθει μετα ο αλλος να παρει μεταχειρισμενο αντικειμενο με λιγη η χωρις εγγυηση που εχει μια xy τιμη μειωμενη σε σχεση με το καινουργιο και θες να το ξεφορτωθεις...

ετσι και το πλαισιο θελει να το ξεφωρτοθει...

και ειναι και σφραγισμενα...

λιγο χρηματηστιριο η υποθεση... οποιος προλαβε πουλησε χτες η αγορασε σημερα...

και στη τελικη λιγα κομματια ηταν και οσοι πηραν πηραν, απο αυριο? δεν νομιζω να βρουν και αλλα κομματια, οποτε οσοι πιστοι επανερχονται στη ζητηση των μεταχειρισμενων...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ρε παιδες το πλαισιο ειχε αναγγη τους κραχτες και τις υπερποσφορες του για να ειναι τιγκα τα μαγαζια του??

οποτε παω καμια βολτα μεταμορφωση περιμενω ουρα κανα 10λεπτακι min,δηλαδη τυχαινει και εχει καθε μερα προσφορες και γινεται χαμος??

εχει καλες τιμες,προσφορες ολο και παιζουν,ανοιγεις εναν ffox κοζαρεις ,εφυγες..απλο δεν ειναι??

αν δεν προλαβες αγορινα μου και εχεις καψες πιες κατι χαλαρωτικο ....ασε τα περι απατων δεν κολανε εδω :flower:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η κίνηση του ΠΛΑΙΣΙΟΥ γιατί υπάρχει και κόσμος που μετράει και τα 50λεπτά του 1ευρώ... Το θέμα είναι αν κυκλοφόρησε ότι θα κάνει εκπτώσεις ή οχι?... γιατί εντάξει στο εξωτερικό παίζουν τέτοια αλλά τέτοιο πράγμα εδώ δεν εχω ξαναδει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Daytime Dreamer

Φιλε sofix,

πανω σε αυτα που λες θα συμφωνησω. Αλλα οταν με καποιον εχετε συμφωνησει καποια τιμη και μετα σου ζηταει να κανεις αντιστοιχη μειωση λογω των προσφορων του πλαισιου, αυτο ειναι απαραδεκτο κατ΄εμε. Δηλαδη με βαση την λογικη αυτη επειδη το πλαισιο εβαλε 7900gt στα 70 ευρω (μαγκια του οπως ειπα αν δεν αποσκοπουσε καπου αλλου - παντα παιζουν αυτα, its business wars στο κατω-κατω) εγω ποσο επρεπε να πουλησω την δικια μου XFX? 60? Προτιμω να την κορνιζαρω και να την θαυμαζω να σου πω την αληθεια :laughing:

ειλικρινα δεν καταλαβαινω...τι σχεση εχουν οι προσφορες του πλαισιου με τον Χ "πελατη" σου ,ο οποιος σε εκβιασε με αφορμη προσφορα πλαισιου..

οι τιμες πεφτουν,σημερα ηταν το πλαισιο,αυριο θα ειναι ολα τα υπολοιπα καταστηματα...

εγω δηλαδη που πουλαγα πριν καιρο supertalent 800αρα με τουμπανα timings,συμφωνησα με παλικαρι για την αγορα και μετα ηρθαν οι crucial 2x1GB στα 87 ευρω και ο αλλος με "κρεμασε" και αγορασε απο πλαισιο στην ξεφτιλα 2GB,να του ζηταγα και τα ρεστα??καλα εκανε ο ανθρωπος!!αυτος αγορασε στην ξεφτιλα και εγω εκανα την supertalent μπρελοκ...thats life!

οχι και να κλαιγομαστε επειδη πεφτουν οι τιμες και δεν ξεπουλαμε στις αγγελιες...και o "εκβιασμος" και το παζαρι,μεσα στη ζωη ειναι...αν θες πουλας,αν θες ριχνεις τιμη,αν οχι συνεχιζεις...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από naz

δηλαδη ρε παιδες το πλαισιο ειχε αναγγη τους κραχτες και τις υπερποσφορες του για να ειναι τιγκα τα μαγαζια του??

οποτε παω καμια βολτα μεταμορφωση περιμενω ουρα κανα 10λεπτακι min,δηλαδη τυχαινει και εχει καθε μερα προσφορες και γινεται χαμος??

