Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Ετοιμάζω σε κανα μήνα εξόρμηση στα Χανιά να μαζέψω κρίταμο σαν τη θεία με το μαχαιράκι και την τσαντούλα :neo:

Επαναφέρω το περσινό μου ερώτημα.

Πως να τον κάνω τουρσί;

Σε περίπτωση που έχετε μάθει κάτι καινούριο δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζω σε κανα μήνα εξόρμηση στα Χανιά να μαζέψω κρίταμο σαν τη θεία με το μαχαιράκι και την τσαντούλα :neo:

Επαναφέρω το περσινό μου ερώτημα.

Πως να τον κάνω τουρσί;

Σε περίπτωση που έχετε μάθει κάτι καινούριο δηλαδή.

Συνταγή Κρίταμο τουρσί

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=400]astrolabos[/MENTION] [MENTION=1446]Dolly[/MENTION] [MENTION=7649]FANISTELROOY[/MENTION] και όσοι έχετε ψηθεί με kozis....ενημερώστε με όταν είναι...είναι πολύ αγαπημένο μαγαζί κάτω από το σπίτι μου...

Link to comment
Share on other sites

sounds fun, notify me

[MENTION=4401]bezdim[/MENTION] αμα θες παρεα για χανια πες και απο εδω, να φάμε τα κορυφαία γλυκα του νάνου + αποκορωνα για κοψίδια

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

ΚΛΕΙΣΘΕΝΗ ΚΑΝΟΝΙΣΕ ΑΡΧΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΕΔΩ: kozis

ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΚΟΡΜΙΑ ΛΕΜΕ

[MENTION=1446]Dolly[/MENTION]

Για διακοπες θα φυγω 12/8 οποτε ειμαι αθηνα στις αρχες.

Κανονιστε.-

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1446]Dolly[/MENTION]

Για διακοπες θα φυγω 12/8 οποτε ειμαι αθηνα στις αρχες.

Κανονιστε.-

[MENTION=5217]felix[/MENTION] [MENTION=400]astrolabos[/MENTION] [MENTION=4802]PetrosD[/MENTION]

Θα είμαι Αθήνα για έξοδο αν θέλετε δυστυχώς μόνο Πέμπτη 21/08 και Κυριακή (μάλλον) 31/08.

ΙΣΩΣ και να είμαι 25-27 αλλά ακόμα ρευστό.

Έχω πολλά τρεχάματα το καλοκαίρι για πιο πολύ Αθήνα :(

Πέτρο πέτυχες την πρώην μου ρε μλκ στην Μεσσηνία? λολ

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=20975]karmen1983[/MENTION]

Τρώω πάρα πολλές φορές από εκεί. Είσαι υπερβολικά άτυχη.

Έχω πάει πάνω από 30 φορές τα τελευταία 2 χρόνια και ήμουν πάντα ικανοποιημένος και από το φαί και από την εξυπηρέτηση.

shit happens :/

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=20975]karmen1983[/MENTION] [MENTION=5181]winters[/MENTION] et al,

η παρασκευή φαγητού είναι εύκολη. Η κουζίνα δεν παρεξηγήται αν κάνει μλκια και γι'αυτό πάντα να δίνετε τα αποτυχημένα πιάτα πίσω. Αλλιώς ρισκάρετε να χαλάσετε το μαγαζί (γιατί θα τεμπελιάζουν μέσα)

Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναδοκιμάσω σύντομα μιας και εκεί τριγύρω είμαι αυτές τις μέρες, απλά την επόμενη φορά δε θα πάω όταν δεν έχω χρόνο.

Και εμένα μου έκανε εντύπωση γιατί όσο περίμενα το φαγητό διάβαζα κριτικές στο κινητό και όλοι λέγανε καλά λόγια με εξαίρεση τις τιμές βέβαια.

Οπως και να έχει όμως το μοσχάρι ας το δεχτώ ότι το ξεχάσανε κατά το ψήσιμο. Αυτό που δε μου άρεσε και το έγραψα, ήταν η προτηγανισμένη πατάτα, σε πιάτο που ισοδυναμεί με μεροκάματο.

Έγινε επεξεργασία από karmen1983
Link to comment
Share on other sites

Ειχε παλια απεναντι νομιζω ενα που το ελεγαν Πιττα της Αγορας, που ηταν καθαρα σουβλατζιδικο. Εκανε φοβερο καλαμακι κοτοπουλο, αναμεικτο μπουτι-στηθος και ηταν κολαση!

Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναδοκιμάσω σύντομα μιας και εκεί τριγύρω είμαι αυτές τις μέρες, απλά την επόμενη φορά δε θα πάω όταν δεν έχω χρόνο.

Και εμένα μου έκανε εντύπωση γιατί όσο περίμενα το φαγητό διάβαζα κριτικές στο κινητό και όλοι λέγανε καλά λόγια με εξαίρεση τις τιμές βέβαια.

Οπως και να έχει όμως το μοσχάρι ας το δεχτώ ότι το ξεχάσανε κατά το ψήσιμο. Αυτό που δε μου άρεσε και το έγραψα, ήταν η προτηγανισμένη πατάτα, σε πιάτο που ισοδυναμεί με μεροκάματο.

Πάρε την σαλάτα με τα σύκα και κάποιο πιάτο ημέρας.

Link to comment
Share on other sites

@felix @astrolabos @PetrosD

Θα είμαι Αθήνα για έξοδο αν θέλετε δυστυχώς μόνο Πέμπτη 21/08 και Κυριακή (μάλλον) 31/08.

Μέσα για φαΐ, έχω να φάω καλά από το Πάσχα.

Πέτρο πέτυχες την πρώην μου ρε μλκ στην Μεσσηνία? λολ

Την πέτυχα, πού να σου λέω ιστορία!! Πιο άκυρο θέμα δε βρήκες να το πεις!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.