Jump to content



Γυμναστηριο και χημειες


giorgos_cupra

Recommended Posts

ΟΚ Στο θέμα μας πλίζ...

Ο καθένας ειναι ελευθερος να πράξει όπως νομίζει καλύτερο για τον εαυτό του. Αν θέλει να παρει καποιο συμπληρωμα, ειτε λεγεται απλη πρωτεινη, ειτε κρεατινη, ειτε αλλα pre/intra/after η να μπει σε κυκλους με roids , το κανει με δικη του ευθυνη. Το Internet δεν ειναι γιατρος/διατροφολογος και αν δεν το καταλαβαινει αυτο, κακως ασχολειται.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ Στο θέμα μας πλίζ...

Ο καθένας ειναι ελευθερος να πράξει όπως νομίζει καλύτερο για τον εαυτό του. Αν θέλει να παρει καποιο συμπληρωμα, ειτε λεγεται απλη πρωτεινη, ειτε κρεατινη, ειτε αλλα pre/intra/after η να μπει σε κυκλους με roids , το κανει με δικη του ευθυνη. Το Internet δεν ειναι γιατρος/διατροφολογος και αν δεν το καταλαβαινει αυτο, κακως ασχολειται.

ναι ρε, μαζι σου, σας πείραζα , άραξε , σταματάω εδώ :jump1::jump1:

Ερώτηση-απορία: Η απλή πρωτεϊνη συμπλήρωμα (σε νορμαλ ποσότητες) μπορεί να έχει "side-effects"?

οι πρωτείνες φαγητό σε σκόνη ειναι ,side effect δε θα το έλεγα αλλα αν θες να το πούμε έτσι το μόνο side που μπορεί να σου δώσει ειναι το ίδιο με κάποιο φαγητό που θα φας , δηλαδή να σε στείλει τουαλέτα

θυμάμαι μια whey που το έκανε , ονομα δεν γράφω

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση-απορία: Η απλή πρωτεϊνη συμπλήρωμα (σε νορμαλ ποσότητες) μπορεί να έχει "side-effects"?

Όταν πρωτοξεκινησα πήγαινα συχνά για χοντρό. Ίσως ήταν η συγκεκριμένη πρωτεΐνη. Πλέον δεν έχω κάποιο θέμα.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν το ήξερα , thanks!! :T:

το θέμα ειναι οτι ξεκινάει απ το σβέρκο , ειναι μετάλαξη που συμβαίνει σε λίγους , 1 στον κόσμο

ε έτυχε

τα ορχίδιαμ να δεις που ειν :baby::baby::baby:

Eλα ρε δικε μου.... Πρεπει να βαλεις και τα ποδια στο προγραμμα ομως!

enzo-hugh-jackman-chin-testicles-2110929636.jpg

592pn39297.jpg

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα δοκιμάζω αυτό.. Μπορώ να πω ότι κάνει δουλειά, από την άποψη ότι πρέπει να τρέχω συνέχεια να βρω τουαλέτα από τη συχνοουρία που προκαλεί :hehe:

Thermo Cuts | Optimum Nutrition ON - Slabit-Arderea grasimilor

είναι λογικό να σου προκαλεί συχνοουρία όπως τα περισσότερα λιποτροπικα

έχε υπόψιν σου ότι πρέπει να πίνεις 2-3 λίτρα νερό ημερησίως

[MENTION=4643]o polonos[/MENTION] λογικά την 3-4 φορά θα το συνηθίσει ο οργανισμός σου και δεν θα σου κάθεται τόσο βαρύ

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση-απορία: Η απλή πρωτεϊνη συμπλήρωμα (σε νορμαλ ποσότητες) μπορεί να έχει "side-effects"?

Οσα side effects εχει το αφυδατομένο γαλα. Οι περισσοτερες commercial πρωτεϊνες ειναι αφυδατομενο απαχο τυρόγαλο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα δοκιμάζω αυτό.. Μπορώ να πω ότι κάνει δουλειά, από την άποψη ότι πρέπει να τρέχω συνέχεια να βρω τουαλέτα από τη συχνοουρία που προκαλεί :hehe:

Thermo Cuts | Optimum Nutrition ON - Slabit-Arderea grasimilor

Τσαμπα λεφτα εδωσες. Πιες κανα τσαγάκι καλυτερα και φαε ενα grapefruit

Link to comment
Share on other sites

Μόνο η καψαϊκίνη αποδεδειγμένα με έρευνες αυξάνει την κατανάλωση θερμίδων.

Πολλα πράγματα αυξανουν τον μεταβολισμο. Απο την καφεϊνη και γενικα οτι εμπιπτει στην κατηγορία των ****αμινη. Τωρα απο εκει και περα για τον μεσο ανθρωπο, ασκουμενο, οι σωστες διατροφικες συνηθειες και η ασκηση ειναι αρκετα. Αν καποιος θελει να εχει ενα καποιο edge παιρνει συμπληρώματα. Αν παει για ερασιτεχνικους ή επαγγελματικους αγωνες παιρνει οτι μπορει να του δωσει το προβαδισμα.