εχει καλες τιμες,προσφορες ολο και παιζουν,ανοιγεις εναν ffox κοζαρεις ,εφυγες..απλο δεν ειναι??

αν δεν προλαβες αγορινα μου και εχεις καψες πιες κατι χαλαρωτικο ....ασε τα περι απατων δεν κολανε εδω :flower:

Οτι έχουν αρκετούς πελάτες και δε θέλουν πια άλλους δε νομίζω να το πούν ποτέ ούτε αυτοί ούτε κανένα άλλο κατάστημα

Το κόλλημα είναι οτι πρόλαβα εγώ όπως και πολλοί άλλοι και οι παραγγελίες μας καταχωρήθηκαν κανονικότατα ενώ έδειχνε διαθεσιμότητα. Αυτοί μετά με πήραν τηλέφωνο και μου λέγαν μα μου ξου. Ας ανέφεραν τουλάχιστον τις ποσότητες που έχουν απόθεμα.

Ξέρω άτομο με 9 διαφορετικά πράματα στη παραγγελία του που τον πήραν τηλέφωνο και του την ακύρωσαν ολόκληρη. Αν δεν είναι αυτό κοροϊδία τι είναι;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αυτόι που παραγγέλνουν online τι είναι; Παιδιά κατώτερου θεού; Τι το έβαλαν αν είναι στη σελίδα τους πέρα από το για να την κάνουν πιο γνωστή και να κάνουν εγγραφή πιο πολλά άτομα;

Απο δώ πού μαι δε μπορώ να τσακιστώ να πάω να το πάρω γιατί έχει και 400km κολύμπι

Link to comment
Share on other sites

Να λοιπόν τι λείπει από το πλαίσιο... ένα live update της διαθεσιμότητας των προιόντων στο νετ... οκ θέλει δουλειά να γίνει αλλά μάλλον πρέπει... και αυτοι γιατί δεν κατέβαζαν το site στην τελική? ξεφτίλα τελείως....

Καλα αν είχε γίνει σε εμένα αυτό με την παραγγελία 9 κομματιών μάλλον θα ήμουν με υπογλώσσια τώρα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 23:26]

Να λοιπόν τι λείπει από το πλαίσιο... ένα live update της διαθεσιμότητας των προιόντων στο νετ... οκ θέλει δουλειά να γίνει αλλά μάλλον πρέπει...

Το πιο απλό πράμα. Φέραμε τόσα, πουλήσαμε τόσα. Τα χουν όλα καταχωρημένα ηλεκτρονικά έτσι κι αλλιώς.

Και τέλωσπάντων για προσφορά 5 και 10 κομμάτια τα δίναν και από το κατάστημα, δεν ήταν ανάγκη να τα βγάλουν στο internet

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chiderboy [Σήμερα, στις 21:35]

Το πιο απλό πράμα. Φέραμε τόσα, πουλήσαμε τόσα. Τα χουν όλα καταχωρημένα ηλεκτρονικά έτσι κι αλλιώς.

Και τέλωσπάντων για προσφορά 5 και 10 κομμάτια τα δίναν και από το κατάστημα, δεν ήταν ανάγκη να τα βγάλουν στο internet

τοτε απλά θα έβλεπες σε κανα emarket η στις πωλησεις πωλείται 7900gt σφραγισμένη 130 ευρώ απο 199

τουλαχιστον με το ιντερνετ αν εισαι λιγο γρηγορος η τυχερος κερδίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Να λοιπόν τι λείπει από το πλαίσιο... ένα live update της διαθεσιμότητας των προιόντων στο νετ... οκ θέλει δουλειά να γίνει αλλά μάλλον πρέπει... και αυτοι γιατί δεν κατέβαζαν το site στην τελική? ξεφτίλα τελείως....

Καλα αν είχε γίνει σε εμένα αυτό με την παραγγελία 9 κομματιών μάλλον θα ήμουν με υπογλώσσια τώρα....

Συμφωνώ. Αλλά τι ψάχνεις..Εδώ στον κατάλογο τους είχανε ενα μαύρο στακερ, στο ταμείο μου είπανε ότι έχουν 2 κομμάτια, κανόνισα να αγοράσω 1 και έτρεχα 2 μέρες και τελικά δεν ήρθε ποτέ... Γενικά οι κατάλογοι και το site του πλαισίου είναι ψιλομπάχαλο.

