Jump to content



βοηθεια για 8800 gtx


subzero

Recommended Posts

μου ξεκολησε ενας tantalium πυκνωτης απο το πισω μερος της καρτας,το κακο ειναι οτι κοπηκαν τα ποδαρακια.ξερει κανεις που μπορω να αγορασω εναν?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από subzero [Σήμερα, στις 01:24]

Γιατι λειτουργει

Ε και αυτοκίνητο αν ήταν θα λειτουργούσε με τρεις κυλίνδρους από τους τέσσερις αλλά στην ανηφόρα θα ήθελε σπρώξιμο...τράβα την για rma.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gdp77 [Χθες, στις 23:20]

smd = ?

Πυκνωτης smd και να κοπουν τα ποδαρακια του λιγο δυσκολα. Μαλλον ειναι καποιος τυπου "βαρελακι". Γνωμη μου παρτον μαζι σου και κατεβα σε κανα Κατουμα , πισω απ την παλια βουλη να σου δωσει ενα ιδιο η παρομοιο, μιας και αν ειναι λιγο παραπανω η χωρητικοτητα του δεν υπαρχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα για RMA στο Πλαίσιο τη δική μου Albatron 7900gtx, με ξεκολλημένα δύο πυκνωτάκια.

Φύγαν όταν έριξα αέρα με spray καθαρισμού.

Τους έδειξα μια ολόιδια κάρτα, ίδιας εταιρίας (είχα δύο σε SLI), όπου τα πυκνωτάκια υπήρχαν.

Μου απάντησαν ότι πιθανόν να ήταν διαφορετικές εκδόσεις!!!

Την κράτησαν για έλεγχο μια μέρα και μου την επέστρεψαν γιατί κατά τη γνώμη τους λειτουργεί άψογα η κάρτα.

Έτσι μούρθε να ξηλώσω και άλλα από πάνω, αλλά έδωσα τόπο στην οργή και το έφαγα.

Αν λοιπόν σας πουν ότι λείπουν smd ή άλλα εξαρτήματα, απαντήστε τους όπως μου απάντησαν κι εμένα.

Ακόμα κι αν σας δείξουν ολόιδια κάρτα πείτε ότι πιθανόν να είναι διαφορετικές εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.