Jump to content


ΝΑ ΦΟΡΑΤΕ ΠΑΝΤΑ ΖΩΝΗ...


LevelOne

Recommended Posts

Σήμερα ήρθα αντιμέτωπος με ενα μεγάλο δίλημμα...

Σήμερα ήρθε η στιγμή να αποφασίσω τι αγαπώ περισσότερο...

Σήμερα είχα δώσει το Nissan μου (200SX - 285ps) στην κοπελιά μου για να έρθει να με βοηθήσει

στο μαγαζί, επειδή δεν είχα την δυνατότητα να πάω να την πάρω...

Το είχε οδηγήσει αρκετές φορές. Πολλές απο αυτές, πήγαινε στη Λούτσα.

Σήμερα κατα τις 8 το απόγευμα χτύπησε το τηλέφωνο μου... Μου είπε με μια φωνή που δεν θα ξεχάσω ποτέ, οτι τράκαρε...

Προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου οτι ζώ εναν εφιάλτη, και ξεκινάω να παω να δώ τι είχε συμβει...

Φτάνω μετα απο 5 λεπτά στην Κων/πόλεως και την βλέπω μποτιλιαρισμένη... Οι χειρότεροι μου φόβοι επαληθεύονται...

Βλέπω το Nissan μου σμπαράλια, πεταμένο στην ακρη, και την Ελένη να ουρλιάζει απο τους πόνους... Πάγωσα.

Της είχε "διπλώσει" με 3η, και για εναν άπειρο στα πισωκίνητα οδηγό, είναι δυσκολο να το μαζέψεις...

Πέρασε το κράσπεδο και κάρφωσε ενα RAV4 στο αντίθετο ρεύμα...

Δεν θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες... Μετά ηρθε το ασθενοφόρο, και μας πηγε στο νοσοκομείο...

Δεν σας κρύβω οτι για μια στιγμή δίστασα να αποφασίσω ποιο είχε μεγαλύτερη σημασία για μένα...

Η Ελένη ή το Nissan... Είχα περάσει τοσα πολλά μαζί του... Τόσος κόπος, τόσες αναποδιές...

Ολα τα είχαμε περάσει μαζί. Το αγαπούσα, περισσότερο απο οποιους δεσμούς μπορεί να

αναπτύξει κανείς με κάτι άψυχο...

Αλλά και αυτο με αγαπούσε πραγματικά, τόσο που δεν πήρε μαζί του οτι αγαπώ περισσότερο...

Η Ελένη ήταν τυχερή, φορούσε ζώνη και την γλύτωσε με ενα σπάσιμο κλείδας...

Να φοράτε ζώνη πάντοτε αγαπητοί.

Ηθελα να το μοιραστώ μαζί σας...

Να είστε πάντοτε καλά...

Link to comment
Share on other sites

τι να πω.. καλο κουραγιο ρε φιλε..αφου ειναι ενταξει η κοπελα ολα τα αλλα φτιαχνονται....σε καταλαβαινω για το αμαξι γιατι και γω ετσι ειμαι δεμενος...απλα μια φιλικη συμβουλη ποτε δεν δινεις τοσο γρηγορο αμαξι και ειδικα πισωκινητο σε γυναικα...εγω τουλαχιστον ουτε για αστειο...εδω μονος μου και δεν μπορω να το κανω καλα...

περαστικα φιλε!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ομοιοπαθής με την κοπέλα σου... σπάσιμο κλείδας μετά από τρακάρισμα. Φόραγα κι εγώ ζώνη.

Θα κάνει χειρουργείο; Αν κάνει θα έχει 2 μήνες εγγυημένη ταλαιπωρία, χώρια τη στεναχώρια που κατέστρεψε το αμάξι σου... θα σε χρειάζεται δίπλα της. Περαστικά φίλε...

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε φίλε σοβαρά; Τρελάθηκα τώρα, έζησα όλο το τρακάρισμα πάλι.

Επειδή μετά από μέρες θα σου έρθει, ξέχνα το το αυτοκίνητο. Απλά να θυμάσαι μετά τι βάρος θα είχες στη συνείδησή σου αν πάθαινε κάτι η Ελένη...

Μείνε δίπλα της, είναι δύσκολο να ξέρεις ότι κατέστρεψες κάτι που ο άλλος αγαπούσε τόσο πολύ, το ζω τώρα αυτό, 1.5 μήνα μετά το δικό μας τροχαίο.

