Jump to content



First Person Shooters FTW!


neuromancer

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Αν εξαιρέσουμε το google :p κάτι που θα σε έκανε να είσαι πραγματικά ασυγχώρητος θα ήταν να είχες οτιδήποτε Asusοειδές στο pc σου - αλλά δεν έχεις :D

Το GRAW είναι το Ghost Recon Advanced Warfighter. Είναι ένα tactical FPS με πολύ καλά γραφικά και gameplay. Βγήκε και 2 και είναι καλύτερο ;)

Link to comment
Share on other sites

@ gznp

Ακόμα με το 0711 την έχεις την P5B? Δεν είσαι καλός ASUS beta tester! ;-)

Μερικές φορές προτειμώ το forum από τον ξερόλα "googly".

Επίσης μετά το ROFLMAO σταμάτησα να μαθαίνω ακροστιχίδες.

Καλό φαίνεται το GRAW αλλά είμαι too old for this. Μια φορά το STALKER ακόμη, άντε και κανένα Crysis και DNF. Μετά στη σύνταξη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μένω σε ότι μου προσφέρει σταθερότητα όταν αφορά τα m/b BIOS, δεν έχω χρόνο να πειραματίζομαι :p

Το GRAW είναι καλό αλλά δεν έχει την ατμόσφαιρα του STALKER - είναι άλλη κλάση αυτό κατά τη δική μου άποψη. Χρόνια είχα να χαρώ παιχνίδι τόσο πολύ.

Πάντως εγώ σου προτείνω:

1) Παίξε ξανά STALKER για να δεις και κάποια άλλη τροπή στην υπόθεση

2) Σε καμιά 10αριά μέρες - Bioshock ;)

3) Crysis

4) Far Cry 2 ;)

Link to comment
Share on other sites

@ gznp

Βασικά είχα μια περιπέτεια με μια P5B (την πρώτη φορά που αγόρασα ASUS) και τα πήρα άσχημα με την ASUS.

Για το STALKER συμφωνώ και επαυξάνω. Είχα να γουστάρω έτσι από την εποχή του Duke Nukem 3D. Είμαι στη δεύτερη φορά, μπήκα στο κτήριο στο τέλος και μόλις βρω χρόνο θα δοκιμάσω το "καλό τέλος" που σε πετάει πάλι εκτός κτιρίου που γίνεται το "τζέρτζελο".

Τώρα για τα υπόλοιπα games... άστα να πάνε (από χρόνο). Έχω πιο βασικές ελείψεις - να φανταστείς δεν έχω παίξει ακόμη τα classics: Far Cry (μόνο το demo) και HalfLife.

Link to comment
Share on other sites

Το half life [το πρώτο .] Ειναι απλά ένα Επος. Αξιζει και η συνέχεια του το blue shift , Το Half life 2 πολύ καλό και αυτο , απλα λόγω της ηδη επιτυχίας του 1 - blueshift ειναι λιγάκι ''εμπορικο''

Link to comment
Share on other sites

To 1 και τα expansion εννοείται ότι στα προτείνω για να δεις από που ξεκίνησαν όλα τα "σοβαρά" FPS. Είναι κορυφαία και τότε που βγήκαν και τώρα.

Το 2 έχει κι αυτό υπέροχη ατμόσφαιρα, εξαιρετικό σενάριο και απίστευτα Post Apocalyptic και Futuristic σκηνικά. Το Episode 1 στον Core ήταν αριστούργημα imo.

