Jump to content



Βοήθεια για Switch 48 θέσεων για 1000άρι δίκτυο...


GreekSuPreMaCy

Recommended Posts

Την καλησπέρα μου σε όλους...

Ενδιαφέρομαι για αγορά ενός switch 48 θέσεων για 1000άρι δίκτυο... Ξέρεις κανείς να βοηθήσει? (Τιμές, μάρκα και τα λοιπά) Ότι πιο οικονομικό θα είναι καλύτερα..(όπως πάντα... :D )

Ευχαριστώ προκαταβολικώς... :cool::help:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bleo8onhs

Με μια γρήγορη αναζήτηση αυτό μήπως?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.615064

Αυτό που λές είναι για 100άρι δίκτυο ενώ θέλω για χιλιάρι. Παρέχει 48 θύρες 10/100 και 4 θύρες 10/100/1000 ενώ εγώ θέλω τουλάχιστον 40 θύρες 10/100/1000.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GreekSuPreMaCy

Αυτό που λές είναι για 100άρι δίκτυο ενώ θέλω για χιλιάρι. Παρέχει 48 θύρες 10/100 και 4 θύρες 10/100/1000 ενώ εγώ θέλω τουλάχιστον 40 θύρες 10/100/1000.

Για τι εφαρμογη το θες?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georarg

μαλλον για cisco σε βλεπω!!!!

Ναι αλλά είναι πανάκριβα... τώρα κοιτάζω στο ebay κάτι προσφορές... αν ξέρει κανείς έστω και για μεταχειρισμένο ας πει... ψάχνω είπαμε switch 10/100/1000mbps με 48 ports...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.613459

Όλες οι πόρτες στα 1000

Βέβαια πρέπει να διευκρινήσεις τι εννοείς φτηνό. Φτηνό και 48 πόρτες 1000ρες είναι οξύμωρο

Αυτό ακριβώς βρήκα και εγώ... το βρήκα και πιο φθηνό σε προσφορά... έχεις να πείς κάποιο σχόλιο αρνητικό ή θετικό για την μάρκα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από trendy

Μια φορά δε θα έπαιρνα 48 port gigabit dlink switch για rack. Πες τι το θέλεις που θα το βάλεις και τι budget έχεις και θα σου πω αν σου κάνει ή όχι.

Για ίντερνετ καφέ το θέλω... έχουμε 30+ υπολογιστές και έχουμε 2-3 switch για 100άρι δίκτυο... εντωμεταξύ οι κάρτες δικτύου είναι για 1000άρι και θέλω να πάρω 1 χιλιάρι switch με 48 ports να τα τακτοποιήσω όλα εκεί πάνω να τελειώνει... να μειώσω και το εσωτερικό lag και να είναι όλα περιποιημένα γιατί με τα καλώδια γίνεται χαμός...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Αν δεν χρειάζεσαι managed switch πάρε κάτι εκτός cisco. Τσάμπα τα λεφτά. Αλλιώς ένα D-Link θα σε βολέψει. Έχω δεί πολλά να πάιζουν σε γραφεία για απλές χρήσεις. Levelone δεν ξέρω τι λένε.:big_boss:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.