Πάντα ζώνη παιδιά, σώζει ζωές.

@ea6gka:

Έτσι κι εγώ μόλις τράκαρα ήμουν ξαπλωμένος στο δρόμο μέσα στους πόνους και κοίταγα το αυτοκίνητο.. μετά συνειδητοποιείς τι έγινε.

Link to comment
Share on other sites

όχι ρε γμτ! με πήρε απο κάτω,σκέψου να σε ήξερα κιόλας... περαστικά στην κοπέλα σου και η υγεία είναι πάνω απ'όλα,τα παλιοσίδερα μήν τα σκέφτεσαι καθόλου σε τέτοιες περιπτώσεις :(

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα στην κοπελα σου φιλε ...

Ξερω τι παει να πει καταγμα κλειδας και δεν θα ηθελα να το ξανα περασω ποτε στν ζωη μου ....

Παει το nissan δλδ ? :cry: :cry:

Κριμα πραγματικα κριμα γιατι τοση δουλεια που του εχεις ριξει .....

Απο την αλλη παλι, οσο καλη οδηγος και να ηταν η γυναικα μου ....Ενα τετοιο εργαλιο δεν θα το της εινα ποτε ....

Λυπαμαι παρα πολυ για αυτο που εγινε :(

Αλλα θα εχεις την ευκαιρια να φτιαξεις κατι ακομα καλυτερο ;)

Παιδια .... Πραγματικα αν ειχατε δει το αμαξι του θα ειχατε καταλαβει γιατι στεναχωρεθηκε τοσο πολυ .....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

Οσο για το αμαξι. Σιδερο ειναι κ θα φτιαχτει παλι σιγα-σιγα.

Εγώ πάντως σχημάτισα την εντύπωση οτι δέν φτιάχνεται... αλλα λέω και πάλι οτι προέχει η υγεία!

Link to comment
Share on other sites

περαστικα και απο μενα για την κοπελα σου! :( αλλα ρε γμτ και τετοιο αμαξι για γυναικα ειναι δυσκολο. δεν εχω και την τρομερη εμπειρια στην οδηγηση πριν λιγο καιρο εβγαλα διπλωμα αλλα ετσι το βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

φιλε περαστικα στην κοπελα σου και κριμα για τον γιαπωνεζο φιλο σου....χαλιεμαι για το αμαξι σου αλλα ...γμτ ανθρωποι ειμαστε οσο γρηγορες και ναναι οι λαμαρινες δεν μπορουν να μας αγαπησουν....το ξερω πως ειναι νασαι απειρος και σε "πουλαει" το πισωκινητο(μουχει διπλωσει με 110,ευτυχως χωρις απωλειες σε λαμαρινες/ανθρωπους)....μην της πεις τιποτα κατα τη γνωμη μου....καλυτερα να τρομαξεις μια φορα και να προσεχεις μια ζωη....

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω οταν ειχα πρωτοπαρει το ρχ8 δεν ειχα εμπειρια απο πισωκινηση...και τον πρωτο καιρο την ειχα δει test drive unlimited ειχα βγαλει τα συστηματα εκτος και εκανα τα δικα μου...με αποτελεσμα να μου φυγει με 3τη στης βαρης κορωπιου και να κανω τριπλο τετακε...και ευτηχως χτυπησα μονο τις ζαντες και το πισω μουαγιε...αλλα οσο καιρο το χα συνεργειο ημουν λες και ειχε πεθανει καποιος γνωστος μου...και γω δενομαι με τα αμαξια παρα πολυ και ειδικα με αυτο...ασε που δεν το χω δωσει σε ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΤΕ....

Link to comment
Share on other sites

Περαστικα στην κοπελια φιλε.. Ειτε την αγαπουσες περισσοτερο απο το αμαξι, ειτε οχι, ειτε ηταν απλα γνωστη σου, σιγουρα αξιζει πιο πολλα απο τον σωρο με τα παλιοσιδερα. Οσο και να δενεσαι με τα πραγματα, οταν τα χανεις, στην τελικη ολα αναγωνται σε ποσα κοστιζει να τα ξανα-αποκτησεις.

Με τους ανθρωπους δεν υπαρχει αυτο το πραγμα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN [Σήμερα, στις 14:26]

...

