Jump to content



Με εξοδα του δημοσιου η νοσηλεια χριστοδουλου


ea6gka

Recommended Posts

http://www.enet.gr/online/online_text/c=112,id=50353656

Τα έξοδα μετάβασης, διαμονής και νοσηλείας στο κέντρο καλύπτονται από το Δημόσιο, ενώ μόνο οι δαπάνες του νοσοκομείου για την επέμβαση υπολογίζονται σε περίπου 250.000 δολάρια.

θυμηζω την περιπτωση του μικρου παναγιωτη που πεθανε επειδη καθυστερησε η μεταφορα του στο εξωτερικο λογω γραφειοκρατειας.

εγω δε σχολιαζω την ειδηση αυτη , αν θελετε προσθεστε κατι εσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

αντε με το αμπαλο!θα ψοφησει!!!λες και η Εκλησια δεν εχει λεφτα το κερατο μου μεσα!!για αλλη μια φορα την πληρωνουμε εμεις οι μαλακες.

θυμαμαι που ειχα ανοιξει κουβεντα με ενα παπα στο μετρο,του ελεγα για την Τηνο οπου η εκλησια δεν ξερει τι εχει και μου λεγε τι λες παιδι μου ξερεις τη λειτουργικα εξοδα εχει?πετρελαιο το χειμωνα!ρευμα και ενα σωρο παπατζες...

ΟΛΗ Η ΜΟΥΡΓΑ!!!!:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Θελει ρε συ jpavly.

Μιλαμε για απολυτη και εντελως απροκαλυπτη κοροϊδια ετσι. Στους πιστους λενε πιστευετε, κανετε, ρανετε, ανεβειτε στην Τηνο με τα γονατα, δωστε λεφτα κλπ, και τον Χριστοδουλο τον πηγανε στο Μαϊαμι. Ουτε για το θεαθηναι (προσεξτε, δεν μιλαμε καν για την ουσια) δεν τον πηγανε σε καμια εκκλησια, να τον διαβασει κανενας παπας, να του φερουνε το Αξιον εστι στο νοσοκομειο και τις λοιπες ... που λενε στους καημενους τους πιστους. Και τελικα, ολες αυτες τις π@π@ριες θα τις πληρωσουμε και απο πανω. Ρε πως την εχουν δει ετσι?

Σταδιαλα, ψοφος σε ολα τους τα σογια που λεει και ο Λεβεντης.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

μα γιατι ρε παιδια να τους παρει η μπορα ολους?

καλημέρα

γιατί όταν ξέρεις κάποια πράγματα για έναν οργανισμό και παρ'όλα αυτά γίνεσαι κομάτι του, εργαζόμενός του, μέρος του, όπως θές πέστο, 2 τινά συμβαίνουν

1. είσαι όμοιός τους οπότε γιατί να προσβληθεί κανείς

2. έχεις μαυρα μεσάνυχτα, αλλά σε κάθε προσπάθεια οποιουδήποτε να σε ξυπνήσει (με στοιχεία πάντα έτσι) εσύ επιμένεις στο ότι όλα είναι καλά και τίποτα δεν τρέχει αλλά δεν μπορείς και να το αποδείξεις κιόλας, (αυτή η στάση στα μέρη μου λέγεται ανοησία)

ΠΡΟΣΟΧΗ: το δευτερο πληθυντικό που χρησιμοποιώ σε καμία περίπτωση δεν σημαίνει ότι εννοω εσένα.

επι του συγκεκριμένου νέου τι να σχολιάσει κανείς ? αναμενόμενο ήταν. Μας έχουν μάθει τόσα χρόνια τι μπορούμε να περιμένουμε απο δαυτους και όσο δεν υπάρχει αντίλογος μη περιμένετε να σταματήσουν απο φιλότιμο. Αυτό έχει παρει μετάθεση απο την Ελλάδα χρόοονια τώρα

Link to comment
Share on other sites

σωπααατε ρε παιδια που η εκκλησια εχει λεφτα....απαπα....μα αφου ειναι μονο στην 2η θεση της μεγαλυτερης ακινητης περιουσιας στο Ελλαντα....δεν ειναι στην πρωτη....εσεις γιατι ειστε τοσο αντιχριστοι και την κατηγορειτε?