Όσο για το

Αρχική απάντηση από Vadergr

Βασικα κοροιδια ειναι να πιστευει αυτος που παραγγελνει online οτι εχει προτεραιοτητα σε σχεση με αυτον που τσακιζεται να το παρει απο το μαγαζι το προιον.

τι να πω; Η προτεραιότητα καθορίζεται απ την απόσταση που διανύεις για να πας στο μαγαζί; Δηλαδή ένας που δεν έχει πλαίσιο στην πόλη του τι κάνει; ’μα τσακιστεί όπως λες και σου πάρει το προιόν απ τα χέρια σου έχει προτεραιότητα ε;

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι.. πάντως γενικά το site θέλει αναβάθμιση και ειδικά τώρα που μπορείς να κάνεις και online αγορές...

εντάξει υποτίθεται ότι είναι και κατάστημα τεχνολογίας και ένα πρόγραμμα logistics δεν μπορούν να βάλουν???... εγώ μία βάση για PDA εψαχνα, στο site μία την είχαν-μία όχι, πήγα σε κατάστημα, μου είπαν να τσεκάρω το site... πήρα τηλέφωνο εν τέλει και ούτε με τον κωδικό προιόντος έβγαλα άκρη... δεν το "έβλεπαν" πουθενα... τελικά χτύπησα μία απο play247 και ηρέμησα...

Και πάλι λέω ότι μου κάνει εντύπωση γιατί έχει ΚΑΙ τόσο καταστήματα και σίγουρα μέσα δεν μπαίνει... θα έδινε τρελό boost στις πωλήσεις θεωρώ καθώς θα ήταν και πιο αξιόπιστο αυτο που βλέπεις

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι προωθεί ας πούμε τις αγορές από νετ με τις φτηνότερες τιμές σε σχέση με το μαγαζί αλλά δε δίνει βάρος στο site. Ας πούμε ότι ψάχνεις για full hd tv , θα σου βγει η πίστη να τις βρείς όλες...Λες και η υποκατηγορία "τηλεοράσεις 100 hz" είναι "σημαντικότερη"...

Εγώ πάντως χτύπησα την κούτα από eshop σε 5 λεπτάκια , και σε 15 ώρες ήταν σπίτι μου...Βέβαια για άλλα προιόντα εχμμμ..ναι...

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες διαβάζω διαβάζω τα διάφορα πόστ και δεν καταλαβαίνω που αποσκοπούν.....

σε πολλές άλλες προσφορές που έχει βγάλει το πλαίσιο έχω ξανακάνει παραγγελία και έχω πάρει τα @@ μου......σήμερα έκανα δύο παραγγελίες...δυο εξωτερικούς σκληρούς τους οποίους και δεν θα πάρω γιατί τους τελείωσαν και την κάρτα γραφικών....με την οποία στάθηκα τυχερός :) ρόδα είναι και γυρίζει....δεν γίνεται να πάρουν όλοι μια τάδε κάρτα με μια πολύ χαμηλή τιμή.....προσφορές θα υπάρξουν και άλλες....το θέμα είναι ποιός θα σταθεί τυχερός ;) σήμερα εγώ, αύριο κάποιος άλλος :)

πρός Daytime Dreamer,

όταν μιλάς με κάποιον και σου λέει αυτό το πράγμα κόβεις κατευθείαν τις διαπραγματεύσεις :)

εγώ από προηγούμενες αναβαθμίσεις έχω φτίαξει δυο υπολογιστές ακόμα και τους έχω και τους κοιτάω....προτιμώ αυτό παρά να το δώσω όσο όσο ένα προϊόν.... και που ξέρεις...μπορεί τελικά να μην προλάβει να πάρει κάρτα από το πλαίσιο και να στην ξαναζητήσει :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτος που νομιζε οτι οι προσφορες του πλαισιου θα ισχυαν επι απειρο ειναι το λιγοτερο αφελης.

Οπως και να εχει το πλαισιο σημερα μονο καλο εκανε που εδωσε την ευκαιρια σε αρκετα ατομα να αγορασουν φθηνα.