Υπαρχει φνολη που σε βαζει στην διδικασια απωλειας εως και μισου κιλου καθαρου λιπους την ημερα. Αλλα μπορει να πεθανεις αν δεν ξερεις τι κανεις. Υπαρχουν ενα καρο πραγματα, ακινδυνα, επικινδυνα, επιβλαβη και θανατηφορα, μερικα απο τα οποια μια μεριδα ανθρωπων τα καταναλωνει καθημερινα. Βλεπε τσιγαρα, αλκοολ (σε μεγαλες ποσοτητες). Αλλα βλεπεις το τσιγαρο και το ποτο ειναι κοινωνικα αποδεκτος τροπος να πεθανεις ενω αλλες ουσίες ειναι τζιζ κακο, απαγορευμενο και δεν συμαζεύεται

Τα ειπα και ξεσκασα :p

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο ενα μήνα, έπιασα Kettlebell :happy2:

Σημερινο WOD: 21-15-9 και πισω απο:

KB Swings (16kgs)

Wall Ball Shots (9kgs)

Σε καθε σετ και απο 30 διπλα σχοινάκια.

Έλιωσα και τα πόδια μου γαλακτωσαν αμεσως. Κάνω διατασεις ολο το βράδυ, αλλα με βλέπω αύριο ουτε να μπορω να περπατήσω! :hehe:

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα λοιπόν με το runtastic από 28 Αυγ2013 έχω βγει για τρεξιμο 165 φορές διανύοντας 765 χλμ...το πρόβλημα είναι ότι έχω αρχίσει και βαριέμαι... δεν βάζω πλέον στόχους (χιλιομετρικούς ή καλύτερους χρόνους ανά χλμ) όπως στην αρχή....τώρα το καλοκαίρι κάνω 4,5 χλμ και επιστρέφω σπίτι...τέσπα ....ακόμα και αυτό είναι καλύτερο απ'την καθιστική ζωή τα προηγουμενα χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες καιρό να κανεις πόδια δεν θα κουνας αύριο.

Εγώ όταν έχω καιρό να κάνω την δεύτερη μέρα παντα πιάνω το peak του πιασίματος.

Για να αποφευγεται το πιασιμο της μεθεπόμενης ημερας (DOMS) θελει contrast showers την ιδια ημερα, (30" οσο ζεστο νερο αντεχεται με εναλλαγη 10" παγωμενο 5-6 φορες συνεχομενα στην μυικη ομαδα που γυμνασαμε) και την επομενη ημερα Αdvil σε μικρη ποσότητα (1 δισκιο/16 ωρες) ή οποιοδήποτε αλλο ελαφρυ αντιφλεγμονωδες (ΟΧΙ ΑΣΠΙΡΙΝΗ)

Μεγαλη διαφορα. Απο σακατεμενο ζομπι μεταμορφώνεσε σε ελαφρως χεσμενο ενηλικα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα λοιπόν με το runtastic από 28 Αυγ2013 έχω βγει για τρεξιμο 165 φορές διανύοντας 765 χλμ...το πρόβλημα είναι ότι έχω αρχίσει και βαριέμαι... δεν βάζω πλέον στόχους (χιλιομετρικούς ή καλύτερους χρόνους ανά χλμ) όπως στην αρχή....τώρα το καλοκαίρι κάνω 4,5 χλμ και επιστρέφω σπίτι...τέσπα ....ακόμα και αυτό είναι καλύτερο απ'την καθιστική ζωή τα προηγουμενα χρόνια...

Γιατί δεν κάνεις διαλειμματική για να ξεφύγεις από την ρουτίνα? Άλλη καλή επιλογή είναι το ποδήλατο.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα λοιπόν με το runtastic από 28 Αυγ2013 έχω βγει για τρεξιμο 165 φορές διανύοντας 765 χλμ...το πρόβλημα είναι ότι έχω αρχίσει και βαριέμαι... δεν βάζω πλέον στόχους (χιλιομετρικούς ή καλύτερους χρόνους ανά χλμ) όπως στην αρχή....τώρα το καλοκαίρι κάνω 4,5 χλμ και επιστρέφω σπίτι...τέσπα ....ακόμα και αυτό είναι καλύτερο απ'την καθιστική ζωή τα προηγουμενα χρόνια...

Βρες παρεα (εμενα προσωπικα δεν μ'αρεσει) η βρες εναν προπονητη που να σου βγαλει προγραμμα.

ΑΝ θελεις παντα να βελτιωσεις κατι.

Μπορεις να προσθεσεις τεμπο runs, interval οπως σου ειπαν κι τα παιδια.

Αλλαξε μερη στα οποια πας για τρεξιμο.

Προσθεσε μουσικη.

Πανε καπου που εχει κ@λαρακια, δεν βαριεσαι ποτε τα κ@λαρακια ! :hehe:

Έγινε επεξεργασία από o polonos
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα λοιπόν με το runtastic από 28 Αυγ2013 έχω βγει για τρεξιμο 165 φορές διανύοντας 765 χλμ...το πρόβλημα είναι ότι έχω αρχίσει και βαριέμαι... δεν βάζω πλέον στόχους (χιλιομετρικούς ή καλύτερους χρόνους ανά χλμ) όπως στην αρχή....τώρα το καλοκαίρι κάνω 4,5 χλμ και επιστρέφω σπίτι...τέσπα ....ακόμα και αυτό είναι καλύτερο απ'την καθιστική ζωή τα προηγουμενα χρόνια...

Κι εγώ θα σου πρότεινα να βρεις κάποιο προπονητή μήπως αναθερμάνει το ενδιαφέρον σου, αλλα εφόσον βαριέσαι

και δεν έχεις στόχους πλέον, δε ξέρω κατά πόσον θα βοηθήσει τη κατάσταση. Αλήθεια, τι προπονήσεις έκανες και τι χρόνους είχες;

Μια λύση είναι να δοκιμάσεις κάποιο άλλο άθλημα και να συνεχίσεις το τρέξιμο απλά για να διατηρήσεις μια κάποια φυσική κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.