ααα και ειπαμε:οσοι παπαδες ειναι χοντροι ειναι χοντροι επειδη πρηζονται απο την νηστεια.....μονο οι κανονικοι ανθρωποι αδυνατιζουν οταν δεν τρωνε....

ΥΓ:μαζι με τα αλλα η εκκλησια ειναι ΝΠΔΔ που σημαινει οτι ενα μερος απο τη φορολογια πηγαινει σε αυτην ....αλλα οοοοοοοχι δεν εχει αναγκη τα υλικα αγαθα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tsakonas [Σήμερα, στις 12:57]

σωπααατε ρε παιδια που η εκκλησια εχει λεφτα....απαπα....μα αφου ειναι μονο στην 2η θεση της μεγαλυτερης ακινητης περιουσιας στο Ελλαντα....δεν ειναι στην πρωτη....εσεις γιατι ειστε τοσο αντιχριστοι και την κατηγορειτε?

ααα και ειπαμε:οσοι παπαδες ειναι χοντροι ειναι χοντροι επειδη πρηζονται απο την νηστεια.....μονο οι κανονικοι ανθρωποι αδυνατιζουν οταν δεν τρωνε....

ΥΓ:μαζι με τα αλλα η εκκλησια ειναι ΝΠΔΔ που σημαινει οτι ενα μερος απο τη φορολογια πηγαινει σε αυτην ....αλλα οοοοοοοχι δεν εχει αναγκη τα υλικα αγαθα....

Σοβαρά ?! Δεν το ήξερα αυτό ! Ετσι είναι ?! Και στην πρώτη θέση ποιος είναι, έτσι από περιέργεια ?!

Οσο αναφορά την είδηση απλά ντροπή...Να πεις ότι δεν είχε ούτε μια δραχμ...εεε cent πάει στο καλό αλλά όχι και έτσι...

EDIT: Sorry λάθος, το post του tsakonas ήθελα να quotάρω !

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πιστευω στο Θεο αλλα αυτο ειναι σκετη κοροιδια..

Και για να ριξω λιγο λαδακι στην φωτια που σιγοκαιει..?? σας λεω και οτι η μεταμοσχευση ηπατος στην οποια θα υποβληθει ο Μακαριοτατος εχει απολυτες αντενδειξεις την ηλικια του και το γεγονος οτι υπαρχει εγκαθιδρυμενη κακοηθεια. Πως γινεται και ενα μοσχευμα που θα μπορουσε να δωσει ζωη σε ενα νεο δινεται σε ενα τετοιο ασθενη....? Φυσικα γιατι δεν ειναι ο καθενας μας και γιατι η υγεια πλεον αγοραζεται...

Το λεω αυτο γιατι απο την στιγμη που παρακαμπτονται κανονες του Παγκοσμιου Οργανισμου Υγειας το κοστος που θα κληθουμε να πληρωσουμε εσεις και εγω ξεφευγει τρελα απο τα ορια μιας standard μεταμοσχευσης....

Αυτα τα λιγα για τους σκεπτομενους...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deceptive_d [Σήμερα, στις 15:32]

γιατι η υγεια πλεον αγοραζεται...

Αυτο μην το λες ....

Ξερω πολυ καλα απο πρωτο χερι που δεν ειναι ετσι ....

Σε μερικες περιπτωσεις οσα λεφτα και να εχεις δεν βοηθανε .....

Link to comment
Share on other sites

Eντομεταξύ εγώ έχω άλλη απορία, που βρήκε 70χρονος άνθρωπος μόσχευμα?Γιατί από όσο ξέρω υπάρχουν μικρά παιδιά που περιμένουν στις λίστες αναμονής και συνήθως προτεραιότητα έχουν οι μικρότεροι ιλικιακά.....Να υποθέσω ότι είναι από κανένα Φιλιππινέζο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια παντου υπαρχουν κακοι και καλοι,και σιγουρα και μεσα στην εκκλησια αφου το λεει και ο ιδιος ο ΧΡΙΣΤΟΣ πως πρωτα θα κλονιστει η εκκλησια μου,παντος επειδη ασχολουμαι με την εκκλησια,και εννοω οχι επι χρημασι να το ξεκαθαρισω αλλα τυνχανει να εχω εναν παρα πολυ καλο πνευματικο που με βοηθησε πολυ με την ασθενεια μου πιστευω οτι εμεις δεν πρεπει να κοιταζουμε το κακο κοματι αλλα το καλο,τωρα οσο για τα εξοδα για την ενχειρηση του Χριστοδουλου αν ειναι δικιο η αδικο,θα το κρινεται εσεις:flower:

