Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

ο Πεππας εκει που ζει λογικο να εχει 2.5€+ :hehe:

εμας εδω αμπελοκηπους ξεκινανε απο 1.5€ το τυλιχτο ειτε με κοτοπουλο ειτε με χοιρινο (βεβαια δεν βαζει πατατες αυτος) και ειναι ισως απο τα καλυτερα σε γευση εδω τριγυρω και φτανει μεχρι και τα 1.9€-2€ στα "μεγαλα" μαγαζια για τα ιδια πραματα.

ισως το κοτομπεικον να ειναι ενα κλικ πανω αλλα δεν παιζει να περναει τα 2.20€

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές στο σουβλάκι έχουν ξεφύγει πλέον. Και η ποσότητα είναι αντιστρόφως ανάλογη της τιμής. Παίρνω στο Μαρούσι τυλιχτό με 2,4 ευρώ και ένα σαφέστατα μεγαλύτερο το αγοράζω 2,0 στον Άγιο Δημήτριο. Έχω προλάβει πάντως και σουβλάκι με 100 δραχμές οπότε αν ξαναγυρίσουμε στην δραχμή θα υπάρχει το deja vu (έστω και με ένα μηδενικό παραπάνω).

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές στο σουβλάκι έχουν ξεφύγει πλέον. Και η ποσότητα είναι αντιστρόφως ανάλογη της τιμής. Παίρνω στο Μαρούσι τυλιχτό με 2,4 ευρώ και ένα σαφέστατα μεγαλύτερο το αγοράζω 2,0 στον Άγιο Δημήτριο. Έχω προλάβει πάντως και σουβλάκι με 100 δραχμές οπότε αν ξαναγυρίσουμε στην δραχμή θα υπάρχει το deja vu (έστω και με ένα μηδενικό παραπάνω).

αγιο δημητριο που???

εγω ξερω δυο μαγαζια ενα καισαριανη και ενα αγιο δημητριο που εχει το σουβλακι 1,5.. τυλιχτο

Link to comment
Share on other sites

αγιο δημητριο που???

εγω ξερω δυο μαγαζια ενα καισαριανη και ενα αγιο δημητριο που εχει το σουβλακι 1,5.. τυλιχτο

Δεν ξέρω ακριβώς. Επίσκεψη στον κουμπάρο πριν καιρό και κέρασα την μάσα. Με κάτι σαλάτες, πατάτες, μπύρες κλπ. έκανα μια πρόχειρη σούμα οπότε μπορεί να υπερκοστολόγησα το τυλιχτό έναντι των υπολοίπων. Από μέγεθος έσκιζε πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Από Δάφνη, ο Γύρος της Πλατείας, στέλνει και σε γύρω περιοχές. Το πιο καθαρό σουβλάκι που έχω φάει, τελείως αλάδωτες πίτες, τιμή 1,80€. Καισαριανή είναι ένας που τα έχει 1,5 αλλά είναι μικρά σουβλάκια με μικρές πίτες :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Από Δάφνη, ο Γύρος της Πλατείας, στέλνει και σε γύρω περιοχές. Το πιο καθαρό σουβλάκι που έχω φάει, τελείως αλάδωτες πίτες, τιμή 1,80€. Καισαριανή είναι ένας που τα έχει 1,5 αλλά είναι μικρά σουβλάκια με μικρές πίτες :hehe:

θα παρω απο αυτον να δοκιμασω!!! Να εισαι καλα παιδι μου!!!!!!! :D

αυτος που λεω στην καισαριανη ειναι στην πλατεια και λεγετε 1,5 το μαγαζι (νομιζω δλδ) απεναντι απο την εκκλησια

Link to comment
Share on other sites

Αυτόν λέω κι εγώ, δεν λέγεται 1,5 LOL, απλά έχει βάλει ένα τεράστιο πανώ που λέει 1,5. Οι πίτες του είναι πιο μικρές από το φυσιολογικό, είναι γενικά πιο μικρά από των υπόλοιπων :p

Ο ΓΥΡΟΣ ΤΗΣ ΠΛΑΤΕΙΑΣ, Αλεξάνδρας 45, Πλατεία Ελευθερίου Βενιζέλου, Δάφνη, Αττική | delivery 210 9702302, 6978300612, 6942210668 | O 1ος οδηγός delivery ψητοπωλείων ... ala digital - Επιλέξτε σουβλάκια, καλαμάκι, γύρο, σάντουϊτς, πίτες από το μενού με

Link to comment
Share on other sites

Ευκολα μπορει καποιος να παει στη κρεαταγορα μια φορα το μηνα να παρει 2-3 κιλα καλαμακια παραγγελια οπως τα θελει (κρεας-μεγεθος-ποσοστο λιπους) και να τα εχει στη καταψυξη μαζι με πιτες και οποτε θελει να τα ψηνει επιτοπου σε καμια ψηστιερα Rohnson R256 και να ξερει και τι τρωει και οικονομια (καμια σχεση, ειδικα τωρα με τη κριση).

