Jump to content



[UPDATE]ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΗΜΕΣ για 3DMARK06 & SPI 1M Scores του BARCELONA


Dagalidis

Recommended Posts

  • Replies 652
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από DarkSaga

εσύ def που θα κρυφτέις αν μια στο millenium εμφανιστεί κάτι καλό?

γιατί και εσύ απο "δε μπορώ νΑ σου πω" πηγές ξέρεις ό,τι ξέρεις...

εγω δεν θα κρυφτω πουθενα,για μενα θα παραδεχτω την amd αν οι επιδοσεις της θα ειναι 30-40% παραπανω αποτης Ιντελ οπως ηταν μεταξυ του FX62 και του 6700αν θυμασαι, αν βγαλει τωρα παραπανω επιδωσεις εστω και 10% για μενα ειναι χαμενη,και μην ξεχνας φιλε μου οτι και γω amdακιας ειμαι, ξοδεψα ενα σορο λεφτα σε ελιτ επεξεργαστες της amd αλλα πρεπει να λεμε τα πταγματα με το ονομα τους ,αν για σενα τωρα το PHENOM ειναι πιο γρηγορο 10% και το παιρνεις σαν νικη δικαιωμα σου.και κατι αλλο δεν το επαιξα ποτε ξερολας:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από madg

def γιατι θεωρεις αποτυχια το +10%

ειναι προσωπικη μου γνωμη,αλλοι βγαλανε φημες οτι θα εχει σε μερικα τεστ και 50% παραπανω επιδοσεις,αν το καταφερει αυτο ΤΟΤΕ ΜΑΛΙΣΤΑ,αλλα εχοντας εναν C2D τοσο καιρο να αλωνιζει και εναν Q να μαμαει για μενα δεν λεει τιποτε αυτο το 10% παρπανω

Link to comment
Share on other sites

θα επαιρνες amd , αλλα μπορει αυτο το 10% να καλυπτεται με το o/cing στους ιντελ.(αν κ εφοσον δεν ανεβαινουν της πρασινης)Οποτε...δεν ειναι μεγαλη διαφορα..Εκει προφανως στηριζει την αποτυχια ο def..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoMaR [Σήμερα, στις 18:26]

θα επαιρνες amd , αλλα μπορει αυτο το 10% να καλυπτεται με το o/cing στους ιντελ.(αν κ εφοσον δεν ανεβαινουν της πρασινης)Οποτε...δεν ειναι μεγαλη διαφορα..Εκει προφανως στηριζει την αποτυχια ο def..

ναι θα συμφωνησω σε αυτο που λες,το πως θα αναιβαινει ειναι πολυ σημαντικος παραγοντας πλεον!θα δειξει θα δειξει .....μακαρι να ειναι καλοι.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από madg

ναι θα συμφωνησω σε αυτο που λες,το πως θα αναιβαινει ειναι πολυ σημαντικος παραγοντας πλεον!θα δειξει θα δειξει .....μακαρι να ειναι καλοι.....

φιλε συζητηση κανουμε και ο καθενας λεει τις αποψεις του,πριν βγουν οι c2d ειχα fx55,60-62,και ημουν ευχαρηστημενος,οταν βγαικανε και ειδα οτι θεριζουνε πηρα εναν Q6600 που τον εχω τωρα στα 3,2 ΔΛΔ αν ο Phenom στο flightsim-x που παιζω μου δινει 20 FPS αντι για 15 που μου δινει ο Q6600 αξιζει να παω σε amd?και μην ξεχνας οτι πολυ μιλανε γιατην επανασταση στο χωρο του cpu απο το PHENOM,δλδ για πολυ μεγαλες διαφορες,το αυριο δεν ειναι μακρυα,το σιγουρο ειναι οτι ενας απο μας θα διαψευτει,και τονιζω μακαρι να υπαρχει αυτη η μεγαλη διαφορα νασαι σιγουρος οτι θα παω σε AMD,αλλα ΑΝ λεω ΑΝ μιλαμε για 10% τοτε ειναι αποτυχια:)

Link to comment
Share on other sites

def αυτο ακριβως κανουμε βρε ,κουβεντα, κανεις δεν προτρεπει καποιον να κανει κατι :) τωρα για το τι λενε εγω δεν πιστευω κανεναν και τπτ πριν δω review απο καποιον εμπιστο τπυλαχιστον!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5 [Σήμερα, στις 21:05]

Dag........Πλύσου κι ερχόμαστε........και είμαστε και.......πολλοί....... :D:p

Συμπονουσα την μαμα AMD,τωρα πρεπει να μπω στην διαδικασια να συμποναω και τον Dag;Η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια...

Link to comment
Share on other sites

δεν σου κανει εντυπωση που στο επισημο site της amd ακομα δεν βαλανε τιποτε,εστω να προετημασουνε λιγο τον κοσμο για το μεγαλο μπαμ,εδω η ιντελ οταν εβγαλε τους c2d απο νωρις εβγαζε αποτελεσματα δλδ για αυτους δεν ισχυε οτι επρεπε να τηρησουν την ημερα της παρουσιασης?τελος παντον εγω ειπα οτι το μπαμ δεν θα γινει............

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def [Σήμερα, στις 18:58]

αν ο Phenom στο flightsim-x που παιζω μου δινει 20 FPS αντι για 15 που μου δινει ο Q6600 αξιζει να παω σε amd?

κοιτα, το fsx ειναι τοσο απιστευτα κακογραμμενο, που αν η αλλαγη επεξεργαστη δωσει 33% παραπανω frames, στα υπολοιπα παιχνιδια θα κανει θαυματα.

υγ: αυτο δεν το λεω για να υποστηριξω την amd. βαλτε οποιαδηποτε ονοματα θελετε στην θεση των phenom, amd.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

κοιτα, το fsx ειναι τοσο απιστευτα κακογραμμενο, που αν η αλλαγη επεξεργαστη δωσει 33% παραπανω frames, στα υπολοιπα παιχνιδια θα κανει θαυματα.

υγ: αυτο δεν το λεω για να υποστηριξω την amd. βαλτε οποιαδηποτε ονοματα θελετε στην θεση των phenom, amd.

θα συμφωνησω για αυτο το αναφερα,δλδ αν ειναι τοσο δυνατος σιγουρα θα δειξει τα δοντια του και στο flightsim-x

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.