Jump to content



UT3 cross platform PC-PS3 !!!


gdp77

Recommended Posts

Πολύ καλά τα νέα για όσους περιμένουν με ανυπομονησία το νέο UT. Θα μπορούμε να κάνουμε προθέρμανση pawn-άροντας όσους άμοιρους παίζουν σε PS3...

Πηγή : Unreal Engine 3 Licenses GameSpy for PC-PS3 Cross-Platform Play

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από _daemon_

μην ξεχνάτε πως το PS3 υποστηρίζει mouse & keyboard :)

Όπως και το PS2 αλλά ούτε το 1% των χρηστών του δεν το αγόρασε ;)

Μην το πολεμάμε, τα FPS, τα Adventure, τα "σοβαρά" RPG και τα Strategy κάθε είδους δεν ανήκουν στις κονσόλες. Αυτά τα παιχνίδια απαιτούν ποντίκι και πληκτρολόγιο, δεν πρέπει να φτιάχνονται για gamepad και σαν 2η υποστήριξη να έχουν ποντίκι/πληκτρολόγιο. Όταν όμως οι κονσόλες αποκτήσουν mouse+keyboard σαν υποχρεωτικό εξοπλισμό θα αλλάξουν όνομα και θα λέγονται pc :D

Seriously, αυτή η ιδέα της Sony μου φαίνεται πολύ μούφα - ένας μέτριος PC Gamer θα διαλύει άνετα έναν expert στο gamepad gamer.

Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνάτε πως το PS3 υποστηρίζει mouse & keyboard

Όπως είπε και ο gznp κανένας δεν αγοράζει ποντίκι και πληκτρολόγιο. Όσοι παίζουν σε κονσόλες κάθονται στον καναπέ, στο χαλί κάτω από την τηλεόραση ή στο κρεβάτι. Η χρήση πληκτρολογίου + ποντικιού δεν τους περνάει καν από το μυαλό. ’σε που οι κονσόλες κλειδώνουν στα 60FPS (στην καλύτερη) πράγμα το οποίο δεν μπορεί να σου δώσει το precision που θα έχει ο σοβαρός pc gamer με 100+ FPS .

Εγώ θα έλεγα ότι και ένας noob pc player θα είναι στα ίσα με έναν expert console gamer.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως απο την εμπειρια μου εχω περασει απο ολα τα σταδια..η κονσολα ειναι καλη να αραξεις με την γκομενα να χαζοπαιξεις κανα χαζοπαιχνιδο...πολυ καλη φαση και πολυ γελιο κανα ομαδικο isspro με κολλητους...αλλα τελος αμα πεσω στο τριπακι για tactical shooting μονο στον pc θα κατσω να εκτονωθω...

Link to comment
Share on other sites

για quake-ish shooting το ιδιο, θυμαται κανεις το UT99 και το Q3 σε PS2 και dreamcast ? επισης μην ξεχναμε πως συνηθως τα γραφικα στα fps μπορεις να τα ρυθμισεις οπως σε βολευουν εσενα για να εχεις το πλεονεκτημα ( εφοσον δεν παραβιαζεις κανενα restriction του Punkbuster ξερω γω ) http://www.bfcentral.se/?s=news_show&id=2606 http://www.the-core.gr/index.php?sub=40&news=1595, στις κονσολες θα παιξεις με τα fps και τα γραφικα που επελεξαν οι developers για σενα, οι μονοι που δεν ενοχλουνται απο κατι τετοιο ειναι οι casual players, παντως με αρκετη εξασκηση παρολο που θεωρητικα ενας μοχλος σε περιοριζει πολυ στο aiming ( accel, χρηση μονο του ενος αντιχειρα, αδυνατον να εισαι ευκινητος με χαμηλο-μεσαιο sens κλπ ) με αρκετη εξασκηση μπορεις να κανεις κατι, πιστευω πως με ενα gamepad ή ακομα καλυτερα με remote + nunchuck ενα κακομοιρικο 12χρονο με ασυρματο mouse και 20fps θα το εσκιζα :p

Επισης μην ξεχναμε την καταιγιδα απο mods οταν η modding community εξοικειωθει με το SDK που καποια στιγμη θα διατεθει, οι κατοχοι 360 πως θα εχουν προσβαση σε αυτα ? οπως ειχαν πχ με το oblivion ? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak

εγω παντως απο την εμπειρια μου εχω περασει απο ολα τα σταδια..η κονσολα ειναι καλη να αραξεις με την γκομενα να χαζοπαιξεις κανα χαζοπαιχνιδο...

καθομουν με την κοπελα μου και παιζαμε tokyo drift.Ολο εχανα και ολο μου την ελεγε...Βεβαια στη συνεχεια ακολουθουσε κυνηγητο στο σπιτι :p Αυτες ειναι στιγμες ωρε.......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoMaR

καθομουν με την κοπελα μου και παιζαμε tokyo drift.Ολο εχανα και ολο μου την ελεγε...Βεβαια στη συνεχεια ακολουθουσε κυνηγητο στο σπιτι :p Αυτες ειναι στιγμες ωρε.......

εγω επαιζα tomb raider..με την δικια μου...μεχρι που μπλεξα με το battlefield 2 και με παρατησε...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 01:42]

εγω επαιζα tomb raider..με την δικια μου...μεχρι που μπλεξα με το battlefield 2 και με παρατησε...:hehe:

Ρητη εντολη να μην με ενοχλησει κανενας οταν θα εχω αγωνα στο ut2004...

