Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Προς στιγμή νόμισα ότι ήταν σπιτικό και ετοιμάστηκα να ζητήσω συνταγή για το μπιφτέκι... Πάντως θέλει μόνο μια φέτα τσένταρ και λίγη bbq για υγρασία και πλησιάζει το τέλειο πρωινό. Άντε, ίσως με μπέικον αντί μπριζόλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το μέτρησα δυστυχώς, αλλά αν υποθέσουμε πως ένα μαχαίρι είναι περίπου 25 εκατοστά κι αυτό μπορεί να ήταν και 1.5 φορά σε μέγεθος;; Θα έλεγα με ασφάλεια 30κάτι εκατοστά.

Το συγκεκριμένο ήταν με κιμά και αυγό (σχεδόν όλα έχουν από πάνω αυγό) αλλά υπήρχαν και πιο απλά και πιο ελαφριά μα κι ένα σπέσιαλ.. είχε με παστουρμά, σουτζούκι κλπ κλπ κλπ. Νομίζω το πιο φθηνό έκανε 7€ και το πιο ακριβό 9.5€.

Παλαιότερα πάντως ήταν πολύ πιο ωραία. Τις τελευταίες 2 φορές που έχω πάει, με χάλασε το ότι ήταν τίγκα στο λάδι. Πολύ βαρύ σαν φαγητό. Το παιδί που μας πήγε, μου είπε πως παλιά έπρεπε να κλείσεις από μεσοβδόμαδα για να πας Παρασκευή ή Σάββατο βράδυ. :wassat:

Link to comment
Share on other sites

σαλτσα bbq με αυγο δεν μου καθεται καλα, το αντιστοιχο burger απο την "πιτα του παππου" μου φαινοτανε αρκετα καλο οσες το τιμουσα και ειχε ροζ σαλτσα.

Χθες το μεσημερι ειπα να "γιορτασω" την αναρρωση μου με λιγη πιτσα :p

xKUuxkHAiwCngCU4iMCCKzOvRhPVMCWQ5pmW_d_XKUE=w1124-h843-no

not impressed, χωρια οτι ετριζε το κρεβατι ολη νυχτα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει χωρίς να έχω δοκιμάσει και για ένα μαγαζί κάπου στην Πανόρμου που φτιάχνει καλό πεϊνιρλί, Πεϊνιρλί Ιωνίας Πεϊνιρλί στον ξυλόφουρνο - Αγορά - αθηνόραμαUmami.gr

Επειδή περνάω από κει κάθε μέρα θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

σαλτσα bbq με αυγο δεν μου καθεται καλα, το αντιστοιχο burger απο την "πιτα του παππου" μου φαινοτανε αρκετα καλο οσες το τιμουσα και ειχε ροζ σαλτσα.

Χθες το μεσημερι ειπα να "γιορτασω" την αναρρωση μου με λιγη πιτσα :p

xKUuxkHAiwCngCU4iMCCKzOvRhPVMCWQ5pmW_d_XKUE=w1124-h843-no

not impressed, χωρια οτι ετριζε το κρεβατι ολη νυχτα :hehe:

Μπόλικη σάλτσα, από ποιό κατάστημα είναι ?

Link to comment
Share on other sites

Μπολικη και χωρις καποια ιδιαιτερη γευση, οι κυβοι απο πανω ειναι "κοτοπουλο" και καλα, τι διαλο μονο η Dominos εχει σοβαρη πιτσα BBQ ? :S

Αυτη της φωτογραφιας ειναι απο το pizza-express στο Παγκρατι, εχει προσφορα τα μεσημερια πιτσα των 6 κομματιων σε 5 γευσεις με 3 ευρω, ( ελαχιστη παραγγελια 4 ευρω :hehe: ) εγω ειμαι πολυ κοντα οποτε πηγα και την πηρα ο ιδιος, ετοιμαστηκε σε λιγοτερο απο 1 τεταρτο !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.