Υπαρχουν φυσικα και καποιοι που δεν μπορεσαν/προλαβαν, αλλα κακο σε καμμια περιπτωση δεν επαθαν για να βγαινουν και να κραζουν.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τους πήρα τηλέφωνο να εξακριβώσω την παραγγελία μου και μου είπαν να μην περιμένω άδικα. Προφανώς ήταν λίγα τα κομμάτια και φύγαν μπαμ μπαμ. Το λάθος τους είναι που δεν υπήρχε ξεχωριστά στοκ στην αποθήκη για τις αγορές μέσω ίντερνετ, και που δεν ανανέωναν το site τακτικά. Σίγουρα περίμενα λίγη παραπάνω ποιότητα υπηρεσιών από το Πλαίσιο... ας μη το συνεχίσω καλύτερα. Συγχαρητήρια σε όσους προλάβανε. Καλή φάση...

Link to comment
Share on other sites

σε επικοινωνία που είχα εγώ μου είπαν ότι έχουν διαφορετικές αποθήκες...άλλη το κατάστημα και άλλη το ίντερνετ...δεν ξέρω αν μου έλεγαν μπαρούφες....

για τους σκληρούς όσες φορές και να πείρα και όσες διαφορετικές φωνές και να έκανα πάντα την ίδια απάντηση έπαιρνα....δυστυχώς εξαντλήθηκαν :(

ΥΓ: λέτε αύριο να έχει καινούριες προσφορές???να ξυπνήσω νωρίς αν είναι :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sofix

ειλικρινα δεν καταλαβαινω...τι σχεση εχουν οι προσφορες του πλαισιου με τον Χ "πελατη" σου ,ο οποιος σε εκβιασε με αφορμη προσφορα πλαισιου..

οι τιμες πεφτουν,σημερα ηταν το πλαισιο,αυριο θα ειναι ολα τα υπολοιπα καταστηματα...

εγω δηλαδη που πουλαγα πριν καιρο supertalent 800αρα με τουμπανα timings,συμφωνησα με παλικαρι για την αγορα και μετα ηρθαν οι crucial 2x1GB στα 87 ευρω και ο αλλος με "κρεμασε" και αγορασε απο πλαισιο στην ξεφτιλα 2GB,να του ζηταγα και τα ρεστα??καλα εκανε ο ανθρωπος!!αυτος αγορασε στην ξεφτιλα και εγω εκανα την supertalent μπρελοκ...thats life!

οχι και να κλαιγομαστε επειδη πεφτουν οι τιμες και δεν ξεπουλαμε στις αγγελιες...και o "εκβιασμος" και το παζαρι,μεσα στη ζωη ειναι...αν θες πουλας,αν θες ριχνεις τιμη,αν οχι συνεχιζεις...

Πρωτον δεν "κλαιω" και τα 20-30 ευρω ουτε πιο πλουσιο, ουτε πιο φτωχο θα με κανουν. Εξηγησα και πιο πανω και ειπα σχεδον οτι ειπες και εσυ ...σχεδον. Εβαλε super-προσφορα το πλαισιο? Μαγκια του Χ πελατη μου να παει να αγορασει απο κει. Οχι να βρει αφορμη ομως για περαιτερω μειωση απο την στιγμη που η μειωση του πλαισιου ειναι εξωφρενικη. Ειναι θεμα αρχων. Εγω δεν θα ζητουσα απο ιδιωτη παντως να κανει επιπλεον μειωση σε σχεση με την προσφορα του πλαισου οσον αφορα τις 7900gt (70 ευρω) οποτε εχω και την απαιτηση να με σεβονται και να με αντιμετωπιζει ο αλλος οπως τον αντιμετωπισα εγω. Συμφωνεις? Του κρατησα λογω προτεραιοτητας την καρτα για 3 μερες και στο τελος δεν την ηθελε? Κανενα απολυτως προβλημα. Οχι ομως να μου λεει αν μπορω να μειωσω και αλλο γιατι οι "τρεχουσες τιμες της αγορας" ειναι αυτες οι σημερινες προσφορες του πλαισιου γιατι δεν ειναι σε καμια περιπτωση ... εδω ο αλλος σχεδον υποτιμαει την νοημοσυνη μου με τετοια ατακα.

Φιλικα παντα sofix ... :daisy: εξηγουμαι για να μην παρεξηγουμαι!

Και ναι στην τελικη τρελη μαγκια του πλαισιου οι σημερινες προσφορες, αλλα το συστημα αγορων θα επρεπε να ειναι πιο αξιοκρατικο για τα ατομα που δεν μπορουν να πανε απο εκει και παραγγελνουν online. Γιατι μερικοι απο μας δουλευουμε τα πρωινα και δεν μπορουμε να παρατησουμε τις δουλειες μας και να τρεχουμε στο πλαισιο. :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.