Οταν ειχαμε clanmatches στην ευρωπη και τουρνουα στην Ελλαδα ηταν αποσταση 4-5 μετρα απο μενα γιατι μπορει να της ερχοταν κανα ποντικι.....(ελα chosen πες τπτ απο τα lanparties :p )

Αλλα ενταξει τωρα να κανεις την consola θεση για pc , ξεφτιλιζονται οι ιδιες οι εταιριες που τα βγαζουν...Πειτε ρε παιδια , βγαζω κονσολα που θελω να μοιασει σε pc....

Αμα πια..

Μια φορα ειχα παει σε ενα video club και βλεπω τελειως τυχαια...AGE OF EMPIRES 2 για ps2.......

Αν ειναι δυνατον...ΑΝ ΕΙΝΑΙ δυνατον...strategy που χρειαζεσαι 12348265982 συνδιασμους με το πληκτρολογιο το καναν για consola με gamepad.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoMaR

Ρητη εντολη να μην με ενοχλησει κανενας οταν θα εχω αγωνα στο ut2004...

Οταν ειχαμε clanmatches στην ευρωπη και τουρνουα στην Ελλαδα ηταν αποσταση 4-5 μετρα απο μενα γιατι μπορει να της ερχοταν κανα ποντικι.....(ελα chosen πες τπτ απο τα lanparties :p )

:OT: Τα ίδια και εδώ όταν παίζω racing για lap record, στο NFS V είχε φύγει πληκτρολόγιο ιπτάμενο...:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoMaR [19-08-2007 01:36]

καθομουν με την κοπελα μου και παιζαμε tokyo drift.Ολο εχανα και ολο μου την ελεγε...Βεβαια στη συνεχεια ακολουθουσε κυνηγητο στο σπιτι :p Αυτες ειναι στιγμες ωρε.......

owned by a girl?

εισαι αξιολυπητος φιλε μου :p

βεβαια με το "κυνηγητο" επαιρνες το αιμα σου πισω ;)

Link to comment
Share on other sites

Παραβλέπετε όμως την εξής λεπτομέρεια: Οτι οι χρήστες που έχουν κονσόλες έχουν και auto-aim. Χαρακτηριστικό το οποίο είναι ενσωματωμένο στα FPS των κονσολών για να αντισταθμίσει την απώλεια mouse/keyboard. Ετσι όσο και να χτυπιέσαι εσύ με το mouse και το πληκτρολόγιό σου ο κονσολάς θα σε έχει πάντα στοχευμένο. Ηδη έχει αρχίσει να ακούγεται γκρίνια από τους χρήστες που παίζουν με το Halo 2 γιατί το ίδιο παιχνίδι στο Xbox έχει auto aim και τα πράγματα είναι δύσκολα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε δε μπα να έχει και auto-μασάζ... Πριν προλάβει να με δει, θα τον έχω φραγκάρει.

Υ.Γ. Καλά τι νόημα έχει fps με auto-aim ? Δηλαδή απλά προχωράς στους διαδρόμους και πατάς το fire? Και πληρώνουν για να το παίζουν αυτό το πράγμα? lol... Πρέπει να είναι πολύ γιωτάδες...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JohnG85 [Σήμερα, στις 14:40]

Παραβλέπετε όμως την εξής λεπτομέρεια: Οτι οι χρήστες που έχουν κονσόλες έχουν και auto-aim. Χαρακτηριστικό το οποίο είναι ενσωματωμένο στα FPS των κονσολών για να αντισταθμίσει την απώλεια mouse/keyboard. Ετσι όσο και να χτυπιέσαι εσύ με το mouse και το πληκτρολόγιό σου ο κονσολάς θα σε έχει πάντα στοχευμένο. Ηδη έχει αρχίσει να ακούγεται γκρίνια από τους χρήστες που παίζουν με το Halo 2 γιατί το ίδιο παιχνίδι στο Xbox έχει auto aim και τα πράγματα είναι δύσκολα...

Για να καταλαβω γινεται να παιξεις halo 2 vs xbox players και αυτοι να εχουν auto-aim ? ρε στο halo2 μεχρι και το sniper εχει autoaim, επισης το hit detection ειναι ΠΟΛΥ ελαστικο αποτι εχω διαβασει, βαρας λιγο πιο πανω απτο κεφαλι και στο μετραει για headshot ξερω γω, και το χειροτερο ειναι οτι για να παιξεις το halo 2 στο pc online πρεπει να πληρωνεις gold subscription οπως και με το shadowrun, αυτος ειναι ενας απτους λογους που τσατιστικε η epic με την MS και το ut3 στο 360 αργει ακομα .......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JohnG85

Παραβλέπετε όμως την εξής λεπτομέρεια: Οτι οι χρήστες που έχουν κονσόλες έχουν και auto-aim. Χαρακτηριστικό το οποίο είναι ενσωματωμένο στα FPS των κονσολών για να αντισταθμίσει την απώλεια mouse/keyboard. Ετσι όσο και να χτυπιέσαι εσύ με το mouse και το πληκτρολόγιό σου ο κονσολάς θα σε έχει πάντα στοχευμένο. Ηδη έχει αρχίσει να ακούγεται γκρίνια από τους χρήστες που παίζουν με το Halo 2 γιατί το ίδιο παιχνίδι στο Xbox έχει auto aim και τα πράγματα είναι δύσκολα...

Το θέμα είναι ένα: Τι autoaim έχει? Γιατί άλλο το autoaim στο ΧΒΟΧ και άλλο στο PC (δες UT2004 autoaim και τα hs να φεύγουν το ένα μετά το άλλο ;))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.