Link to comment
Share on other sites

η εγχειρηση ειναι δικαιωμα του. οχι ομως με τα λεφτα τα δικα μας. και τελος παντων δεν θελω να γινω μιζερος , αλλα σαν πνευματικος αρχηγος που ειναι θα επρεπε να κραταει τα προσχηματα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

η εγχειρηση ειναι δικαιωμα του. οχι ομως με τα λεφτα τα δικα μας. και τελος παντων δεν θελω να γινω μιζερος , αλλα σαν πνευματικος αρχηγος που ειναι θα επρεπε να κραταει τα προσχηματα

Γιωργο,δεν αντιλεγω ρε φιλε,και σιγουρα καποιοι ανθρωποι νιωθουν καποια πικρα γιατι αυτοι δεν εχουν αυτο το πλενεκτημα ενο ο Μακαριοτατος το εχει,αλλα δεστο απο την ανθρωπινη μονο πλευρα οτι ο ανθρωπος εστω και με αυτο τον τροπο μπορει να ξαναβρει την υγεια του

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε όμως όταν θα έρθει η ώρα του... Θα επιστρέψει τίποτα πίσω μπάς και δώσει ζωή πουθενά αλλού ή τότε δεν θα του το επιτρέπει η θρησκεία του ή ο εγωισμός του ??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def [Σήμερα, στις 17:20]

Γιωργο,δεν αντιλεγω ρε φιλε,και σιγουρα καποιοι ανθρωποι νιωθουν καποια πικρα γιατι αυτοι δεν εχουν αυτο το πλενεκτημα ενο ο Μακαριοτατος το εχει,αλλα δεστο απο την ανθρωπινη μονο πλευρα οτι ο ανθρωπος εστω και με αυτο τον τροπο μπορει να ξαναβρει την υγεια του

κατσε ρε συ Λευτερη.κατσε λιγακι δλδ γιατι καταλαβαινω μεν (οσο μπορω χωρις να ξερω) οτι εσυ με βαση τα προσωπικα σου βιωματα εχεις μια ιδιαιτερη σχεση με τον 8εο (και) ενδεχομενως με την Εκκλησια,αλλα καποια πραματα ειναι εξωφ8αλμα και 8α πρεπει ακομα και εσυ να παρεις μια 8εση αλλιως δεν εχει κανενα νοημα πιστευω να προσπα8εις να καλυψεις και να αμυν8εις την Εκκλησια και τους "πνευματικους".

μας λες να κρινουμε εμεις περι του χρηματικου.

α) αυτο κανουμε εδω και ερχεσαι εσυ και υπεραμυνεσε τον οικο του 8εου

β) εσυ δλδ δεν μπορεις να παρεις μια 8εση?να πεις οτι κατα τη γνωμη σου καλως 8α πληρωσει το ελληνικο δημοσιο για τα τρεχαματα του Χριστοδουλα ή οτι ειναι απαραδεκτο και 8α πρεπει η εκκλησια με την τεραστια περιουσια της να αναλβαει το κοστος.

οσον αφορα τωρα την αν8ρωπινη πλευρα οπως λες και παλι δεν ειναι κα8ολου αν8ρωπινο ο 70αχρονος σαπιος Χριστοδουλας να βρισκει το μοσχευμα (που κατα πασα πι8ανοτητα δεν 8α αλλαξει την κατασταση) που χρειαζεται ενω ταυτοχρονα υπαρχουν τεραστιες ουρες αναμονης απο ατομα νεοτερα και απο ατομα που στην τελικη και το αξιζουν περισσοτερο απο τον τραγοπαπα αλλα και περισοτερες πι8ανοτητες εχουν για μια επιτυχημενη μεταμοσχευση (γιατι και το ποσοστο επιτυχιας υπολογιζεται οταν μιλαμε για μοσχευματα).