Far Cry 1 οπωσδήποτε θα παίξεις :D - είναι εξαιρετικό σαν FPS λόγω της ελευθερίας κινήσεων που έχει. Σα σενάριο είναι 3 λαλούν και 2 χορεύουν αλλά δεν σε ενοχλεί και τόσο αυτό ;)

Αν τώρα όμως πραγματικά έχεις κέφια? Deus Ex, Deus Ex 2 Invisible War, Thief 3 Deadly Shadows. Ειδικά το 1ο και το 3ο είναι...:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από neuromancer [Σήμερα, στις 15:51]

Μπράβο ρε σεις. Θα με βάλετε να τα παίξω ΟΛΑ! Τα FarCry1 kai HL1 υποστηρίζουν wide ανάλυση? (ψήνομαι :book: )

HL1 ναι υποστηριζει αλλα τα γραφικα του για τα σημερινα δεδομενα....σαν να λεμε η Λασκαρη τοοοοοοοοοοοοτε και η Λασκαρη σημερα

FarCry με το πατς 1.4 νομιζω υποστηριζει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

Εγώ μένω σε ότι μου προσφέρει σταθερότητα όταν αφορά τα m/b BIOS, δεν έχω χρόνο να πειραματίζομαι :p

Το GRAW είναι καλό αλλά δεν έχει την ατμόσφαιρα του STALKER - είναι άλλη κλάση αυτό κατά τη δική μου άποψη. Χρόνια είχα να χαρώ παιχνίδι τόσο πολύ.

Πάντως εγώ σου προτείνω:

1) Παίξε ξανά STALKER για να δεις και κάποια άλλη τροπή στην υπόθεση

2) Σε καμιά 10αριά μέρες - Bioshock ;)

3) Crysis

4) Far Cry 2 ;)

απορια...............

το Crysis με το Far Cry 2 το ιδιο παιχνιδι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ennia [Σήμερα, στις 18:25]

απορια...............

το Crysis με το Far Cry 2 το ιδιο παιχνιδι δεν ειναι?

OXI

Αρχική απάντηση από Tsakonas [Σήμερα, στις 16:43]

HL1 ναι υποστηριζει αλλα τα γραφικα του για τα σημερινα δεδομενα....σαν να λεμε η Λασκαρη τοοοοοοοοοοοοτε και η Λασκαρη σημερα

FarCry με το πατς 1.4 νομιζω υποστηριζει.

παρε το HL2 holiday edition απτο plaisio για 15 ευρω, εχει το hl2, το hl2 episode one και το half-life : source ( δλδ το hl1 ported στην source engine ) το τελειωσα προσφατα χρησιμοποιωντας ενα HD pack με οπλα και χαρακτηρες που υπηρχαν στην εκδοση για ps2/dreamcast

ut522ynwnwnet3wme1qe.jpg

gdtmdi4ede3kztz2zhmz.jpg

5q1ye2nmww1wdwyzotuy.jpg

zwzzuwmj0umzmwzde2e5.jpg

31zqmmrczgtwntjjlidf.jpg

επισης υπαρχει αυτο το HD pack για το opposing force (hl1 expansion) http://mods.moddb.com/5553/opposing-force-redux/

μολις θυμηθω που βρηκα το HD pack για το HL1:source θα ποσταρω link

edit : οριστε και ενα hd pack για το hl2 που τροποποιει το gameplay κανοντας της μαχες απολαυστικα πιο συντομες :D στο προτεινω με μοναδικη επιφυλαξη την μνημη της vga σου μιας και για ολα αυτα τα textures θα ητανε προτιμοτερο να εχεις 512 +, επισης θα πρεπει να το παιξεις στην φυσικη αναλυση(1605*1080) για να φορτωθει το σωστο περιεχομενο απτην μηχανη και οχι σε μικροτερη

http://halflife2.filefront.com/file/FakeFactorys_Cinematic_Mod;77368

Link to comment
Share on other sites

Το fakefactory cinematic mod εχει τεραστια διαφορα στα γραφικα σε σχεση με τα κανονικα του HL2 ακομα και στα 1024*768,οσο για μνημη μου φαινεται λιγο φουσκωμενες οι απαιτησεις,το ειχα βαλει οταν ειχα 9800ΧΤ 128ΜΒ,με ολα High στα γραφικα και ημουν πανω απο 35fps το λιγοτερο.

ΥΓ.To link για το HD pack HL1 βρες οπωσδηποτε.........αντε ακομα........

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.