Jump to content



Ομαδική Αγορά Monitor Calibration Tool


greekfragma

Recommended Posts

σε συνεχεια αυτου

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=42050

ανοιγω το θρεντακι να δουμε ποσοι ενδιαφερομαστε να συμμετεχουμε για την απο κοινου αγορα αυτου

http://www.colourtools.co.uk/spyder2suite.htm

το ποσο αγορας ειναι περιπου 200ευρω....οποτε εαν μαζευτουμε καμια 20αρια ειναι 10ευρω εκαστος.

για να εξηγουμαστε.

στην κατοχη του δεν θα το εχει κανεις...........θα γυρναει απο μελος σε μελος αναλογα το ποιος εχει αναγκη καλιμπραρισματος.....εαν καποια στιγμη η δραση κοψει και εχουμε ρυθμισει ολοι τις οθονες μας το εργαλειακι θα μεινει στα χερια καποιου που μενει κεντρο αθηνας και να μπορει να το διαθετει σχετικα ευκολα σε οποιον το ξαναχρειαστει.

παρακαλω ποσταρετε εδω οσοι συμφωνειτε να συμμετεχετε.το χρηματα συμμετοχης θα εξαρτηθουν απο το ποσα ατομα θα μαζευτουμε.οσοι περισσοτεροι τοσο το καλυτερο.

Η ΛΙΣΤΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ

1.greekfragma:)

2.gbak:)

3.NoDSL:)

4.deninho:)

5.PGM:p

6.LevelOne:)

7.YDinopoulos:P

8.hurin:)

9.perp:)

10.sofix:)

11.bleo8onhs:)

12.alambi:)

13.naz:)

14.jros3e:)

15.Reaper:)

16.apostolis22:)

17.n1ck0s:)

οσοι δεν εχουν :) περμενω τα ΠΜ τους με Ονοματεπωνυμο/Κινητο Τηλ/Διευθυνση για το εαν θα ειναι μεσα στη διαδικασια ή αλλαξαν γνωμη

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 519
  • Created
  • Last Reply

θα κοιταξω να δω τι διαφορες εχουν..........εαν το 200αρι ειναι ποιοτικα ανωτερο στον αισθητηρα και οχι μονο στο προγραμμα δεν νομιζω να μας βγει πολυ παραπανω....αλλωστε δεν μιλαμε για 200/3 ή 200/4........αλλα για 200/10+ στην χειροτερη

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αν κάνουμε κίνηση και σε τέτοια τιμή, μήπως να κάνουμε μια πιό καλή αγορά; Γιατί σε review δεν είχα διαβάσει και τα καλύτερα για το spyder..

Οι διαφορές είναι μόνο στο software παίδες...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 13:47]

το Lacie ξεφευγει πολυ nodsl

έχεις το link με το review george? To ψάχνω atm. Πάντως υπάρχει Έλληνας αντιπρόσωπος για το spyder. Αν κανονίζαμε τπτ μέσω του site με τα adminοπαιδα εδώ; Μπάς και μας κάτσει καμια χορηγία; :innocent: :flower:

Έλα το βρήκα

Link to comment
Share on other sites

φιλος γραφιστας που εχει Apple Macintosh εχει ενα LACIE το οποιο ειναι πολυ καλο και το χρησιμοποιει σε μια επισης LACIE 22" Electron Blue IV CRT οθονη.

Ειχε κοντα στα 600+ ευρω πριν 2-3 χρονια που το πηρε. Θα ρωτησω να μαθω να σας πω

Link to comment
Share on other sites

Αν κανονίζαμε τπτ μέσω του site με τα adminοπαιδα εδώ; Μπάς και μας κάτσει καμια χορηγία; :innocent: :flower:

Εγώ να πάρω ένα τηλεφωνάκι, τι να πω...;

Θα πάρουμε ένα κομμάτι, κάντε καλύτερη τιμή; :p

Μαζευτείτε πρώτα και το συζητάμε :)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά νομίζω είναι θέμα software οτι δεν ρυθμίζει και τόσο καλά το spyder και όχι θέμα μετρητικού. SO, αν είναι παίρνουμε το φτηνό spyder να πάρουμε το μετρητικό και software(ColorEyes Display) βρίσκουμε. Η το βλέπω λάθος;

Αρχική απάντηση από jpavly [Σήμερα, στις 14:03]

Εγώ να πάρω ένα τηλεφωνάκι, τι να πω...;

Θα πάρουμε ένα κομμάτι, κάντε καλύτερη τιμή; :p

Μαζευτείτε πρώτα και το συζητάμε :)

LOL να μας το δώσουν για review ρε συ. ευγενική χορηγία.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl [Σήμερα, στις 14:04]

Βασικά νομίζω είναι θέμα software οτι δεν ρυθμίζει και τόσο καλά το spyder και όχι θέμα μετρητικού. SO, αν είναι παίρνουμε το φτηνό spyder να πάρουμε το μετρητικό και software(ColorEyes Display) βρίσκουμε.

και γω αυτης της αποψης ειμαι......ας βρουμε το coloreyes display και απο σενσορες απο οτι ειδα υπαρχουν αρκετοι........παντως ας περιμενουμε λιγο μπας και πεταχτει κανενα λαμποπαιδο που το κατεχει το αθλημα και ξερει να μας πληροφορησει περαιτερω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λόγο εργασίας έχω μεγάλη ενασχόληση επί του θέματος κυρίως από X-rite και Barco Calibrators. Το θέμα είναι πως στη δουλειά που είμαι τώρα πήραμε σε κάποια φάση ένα πολύ καλό και έχει εξαφανιστεί από το γραφείο... έχω φάει τον κόσμο να το βρω.. Το συγκεκριμένο που λέτε φαίνεται καλό αλλά το περίεργο είναι η τιμή του που είναι πολύ μικρή. Συνήθως αυτά κοστίζουν αρκετά...

Κάντε λίγο υπομονή να ψάξω λίγο ακόμα να το βρω το ρημάδι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.