Οσο για το θεμα καταψυγμενο...στο 90% των μαγαζιων κατεψυγμενα ειναι...και δεν ξερεις και τι ειναι αν πλυθηκαν, τι εκατσε-περπατησε πανω, τι ειχε πιασει πριν τα πιασει αυτος που τα επιασε κτλπ.

Κανα γιαουρτι για το τζατζικι Τζατζίκι Original και τελος.

Τωρα θα μου πειτε οτι ειναι θεμα χρονου κτλπ...ποση ωρα κανει να τα φερει ο τυπος; Να πουμε μεσο ορο 20 λεπτα; Με λιγο παραπανω χρονο και τα εχεις ετοιμα.

Κορυφαια επιλογη ειναι καμια ακρη σε κανα χωριο για γνησιο κρεας-γιαουρτι-πατατες-ντοματες.

Διοτι να δουλευεις (αν εχεις δουλεια) το 2012 στην Ελλαδα, να παιρνεις ....μπιπ και να δινεις και 2,40 ή 2 για ενα καλαμακι...πολυ παει. Δηλαδη για 5 καλαμακια θελεις ενα 10αρι+ ...

Έγινε επεξεργασία από xkabamarux
Link to comment
Share on other sites

Ευκολα μπορει καποιος να παει στη κρεαταγορα μια φορα το μηνα να παρει 2-3 κιλα καλαμακια παραγγελια οπως τα θελει (κρεας-μεγεθος-ποσοστο λιπους) και να τα εχει στη καταψυξη μαζι με πιτες και οποτε θελει να τα ψηνει επιτοπου σε καμια ψηστιερα Rohnson R256 και να ξερει και τι τρωει και οικονομια (καμια σχεση, ειδικα τωρα με τη κριση).

Οσο για το θεμα καταψυγμενο...στο 90% των μαγαζιων κατεψυγμενα ειναι...και δεν ξερεις και τι ειναι αν πλυθηκαν, τι εκατσε-περπατησε πανω, τι ειχε πιασει πριν τα πιασει αυτος που τα επιασε κτλπ.

Κανα γιαουρτι για το τζατζικι Τζατζίκι Original και τελος.

Τωρα θα μου πειτε οτι ειναι θεμα χρονου κτλπ...ποση ωρα κανει να τα φερει ο τυπος; Να πουμε μεσο ορο 20 λεπτα; Με λιγο παραπανω χρονο και τα εχεις ετοιμα.

Κορυφαια επιλογη ειναι καμια ακρη σε κανα χωριο για γνησιο κρεας-γιαουρτι-πατατες-ντοματες.

Διοτι να δουλευεις (αν εχεις δουλεια) το 2012 στην Ελλαδα, να παιρνεις ....μπιπ και να δινεις και 2,40 ή 2 για ενα καλαμακι...πολυ παει. Δηλαδη για 5 καλαμακια θελεις ενα 10αρι+ ...

και ούτε καν να στα φτιαχνει ο άλλος τα φτιαχνεις εσύ και είνα τζετ

με λαιμο, σπάλα και πανσετούλα και είσαι κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Τα chopsticks που είναι οέο;;;;

Βάλε και καμια πληροφορία από πιο Noodle bar είναι;;

Α, και καλή χώνεψη!!

Γιατί από όρεξη φαντάζομαι δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα :p

Link to comment
Share on other sites

Από τον κατάλογο στο ιντερεντ είναι το νούμερο 47 :

Noodle bar Σπέσιαλ νουντλς με μοσχάρι! Πολύ ωραία ήταν και λίγο πικάντικα..

επίσης δεν μπορώ να φάω με τα ξυλάκια , πιρούνι ftw :D

Link to comment
Share on other sites

οποιος μπορει και δεν εχει προβλημα και θελει, εχει παρει η μητερα μου μερος σε εναν διαγωνισμο με συνταγες.

οποιος θελει να βοηθησει να κανει ενα like εδω

Κουκουτάκια (Κοκοτάκια)

ευχαριστω πολυ!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.