Οσο και να δενεσαι με τα πραγματα, οταν τα χανεις, στην τελικη ολα αναγωνται σε ποσα κοστιζει να τα ξανα-αποκτησεις.

Με τους ανθρωπους δεν υπαρχει αυτο το πραγμα.

Αυτό να σκέφτεσαι και μόνο, εκτός κι αν το αυτοκίνητό σου σημαίνει περισσότερα για σένα από ότι η κοπέλα σου. Περαστικά της και καλό κουράγιο σε σένα :T:

ΥΓ: Τί σημαίνει "δίπλωσε"; Επειδή μάλλον κι εγώ θα οδηγήσω πισωκίνητο όπου να 'ναι...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους, για την συμπαράσταση... Δυστυχως -ή ευτυχώς- το αμάξι δεν φτιάχνεται, δεν αξίζει δηλαδη να φτιαχτεί...

Απλα είναι το γαμώτο, η όλη φασαρία και το οτι πρέπει να συνηθίσεις στα καινούρια δεδομένα...

Σίγουρα, οταν σκεφτείς με καθαρό μυαλό, βλέπεις οτι μερικά πράγματα δεν αντικαθίστανται...

Μάλλον για την κλείδα θα το πάμε συντηρητικά 2-3 εβδομάδες μέχρι να δούμε αν υπάρχει

καλυτέρευση, αλλιως ειναι καθαρά προσωπική της απόφαση και καθαρά για αισθητικούς λόγους

αν θα βάλει νυστέρι... Εγω της ξεκαθάρισα οτι δεν με ενδιαφέρει αν θα πετάει λιγο το κοκκαλάκι, αλλα θα είμαι δίπλα της οποια απόφαση και αν πάρει...

Έχει σοκαριστεί αρκετά, εχει πλήρη επίγνωση του τι έχει κάνει και δεν υπάρχει λόγος να την επιβαρύνω

υπενθυμίζοντας της... Αρκετά πέρασε μεχρι στιγμής, είναι κρίμα.

Για να το ελαφρύνουμε λίγο, το επόμενο project θα είναι μαλλον αυτο:

Mazda_RX7.jpg

Πρώτα ο Θεός.

Link to comment
Share on other sites

φιλε level one, ευχομαι πρωτα απο ολα να ειναι καλα η κοπελα και ακομα καλύτερη ψυχολογία (ναι ειναι σημαντικό και αυτο).

οσο για το αμαξι ειναι ενα αλλο κομμάτι της ζωης σου εξίσου σημαντικό, εχει να κανει με την ψυχολογική κατασταση.

σίγουρα προέχει η ζωη καποιου αλλα στην παρούσα φαση για το παλικάρι ειναι διπλη η "φασαρία". πολλοι ισως να τρεξετε να χαρακτηρίσετε σίδερα το αμαξι και δεν θα εχετε άδικο. για μερικους απο μας που δεν βλέπουμε το αμαξι σαν μεσο μεταφορας ΜΟΝΟ εχει μια ιδιαίτερη αξια. ισως σε αυτο να οφείλετε το δίλημμα που σου πέρασε απο το μυαλο για λιγα λεπτα...

οσο αφορα για αυτο που λετε για γυναικες οδηγους... εχω μια αλλη αποψη. θα χαρακτήριζα αρχαρίους αυτους που δεν εχουν οδηγήσει ενα πραγμα με μια ριμαδοτουρμπινα. Δεν αναφέρομαι στα καινούρια με την τεραστια ομαλότητα στην αποδοση αλλα σε αυτα τα δεκαετιας μοτερ που εχουμε (ναι βαζω και μενα μεσα) εχουμε σκαλισει και που οι ιδιοι φοβόμαστε σε καποιες φασεις. αυτα τα μοτερ που τρελαίνονται και θελει μυαλο και σύνεση στο να πας βολτα. ειναι ρισκο φιλε μου να το δωσεις οχι σε μια γυναικα αλλα σε οποιονδήποτε που δεν εχει οδηγήσει ξανα τετοια πραγματα.

θελω να καταλήξω οτι ειναι ευκολο να ξεχαστεί καποιος - καποια και να έχουμε αυτα τα αποτελέσματα. σε καμια περίπτωση δεν θελω να θίξω ατομα και να δημιουργήσω εντάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.