επι της ουσιας δλδ δεν ειναι 8εμα πλεονεκτηματος.αλλα 8εμα στασης και αποψης.γιατι οπως και ο 8ωμας ανεφερε πιο πανω υπαρχουν και αλλοι που τα εχουν τα γκαφρα αλλα μοσχευμα δεν βρισκουν.και μην ξεχνατε πως τα μοσχευματα υπατος ειναι απο τα πιο δυσκολα και σπανια να βρε8ουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CrazyAnt

κατσε ρε συ Λευτερη.κατσε λιγακι δλδ γιατι καταλαβαινω μεν (οσο μπορω χωρις να ξερω) οτι εσυ με βαση τα προσωπικα σου βιωματα εχεις μια ιδιαιτερη σχεση με τον 8εο (και) ενδεχομενως με την Εκκλησια,αλλα καποια πραματα ειναι εξωφ8αλμα και 8α πρεπει ακομα και εσυ να παρεις μια 8εση αλλιως δεν εχει κανενα νοημα πιστευω να προσπα8εις να καλυψεις και να αμυν8εις την Εκκλησια και τους "πνευματικους".

μας λες να κρινουμε εμεις περι του χρηματικου.

α) αυτο κανουμε εδω και ερχεσαι εσυ και υπεραμυνεσε τον οικο του 8εου

β) εσυ δλδ δεν μπορεις να παρεις μια 8εση?να πεις οτι κατα τη γνωμη σου καλως 8α πληρωσει το ελληνικο δημοσιο για τα τρεχαματα του Χριστοδουλα ή οτι ειναι απαραδεκτο και 8α πρεπει η εκκλησια με την τεραστια περιουσια της να αναλβαει το κοστος.

οσον αφορα τωρα την αν8ρωπινη πλευρα οπως λες και παλι δεν ειναι κα8ολου αν8ρωπινο ο 70αχρονος σαπιος Χριστοδουλας να βρισκει το μοσχευμα (που κατα πασα πι8ανοτητα δεν 8α αλλαξει την κατασταση) που χρειαζεται ενω ταυτοχρονα υπαρχουν τεραστιες ουρες αναμονης απο ατομα νεοτερα και απο ατομα που στην τελικη και το αξιζουν περισσοτερο απο τον τραγοπαπα αλλα και περισοτερες πι8ανοτητες εχουν για μια επιτυχημενη μεταμοσχευση (γιατι και το ποσοστο επιτυχιας υπολογιζεται οταν μιλαμε για μοσχευματα).

επι της ουσιας δλδ δεν ειναι 8εμα πλεονεκτηματος.αλλα 8εμα στασης και αποψης.γιατι οπως και ο 8ωμας ανεφερε πιο πανω υπαρχουν και αλλοι που τα εχουν τα γκαφρα αλλα μοσχευμα δεν βρισκουν.και μην ξεχνατε πως τα μοσχευματα υπατος ειναι απο τα πιο δυσκολα και σπανια να βρε8ουν.

επειδη βρεθηκα και γω στην θεση του οχι για την ιδια αρρωστεια ,αλλα μπορουσα να παω αμερικη για να μην πεδευομαι τωρα με χρονια ανχωδη καταθληψη,αλλα δεν ειχα τα φραγκα μπορω να νιωσω κατευθειαν αυτο που νιωθουν καποιοι ανθρωποι που ζητουν τοσο καιρο ενα μοσχευμα αλλα λογο(χρηματικου η γνωριμιων δεν τα καταφερουναι).Αλλα επιδη πιστευω στον ΘΕΟ και αν θα κατηγωρησω οποινδηποτε Χριστουδουλο τοτε θα ερχομουν σε αντιθεση με αυτο που μου διδασκει η θρησκεια μου.

ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΗΓΩΡΗΣΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ,και παλι αν μιλησω για τον θεο πολυ θα με αποπαρεται θα σας πω μονο ενα ομως .Και ο ληστης την τελευταια στιγμη σωθηκε πανω στον Σταυρο,ΣΕΒΟΜΑΙ ΣΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ:flower:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.